Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.09.2010., 12:58   #241
Angellus
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Hr
Postovi: 27
Isčitao sam većinu stranica na ovu temu i ima tu svega.Ovako,čim mogu vrtiti filmiće snimljene hx5v Sonyevim digitalcem u hd ili full hd formatu na pc-u(Asus N71 sa GT220M graf.)
Snimke u mp4 idu naravno bez problema u MPC,Gom zanoveta,ali u 1080i HDje fantaziranje,nekakvi kvazizvukovi,zastajkivanje slike itd.Da li je do konfiguracije laptopa ili mi triba neki kvalitetniji player(free)...
Angellus je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2010., 01:37   #242
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Taj fotoaparat snima u AVCHD format i isti se bez problema može otvoriti u MPC-u i WMP-u. Meni na Turionu radi kako treba i bez akceleracije, samo se proc zakuca...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.10.2010., 19:27   #243
R3deye
Registered User
 
R3deye's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 29
Koga zanima može probati Potplayer, svojevrsni nastavak Kmplayera, samo brži i konfigurabilniji. Tek sam ga počeo koristiti, sofar so good..
Meni na GT 8800 rade mkv 1080p uz Reclock i CoreAVC sa CUDA na ~10-15% CPU sa EVR CP. Podržava sve do madVR-a.

Info:
http://forum.doom9.org/showthread.php?t=148745
__________________
Intel DC E5800@3,66GHz
Gigabyte EP31-DS3L
4GB PC5300
Zotac 450GTS
R3deye je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2010., 00:09   #244
FujiLim
Premium
 
FujiLim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: -
Postovi: 103
Hmm, probao sam dosta playera i čini mi se da neradi hardware acceleration. Namjestio sam u postavkama playera i u CCC - u i opet isto. Kada playam neki vid uvjek jede 10-20% procesorskog vremena, a osim toga nekada mi zna zamrznuti neki player (bilo glazba ili video) na par sekundi. Tako je bilo i sa prijašnjim driverima..
FujiLim je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2010., 18:41   #245
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Instalirao sam Windows 7 x64 i sada se hebem s Subtitle Workshop-om. Može li netko napisati korak po korak upute kako osposobiti Subtitle Workshop i .mkv da radi kao na Win XP? Instalirao sam Haali Media Splitter, ffdshow i AC3, ali nemam slike.

EDIT: problem je riješen na slijedeći način: instalirao sam Haali Media Splitter, AC3 Filter, FFDShow, nakon toga sam pokrenuo Win7DSFilterTweaker i na prvome ekranu za H.264 encoder pod 32-bit odabrao FFDShow DXVA. Nakon toga Subtitle Workshop pokretati kao Administrator jer inače javlja neki error kod spremanja postavki.


Zadnje izmijenjeno od: Dr. Beast. 21.10.2010. u 22:21.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 22:09   #246
anidra
Premium
Moj komp
 
anidra's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Švedska
Postovi: 57
titlovi u Power DVD-u

nemogu dobiti titlove u Power DVD 10 Mark II

našao sam ove savjete:

"Imao sam i ja problem sa prevodima. Da bi resio problem skines titl za odgovarajuci film i taj srt fajl otvoris u notepad-u i snimis ga sa istim imenom kao sto ti se film zove (npr. ako ti se klip zove 21 Grams[2003] tako moras i prevod da nazoves) samo sto umesto .srt stavices .pac i player ce pustiti prevod bez ikakvih problema!!!"

"Evo link na MU gde imate vob sub sa slikama nekih mojih setovanja.
Tu je i slika kako izgledaju titlovi koje ja koristim pa ako se nekome svidja
neka setuje. Za one koji ne znaju, pusti se film u bilo kom plejeru i pojavi se zelena strelica
pored sata. Desni klik na nju pa levi na DirectVobSub (forced auto-loadin version). Ja uglavnom
gledam HD filmove i mislim da je pri takvoj rezoluciji bolje da titlovi budu na providnoj traci nego
da budu uokvirena ali to je stvar ukusa.
http://www.megaupload.com/?d=RZXVW8I9"

ali mi nijedan nije pomogao, imate li vi kakvu ideju ?
anidra je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2010., 12:39   #247
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Gdje skinuti SPlayer portable ? Na matičnoj stranici ne nude a na Softpediji sam našao no jedan lik je komentirao da je sučelje na Kineskom i da se neda naći postavka za na ENG.
Preporučili ste portable, pa gdje naći englesku verziju ?

Neko je spomenuo na prošloj stranici probleme sa č i ć, što je sa tim, čisto sumnjam da je toliko vliki bug da nema tu mogućnost.

I, da, jel može SPlayer grafičku akceleraciju ostvariti na XP-u ?
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2010., 14:24   #248
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
....

Zadnje izmijenjeno od: McG. 13.01.2012. u 01:43.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2010., 15:07   #249
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Skinuo sam novi Splayer 3.6 i sve je otislo na gore, sto se tice izbornika. Nema vise opcije za detaljno namjestiti tilove (ili ja nemogu naci) .
A nikako da nadjem za skinuti verziju 3.5.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2010., 15:16   #250
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
....

Zadnje izmijenjeno od: McG. 13.01.2012. u 01:43.
McG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.12.2010., 08:50   #251
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
U tom prvom postu bar ovome citiranome se ne spominje XP, jedino da je hardverska akceleracija automatizirana, a na nekoj od stranica sam pročitao i da playeri i razvoj općenito prednost daju W7, a XP kasnije, ako dođe uopće na red, vjerovatno je to bila riječ o VLC Playeru.

Na ovom linku za 3.5 verziju, nakon downloada se klikom na fajlu može pročitati da je riječ o 3.4 verziji.

Treća stvar, na homepage SPlayera se prvenstveno nudi pod glavnim downloadom instalacijska verzija, što je samo jedna .exe fajla, a tek pod malenim slovima se može naći download za portabilnu verziju.
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2010., 14:49   #252
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
....

Zadnje izmijenjeno od: McG. 13.01.2012. u 01:43.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2010., 23:35   #253
mighty
Premium
Moj komp
 
mighty's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 515
da li je moguce reproducirati 5.1 zvuk u mpc-u bez obzira ako format zvuka u videu nije 5.1?
naime, 5.1 radi u windowsima, radi u winampu pa bi bilo ljepo od njega da radi i u mpc-u.
gledo sam malo po ffdshow audio configuratoru i tamo sam namjestio kak mi je google savjetovo, ali stvar i dalje ne radi...
pa ako neko ima bolju ideju?

EDIT: zvucna je onboard realtekova ac888 ak se ne varam...
mighty je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2010., 00:06   #254
tomios
Premium
Moj komp
 
tomios's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 210
Bok,

zeza me MPC HC.

Ripani Bluray kao "backup" sa MakeMKV.
Otvorim u MPC HC prvi najveci m2ts file, ucita ga, ali stoji na 0:00.
U pitanju je VC-1. Prosao sam tutorijal o podesavanju MPC, no ne pomaze. Isti file radi ok u PowerDVD.
Ostali m2ts sa bluray rade ok (ali oni nisu VC-1).
Output je podesen na EVR custom. Matroska i sa i bez kvacice isto. Probao instalirati Haali, isto...
Prebacim u VMR-9, video proradi, ali onda koristi WMVideo DMO i naravno trza.
Inace rabi MPC video decoder, gdje kaze da je DXVA mode VC-1 bitstream decoder. Graficka je ATI 4600, Catalyst 10.10.

Podaci o streamovima:

ID : 0
Complete name : D:\Video\backup\CELINE_DION\BDMV\STREAM\00000.m2ts
Format : BDAV
Format/Info : Blu-ray Video
File size : 27.0 GiB
Duration : 1h 33mn
Overall bit rate : 41.6 Mbps
Maximum Overall bit rate : 48.0 Mbps

Video
ID : 4113 (0x1011)
Menu ID : 1 (0x1)
Format : VC-1
Format profile : AP@L3
Codec ID : 234
Duration : 1h 33mn
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 29.970 fps
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Interlaced
Scan order : Top Field First

Audio #1
ID : 4352 (0x1100)
Menu ID : 1 (0x1)
Format : PCM
Format settings, Endianness : Big
Format settings, Sign : Signed
Muxing mode : Blu-ray
Codec ID : 128
Duration : 1h 33mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 4 608 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Channel positions : Front: L R
Sampling rate : 96.0 KHz
Bit depth : 24 bits
Stream size : 3.00 GiB (11%)

Audio #2
ID : 4353 (0x1101)
Menu ID : 1 (0x1)
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Format profile : TrueHD / Core
Mode extension : CM (complete main)
Muxing mode : Stream extension
Codec ID : 131
Duration : 1h 33mn
Bit rate mode : Variable / Constant
Bit rate : Variable / 448 Kbps
Maximum bit rate : 9 702 Kbps / 448 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 96.0 KHz / 48.0 KHz
Bit depth : 16 bits

Text #1
ID : 4608 (0x1200)
Menu ID : 1 (0x1)
Format : PGS
Codec ID : 144

Text #2......

Gdje bi mogao biti problem? U postavkama MPC HC, driverima graficke...
ili postavkama codeca unutar MPC (iako sam probao sve postavke, pa ne radi)?
tomios je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2011., 09:50   #255
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,862
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Skinuo sam novi Splayer 3.6 i sve je otislo na gore, sto se tice izbornika. Nema vise opcije za detaljno namjestiti tilove (ili ja nemogu naci) .
A nikako da nadjem za skinuti verziju 3.5.
Citiraj:
Autor Ari Pregled postova
U tom prvom postu bar ovome citiranome se ne spominje XP, jedino da je hardverska akceleracija automatizirana, a na nekoj od stranica sam pročitao i da playeri i razvoj općenito prednost daju W7, a XP kasnije, ako dođe uopće na red, vjerovatno je to bila riječ o VLC Playeru.

Na ovom linku za 3.5 verziju, nakon downloada se klikom na fajlu može pročitati da je riječ o 3.4 verziji.

Treća stvar, na homepage SPlayera se prvenstveno nudi pod glavnim downloadom instalacijska verzija, što je samo jedna .exe fajla, a tek pod malenim slovima se može naći download za portabilnu verziju.
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Ja sam u vrijeme pisanja vodiča koristil XP SP2 kaj je jasno bilo naznačeno u Moj Komp, tak da nije bilo potrebe to dodatno spominjati u tekstu. Prije se na službenoj stranici uredno prvo nudil 7-Zip paket, ali očito da je tip sve izmjenil. Ne znam ljudi kaj vi očekujete, jer i ovak vam je sve praktički dano na pladnju (linkano, dokumentirano, isprobano i objašnjeno), a to kaj autori playera imaju tendenciju svako malo čačkati po službenim stranicama, verzijama playera i ko zna čemu sve - nije moj problem. Ja sigurno ne budem pratil svaku i najmanju promjenu, tak da vama bude još lakše, a i onda bi se opet ponavljala ista pitanja, jer većina ljudi automatski preskoči sve do zadnjeg posta i direktno krene s upitima.
Splayer 3.6 (neki dan probao) i dalje je ogoljen do jaja. Ne bi to niti bilo lose da nije sjebao postavke titlova jer sada nije moguce podesiti velicinu titlova pa player stalno izbacuje titlove u 2 velicine.

Kod mene do daljnjega Splayer 3.5 caruje

Evo ako nekome treba Spayer 3.5 build (1373) vidim da ga tesko nalazite, uploadao sam svoj na RS ... link
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2011., 18:10   #256
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
problemi sa wmv na win7

Unazad par tjedana se počeo javljat problem sa čitanjem wmv i wma na windows 7. Mislim da je problem krenuo istovremeno sa nekim od update-a.

Za video reprod. koristim GOMplayer i wmv datoteke (za razliku od prije) više ne može čitati i javlja cijelo vrijeme da treba skinuti wmv codec kojeg sam skinuo i instalirao, međutim i dalje javlja da mu fali codec!?
Probao sam sa VLC-om koji poneki wmv pročita normalno a poneki otvara samo tako da se čuje samo audio iz wmv datoteke. Instalirao sam i MPC koji uopće ne prepoznaje o kojem se codec-u radi.

Pomoć, pliizzz!
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2011., 19:10   #257
japa
Premium
Moj komp
 
japa's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Apsurdistan
Postovi: 248
Jel netko probao/koristi Daum PotPlayer?
japa je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2011., 16:34   #258
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
Citiraj:
Autor anidra Pregled postova
nemogu dobiti titlove u Power DVD 10 Mark II

našao sam ove savjete:

"Imao sam i ja problem sa prevodima. Da bi resio problem skines titl za odgovarajuci film i taj srt fajl otvoris u notepad-u i snimis ga sa istim imenom kao sto ti se film zove (npr. ako ti se klip zove 21 Grams[2003] tako moras i prevod da nazoves) samo sto umesto .srt stavices .pac i player ce pustiti prevod bez ikakvih problema!!!"

"Evo link na MU gde imate vob sub sa slikama nekih mojih setovanja.
Tu je i slika kako izgledaju titlovi koje ja koristim pa ako se nekome svidja
neka setuje. Za one koji ne znaju, pusti se film u bilo kom plejeru i pojavi se zelena strelica
pored sata. Desni klik na nju pa levi na DirectVobSub (forced auto-loadin version). Ja uglavnom
gledam HD filmove i mislim da je pri takvoj rezoluciji bolje da titlovi budu na providnoj traci nego
da budu uokvirena ali to je stvar ukusa.
http://www.megaupload.com/?d=RZXVW8I9"

ali mi nijedan nije pomogao, imate li vi kakvu ideju ?
ja sam koristil Cyberlinkov PowerDVD 10 Ultra 3D. kaj se tiče kvalitete slike, definitivno player koji je došao najdalje. čak interpolira slike između slika! jedini pc player na kojem sam to videl.

titlove nije problem staviti. u istom folderu u kojem je film stavi se titl istog naziva ko i film i titlovi se pojave. međutim izgled tih titlova je druga stvar. ne samo da imaju lošu rezoluciju nego doslovno plešu po ekranu. jel ima neko rješenje tog problema?

EDIT: našao sam predobar player. SPLASH PRO se zove. također ima vektorsku interpolaciju slika, al ne samo za SD sadržaj nego i za HD. skroz je jednostavan i brz nevjerojatno. ko da pokrećem soliter a ne FullHD sadržaj. sa interpolacijom ne smanji judder u potpunosti ali ga jako omekša i stvarno je slika fluidna. može se skinuti trial verzija koja traje 30 dana i sve možete isprobati, a ful licenca košta 100kn.

Zadnje izmijenjeno od: Full Throttle. 07.02.2011. u 15:58.
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2011., 18:55   #259
aneznam
Premium
Moj komp
 
aneznam's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 169
Imam problem sa titlovima u Splayeru. Jel se meni jedinom ovo dešava http://img25.imageshack.us/img25/205...0207185152.jpg ?
aneznam je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2011., 19:18   #260
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor aneznam Pregled postova
Imam problem sa titlovima u Splayeru. Jel se meni jedinom ovo dešava http://img25.imageshack.us/img25/205...0207185152.jpg ?
Downgrade na 3.5.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2011., 19:25   #261
aneznam
Premium
Moj komp
 
aneznam's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 169
I na 3.5. mi se to događalo...
Ali evo, odlučio sam bit ne lijen, otišao 2 strane unazad i pronašao riješenje problem
treba staviti font size ratio na 1
aneznam je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2011., 19:26   #262
ti.le
[CTN]Mr.Ti
Moj komp
 
ti.le's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: SZ HR
Postovi: 539
Stavi font size ratio na 1...
__________________
CPU: Ryzen 7 5700G / Noctua D15S; MBO: MSI B550 Tomahawk; RAM:Corsair Vengeance 2x16 3200MHz; GPU: XFX Merc 319 RX 6900 XT; HDD: 1. Samsung 970EVO 256 GB; 2. Crucial P2 500GB; PSU: EVGA Supernova G2 750; CASE: NZXT H440 White; MONITOR: Asus MG279Q; KEYBOARD: Roccat Vulcan 100; MOUSE: Razer ViperMini @ SteelSeries QCK mass; HEADPHONES: Kingston HyperX Cloud (I) - Superlux HD-681 EVO
ti.le je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2011., 13:32   #263
bliss_zg
bliss_zg - take, muljanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ST
Postovi: 305
Procitao sam nekoliko stranica unazad i sad sam jos vise zbunjen.
Sto koristit za gledanje HD filmova, cini mi se po vasim iskustvima ovaj SPlayer 3.5 da je najbolji jel?
BSPlayer je los po tom pitanju?
bliss_zg je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2011., 16:17   #264
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor bliss_zg Pregled postova
Procitao sam nekoliko stranica unazad i sad sam jos vise zbunjen.
Sto koristit za gledanje HD filmova, cini mi se po vasim iskustvima ovaj SPlayer 3.5 da je najbolji jel?
BSPlayer je los po tom pitanju?
Klasika. S akceleracijom:
1. SPlayer v3.5
2. MPC-HC
3. VLC

Svi podržavaju akceleraciju, na tebi je da odabereš odgovarajući.


Sada pitanje za znalce o playerima, kako napravit da VLC vozi titlove kao MPC. Naime VLC prikaziva (bar ja tako mislin) titilove u rezoluciji film/serije, i kod niže rezolucije slova izgledaju prilično crappy. Dok MPC neovisno o rezoluciji materijala ima savršena i jednako velika slova. Sada kako to isto namistit u VLCu (ako se može, jer san vrtio neke opcije i nisan dobio rezultat)?
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2011., 16:22   #265
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
Citiraj:
Autor bliss_zg Pregled postova
Procitao sam nekoliko stranica unazad i sad sam jos vise zbunjen.
Sto koristit za gledanje HD filmova, cini mi se po vasim iskustvima ovaj SPlayer 3.5 da je najbolji jel?
BSPlayer je los po tom pitanju?
ak ti se svidja i želiš HD motion na filmu, onda je bez premca najbolji Splash Pro player.
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2011., 04:06   #266
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Preporuka također za Splash pro, rekao bi najbolja slika od svih isprobanih (nevezano za motion), i daleko najbrze premotavanje - instantno, + savršen dizajn i napokon ona debela traka za premotavanje pa ju netreba ciljat kao u sranjima poput bsplayera, goma itd.
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2011., 05:00   #267
japa
Premium
Moj komp
 
japa's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Apsurdistan
Postovi: 248
Citiraj:
Autor japa Pregled postova
Jel netko probao/koristi Daum PotPlayer?
bump? nema iskustava?

Znaci to je "novi" kmplayer, zadnja stabilna x64 verzija je ovdje, a zadnja x86 beta je tu. Pa ako je netko bio obozavatelj kmplayer..
japa je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2011., 11:44   #268
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Full Throttle Pregled postova
ak ti se svidja i želiš HD motion na filmu, onda je bez premca najbolji Splash Pro player.
Proba ga, i nisan ništa posebno primjetio sa HD/FHD ripovima, osim šta je slika zrnatija zbog onog njegovog "poboljšanja" šta me iritira. Isto tako ovaj motion isto ništa nisan primjetio bolje
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2011., 19:14   #269
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
sam samo previdio, ili nije nigdje objašnjeno o audio dijelu video playera?
jer me buni jedna stvar. imam friško instaliran win xp, na njemu nema apsolutno ničega osim vlc-a, kmp-a i ac3 filtera.
vlc sam u roku odmah odustao od korištenja. kmp rules, dts kodira u ac3 on the fly, i tu nemam nikakvih problema, receiver skuži ac3 5.1 input i on se toga drži.
problem kojega neznam riješiti je stereo -> ac3 konverzija. kmp to očito radi za sav video materijal. pokrenem epizodu koja ima stereo soundtrack, kmp opet pošalje 5.1 ac3 u receiver, i dobijam *nešto* na izlazu, nisam uspio skužit šta. ako taj video otvorim u vlc-u, vlc šalje stereo na receiver, i onda dolby pro logic odradi dalje. kad isti video playam sa kmp-om, receiver ne radi ništa, već kmp stvara nekakav surround, jer povremeno čujem neke zvukove iz stražnjih zvučnika, ali neznam šta on to radi. ac3 filter mi nudi od 1.0 do 5.1, i na dnu su dolby pro logic i dolby pro logic II. podesio sam 5.1, i kod stereo soundtrackova neznam šta mi baca van. ne zvuči loše, osobito ako se uzme u obzir da je to uglavnom mono, a muzika je stereo (tipa one stare serije kojima je na špici pisalo "stereo where available").
u kmp preferenciesima pored ac3 soundtrack mi stoji ac3 filter, ali pored mp3 mi stoji mpeg layer 3 decoder i nemam nikakvih surround opcija tamo... mogu podesit gabest decoder, iako opet neznam šta mi on radi sa zvukom. nije da me puno briga, ali volio bi čuti na šta liči dolby pro logic II, jer moj receiver nije toliko napredan i to nema. i malo se poigrati sa stražnjim kanalima, jer mi je blesavo da ih imam a da nema ništa iz njih, makar da frontove dupliram, pa da bude isti zvuk i na front L i na rear L, kao i front R i rear R.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2011., 18:12   #270
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
ima li još neko probleme na relaciji kmplayer<->avast...naime, avast mi ga uporno tretira ko nepoćudnu aplikaciju i inzistira da se otvara samo u sandboxu...kliknem 'normalno otvaranje' i čekiram one kućice da me ne pita više, nakon par dana amo oept ispočetka..gugla sam malo, al bez nekih konkretnih saznanja...uglavnom, nije da je baš smak svijeta ali zna živcirat...neki hint ili da mjenjam av/video plejer?
flyer1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na