Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.10.2018., 21:12   #1
huzo
Zvoni. Kucanje ne radi.
Moj komp
 
huzo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZAGREB DUBRAVA
Postovi: 683
lenovo g585 backlight

dakle laptop lenovo g585,dual core amd ,4gb ddr3,500gb disk,ati 6310 grafa u procesoru itd...,formatirao sam disk i stavio novi win 10 gore,sve je bilo ok dok nije instalirao driver od grafike...od tada nemogu regulirati svjetlost ekrana,ona je smanjena skroz na minimum...probavao sam neke fore s interneta,ali nista ne pomaze...ima tko iskustva kakvih?znaci ni kod pokretanja ,ni u biosu,izvadio disk,probao samo na suho,s baterijom,samo s punjacem,ovako ,onak,nista backlight je na minimum uvijrk,slider onaj u windowsima ide gore dolje,ali svjetlo ne mrda...
__________________
Those who believe in telekinetics, raise my hand!
huzo je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2018., 22:03   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
Probaj startat neki Live Linux pa vidi jel tada radi regulacija osvjetljenja.
Ah, AMD + W10 smetje i eto veselja, izgleda da je i na Linuxu problem (izgleda rješiv):
https://askubuntu.com/questions/1968...in-lenovo-g580
https://www.google.com/search?q=leno...klight+problem

Izvadi Hardware ID od grafe, vrati ga na točku prije nego si instalirao "taj" drajver za grafu, traži drajver iz nekog izvora (možda sa AMD - a).
Nikky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.10.2018., 22:09   #3
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Citiraj:
Autor huzo Pregled postova
sve je bilo ok dok nije instalirao driver od grafike...od tada nemogu regulirati svjetlost ekrana,ona je smanjena skroz na minimum...probavao sam neke fore s interneta,ali nista ne pomaze...ima tko iskustva kakvih?znaci ni kod pokretanja ,ni u biosu.
Nije ti to do drivera. Imao sam par takvih slučajeva di se je kabel malo izvadio iz konektora i nije bilo kontakta.
Rastavi kućište od ekrana, odspoji kabel i ponovno ga prikopčaj, ako da rezultat onda samo taj spoj zalijepi s nekakvom jačom ljepljivom trakom.
Ako ništa od toga ne pomogne onda može biti do samog panela, flet kabla ili čak i konektora na matičnoj ploči.
veve je online   Reply With Quote
Staro 17.10.2018., 22:20   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
Kad već spominješ mogućnost hw greške, ranije vidio na Google kako zna "izletit" osigurač od osvjetljenja,
očito poznat slučaj kad je rezultat "visoko" za taj model + backlight.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 17.10.2018., 22:38   #5
huzo
Zvoni. Kucanje ne radi.
Moj komp
 
huzo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZAGREB DUBRAVA
Postovi: 683
ma probao dva ekrana druga,ista stvar...osigurac nije jer onda nebi svijetlio uopce...probao sam sve sto se moglo probat,znaci stavio sam win 7 sad gore i opet isto...nesto je na ploci riknulo izgleda i nema druge nego ga otvorit i obavit mjerenja...sad jos skidam neke energy management gluposti pa cu vidjet s tim...idem probat neki linux isto!
__________________
Those who believe in telekinetics, raise my hand!
huzo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na