Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.12.2020., 21:06   #691
bahrija30
Premium
Moj komp
 
bahrija30's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: KOPRIVNICA
Postovi: 271
Pozdrav,za kučnu uporabu škola i to.Dal se isplati uzeti ovaj pisač?vidim i zamjenski toneri jeftini-Hvala.
https://www.links.hr/hr/multifunkcij...-usb-100710308
__________________
Što ga više lome-to ga više volim!
bahrija30 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 21:47   #692
sibica
Premium
Moj komp
 
sibica's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Croatia/Crikvenica
Postovi: 499
Citiraj:
Autor bahrija30 Pregled postova
Pozdrav,za kučnu uporabu škola i to.Dal se isplati uzeti ovaj pisač?vidim i zamjenski toneri jeftini-Hvala.
https://www.links.hr/hr/multifunkcij...-usb-100710308
Mislim kako je printer skroz ok, kao prvo laserski je pa neće biti problema ako se duže vremena ne koristi, brzinski sam našao zamjenske tonere za stotinjak kn). Ne znam kako radi onaj dio vezan uz skeniranje ili kopiranje na ovom printeru, ali ako bi se koristio većinom za printanje, mislim kako je skroz ok za gore navedenu upotrebu.
sibica je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.01.2021., 18:39   #693
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
i meni bi isto trebala preporuka za neki multifunkcionalni uređaj u boji... da ima sve, print, scan, copy, da su boje zamjenske jeftnije, nisam siguran danas kolika je razlika u cijenama inkjet vs. laser + ako je ikako moguće da podržava i a3 format?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2021., 18:45   #694
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Mali update za EPSON EcoTank seriju...

Zamjerke na mrljav ispis se mogu riješiti na način da pokrente nekih 5 do 10 puta ciscenje glave. Nakon što se uspije očistiti glavu, print je recimo zadovoljavajući ako se svaki dan printa. Ja sam sada dosta toga printao i bilo je ok. Nakon 5 dana da se nije printalo opet se vide flekovi. Tak da ako netko fakat jako puno printa, onda ima smisla da se kupi ovaj printer. Ako treba pritner za par printeva mj., ovo definitivno nije printer za vas.

Cudno mi je da se nije nitko javio tko ima HP InkTank. Zanima me dal je ista situacija.
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2021., 23:50   #695
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Osobno koristim Epson L355 već godinama, on je malo stariji model sa ink tankom to su oni prvi ink tank modeli. Bitno je da je printer stalno upaljen radi prevencije da se glava zapeče, zamrlja itd. što preporučam i ostalima da rade bez obzira na marku printera jer obično znaju ljudi ugasit printer na 3 mjeseca pa ga upalit povremeno što nikako nije dobro za glavu printera. Dok je upaljen ionako nakon određenog vremena odlazi u svoj stand by mode u kojem troši minimalno struje tako da vas potrošnja ne mora zabrinjavat.

Papir mi nikad nije mrljav bio, a ne printam tako često.
Dosta sam preporučio već epsonovih ink tank printera i nikom kog znam se to također ne dešava.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 19.01.2021. u 23:57.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2021., 00:19   #696
BoTiA
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 214
Epson L386.. Eco tank .sve ok ...ispisao do sada oko 5500 stanica mislim da je proslo oko 3 godine od kada sam ga uzeo...super zadovoljan uz napomenu da treba redovito kontrolirati mlaznice (ja preko mobitela pokrenem nozzle check jednom u 2 ili 3 tjedna) i cistiti ako treba

A gdje se podesi da se printer sam ne gasi nakon nekog vremena?...nisam gledao detaljno postavke ...printer palim kad mi treba i mislim da se sam ugasi nakon nekog vremena

Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk
BoTiA je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2021., 16:01   #697
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Osobno koristim Epson L355 već godinama, on je malo stariji model sa ink tankom to su oni prvi ink tank modeli. Bitno je da je printer stalno upaljen radi prevencije da se glava zapeče, zamrlja itd. što preporučam i ostalima da rade bez obzira na marku printera jer obično znaju ljudi ugasit printer na 3 mjeseca pa ga upalit povremeno što nikako nije dobro za glavu printera. Dok je upaljen ionako nakon određenog vremena odlazi u svoj stand by mode u kojem troši minimalno struje tako da vas potrošnja ne mora zabrinjavat.

Papir mi nikad nije mrljav bio, a ne printam tako često.
Dosta sam preporučio već epsonovih ink tank printera i nikom kog znam se to također ne dešava.
Ja sam probao reklamirati i dobio fuc**ff. Rekli su mi da je to printer s kojim se puno printa i da treba ocistiti glavu. Buraz ima onog skupljeg s ADF-om i ista prica. Samo kaj to njega ne dira.

Mozda je do kriterija
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2021., 16:21   #698
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,472
Poslikaš ispis?

Jer ako stalno radiš cleaning, napunit će ti se waste pad ili je već skoro pun pa ti curi iz njega (mrlje na papiru), a i waste ink counter će ti doći na maximum pa onda trebaš reset.
veve je online   Reply With Quote
Staro 20.01.2021., 16:30   #699
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
sad trenutno je ok jer smo dosta printali doma. Stare ispise sam bacio.

Al zamisli si onaj uzorak koji se printa kod provjere mlaznica. Znaci one kose crte su sve pomaknute, negdje ne postoje, a crna je zmrljana.

Baš mi je žao što nisam pofotkao. U zadnjih mj dana smo isprinatali skoro cijeli paket papira pa je sada dobar.

Kako mogu pogledati waste pad?
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2021., 17:02   #700
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,472
  • Ako su pomaknute crte napravi head alignment u onom njegovom utilityu (trebaš imati instalirane full drivere od epsona)
  • Onda ako nedostaju crte, zaštopane su mlaznice - nekad riješi head cleaning, a nekad ga treba rastepsti i dubinski očistiti. Ako ništa od toga ne pomaže, znači da su mlaznice crkle.
  • A ovo što crna mrlja, moguće da curi od nekud.
Ne znam koji točno printer imaš, ali upiši u google "model + waste pad" pa će ti izbaciti video. Vjerojatno iza ili ispod printera je otvor kojeg otvoriš, izvadiš spužvice koje opereš i osušiš.

Napomena! Ako ćeš sam čistiti, imaj staru odjeću na sebi i obavezno rukavice stavi
veve je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.01.2021., 17:21   #701
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Printer je L3151.

S njime imam probleme od samog početka. Sad svaki dan nekaj puštam pa je ok.

Pronašao sam video na netu. Nered samo takav
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2021., 20:27   #702
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
L386 mi već godinama radi bez beda, s time da ga ne koristim često ali cca 2 puta mjesečno odradim par kopija u full boji i crnobijelo da ide tinta kroz glavu. niti jedan nozzle mi do sada nije bio zaštopan. a onda imaš ljude koji imaju problema s njima od početka.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2021., 20:55   #703
eN-Ge sila
me too isto
 
eN-Ge sila's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: kastela
Postovi: 169
Treba mi printer tipa epson Epson L355 koji ima vanjsko punjenje boja jer printam tone materijala. Ima li netko preporuku ovakvih printera ili je samo Epson L355 u ponudi ok.
cjena nekih 200 eura da bude
__________________
FJAKA = psihofizicko stanje prilikom teznje ni za cime. Ucestala je greska
zamijeniti fjaku s lijenoscu. Za razliku od ove potonje, fjaka je uzviseno
stanje uma i tijela kojem tezi cijelo covjecanstvo. Dok u Indiji i drugdje
fjaku postizu dugogodisnjim izgladnjivanjem i meditacijom, u Dalmaciji ona
je jednostavno Bozji dar.
eN-Ge sila je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2021., 11:26   #704
BoTiA
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 214
pa imas vise printera sa odvojenim punjivim bojama ... osim epsona imas i canon i HP ... pogledaj malo i usporedi kakakteristike te odaberi sto ti se sviđa, iznad imas par postova sa iskustvima ekipe koja ima te printere
BoTiA je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2021., 11:36   #705
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Citiraj:
Autor veve Pregled postova
Poslikaš ispis?

Jer ako stalno radiš cleaning, napunit će ti se waste pad ili je već skoro pun pa ti curi iz njega (mrlje na papiru), a i waste ink counter će ti doći na maximum pa onda trebaš reset.


Evo,

Poceo mrljati.

Jucer je ispis bio cisti.

Inace i slova znaju biti strgana
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2021., 11:56   #706
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Brother MFC-J4510DW

koristim već godinama, nikad problema, svaki dan jednom sam pokrene čišćenje tako da nikad nema problema sa začepljenim mlaznicama. Tako potroši malo tinte, al zamjenske su skoro besplatne u odnosu na originalne, tako da me to ne dira

I još printa A3 na tako malom uređaju
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2021., 11:45   #707
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor Problem Pregled postova
Ja sam probao reklamirati i dobio fuc**ff. Rekli su mi da je to printer s kojim se puno printa i da treba ocistiti glavu. Buraz ima onog skupljeg s ADF-om i ista prica. Samo kaj to njega ne dira.

Mozda je do kriterija
Znači L3151 i sve ostale eco tankove koje sam preporučio i na poslu imam L6191 nikad problema. A ako ih je i bilo nisam nikad radio ink flush nego samo clean jednom i problem riješen, no nije bilo do mrljanja nego do print alignment ili tako nečeg. Ovima kojima sam preporučio L3151 kažu da nemaju problema sa mrljanjem, jučer sam baš pitao 6 osoba nitko nema takvih problema koriste neke jeftinjare od papira.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 00:52   #708
23-D
Premium
Moj komp
 
23-D's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 272
Sori, mozda nije topic za ovo pitanje, ali mi glupo otvarat novu temu.

Planiram kupiti multifunkcijski printer iz Epson Expression serije (XP-7100, XP-8600 ili XP-8605, cak i stariji XP-8500 ako bi našao) i vec mjesec i pol / dva pratim sranja po shopovima, što kod nas što po EU.

Printera nigdje nema i svuda su predviđeni rokovi dostave 2-3 mjeseca.

Primjecujem da je opcenito Epson ponuda po shopovima dosta slaba.

Desava li se nesto sa Epsonom? Postoje razlozi kojih nisam svjestan ili je vezano za opcenito slabije stanje na trzistu opreme?
23-D je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 01:24   #709
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,472
Hangar 18 ti je jedan dio EPSONa plasirao na tržište, a oni su propali. Makar to su većinom bili oni jeftini modeli.
Od preostalih, Eurotrade i Also (barem što ja znam) su ti uvoznici za EPSON, ali koliko vidim većinom su CISS i termalni printeri u pitanju.

E sad zašto nema tvojih navedenih printera. Možda im se ne isplati uvoz (slaba potražnja), COVID pandemija (problem dobavljivosti), možda nemaju dozvolu za navedeni model, EOL modela... tko bi ga znao
veve je online   Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 02:39   #710
23-D
Premium
Moj komp
 
23-D's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 272
Ma još i kuzim stanje u HR, malo trziste.
Ali je i u njemackoj i austriji isto. I cak ne samo za modele koje trazim nego opcenito XP serija.
Pretpostavljam zbog covid sranja, ali svejedno 2-3 mjeseca je fkt ogroman rok dobave.
23-D je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 10:26   #711
myroman
Premium
Moj komp
 
myroman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 540
Eto, meni se moj L365 počeo čudno ponašati.
Odnosno javio da je ink pad pun i da se približio kraju svog servisnog ciklusa, tako nešto.
I još k tome, zaštopana glava (crna mlaznica), naravno stavio sam zamjensku tintu.
Sve se pitam ima li se smisla zezati s njime ili da ga bacim...
myroman je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 10:57   #712
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
Citiraj:
Autor myroman Pregled postova
naravno stavio sam zamjensku tintu.
zaboga zašto? 50kn je bočica originalne, kud ćeš jeftinije od toga?
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 11:20   #713
myroman
Premium
Moj komp
 
myroman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 540
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
zaboga zašto? 50kn je bočica originalne, kud ćeš jeftinije od toga?
A što ćeš, nakon 5 godina, reko aj da probam zamjensku...
myroman je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2021., 22:16   #714
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
i ja sam imao jednog caon b200 greška najednom
al bogme na aliju nisam nasao glavu
5550 model mi se vidi, neprežaljeni jer su u njega ispod u ladicu se stavljali papiri i to se do kraja zatvorilo
sad imam 5750 i tu je printer manjih dimenzija i papir je vani
naravno hranim ga ebay tintom i čekam kad bude b200



History ide ovako:



zajeba me ovaj tjedan . nije b200 nego više ne vuče papir
kad mu dođe na red papir, povuče tek toliko da vidis da migolji po papiru i to je to .. moraš mu pogurat list, a ako poguraš 2-3 lista, sve uzme


bio je na "popravku" kod ovlaštenog BTC-a, koji mi sa smješkom izjavili da nije ništa, samo prašina na kotačičima, reko super
Podigao ga u petak ujutro, al sam zbog obaveza i posla, testirao tek u subotu navečer .. kad čorak .. isto ponašanje, ništa nisu oni tu taknuli




E sad, zapeo mi za oko jedan Epson, nakon što sam pokopao 2 canona,

Epson Ecotank L3156
Jel ima tko? Pa da baci koji info, i vidim da su bočice tinte po 52kn .



Mada, najviše sam ja koristio printer za scan papira, pa me zanima dal i epson ima kao i canon, send to PDF u windows direktača.
Ili cu morat opet canon tražit :/
Jer svi mi poznanici vele .. kupi opet canon, jer drugi su još veča g*vana od canona.


Najrađe bi da kupim negdje novi 5550 model, još ga nisam prežalio
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2021., 23:33   #715
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Da sad ne tražim kako izgleda paper tray na tom tvom,
std. štosevi za uzimanje papira:
- drži tray sa malo ispod max. količine papira,
tako lakše uzme / povuće papir

- drugi štos zahtjeva rastavljanje dok dođeš do rolera koji uzimaju / guraju papir,
treba ih odmastiti (alkohol) i proći šmirgl papirom (kako bi bili malo hrapaviji i time lakše "hvatali" papir)
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 22.02.2021., 00:09   #716
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
Probao sa full papirom
0 bodova
Vec sam ja to rastavio na proste faktore
Kotacici ko novi, i kad je okrenut naopacke, radi svoj posao (probao sken nesto i nek druka)
Al kad ga ti postavis kako treba, na noge ocito ti kotacici ne rade svoj posao, izgleda mi da zupčanici imaju lufta.
Odnio danas kod frenda koji ima informaticki ducan, veli da ce sredit

Al nekako si mislim da ce past novi na 12 rata i nadat se sljedecih 5 godina mir
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2021., 15:18   #717
croi1
Premium
Moj komp
 
croi1's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 253
L386
Isto ponekad mrlja ili ne ispisuje liniju ali čišćenje/podešavanje glave popravi to.

Nakon cca 2god korištenja tek sam sada skužio kako su boje ustvari katastrofalno loše kalibrirane kada se ispisuje s uređaja koji ima Epson driver/software instaliran. Igrom slučaja je pušten ispis u boji preko laptopa koji nema Epson driver/software, print je trajao doslovno par sekundi i boje su identične onima kakve trebaju biti.
Boje na printu preko uređaja koji ima Epson driver/software su preloše i print traje 10 put duže. Probao sam podešavati postavke, kalibraciju boja, svašta, ali ništa nema efekta.

Primjer: https://imgur.com/a/xE0IF8C
__________________
Pošteni trgovac: 17/17
croi1 je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2021., 19:58   #718
cba
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: nigdje
Postovi: 90
Uzeo sam Epson L3156, isti printer kao i L3150 samo u bijeloj boji.

Odmah na početku je nedostajala jedna crtica prilikom "Nozzle check", tako da sam uključio "Head Cleaning" i sad je u redu.
Koliko sam vidio na netu nakon nekoliko Head Cleaninga printer morate nositi u servis jer je softverski onemogućeno printanje, ne bi se čudio da su isto napravili iz za određeni broj stranica.

Isprintao sam do sada samo 70 stranici i već me je dva puta upozoravao da provjerim spremnik za bojama jer se printer može uništiti ako nestane boje, a spremnici su puni.

Također i na ovom printeru su boje katastrofalno loše kalibrirane.

Printer bi preporučio samo onima koji printaju puno stranica i bitna im je cijena, a ne kvaliteta.
cba je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2021., 20:00   #719
cba
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: nigdje
Postovi: 90
@croi1 ako deinstaliram epson driver onda pc ne prepoznaje pc
cba je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2021., 15:33   #720
BoTiA
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 214
Kako mislis nakon nekoliko head cleaninga mora u servis? Koliko točno?

Ja sam radio nekoliko puta uzastopno ...3 puta...i sve je bilo u redu.

Slažem se da kvaliteta ispisa nije na nekoj višoj razini ali nekog tko ne printa fotografije i traži jeftini kućni ispis je sasvim dovoljna.

Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk
BoTiA je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na