Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.05.2003., 23:21   #1
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
kaj mislite o nec ND-1100A?

http://shop.hgspot.hr/opis.asp?ID=4325

naime u opisu u hg spotu pise da je i dvd-rw i dvd+rw..i nisam vjerovao dok nisam nasao ovo...

http://www.cdrinfo.com/Sections/News...RelatedID=2832

i shvatio da jos kosta samo 1700kn!!!!

pa ovo mi se cini kao ok stvar..samo kaj ne znam koliko je kvalitetan? zna ko sta?

pogledao sam po googlu i jedino ovo nasao..bilo je jos nes na svapskom ali mi taj jezik bas i neide...a na grupama sam nasao par spominjanja ali uglavnom na njemackom...a na engleskom 5 postova ...i to nis specijalno..vise tipa " to mi radi ok "...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2003., 23:48   #2
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
NEC radi izuzetno kvalitetne opticke uredjaje tako da vjerujem da je i ovaj takav.
Posto do dan danas nisam cuo da se netko zalio na NEC-a preporucit cu ti i ovaj!

p.s: mislim da se jos neisplati uzimati dvd przilice!
marac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.05.2003., 23:50   #3
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Po-Google-ao si i nasao si samo to?
http://www.google.com/search?q=nec+N...e+pretraga&lr=
To je , naime, Google pokazao meni na upit o doticnom uredjaju. 545 stranica na kojima se spominje NEC ND-1100A.

Inace, holdjorhorsis, to je najveca bruka koju si je NEC mogao priustiti. Iako je najavljivana kao DVD-R/RW/+R/RW snimac, ljudi koji su to pripremali za novinare krivo su iskomunicirali sa ljudima koji su stvar i razvijali. Naime, NIJE DVD-R/RW, vec samo DVD+R/RW snimac.

1700kn za DVD snimac (opcenito) zaista nije mnogo, iako nikada nisam vjerovao NEC-u na podrucju CD/DVD citaca/snimaca. S druge strane, ako traje dvije godine, onda se isplati.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2003., 23:57   #4
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by marac
NEC radi izuzetno kvalitetne opticke uredjaje tako da vjerujem da je i ovaj takav.
Posto do dan danas nisam cuo da se netko zalio na NEC-a preporucit cu ti i ovaj!

p.s: mislim da se jos neisplati uzimati dvd przilice!
pa kosta me oko 1500-1600 kn kod frenda..a vec mi je lagano dosta przenja cd-a..cak razmisljam prebaciti 200cda na 120gb disk ...samo kad bi nekome mogao uvaliti ith 200cda...

nemam muke s prženjem jer na jedana dvd stane 4.3gb sto je 6 cd-a.. i stavim da se przi odem na kavu vratim se i gotovo..a ne otvori,gurni,zatvori,pa nero,pa przi 3 min pa sve nanovo..i propadne mi pol sata da sprzim 6 cd-a..a ovak u 1 minutu sve namjestim i odem...

a frka s diskom mi je sto cu ako mi 120gb disk rikne s svim na njim???

istina nazalost tek nakon 5 godina sam nabavio przilicu (poklon) i sad bi je se vec rjesio...to me jedino koci...naime to je bio poklon od bolje polovice..a nema sanse da joj objasnim...tka da me to malo vise koci nego cijena...znas ono ja kupim to a draga kupi par metli...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2003., 23:59   #5
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by gpremec
Po-Google-ao si i nasao si samo to?
http://www.google.com/search?q=nec+N...e+pretraga&lr=
To je , naime, Google pokazao meni na upit o doticnom uredjaju. 545 stranica na kojima se spominje NEC ND-1100A.

Inace, holdjorhorsis, to je najveca bruka koju si je NEC mogao priustiti. Iako je najavljivana kao DVD-R/RW/+R/RW snimac, ljudi koji su to pripremali za novinare krivo su iskomunicirali sa ljudima koji su stvar i razvijali. Naime, NIJE DVD-R/RW, vec samo DVD+R/RW snimac.

1700kn za DVD snimac (opcenito) zaista nije mnogo, iako nikada nisam vjerovao NEC-u na podrucju CD/DVD citaca/snimaca. S druge strane, ako traje dvije godine, onda se isplati.
da ali sve na svabskom(napisao sam da se ne služim istim)..pukni engleski pa ces vidjeti jedva 5 stranica...

ali nije mi bed kaj je samo + jer je i to vise nego ok za te pare!!!
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2003., 00:00   #6
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
pa kosta me oko 1500-1600 kn kod frenda..a vec mi je lagano dosta przenja cd-a..cak razmisljam prebaciti 200cda na 120gb disk ...samo kad bi nekome mogao uvaliti ith 200cda...

nemam muke s prženjem jer na jedana dvd stane 4.3gb sto je 6 cd-a.. i stavim da se przi odem na kavu vratim se i gotovo..a ne otvori,gurni,zatvori,pa nero,pa przi 3 min pa sve nanovo..i propadne mi pol sata da sprzim 6 cd-a..a ovak u 1 minutu sve namjestim i odem...

a frka s diskom mi je sto cu ako mi 120gb disk rikne s svim na njim???

istina nazalost tek nakon 5 godina sam nabavio przilicu (poklon) i sad bi je se vec rjesio...to me jedino koci...naime to je bio poklon od bolje polovice..a nema sanse da joj objasnim...tka da me to malo vise koci nego cijena...znas ono ja kupim to a draga kupi par metli...
Ma kuzim ja to sve!
Ako imas tolko para i uvjeren si da ti to treba onda kupi, kao sto sam vec rekao ja poznam ljude koji se kunu zivotom da im je NEC najbolji opticki uredjaj a i ja sam sam medju njima!
Ja da imam sad love ja bi to isto kupio jer neki put zlata vrijedi ali ovaku cu se ipak strpiti do 9-10mj. pa tek onda kupiti!
Pozdrav!
marac je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2003., 00:09   #7
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
da ali sve na svabskom(napisao sam da se ne služim istim)..pukni engleski pa ces vidjeti jedva 5 stranica...

ali nije mi bed kaj je samo + jer je i to vise nego ok za te pare!!!
Hm, ne znam niti ja njemacki, ali ipak razumijem kada pise DVD+R/RW, da nigdje ne vidim DVD-R/RW, da za nesto pise gut, ser gut, i da je na kraju clanka ocjena 2, 6.5, 9 ili vec nesto. Neke stvari jednostavno nemaju veze dali si ucio u skoli, vec je rijec o (ipak) opcoj kulturi.

Ono sto si ti nasao je obican njuz iz jeseni 2002. godine. Vijest (i to jos netocna) stara pola godine. Gledaj malo datume o onome kaj citas.

Inace, moja procjena je da ce masovna prodaja DVD przilica poceti kada se cijene kvalitetnijih modela (Pioneer, Plextor, HP, Panasonic) spuste na 2000kn, sto znaci da ce se losiji (bolje je reci osrednji) modeli (LG, NEC, LiteOn) moci nabaviti za 1400-1500kn.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2003., 00:26   #8
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Evo...imate ovdje oko tridesetak komentara-škvadra je uglavnom zadovoljna-kog zanima nek DOBRO pročita tak ak se kupuje da nebi bilo nismo znali

A link je-nećete nikad pogoditi

http://www.dvdrhelp.com/dvdwriters.p...=Search&list=0

Čini mi se da piše DVD+R i DVD+RW...

A cijena mu nije loša.


Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2003., 00:50   #9
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by gpremec
Hm, ne znam niti ja njemacki, ali ipak razumijem kada pise DVD+R/RW, da nigdje ne vidim DVD-R/RW, da za nesto pise gut, ser gut, i da je na kraju clanka ocjena 2, 6.5, 9 ili vec nesto. Neke stvari jednostavno nemaju veze dali si ucio u skoli, vec je rijec o (ipak) opcoj kulturi.

Ono sto si ti nasao je obican njuz iz jeseni 2002. godine. Vijest (i to jos netocna) stara pola godine. Gledaj malo datume o onome kaj citas.

Inace, moja procjena je da ce masovna prodaja DVD przilica poceti kada se cijene kvalitetnijih modela (Pioneer, Plextor, HP, Panasonic) spuste na 2000kn, sto znaci da ce se losiji (bolje je reci osrednji) modeli (LG, NEC, LiteOn) moci nabaviti za 1400-1500kn.
da ali su ga i oni nesposobnjakovici u hgspotu naveli u opisu .. tako da nije samo kriva vijest...a naime lociran je na cijeniku kao dvd+rw

ali u opisu je :

Modes supportedVD-ROM, DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW, DVD-Video, CD-ROM, CD-ROM XA, CD-Audio, CD Extra, CD Text, CD-I Ready, CD-Bridge, Photo-CD, Video CD, Hybrid CD


a da sori premec ali nebum isao citati njemacki zato da procitam da pise sehr gut i sl .. jer naime poslije sehr gut moze pisati svasta sto ja necu razumjeti...

a za datum nisam ni gledao..naime kad naletis na jedva tri vijesti nisam izbirljiv k tome ..my mistake oko toga kaj podrzava...ali mi se cini i da samo za dvd+rw je 1700 kn vise nego ok cijena...a iskreno ne vidim neku potrebu za + i - zajedno..zato sam i pitao jer mi je bilo cudno da ima oba standarda za samo 1700 kn dok sony je oko 3500kn...

sto se tice nec-a imao sam davno 40x cd-rom koji je mogao s govna procitati podatke (ne govna od cd-a nego s govna) dok nije riknuo nakon dve godine...ali je bio fantastican i jako skup .. naime drugi 40x cd-romovi su bili oko 400kn ja sam istovario (moj stari zapravo) oko 700kn...otisao je naime kondic koji okrece cd...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2003., 12:56   #10
Raven_1
Night shift
Moj komp
 
Raven_1's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Na http://forum.firmware-flash.com/view...808&highlight= su raspravljali između ostalog i o tome da li može zapisivati i na DVD-R/RW.
Kažu da su samo NEC ND-1100A koje su se prodavale u Japanu i SAD-u mogle zapisivati na oba standarda.Do zabune je došlo kad je NEC pod istim imenom počeo prodavati različite modele diljem svijeta.Da bi izbjegli zabune promijenili su naziv modela koji može pržiti na oba standarda u ND-1300A.
__________________

Proc: AMD X2 3800+ cooled by TT BigTyphoon
Matična: ABIT AN8 SLI
RAM: 2x512MB OCZ Platinum EL rev2 PC3200
Grafička: SAPPHIRE ATI RADEON HD3450 256MB
HDD: WD 40GB i Samsung 160GB @ 7200
RW:DVD-ROM Pioneer DVD-106
PSU: 420W Xilence RedWing


"NOBODY expects the Spanish Inquisition! Our chief weapon is surprise...surprise and fear...fear and surprise.... Our two weapons are fear and surprise...and ruthless efficiency.... Our *three* weapons are fear, surprise, and ruthless efficiency...and an almost fanatical devotion to the Pope.... Our *four*...no... *Amongst* our weapons.... Amongst our weaponry...are such elements as fear, surprise.... I'll come in again."

--uoɥʇʎd ʎʇuoɯ--
Raven_1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.05.2003., 11:31   #11
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Originally posted by Raven_1
Na http://forum.firmware-flash.com/view...808&highlight= su raspravljali između ostalog i o tome da li može zapisivati i na DVD-R/RW.
Kažu da su samo NEC ND-1100A koje su se prodavale u Japanu i SAD-u mogle zapisivati na oba standarda.Do zabune je došlo kad je NEC pod istim imenom počeo prodavati različite modele diljem svijeta.Da bi izbjegli zabune promijenili su naziv modela koji može pržiti na oba standarda u ND-1300A.
Pa...ak ga trebaš za sebe i ak ti tvoj linijski DVD čita standard-čisto dosta...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2003., 19:06   #12
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,946
Citiraj:
Originally posted by gpremec
(Pioneer, Plextor, HP, Panasonic) spuste na 2000kn, sto znaci da ce se losiji (bolje je reci osrednji) modeli (LG, NEC, LiteOn) moci nabaviti za 1400-1500kn.
osobno sam htio uzeti Toshibu R5002 iz Ve-mila. bila je jeftina. dobro da ju je frend kupio prije mene. đubre se pregrijava kad se prži na 2x, i generalno zna prilično zezat, a i prilično je izbirljiva na medijima. i tako sam uzeo (mnogo skupljeg) Pioneera i drago mi je da jesam.

a brijem da je cijena pala, jer sam već naručio Pioneera A05 retail za oko 2400kn. ovaj A04 je toliko dobar, da sam odlučio ostati u obitelji. Bulk verzija dođe cca. 300kn manje (kako koji dučan) i tako ostavljam ovog svojeg A04.....
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na