Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.09.2015., 00:36   #1
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Sum i smetnje iz zvucnika - moguca rjesenja?

Pozdrav svima,

radi se o nekakvoj low end Asus ploci, S1556, zvucna na ploci. U zadnje vrijeme sum iz zvucnika je nemoguc cak i na najmanjoj glasnoci. Mijenjanje produznih i saltera nije pomoglo, a kada se zvucnici (2.1, Creative cini mi se) spoje na mobitel, recimo, sum ne postoji niti na najvecoj glasnoci.

Pikanjem multimetra po kucistu i slicna ispitivanja nisu pokazala nikakvo probijanje i slicno, a sum nije jednolik nego se mijenja ovisno o opterecenju i raspolozenju racunala.

Je li razmjerno sigurno za predpostaviti da bi kupovina neke ~300kn zvucne i ubadanje u PCI/PCI-E slot otklonilo problem?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2015., 01:00   #2
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Ako ima ta zvučna koju gledaš "galvanski" izolirane izlaze, i ako je ispravna što podrazumjevamo da je jer je nova, onda je to sigurno jer onda ostaje samo "software" kao mogući problem.
U tom smislu i USB zvučna ti je sigurno rješenje.

Iako na temelju iskustva bi i ovako i onako rekao da je to poprilično sigurno. Ja bi probao sa bilo kakvom ispravnom može i "jeftinjara" zvučnom. (ako treba pitaj )
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.09.2015., 01:09   #3
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Ako ima ta zvučna koju gledaš "galvanski" izolirane izlaze, i ako je ispravna što podrazumjevamo da je jer je nova, onda je to sigurno jer onda ostaje samo "software" kao mogući problem.
Ma probao sam gasiti (mute) sve one ostale pizdarije (line in, mikrofon i tako to), ali bez promjene.

Citiraj:
Iako na temelju iskustva bi i ovako i onako rekao da je to poprilično sigurno. Ja bi probao sa bilo kakvom ispravnom može i "jeftinjara" zvučnom. (ako treba pitaj )
Thx.

Ma rijesio bih to sutra brzo i ucinkovito (situacija s tim racunalom je malo "kompleksna"), predpostavljam da bi nesto tipa ovo bilo OK?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2015., 01:19   #4
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Ocito negdje probija ta integrirana zvucna, deinstaliras ju, disejblas u win pa i u biosu za svaki slucaj ( lol ) i to bi trebalo biti dovoljno

Salu na stranu, logika govori gledajuci tu asusicu da ima poprilicno dosta plastike oko izlaza i da s njom ne mozes fulat. Nisam audiofil, pa ti ne mogu reci nista pametnije dalje od toga (brijem da te zvucne po tom pitanju i imaju neke zastite, ne znam), ali ta plastika je meni dovoljan argument , nekako je logicno.

PS
..imao sam vise puta priliku vidjet da pocne krcat integrirana zvucna, i svaki put druga je rjesila problem u tom smislu
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 23.09.2015. u 01:28.
Eladio je online   Reply With Quote
Staro 23.09.2015., 22:45   #5
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Nova zvucna rijesila stvar, radi ko beba.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na