Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.12.2017., 19:45   #10111
ZivojinMiric
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: ck
Postovi: 3
Pozdrav. Kupujem novi tv i laik sam po tom pitanju. Puno sam u zadnje vrijeme istaživao i izbor se sve na ova 3 modela ispod. 90 sadržaja će bit sd programi ostatak filmovi i serije. Bitan mi je sport i brze scene.

Samsung UE55MU7002
Sony KD-55XE8505, 55"
LG 55EG9A7V, OLED, Full HD

SONY KD55XD7005BAEP - mišljenje kao jeftinija alternativa

Također ako postoji bolji izbor u tome rangu nemojte se ustručavati predložiti.

Puno vam hvala na pomoći.
ZivojinMiric je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2017., 20:09   #10112
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
Pa gle, mislim da ovo najviše ovisi o hardveru i softveru (edge, fald, full array, micro dimming, local dimming, localedgemicrofullfald, itd.) pozadinskog osvjetljenja, a ne o tipu panela...
Nah, najvise je do panela. FALD jedino moze tu pomoci ali takvi modeli su rijetki, i opet IPS ima problem dijagonalnih vidljivih kuteva gdje se vidi isijavanje na crnoj.
Rista je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.12.2017., 20:26   #10113
Vade_Darther
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: BiH
Postovi: 138
Citiraj:
Autor ZivojinMiric Pregled postova
Pozdrav. Kupujem novi tv i laik sam po tom pitanju. Puno sam u zadnje vrijeme istaživao i izbor se sve na ova 3 modela ispod. 90 sadržaja će bit sd programi ostatak filmovi i serije. Bitan mi je sport i brze scene.

Samsung UE55MU7002
Sony KD-55XE8505, 55"
LG 55EG9A7V, OLED, Full HD

SONY KD55XD7005BAEP - mišljenje kao jeftinija alternativa

Također ako postoji bolji izbor u tome rangu nemojte se ustručavati predložiti.

Puno vam hvala na pomoći.
OLED svakako, ni jedan LCD/LED mu ne moze ni blizu po pitanju kvalitete slike. Da si napisao da ti je bitan 4K preporucio bih ti nesto drugo ali posto je 90% sadrzaja koji ces gledati SD nema potrebe da radis kompromise sa LCD panelom(los kut gledanja ko VA ili los kontrast kod IPS) kada mozes dobiti i dobar kut gledanja i dobar kontrast sa OLED-om.
Vade_Darther je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2017., 20:29   #10114
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Citiraj:
Autor Vade_Darther Pregled postova
.. najvise mi je to primjetno kod filmova u letterbox formatu gdje i na dnevnom osvjetljenju vidim da crne trake na dnu i na vrhu ekrana nisu u potpunosti crne.
Da, to je signal da je kontrast koma jer ja zapravo mjerim kvalitetu nekog lcd-a po tome koliko mu ambi svjetla treba da bi prikazao uvjerljivu crnu. Losim lcd-ima obicno nista ne pomaze. Najboljima je potrebno tek malo ambijentalne svjetlosti da bi crna djeloala uvjerljivo. Zapravo je od tih crnih traka veci problem ono sto se prikazuje, jer kad tu nema kontrasnog prikaza sve pada u vodu. Pojedini ips-ovi stvarno znaju imat očajan kontrast i ne treba biti strucnjak da bi se to uocilo. Bilo kakvu kalibraciju da napravis tada nije od pomoci. Ipak u pojedinim situacijama dobar ips moze zapapriti va panelu. Naime dobri primjerci znaju prikazat zivo saturirane boje i to prikazuju bolje nego va paneli
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2017., 20:39   #10115
Vade_Darther
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: BiH
Postovi: 138
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Ipak u pojedinim situacijama dobar ips moze zapapriti va panelu. Naime dobri primjerci znaju prikazat zivo saturirane boje i to prikazuju bolje nego va paneli
Da si to napisao prije nekih 6-7 godina 100% bih se slozio sa tobom ali VA paneli su na tom polju toliko napredovali da je sada veoma mala razlika izmedju prikaza boja na IPS i VA panelu u istoj klasi televizora. Puno je vise bitno da li je panel izvorno 8-bitni ili izvorno 10-bitni(FRC u to ne racunam). To je sto se tice televizora dok je kod monitora sasvim druga prica i tu je za "color critical" poslove i dalje IPS neprikosnoven.

Zadnje izmijenjeno od: Vade_Darther. 27.12.2017. u 20:49.
Vade_Darther je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2017., 22:39   #10116
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
EDIT: warlock25 sad sam vidio da si uzeo Sony-a, pa ako mos osobno mišljenje i par slikica ako nije problem
Hehe uzeo i vratio odmah.Ne stane u regal.LOL.Ni upalio ga nisam ali tv kad ga izvadis iz kutije fakat mocno izgleda.Jebote skoro je kao oled tanak.
Sutra cu uzet manjeg brata 49xe8005(crni) ili 8077(srebrni).Sve isto kao i 8096 brijem.Bar na papiru.

Nisu imali na stanju pa sam uzeo povrat love i otisao u sancta domenicu i tamo samo izlozbeni.Sutra cu u potragu.Preko weba nebum narucivao jer bu ziher uvaljali ove zadnje primjerke sa zidova.

Ako bus uzimao 8096 odi u Sancta domenicu jer je jeftiniji za par kuna i isto dobis 5 god gare
warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2017., 18:17   #10117
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Uzeo sam na kraju ovog grundiga. Na kraju ispadne 2700kn za keš.

Sve je OK, sve šljaka, smart funkcionira, spojio se sa wi-fi. Brzo se prebacuje i gasi, jedini minus što mu paljenje stvarno malo dulje traje (nekih pola minute). Kad se stisne tipka na daljinskom treba nekih 10s da ga doživi, onda krene blinkat ledica par sekundi, pa onda kreće paljenje - grundig logo, pa program. Kad se upali sa tipkom na tv odmah krene od ove faze blinkanja tj. 10-ak sekundi brže bude nego sa daljinskim.

Ugl. mislim da je za te pare super. Tolko sam toga gledao (htio jednog sonyja sa 5 god. garancije za 3500kn pa se rasprodao) i vrtio se u krug, da bi se na kraju vratio na ono prvo što sam gledao
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2017., 18:19   #10118
magija
Registered User
 
magija's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 56
tv za oko 1000kn

pozdrav svima,

trazim TV 32''(82cm) za otprilike 1000kn, eventualno do 1200
koliko vidim uglavnom je rezolucija 1366*768

nasao sam jedan trenutno na akciji pa me zanima je li dobar ili ima nesto bolje za tu cijenu negdje drugdje ( a da je ove dimenzije ) ??

Vox TV 32DIG470B
https://www.mall.hr/led-lcd-tv-prije...mnik-32dig470b
magija je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2017., 18:21   #10119
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
Ja mislim da grunding ima fast turn on negdje u opcijama, samo to trosi vise struje u StandBy
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 28.12.2017., 21:05   #10120
ZivojinMiric
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: ck
Postovi: 3
SAMSUNG QE55Q6FAMTXXH (QLED)

vs

LG 55EG9A7V (OLED)

tko dobija? (ista cijena)
ZivojinMiric je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.12.2017., 21:47   #10121
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Uzeo sam na kraju ovog grundiga. Na kraju ispadne 2700kn za keš.

Sve je OK, sve šljaka, smart funkcionira, spojio se sa wi-fi. Brzo se prebacuje i gasi, jedini minus što mu paljenje stvarno malo dulje traje (nekih pola minute). Kad se stisne tipka na daljinskom treba nekih 10s da ga doživi, onda krene blinkat ledica par sekundi, pa onda kreće paljenje - grundig logo, pa program. Kad se upali sa tipkom na tv odmah krene od ove faze blinkanja tj. 10-ak sekundi brže bude nego sa daljinskim.

Ugl. mislim da je za te pare super. Tolko sam toga gledao (htio jednog sonyja sa 5 god. garancije za 3500kn pa se rasprodao) i vrtio se u krug, da bi se na kraju vratio na ono prvo što sam gledao

ja sam 300 kn više platio 49" verziju sa isto 5 godina garancije. Prezadovoljan sam. Grunding
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 28.12.2017., 22:21   #10122
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Ja mislim da grunding ima fast turn on negdje u opcijama, samo to trosi vise struje u StandBy
Jbga ne vidim takvu opciju

Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
ja sam 300 kn više platio 49" verziju sa isto 5 godina garancije. Prezadovoljan sam. Grunding
Samo nikako da skužim mirroring. Kad u menu odaberem "dijeljenje zaslona" on se kao mora odspojiti od wirelessa (wtf?), te ništa. Gledao sam tutoriale po youtube, no njihove verzije win10 uvijek imaju neku opciju koju ja nemam (starije verzije vjerojatno), a na mobu sam probavao nekakve aplikacije no i dalje kurčina

Ovdje nemam "connected devices" rubriku na 0:24, niti imam ovo na 1:08, a ovdje nemam ovo connect to wireless device na 1:52. No sve i da imam nejasan mi je tv sa tim odspajanjem sa neta kad ide na dijeljenje zaslona.

Sa youtube sam nekako povezao mobitel preko youtube aplikacije na tv i onog koda kojeg utipkam u mob u yt računu.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 28.12.2017. u 22:34.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2017., 22:35   #10123
Vade_Darther
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: BiH
Postovi: 138
Citiraj:
Autor ZivojinMiric Pregled postova
SAMSUNG QE55Q6FAMTXXH (QLED)

vs

LG 55EG9A7V (OLED)

tko dobija? (ista cijena)
OLED bez dileme. QLED je Samsungov marketinski trik i nema nista sa OLED-om nego su to LCD/LED televizori visoke kvalitete ali ipak samo LCD/LED.
Vade_Darther je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2017., 22:38   #10124
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Samo nikako da skužim mirroring. Kad u menu odaberem "dijeljenje zaslona" on se kao mora odspojiti od wirelessa (wtf?), te ništa. Gledao sam tutoriale po youtube, no njihove verzije win10 uvijek imaju neku opciju koju ja nemam (starije verzije vjerojatno), a na mobu sam probavao nekakve aplikacije no i dalje kurčina

Ovdje nemam "connected devices" rubriku na 0:24, niti imam ovo na 1:08, a ovdje nemam ovo connect to wireless device na 1:52. No sve i da imam nejasan mi je tv sa tim odspajanjem sa neta kad ide na dijeljenje zaslona.

Sa youtube sam nekako povezao mobitel preko youtube aplikacije na tv i onog koda kojeg utipkam u mob u yt računu.
Koji mobitel?

Kod mene na Huaweiu P9 se to zove MirrorShare, a na Sonyu X Compact se zove Cast i na oba se nalazi na onim prečicama u notification meniju kad potegneš s vrha ekrana prstom prema dolje. Uključim to na mobitelu i TV postavim u dijeljenje zaslona i nakon par sekundi mi se TV pojavi na popisu dostupnih uređaja, izaberem ga i to je to.

Normalno je da se mora skinuti s mreže kad uspostavlja DirectWiFi s mobitelom.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2017., 22:48   #10125
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Jbga ne vidim takvu opciju



Samo nikako da skužim mirroring. Kad u menu odaberem "dijeljenje zaslona" on se kao mora odspojiti od wirelessa (wtf?), te ništa. Gledao sam tutoriale po youtube, no njihove verzije win10 uvijek imaju neku opciju koju ja nemam (starije verzije vjerojatno), a na mobu sam probavao nekakve aplikacije no i dalje kurčina

Ovdje nemam "connected devices" rubriku na 0:24, niti imam ovo na 1:08, a ovdje nemam ovo connect to wireless device na 1:52. No sve i da imam nejasan mi je tv sa tim odspajanjem sa neta kad ide na dijeljenje zaslona.

Sa youtube sam nekako povezao mobitel preko youtube aplikacije na tv i onog koda kojeg utipkam u mob u yt računu.
Nisam se sa time zamarao jer mi je na tv spojen pc i bežična periferija i bolje od toga nema. Kompletne web opcije na tv- su meni višak.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 28.12.2017., 22:52   #10126
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
S3 neo.

Tv dovedem u to stanje spajanja, a opciju wifi direct na mobu nađem u youtubeu u tipci šeranja, mob prepozna tv, tv također krene u spajanje i onda ne uspije. Budem sliku stavio.

https://i.imgur.com/ADndQOj.png

Al dobro mob ako nije na nivou, ali ni sa pc ne uspjevam ništa. Mada se ne kužim u to sve inače

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 28.12.2017. u 23:07.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2017., 22:57   #10127
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Kaj se imaš kužit i povezivati, hdmi kabel i eto ti extended monitor 2, gledaš si, igraš, surfaš...hebo smart funkcije pored toga.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 29.12.2017., 00:17   #10128
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Evo nakon sto sam se vpzao po cijelom zgu trazeci 49xe 8005 a da nije izlozbeni popizdio sam i otisao u svijet medija i uzeo zadnji 49xe9005

Televizor je perverzija.Tek sam ga slozio i updateao najnoviji softver i mala odmah trazila mr beana na youtubu crtic pa sam morao pokleknuti.Sutra zanimacija



warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2017., 00:22   #10129
Vade_Darther
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: BiH
Postovi: 138
Cestitke i da ti dugo traje. Mogu li znati koliko si ga platio?
Vade_Darther je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2017., 00:26   #10130
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
Xe90 je debelo van mog budgeta :P, ali ne sumnjam da je ekstra, uzivaj
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 29.12.2017., 00:36   #10131
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Citiraj:
Autor Vade_Darther Pregled postova
Cestitke i da ti dugo traje. Mogu li znati koliko si ga platio?
8359 kn i 5 god gare.Dvije njihove a 3 preko sony weba.
Malo je skuplji nego u sancta domenici(8279) ali nigdje na lageru osim zapada a ja iz Dugog sela i nije mi se dalo zbog par desetaka kuna na drugi kraj grada.
warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2017., 00:49   #10132
Vade_Darther
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: BiH
Postovi: 138
Hvala na informaciji.
Vade_Darther je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2017., 02:57   #10133
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
ja sam 300 kn više platio 49" verziju sa isto 5 godina garancije. Prezadovoljan sam. Grunding
Ja sam za još 300kn dobia 55" isto serije 6 Takodjer prezadovoljan
webstartm je online   Reply With Quote
Staro 29.12.2017., 08:22   #10134
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Ja sam se bojao uzeti taj da mi nebu prevelik, ali vele da nikada nije prevelik
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 29.12.2017., 08:56   #10135
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
Da sada želim biti bezobrazan ili grub, nazvao bih te daltonistom, sljepcem ili lažovom.
No, pošto sam europljanin te telektualac, zamolit ću da ne pišeš takve nebuloze; ni na najboljim IPS panelima na 160 gradi (točnije rečeno na 80 stupnjeva mjereno od okomice na ekran) slika nije gledljiva, odnosno isprana je do bola, na VA, MVA i sličnim se vide eventualno konture i to u cb tehnici...
Jednako vrijedi za otklon gore-dolje, odnosno sve kaj je više od +- 20 stupnjeva je neupotrebljivo.
Potencijalnim korisnicima (kupcima) daješ potpuno netočne informacije...
Meni na 80c je gledljivo iz kuta.
Nije to katastrofa.

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2017., 10:32   #10136
Šole
Premium
Moj komp
 
Šole's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zürich
Postovi: 681
Decki kakav je LG OLED55EG9A7V? Sad je na akciji (6300kn) pa se razmisljam uzeti ili ne. Nema 4K, ali ne znam koliko mi je to i potrebno i samo je web os 2.0. Uzeti ili pricekati jos malo, posto cu TV moci koristiti tek od 3. mjeseca.
Šole je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2017., 10:43   #10137
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Za 6300kn uzmi ga odmah.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2017., 12:51   #10138
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Za 6300kn uzmi ga odmah.
ovi svicarci nisu normalni.oled i to 55 za 6300.pa kod nas nema oleda ispod 20000 jebote i on jos pita kakav je.Lol.Nema zog lcda koji moze parirat oledu imho

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2017., 13:06   #10139
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Ima, ovo je 1080p OLED.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2017., 14:32   #10140
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Samo nikako da skužim mirroring. Kad u menu odaberem "dijeljenje zaslona" on se kao mora odspojiti od wirelessa (wtf?), te ništa. Gledao sam tutoriale po youtube, no njihove verzije win10 uvijek imaju neku opciju koju ja nemam (starije verzije vjerojatno), a na mobu sam probavao nekakve aplikacije no i dalje kurčina
To ti ide preko miracasta i da bi ti na kompu to šljakalo moraš imat drivere koji to podržavaju i wifi adapter koji to podržava. Guglaj malo pa ćeš otkriti što imaš i možeš li uopće to uključiti u Windowsima.

Što se mobitela tiče ovisi od mobitela do mobitela, na većini mobitela je taj screen sharing u Settings pa Display. Na nekima radi out of the box, a na starom Moto G2 sam recimo morao editirati build.prop da bi proradilo

Ne znam što očekuješ od tog screen sharinga. Za bacit neku sliku na tv i slično je ok, ali ako planiraš gledat filmove i slično preko toga - teško će ići. Jednostavno je miracast loš standard i teško to može progurati. Tako da ako planiraš filmove i slično - HDMI ili usb...

Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Ja mislim da grunding ima fast turn on negdje u opcijama, samo to trosi vise struje u StandBy
Stariji modeli su imali i to "jači" modeli, ali novi mislim da više ne.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na