Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.06.2013., 11:15   #31
marinela
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4
Pozdrav znalci,ja bih trebala video nadzor za jedan mali poslovni prostor od tridesetak kvadrata,s obzirom da su već bile dvije provale u tri godine ,stavila bih lkameru više iz preventivnih razloga pa me zanima ima li tko kakvu preporuku,kupolastu kameru su mi nahvalili ali ja sam žena pa ne znam!Unaprijed fala!
marinela je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2013., 23:41   #32
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,189
Da se i ja ubacim s nekoliko pitanja.
Koji sistem bi bio najbolji za nadzor dvorista i kuce s vanjske strane?
Naime razmisljam u smjeru da imam 4 kamere (vanjske) koje bi bile spojene na snimac koji moze raditi 24/7. Ali bilo bi pozeljno da se moze na snimac spojiti monitor i da je neovisan o racunalu (vanjskom).
Ukoliko bi postojala potreba da se odredjeni snimljeni dio moze preseliti na stick.
Isto, molim znlce da mi kazu koliko bi mogao kostati takav sistem (gdje)?

Ili je na kraju mozda i jeftinije sastaviti nekakvo racunalo na koje ce se spojiti kamere i koje ce ratiti 24/7??
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.06.2013., 00:27   #33
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Trend je uglavnom da se više prelazi na sistem s zasebnim snimačem. Danas ima vrlo jeftinih kartica za komp, ali se to brzo razbije od glavu. Ako ćete kvalitetniju karticu (Geo vižn), onda je cijena približno ista. Svi snimači imaju (novi) imaju mjesto za HD, obično snimaju sa kompresijom H-264, imaju priključak USB za miša i prenos snimljenog materijala. Također imaju mrežni priključak za pregled sa udaljene lokacije, te daljinski upravljač. Cijene okvirno da nije šrot su:
Snimač 1200 kn plus disk 500gb,
Kamera vanjska dan-noč 400-600 kn.
Spajanje mrežnim ili koaks. kablom.
Imaju i druga rješenja koja su dosta skuplja (IP i bežične kamere i sl.)
__________________
duty demagogue
begi je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2013., 00:28   #34
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Nisam niti znalac, a kamo li ekspert da to odma razjasnimo,
ali na Tmartu sam naletio na nekoliko takvih sistema koji uopce nisu skupi

4 kamere sa 1TB HDDOm
http://www.tmart.com/8-CH-1TB-DVR-4-...V_p134497.html
8 cam
http://www.tmart.com/8-CH-1TB-DVR-4-...V_p134499.html

tu su vam kitovi ( sve skupa samo triba montirat)
http://www.tmart.com/DVR-Kit/

može se kupit i samostalno uređaj i samostalno kamere
tu možete vidjeti sve http://www.tmart.com/CCTV-Products/

ako piše IR to znači da imaju Infrared ledice i da mogu i po noći

jedini problem je garancija kad se uzima izvana :/ i potencijalna carina

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 12.06.2013. u 00:34.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2013., 08:49   #35
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,448
Jedina je caka u tome što su to loše kamere pa po noći možeš prepoznati osobu jedino ako ti se nasmješi u samu kameru, po danu je koliko toliko i ok.
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2013., 12:14   #36
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,189
Malo sam pregledaval po netu i za sad razmisljam o ovoj kombinaciji:
Snimac - link
Jedna kamera - link
2 ili 3 kamere - link
Jedna malo bolja kamera jer imam ~30-ak metara u duljinu za snimanje, a 3 bi se koristile za manje podrucje.
Interesira me ima li netko iskustva s ovim snimacem ili kamerama pa ako nesto ne valja da u startu izbacim i ima li nesto dodatno na sto treba usmjeriti pozornost?
Naravno da jos treba hdd, kablovi, napajanje ...
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2013., 19:27   #37
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 823
A gle, tom cjenovnom rangu ti je to sve isto sranje drugo pakovanje.

Što se tiče snimača ništa nećeš više dobiti s nekim koji košta +500 kn.
Eventualno razvijeniji/stabilniji softver za gledanje preko moba ili neta. Iznutrice su u velikoj većini tih snimača iste; 10x10 cm ploča i hard. Ploča teško da će riknuti, disk će u 95% slučajeva prvi prdnuti u prašinu.
Napajanje je vjerojatno nekakav adapter egzotičnog napona pa i tu eventualno može biti problema za pronaći zamjenski nakon što rikne.

Glede kamera; za te pare to je ok. Tek iznad 1000 kn možeš očekivati nešto kvalitetnije.
Ako ukucaš IC kamere u google slike i listaš 100 stranica kladim se da ćeš naći barem 10 kamera istog oblika samo drugog imena i boje. Živjela PRC.
S ovom skupljom dobiješ varifokalni objektiv kojim možeš podešavati koliko kamera široko/usko vidi. Zgodno jer nemoraš hodati s kamerom naprijed nazad da nađeš pravu poziciju.
E sad, ako bi nju koristio da ti hvata širinu od cca 10 m na nekih 15 metara opet ćeš namjestiti objektiv na 3 ili 4 mm. Gle čuda, to već imaš fiksno na onoj jeftinoj kameri. Ovakvu skuplju kameru je rezon uzeti ako bi hvatao kadar udaljen 30 metara širine 6-7m.
Danju ćeš imati istu kvalitet slike kao s jeftinom. Noću ćeš dobit nešto kvalitetniju sliku naspram jeftinije (uz pomoć upitne redukcije šuma i malo jačeg IC reflektora.
Što se tiče IC reflektora; da bi slika noću bila što više iskoristiva kamera smije gledati maksimalno 15 m ispred sebe (odokativno) i još važnije kadar mora biti podjednako osvjetljen/zamračen. Kod ovih jeftinijih taj kadar bi išao na cca 10 m.
Možda solucija ovih jeftinijih kamera+rasvjetne lampe/reflektor sa senzorom pokreta koje će osvjetliti kadar kada netko šeta (ionako dovlačiš kabel za kameru). Jedino što će tada kamera biti slijepa na sekundu-dvije dok ne podesi osvjetljenje...
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"

Zadnje izmijenjeno od: newalss. 12.06.2013. u 19:47.
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2013., 22:10   #38
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Citiraj:
Autor Alister Pregled postova
Jedina je caka u tome što su to loše kamere pa po noći možeš prepoznati osobu jedino ako ti se nasmješi u samu kameru, po danu je koliko toliko i ok.
ja bi se nekako više brinuo za DVR jer koliko ja znam Sharp je vrlo kvalitetna marka
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2013., 22:44   #39
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 823
To te samo avet prošlosti podsjeća na davna vremena.
Sony, Samsung, Philips etc....nešto bolje ali i te firme žive na račun imena kod videosnimača jer većina ljudi će radije kupiti njihove snimače nego neki nepoznati HikVision ili AVC čisto jer čuju te marke na TV-u, radiju i vide po jumbo plakatima.
Rijetke od tih belosvetskih "bavimo se svim i svačim" firmi je na cijeni...JVC npr. je tu ozbiljniji igrač.
Kod videonadzora su neke druge firme u igri...
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"

Zadnje izmijenjeno od: newalss. 12.06.2013. u 22:57.
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2013., 23:51   #40
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,189
@newalss zahvaljujem na odgovoru i usput da te jos malo zagnjavim (ili ko ima volje pisati).
Svjestan sam da u tim financijskim okvirima mogu naci samo nesto sto masovno silazi s trake u voljenoj nam PRC.
Ovu skuplju kameru sam odabral bas zbog lece jer ne treba pokrivati vise od 4-5 m sirine na 20-ak m udaljenosti.
U principu, za ovo kaj sam napisal (oprema) vrijedi koliko love toliko muzike, a opet da nije beskorisno. Nadam se.
Koliko sam shvatil mogao bih se nadati problemima s vanjskim povezivanjem? Ili se moze i to povezivanje rijesiti, ali s malo vise truda i zivaca?
Postoji li neko rjesenje koje je drasticno bolje, ali s neznatnom razlikom u financijama?
Sad sam vec lagano i upoznat s IP kamerama i snimacima i vjerujem da su (bi trebali biti) bolji, ali cijena skace za barem 2X kaj mi i nije pozeljno.
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.06.2013., 18:21   #41
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 823
Citiraj:
Autor rib@ Pregled postova
Ovu skuplju kameru sam odabral bas zbog lece jer ne treba pokrivati vise od 4-5 m sirine na 20-ak m udaljenosti.
Onda je Ok.

Citiraj:
Autor rib@ Pregled postova
Koliko sam shvatil mogao bih se nadati problemima s vanjskim povezivanjem? Ili se moze i to povezivanje rijesiti, ali s malo vise truda i zivaca?
Raditi će to ok preko ddns-a, nije to neka filozofija, ali ono; ako se koji puta zblesa softver kod korištenja sjeti se koliko si platio.
Za utjehu; i softver snimača od 30000 kn zna imati bube.
Citiraj:
Autor rib@ Pregled postova
Postoji li neko rjesenje koje je drasticno bolje, ali s neznatnom razlikom u financijama?
Ne.
Samo imaj na umu da su kamere alat za nadziranje poznatih osoba (susjeda, iščašene rodbine etc). Hvatanje N.N. lopova sa kapom šunjalicom kako u 02.30 h ulazi u pušnicu je moguće samo i CSI filmovima. ;-)
Osobno bi uvijek prije stavio alarm u kuću nego je opojasao kamerama ali to je već stvar lokacije, preferencija i unutarnjih strahova.
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2013., 19:01   #42
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,189
Zahvaljuejm na odgovoru.

Citiraj:
Autor newalss Pregled postova
Samo imaj na umu da su kamere alat za nadziranje poznatih osoba (susjeda, ...
Ovime si sve rekel

Ako mi negdje zapne javim
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2013., 22:29   #43
kolibri
Premium
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: rvacka
Postovi: 126
Kupio sam na dx.com 8 kanalni snimac, kameru i sve ostalo te to sve spojio i stvar uredno radi.
U medjuvremenu sam nbavio neki stari sata disk wd 80gb. Spojim ga u komp, radi.
Spojim ga u dvr snimac, ovaj ga ne vidi. Cuje se da se disk vrti i sl. ali kod kontrolnih funkcija snimaca diska nema. Snimac ima vjerojatno neku verziju linuxa.
U cemu bi mogao biti problem?
kolibri je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2013., 12:39   #44
Pepermint
Premium
Moj komp
 
Pepermint's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 587
da nije možda tip formatiranja drugačiji. jesi pogledao u uputstva koji modeli su podržani, znam da je prije na tim kinezima bio spisak koje modele podržavaju, i da sa nekima jednostavno nežele raditi
__________________
P: Guild Wars 2 account, ponude na PM
Pepermint je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2013., 22:31   #45
kolibri
Premium
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: rvacka
Postovi: 126
Nema nekog popisa u uputstvima. Probao sam ga staviti unutra kao ntfs i kao neformatiranog... i nista ...
S obzirom da se radi o unixu da probam sa ext3 formatom? Jel se to moze formatirati iz windowsa?
kolibri je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2013., 08:55   #46
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 823
Jesi provjerio da li u samom meniju snimača postoji opcija formatiranja/inicijaliziranja diska?
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2013., 11:04   #47
kolibri
Premium
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: rvacka
Postovi: 126
Provjerio sam, ima. Ali u tablici gdje se prikazuju diskovi nema nicega. Znaci dvr ga uopce ne vidi. A kad upalim dvr disk se pocne okretati, dakle napajanje dobiva...
kolibri je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2013., 11:21   #48
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,511
Možda su glupo složili sw, idi u tu proceduru formatiranja/inicijaliziranja diska, odradi je i vidi šta ćeš dobiti.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 12.10.2013., 22:10   #49
kolibri
Premium
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: rvacka
Postovi: 126
Formatirao sam disk na ext2 (u windowsima) te ga stavio natrag u dvr i nista.... s obzirom da se radi o disku koji je stari mozda da probam s nekim novijim diskom?
kolibri je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2013., 11:04   #50
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,458
Obicno snimaci imaju opciju inicijalizacije diska, tako da nema potrebe ga externo formatirati.
No, izgleda da tebi ne vidi/ne prepoznaje taj disk.
Jesi probao s nekim drugim diskom?
I imas li uopce opciju za inicijalizaciju diska u menijima?
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 15:27   #51
mariomario
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cavtat
Postovi: 65
pozdrav .
uzeo sam 8kanalni iDVR video nadzor i neznam kako mogu da snimam ,dali treba uzeti externi disk i kako se spaja¨?
model je - micro digital 6208 HD iDVR .
sa zadnje strane imam slobdono wga utor ,hdmi pise ali je prazno,nema ga.
2 utora za usb i 1 utor za rs485 a i b
mariomario je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2014., 09:18   #52
Kava
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: uz more
Postovi: 2
mariomario

Mario,

kupi vanjski hdd i uštekaj ga na usb port.
A šta nemaš HDD ugrađen u snimaču???? Ako nema, a može se ugraditi, kupi običan hdd i ugradi ga. Nije komplicirano.
Kava je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2014., 09:19   #53
Kava
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: uz more
Postovi: 2
Kolibri,

HDD se mora formatirati u samom snimaču, inače NE RADI. Zašto ne znam, ali je tako. Iz iskustva govorim.
Kava je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2014., 12:15   #54
mariomario
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cavtat
Postovi: 65
kava fala na odgovoru ,ugradio hdd i pocelo dimit iz dvr/a...
mariomario je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2014., 23:21   #55
Sinisa666
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagorje
Postovi: 43
pozdrav!

u iznajmljenom lokalu imam kameru iznad šanka iz priloga, pa me zanima dali ju mogu spojiti na laptop da snima pa da eventualono kasnije mogu pregledati snimku?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	a1.jpg‎
Views:	407
Size:	222.7 kB
ID:	13259   Click image for larger version

Name:	a2.jpg‎
Views:	309
Size:	138.1 kB
ID:	13260   Click image for larger version

Name:	a3.jpg‎
Views:	346
Size:	193.7 kB
ID:	13261   Click image for larger version

Name:	a4.jpg‎
Views:	348
Size:	144.0 kB
ID:	13262  
Sinisa666 je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2014., 20:00   #56
Sinisa666
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagorje
Postovi: 43
niko ništa?
Sinisa666 je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2014., 20:41   #57
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
To je bezicna kamera? Ako je bezicna onda je mozes spojiti na router na kojem ces otvoriti port i uz adekvatni softver mozes raditi sta god pozelis.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2014., 09:48   #58
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Nije to takva bežična, mrežna. Izgleda kao najobičnija "glupa" kamera koja treba bazu koja je bila u kompletu da bi dobio nekakav video. Konektor je samo za napajanje i taj broj 4, moglo bi biti nešto poput ovoga: http://www.dx.com/p/ultra-mini-2-4gh...mera-set-47319
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2014., 23:02   #59
Sinisa666
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagorje
Postovi: 43
Ok, hvala!
Narucio sam vec drugi model tako da nije vise niti previse bitno

Radi se o ovoj kameri:
http://www.ebay.com/itm/Wireless-IP-...E:L:OC:US:3160

Netko imao iskustva s ovime?
Sinisa666 je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2014., 11:39   #60
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Nemam sa takvom, ali imam sa vrlo slicnom.Uglavnom slika po danu dobra, nocu losija.
Ukoliko se mislis spajati na kameru sa udaljene lokacije i ukoliko ti je provajder THT u lokalu gdje je mislis staviti odmah si nabavi router/modem Siemens SX763 jer ti je na njemu najlakse otvoriti portove za kameru.Ukoliko si na Iskonu dobar je i Enkom A1521-I.
RAUL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na