Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.06.2017., 22:42   #1
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
2u1, HTPC + PC

Selim se u novi stan i konfiguracija zivljenja mi se mijenja, pa da cujem pametne prijedloge.

Trenutno zivim u stanu, gdje mi je spavaća i radna soba u jednoj sobi i tu mi je PC (pod moj comp) tu je poveci stol, Marcus Ikea stolica i M-Audio BX5 studijski monitori kao izvor zvuka i za slusanje glazbe.

U dnevnoj sam slozio HTPC na koji je spojen hifi, i lenovo monitor 20" i to primarno sluzi za pustanje glazbe i internet caffe. Konfa je ok, moderni celenron, 4gb rama, uglavnom gura sve sto treba.

U novom stanu ce sve to biti u denvnoj sobi, jer ne zelim u spavacu stvljat ista osim tva ili nekog malog FM radija.

Dnevni je 4x5m tj ima dosta mjesta, ali opet, treba sva fino poslozit da bude funkcionalno.

Polazišna točka je to da mi nema smisla imat dva kompa u sobi od 20m2, jedan kao PC a drugi kao HTPC.

PC moram imat, pa sam ga mislim krizat sa HTPC namjenom na sljedeći način:

PC (moj komp) bi stavio u kvalitetno HTPC kućiste (Fractal node 605) i njega stavio u komodu koja ce se nalazit ispod TV-a(cca 55" 4k, koji ce biti na zidu)
U tu komodu bi islo pojačalo (Marantz 7001 kis) i pored stalci te na njima Quad 11l2 stereo zvučnici i ostale điđe miđe u vidu Dac-a, bluetooth receivera i sl.

PC bi se sastojao od stola, 24" monitora, stolice i periferije i to bi bilo smjesteno vjerojatno na bočni zid (okomit na zid gdje je TV). Sa kompa bi povukao hdmi+usb kabal do stola, hdm za sliku, usb za periferiju.

Na taj HTPC/PC bi isli win10 i ideja je napravit 2 profila, admin i htpc profil. Zvuk na PC-u bi elegantno rijesio sa dell soundbarom, (original za moj monitor, spaja se preko usba) i on bi bio dovoljan za zvuk sa kompa, čisto da ne moram palit hifi da npr odgledam neki video.

Praktično bi to izgledalo tako da kad radim nesto na kompu, uđem na admin profil, gledam monitor i zvuk dolazi iz tog usb soundbara.

Kad zelim uzivat u multimediji, sjedam pred TV, pokrećem htpc profil, na kojem je naravno Kodi i sve sto treba, gledam TV, zvuk dolazi iz Quad zvučnika, neovisno jel se slusa glazba, gleda film ili TV.

Sto se tiče periferije, na PC-u bi bila sadasnja Logitech MK700 tipkovnica i MX performance mis, koji ce vjerojatno biti zamjenjen sa nasljednikom u vidu Master MX, (sve periferija se spaja preko unify receivera), a za HTPC kojim bi se upravljalo sa kauča/kutne bi bio Logitech K400 keyboard sa touchpadom, ali po potrebi se uzme mis i radi se s njim.

U tim profilima bi se podesilo da kad sam u PC modu, zvuk ide preko soundbara (usb spajanje, ne treba mu zvučna) a u HTPC modu bi zvuk isao vjerojatno isto preko usba->dac->pojačalo-zvučnici.

Jel bi to sve funkcioniralo ovako kako sam si ja zamislio?

Očiti nedostatak ovog setupa je to sto postaje otezano koristit obadvije platforme u isto vrijeme, odnosno ja ne mogu radit na kompu dok netko drugi zeli radit nesto na HTPC profilu tj TVu.
Ali ruku na srce, to bi uzasno rijetki trenutci, tako da u tome ne vidim neki preveliki problem. Naravno tu su peripetije sa dual monitor setupom.


Suma sumarum, PC bi stavio u HTPC kućiste i stavio ga pod tv, te ga iskoristio kao htpc za Kodi, jer ruku na srce CM Cosmos je stvarno ogroman i zauzima too much prostora.

Alternativa je Raspberry ili neki atom based mini pc koji ce biti dedicated to TV i na njemu bi bio kodi+storage, ali malo mi je glupo imati htpc kuciste i u njem komp i na njemu malinu za kodi.

Sva konstruktivna misljenja i prijedlozi su naravno dobrodosli

EDIT: sad vidim da je post ispao jebena čitaba, stoga oprostite
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2017., 13:33   #2
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Sta nitko nema ovakav sistem doma?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.06.2017., 14:20   #3
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,758
Ne znam sto fali tvom planu, mozda si se samo previse raspisao i zakomplicirao si zivot

Gotovo pa identicno imam podesen i svoj dnevni boravak samo nisam isao ganjati estetiku i htpc pravila... Imam glavni i jedini m-itx komp (moja konfa), tv, monitor, glavni audio izlaz je usb interface+BX5ice, a pc audio izlaz su mi slusalice G933. Koristim win10 sa jednim profilom (nemam potrebe za 2 profila ako odvojis posao i zabavu na 2 ili vise virtualnih desktopa). Takodjer imam 3 unifying uredjaja (MXM+K750 za pc i K700 za kauc).

U kauc htpc modu koristim samo youtube i kodi.

Jedina caka u cijeloj prici je prebacivanje playback devicea - koristim jedan programcic (ne znam mu ime sada napamet) gdje sam podesio precac na tipkovnici i na taj nacin prebacim zvuk sa slusalica na zvucnike i obratno - da ne moram kopati u taskbaru, ustedim si 2 klika misem

Ne vidim kako bi to vise optimizirao jer ni ja ne koristim htpc i pc mogucnosti u isto vrijeme (nemam potrebu za android boxom ili RPijem). Da bas hocu, mogu prepakirati ovaj pc u neko htpc kuciste ali ovaj define nano s je prakticki tako mali da je dovoljno polegnut ga na bok i imas htpc form factor case hah
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2017., 14:36   #4
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
To sam volio čut, znači da netko to fura u praksi i da to šljaka. Ključno pitanje ostaje s kojom aplikacijom (pod win10) si uspio slozit taj switch playback device?

Ideja sa dva profila je vise sigurnosna priča, odnosno onaj profil koji bi isao na TV bi imao neka ograničenja, tako da kad npr imam goste mi nitko ne moze dirati po meni vaznim stvarima, ili nesto izbrisati. Nego cisto Kodi i par stvari sa strane.

Tim profilima bi rijesio i taj playback device switch, odnosno u PC modu bi bio podesen na soundbar, a u HTPC modu na USB dac/zvučnu karticu.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2017., 14:39   #5
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,758
Evo ga topic
Audio Switch, na kraju teme:
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=285484
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2017., 18:28   #6
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Radilo bi ti, stvar je jedino samo ako hoćeš 24/7 htpc, onda ti komp koji je generalno jači od nekog atoma/celija troši više struje.

Za profile sve ok, ima smisla. S tim, da ovo što si spomenuo da je otežano korištenje. Pa praktički možeš vrtit kodi na telki i igrat igre na monitoru u isto vrijeme. Naranvo ak ti zvuk nije toliki problem. Ekstended desktop i bok. Čak bi mogao gore i neki daljinski ubost tak da se može šaltat film bez da ometa onog tko mrda po kompu.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2017., 18:44   #7
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,758
Tesko ce mu to raditi, kodi trazi fokus na screen, tako da osobno nisam mogao ni surfati s upaljenim extended screenom. Osoba koja gleda kodi ne moze nista raditi ako je fokus na mom ekranu
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2017., 18:46   #8
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Htio sam sam potvrdu od vas koji koristite slican sistm, jel to sve funkcionira u praksi, i kako sad stvari stoje, funkcionira, vjerojatno ce ebiti nekih zajeba, ali to ce se rjesavat u hodu.

Jedno teroretsko pitanje, jel se u Win10 moze slozit da os obrađuje dva zvuka istovremeno? Tipa pokrenem foobar i u njemu podesim da za zvuk koristi onboard zvučnu, a tipa km player da koristi vanjski usb dac?

Ili radi samo ono sto je podeseno u device manageru?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2017., 21:13   #9
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Neću tvrdit, al mislim sam jedno.


Pa bar ono da pustiš film, taman i da pustiš u nekom plejeru. Hebeš kodi
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2017., 21:49   #10
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,758
I Kodi i konkretno MPC player mogu raditi dok na drugom screenu radim nesto sedmo, to nije upitno. Samo gubis kontrolu nad filmom. Mozda, ali nisam to probao, bi se ovome moglo doskociti s nekim global shortcutovima. Sad mi sinulo, pa eto malog zadatka

Ovo gore za zvuk bi bilo odlicno ako postoji!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.07.2017., 15:34   #11
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Ovo pitanje za zvuk je bilo čisto informativno, negdje mi u glavi zvoni da sam to negdje pročitao da win10 to moze. Bilo bi super ako netko ima dodatnu zvučnu i volje, da proba.

EDIT:

evo kako podesit da rade svi izlazi:

https://youtu.be/LV46UXLsVW4

Sto se tiče VGA, hoce li integrusa na i3 biti dostatna za 4K rezoluciju i za 4k materijal općenito?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2017., 15:43   #12
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Sto.se tice vga, nece.

Po meni, najbolje rjesenje sa najmanje zajebancije ti je pc + rpi. Slozis network share i miran si. Jedini uvjet za gledat nes s mreze ti je da je pc upaljen.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2017., 15:47   #13
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Fuck, moram nabavit novu VGA, uzeo bih neku pasivnu, znači mogu proglasit osobni bankrot
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2017., 16:25   #14
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
al rpi se pati s malo većim formatima.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2017., 21:56   #15
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
Slično imam i ja složeno u dnevnom, doduše sve je stavljeno u veliko kućište i prvenstena namjena ja gaming. Kad je u idleu skoro je nečujan, kad se igra onda se pokrecu ventovi.

Iako je pc povezan na 4k tv sa HDMI-em sva multimedija se pokreće preko Plex-a, serije filmovi i slike tako da bi ja preporičio Plex, a koliko sam skuzio jos nemas TV pa gledaj da je smart pri kupovini!
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2017., 19:57   #16
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,085
Razmisli o kombinaciji Chromecast i videostream app.

Sent from my Moto G Play using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2017., 22:10   #17
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,758
Imam chromecast 2 jedno godinu dana, ne bi to nazvao nikakvim ozbiljnijim multimedijalnim sustavom. Ovo sto castam s mobova na tv je jos ok, ali... Kad castam s pc-a preko chromea to isto nekad ide, nekad nesto zapne. Veza ponekad pukne iako je 5GHz wifi jakog signala. Imam filing da chromecast svakim updejtom nekako zeznu, kao da koristim nekakav proizvod u beta testiranju. Danas mi stoji ustekan u tv jer sam zaboravio na njega, koristim ga onak 3 puta na tjedan kad mi se neda gledati yt na mobu.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2017., 22:20   #18
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
al rpi se pati s malo većim formatima.
Istina, ali mali je broj hardvera koji uredno vrti imalo zahtjevniji 4k danas.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2017., 12:46   #19
tomislav_sb
Premium
Moj komp
 
tomislav_sb's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb <=> Slavonski Brod
Postovi: 224
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ovo pitanje za zvuk je bilo čisto informativno, negdje mi u glavi zvoni da sam to negdje pročitao da win10 to moze. Bilo bi super ako netko ima dodatnu zvučnu i volje, da proba.

EDIT:

evo kako podesit da rade svi izlazi:

https://youtu.be/LV46UXLsVW4

Sto se tiče VGA, hoce li integrusa na i3 biti dostatna za 4K rezoluciju i za 4k materijal općenito?
imam slično složenu konfiguraciju - i3 -4170 i nema šanse da pokrene normalno 4k. razmišljao sam o dodatnoj GPU ali to onda značajno povećava potrošnju struje što mi nije opcija jer je komp u isto vrijeme i disk server.
tomislav_sb je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2017., 13:28   #20
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Ne znam za video, al kaj se tiče mjuze raspi je way to go, ove audio distrubucije rade taj poso puno bolje od winsa - isprobano.

Pogleč ovo: http://www.dx.com/p/suptronics-x4000...1#.WVolVISGOM8

Jes da ti treba još raspi sam po sebi, al opet za soma kuna imaš audio izvor za poželjet. + možeš stavit HDD ili SSD u njegovu dodatnu karticu i filat što već hoćeš, a utor za SD karticu je s prednje strane pa teoretski možeš imat spremne distre audio/video, za što ti već treba.

Što se mene osobno tiče, ja bi išao na taj kompromis jer meni Volumio svira fantastično, komparativno sa odličnim CD playerom kojeg imam. A ovaj DAC iz kombinacije je još bolji od onog kojeg ja imam.

Jedino ak imaš pristup većoj količini 4K materijala (filmova) i to ti je A1 prioritet, ova bi kombinacija možda bila neadekvatna.
No ak je riječ o nekom streamanju ili plejanju gro dobavljivog materijala, sumnjam da bi RPi3 imao nekih problema.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2017., 15:24   #21
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Iskreno, malo sam se se krivo izrazio i samim tim unio pomutnju

Nativna rezolucija televizora kojeg pikiram je 4k odnosno UHD (3840 × 2160) i zanima me jel ce moja integrusa hendlat tu rezoluciju u win10 okruženju,(2d, office, multimedija, CAD) i eventeulano filmove sa torrenta (bluray rip). Nemam, niti cu vjerojatno uskoro imati ikakvog smismlenog sadrzaja u nativnoj 4k rezoluciji.

Grafa na CPU za sad suvereno vlada svim zahtjevima koju sam stavio pred nju na 24" dell (16:10) i rezoluciji 1920 x 1200, ali prelaskom na 4k rezoluciji broj pixela je x4 pa me zanima jel ce u tom rezimu sve ok radit?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2017., 19:14   #22
tomislav_sb
Premium
Moj komp
 
tomislav_sb's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb <=> Slavonski Brod
Postovi: 224
Meni tako sve funkcionira, samo je problem reprodukcija 4k sadržaja. Windowsi 8.1 funkcioniraju, kao i KODI.
CAD nisam probao ali nije bas ni funkcionalno, barem meni.
Ja sam imao "problem" sa zvukom jer se između kompa i tv-a nalazi Pioneer 5.1 reciever koji nema 4k passthroug. Zbog toga sam stavio dodatnu zvučnu karticu koja je optikom spojena na reciver a hdmi iz grafičke direkt u tv.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
tomislav_sb je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2017., 09:03   #23
SinfulSaint
Premium
Moj komp
 
SinfulSaint's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 314
Srale, imam nesto slicno tvome setupu. Moj pogled na ovaj 4K dio što si pito.

Mala dnevna soba. Radni stol u sklopu. Komp s 6700k i GTX 960 i Plex serverom. 4K TV ispod nje Yamaha receiver s 4K 30p passthrough. PC i TV kabelom na switchu od routera. Iskreno, Plex mi šteka za 4K sadržaj s kodiranjem iznad 60mbita. Srećom TV je dosta solidan pa zahtjevniji 4K sadržaj 60+ Mbita vrtim preko DLNA od TV-a. Tu sve ide glatko.

Ako ti je TV nešto jači (quad cpu recimo) što nebi 4K recimo vrtio preko DLNA? Napravis share na kompu, Windows Media Player to kod mene odradi fino. Na TV-u ideš kroz foldere koje si shareao i to je to. Toslink kabel iz televizije u Marantza i eto zvuka ako oćeš preko receivera. Doduše, moraš vidjet kakav audio ti receiver može probavit. Jer ako ti je TV noviji onda bi moro podržat novije audio codece tipa True-HD i sl.

Mislim da ti grafički podsustav od 6100 neće bit dovoljan za vrtit 4K stvari. Eventualno da vidiš da li ti se isplati nabavit nešto tipa 960 GTX jer ona kod mene vrti apsolutno svaki 4K sadržaj bez obzira na enkodiranje. x264 ili HEVC svejedno joj je. MPC ili neki drugi video player postaviš da ti dekodiranje hardverski ide preko GPU-a. HDMI u TV i vozi.
SinfulSaint je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2017., 11:37   #24
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Htio sam sam potvrdu od vas koji koristite slican sistm, jel to sve funkcionira u praksi, i kako sad stvari stoje, funkcionira, vjerojatno ce ebiti nekih zajeba, ali to ce se rjesavat u hodu.

Jedno teroretsko pitanje, jel se u Win10 moze slozit da os obrađuje dva zvuka istovremeno? Tipa pokrenem foobar i u njemu podesim da za zvuk koristi onboard zvučnu, a tipa km player da koristi vanjski usb dac?
Svaki od multimedijskih programa može pustiti zvuk na određeni device, čak i na jednom soundchipu.
Npr kod mene Kodi uvijek ide na s/pdif a sve ostalo na default analogni izlaz. Isto tako Kodi je uvijek automatski na TV-u (tj. tretira se kao drugi monitor), ako koristim Kodi daljinski na smartfonu skoro kao da je zaseban uređaj u pitanju. Kad se ne koristi istovremeno TV i monitor može i generički daljinac sa ebaya, za par $. On može upravljati samo sa trenutno aktivnim prozorom/programom. Mislim da za takve stvari ne trebaju ni drugi profili ni slične komplikacije, samo par duljih kabela

Ili neki media player.. RPi3, Odroid, Android... opet Kodi. Mreža i nek čita filmove i šta treba sa kompa
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2017., 16:40   #25
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,085
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Imam chromecast 2 jedno godinu dana, ne bi to nazvao nikakvim ozbiljnijim multimedijalnim sustavom. Ovo sto castam s mobova na tv je jos ok, ali... Kad castam s pc-a preko chromea to isto nekad ide, nekad nesto zapne. Veza ponekad pukne iako je 5GHz wifi jakog signala. Imam filing da chromecast svakim updejtom nekako zeznu, kao da koristim nekakav proizvod u beta testiranju. Danas mi stoji ustekan u tv jer sam zaboravio na njega, koristim ga onak 3 puta na tjedan kad mi se neda gledati yt na mobu.
Baci Chromecast na 2.4ghz wifi. Moj na 5ghz puca ko kokica. Na 2.4 je na dodir sam chromecast osjetno hladniji.

Stremanje s video sadrzaj s kompa radim sa videostream appom iz Chroma, a ima i remote app za android/ios, ako netko hoce iz kreveta saltat unapred arhiviran sadržaj s kompa.

Chromecast nije video mirror device, nego streaming igracka.

Sent from my Moto G Play using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na