Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.01.2012., 02:04   #61
hardflat
Premium
Moj komp
 
hardflat's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 250
hardflat je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 02:08   #62
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
Mene zanima oce li bit ikakve razlike kad se npr iz slovenije nesto naruci online i kad se ode osobno kupit?? Kakva su tada pravila??
afterburner je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.01.2012., 02:20   #63
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor afterburner Pregled postova
Mene zanima oce li bit ikakve razlike kad se npr iz slovenije nesto naruci online i kad se ode osobno kupit?? Kakva su tada pravila??
Narucis hardware.dodje ti kuci. Thats it.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 02:26   #64
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Ako netko nije gledo, neka pogleda:
link
domina je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 03:11   #65
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Narucis hardware.dodje ti kuci. Thats it.
Znaci nece se placat porez u nas nego vanka? Tj nema vise cekanja na carini?
afterburner je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 03:20   #66
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
Ma biti ce nam svima bolje kad udjemo u EU, mauna ce biti bolje, zaboravite ljudi na bolje, biti ce bolje Eliti kojoj i dosad nije bilo lose te 200.000 hrvata koji rade na dobrim drzavnim mjestima i sigurni su za svoj posao, nedavno sam cuo na jednom skupu Hrvatske udruge Poslodavaca da je u zadnje 3 godine izgubljeno oko 70 000 radnih mjesta u privatnom sektoru, a u drzavnoj sluzbi samo 11.

Pametnom dosta.

Ko tu koga, da ce biti jeftinije, nece biti jeftinije, PDV ide na 25% (tu nas samo mađari šišaju s 27%,ali oni su druga prica,pogledajte njihovu poljoprivredu te koje vlasnik 45% zemljista u Mađarskoj, a o tome niko ne prica nist)

Jedna mala i sitna stvar, niko o tome ne prica, ali potrazite malo na netu (Kresimir Misak je veceras spomenio u svojoj emisiji Na rubu znanosti). Sijalice, obicne sijalice koje 99% hrvata koristi i kostaju od 2-8kn po komadu ulaskom u EU su zabranjene, morati cemo a i moci kupiti samo stedne, a te stedne nisu ni malo stedne, tko je vrsio testiranja i s cime ? jeste li znali da se sastoje od zive,a ziva je otrov, zar ne (ili ulaskom u EU vise nece biti) ? nedaj boze da vam se koja razbije u rukama ili u sobi gdje imate malo dijete.

Ljudi moji lose nam se pise.

Davno tamo, pocetkom 20-tih 20-tog stoljeca bio je jedan covijek po imenu Stijepan Radic i izrekao je jednu jako pametnu recenicu na kraju govora:

"Najstrašnija je stvar, najveći je grijeh i najveća politička pogreška stavljati svoj rođeni narod pred gotove činjenice, to jest voditi politiku po svojoj gospodarskoj voljici bez naroda i proti narodu - to ne će biti dugo - da vidite, kako će hrvatski narod u svojoj republikanskoj i čovječanskoj svijesti vas odpuhnuti baš u času, kad ćete misliti, da se je narod smirio, a vi da ste ga dobro zajašili. Živjela Hrvatska!"
JozicA je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 03:39   #67
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor JozicA Pregled postova
Ma biti ce nam svima bolje kad udjemo u EU, mauna ce biti bolje, zaboravite ljudi na bolje, biti ce bolje Eliti kojoj i dosad nije bilo lose te 200.000 hrvata koji rade na dobrim drzavnim mjestima i sigurni su za svoj posao, nedavno sam cuo na jednom skupu Hrvatske udruge Poslodavaca da je u zadnje 3 godine izgubljeno oko 70 000 radnih mjesta u privatnom sektoru, a u drzavnoj sluzbi samo 11.

Pametnom dosta.

Ko tu koga, da ce biti jeftinije, nece biti jeftinije, PDV ide na 25% (tu nas samo mađari šišaju s 27%,ali oni su druga prica,pogledajte njihovu poljoprivredu te koje vlasnik 45% zemljista u Mađarskoj, a o tome niko ne prica nist)

Jedna mala i sitna stvar, niko o tome ne prica, ali potrazite malo na netu (Kresimir Misak je veceras spomenio u svojoj emisiji Na rubu znanosti). Sijalice, obicne sijalice koje 99% hrvata koristi i kostaju od 2-8kn po komadu ulaskom u EU su zabranjene, morati cemo a i moci kupiti samo stedne, a te stedne nisu ni malo stedne, tko je vrsio testiranja i s cime ? jeste li znali da se sastoje od zive,a ziva je otrov, zar ne (ili ulaskom u EU vise nece biti) ? nedaj boze da vam se koja razbije u rukama ili u sobi gdje imate malo dijete.

Ljudi moji lose nam se pise.

Davno tamo, pocetkom 20-tih 20-tog stoljeca bio je jedan covijek po imenu Stijepan Radic i izrekao je jednu jako pametnu recenicu na kraju govora:

"Najstrašnija je stvar, najveći je grijeh i najveća politička pogreška stavljati svoj rođeni narod pred gotove činjenice, to jest voditi politiku po svojoj gospodarskoj voljici bez naroda i proti narodu - to ne će biti dugo - da vidite, kako će hrvatski narod u svojoj republikanskoj i čovječanskoj svijesti vas odpuhnuti baš u času, kad ćete misliti, da se je narod smirio, a vi da ste ga dobro zajašili. Živjela Hrvatska!"
Naravno, za taj omjer otpuštenih u privatnom - državnom sektoru je svakakvo kriv EU! Mi smo u velikom dugu, diže nam se porez itd., ma sve je to zbog EU, nikako zbog lošeg vođenja države uzastopnih 15-20 godina

Ja doma ne koristim sijalice već CFLovke (štedne žarulje), za razliku od sijalica one i jesu štedljivije, troše oko 20-30% manje energije nego sijalice i imaju vijek trajanja oko 15 puta veći

što se tiće razbijanja CFL žarulja, sa time treba samo znati rukovati, što je zapravo i vrlo lagano (imali smo doma jednu razbijenu, pročitali upute što učiniti u tom slučaju, to i napravili i eto nemam nikakvih problema sa zdravljem)

a i na dugoroćno korištene sijalice su što se tiće žive još i lošije po zdravlje nego CFLovke!



Mislim neznam zašto tolika negativnost prema EU, ok ima i EU svojih loših strana, neki propisi i zakoni su stvarno katastrofa, no stvarno se netreba EU gledati kao Cosu Nostru

I ovaj citat Radićev je puno bolji imho

Citiraj:
Kako je s jednim čovjekom, tako je i s cijelim narodom. (…) Može narod biti radin i bogat, ali je lud, to jest, nema svijesti narodne, nema narodne sloge, i takav narod ne može biti svoj gospodar. A napokon, može narod i sve imati, ali ne zna gospodariti: manje zaradi nego što treba, više troši nego što ima; i takav narod nije svoj
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 04:07   #68
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
što se tiće razbijanja CFL žarulja, sa time treba samo znati rukovati, što je zapravo i vrlo lagano (imali smo doma jednu razbijenu, pročitali upute što učiniti u tom slučaju, to i napravili i eto nemam nikakvih problema sa zdravljem)

pa dobro, ti spadas u 1% onih Hrvata koji citaju upute, ajd ti sad meni reci da ce ona bakica od 75g kad bude metlom cistila paucinu oko sijalice i kad je razbije uzeti uputstva te ih citati ? (karikiram)

a nas mozak prima informacije i odlucuje po njima, a kad me netko bombardira da je nesto super i to konstantno,a EU je super, sta super, jos malo pa ce i Kina u EU ... ma malo morgen ... pa vrte i one reklame da se moze penis povecati s pumpicom, ili mozes omrsaviti 10kg u 10dana ...

ja nisam od onih koji u sve gore tri stvari vjeruje samo zato jer to neko tvrdi

a jos se i bedasto smijesi s tv-a i misli u sebi .. koji idioti ti Hrvati ...
JozicA je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 04:11   #69
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,185
Ima još jedna stvar kaj se tiče tih štednih žarulja. Dosta teže se razbiju od običnih.
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 06:27   #70
Deathclaw13
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Osijek - ZG
Postovi: 305
presli u stedne zarulje...
kad smo kod stednih koristim stedne od pamtivijeka
znaci ako mi ne stoji od 90tih u prolazu 58W fluorescentna zarulja (to nije neonska za sve koji se prave pametni i kazu neon) onda ne znam sta je to...
cfl iliti compact fluorescent lamp mi se ne svidjaju zbog razloga sto imaju kraci vijek trajanja same po sebi a da ne kazem da rikavaju ko blesave jer im je elektronika losa
obicna zarulja od 100W daje recimo 800 lumena dok 58w stedna daje 5200 lumena, ako ti to nije vise rasvjete onda ne znam sta je
jedina stvar je sto kod nas ne mozes otici u bilo koji ducan i kupiti fluorescentnu zarulju i prigusnicu (danas su el. prigusnice dok su prije magnetne te je trebao i starter)
a druga stvar je sto tamo gdje i ima za uzeti je skupo 200kn ako ces u nekom ducanu tipa baumax ili nesto uzeti jednu lampu od 18w s komplet opremom
i zarulje gdje ih ima su opcenito preskupe
jos je i stvar u tome sto nema izbor zarulja, a nisu sve iste, ove obicne takodjer nisu iste, imas mlijecne imas ove, no kod fluorescentnih je vrlo bitno koju ces uzeti
ako niste primjetili da su ove el cheapo el shrotex zarulje plave boje
zato se ode u lipa promet ili ellabo te se tamo uzme
primjer:
100kn el prigusnica
21kn jedna 58w zarulja oznake 830
21kn druga 58w zarulja oznake 830
+pdv 23%
=175kn ukupno
10 000 lumena i to jeb*chki dobrih i odlicne boje (pise da je 927 naj najbolje ali ne znam nekako mislim da je to precrveno i preopustajuce, te nije bas za radnu atmosferu)
a trosi ti ko ova zarulja od 100 w koja daje 800 lumena
tako da sto se mene tice potpuno ok sto se izbacuje stara zarulja i tjera ljude da nauce nesto o tome te si uvedu stednu rasvjetu
da ubacis i najshugaviju stednu zarulju od 18w koja ce ti svjetliti ko ova od 100w obicna ti u 24h imas 2kw/h ustede energije, sto bi znacilo da ti se vec nakon mjesec dana isplati koliko si platio samu stednu.
nebi trebalo ove potpuno zabraniti da ti swat upada u kucu kad upalis obicnu zarulju, ali ajde kako dokazati ljudima da treba stedjeti energiju osim zakonom zabraniti.
kad ima eto takvih koji kao pceksperti se zestoko protive stednim zaruljama te forsiraju obicne...
ako ljudi koji trebaju biti upuceni nemaju pojma kako ce tek onda neupucena osoba koju zabole neka stvar...

edit:
preporucam svima procitati ovaj pdf

Zadnje izmijenjeno od: Deathclaw13. 21.01.2012. u 06:38.
Deathclaw13 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.01.2012., 09:26   #71
Zmaj000
Neradnik
Moj komp
 
Zmaj000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 1,266
Ja po kuci imam par komada uzeo bi si jos ali one koje daju svjetlo kao i klasicna, a ne da me roka po ocima.

Koje sijalice Nigel preporucuje

Zadnje izmijenjeno od: Zmaj000. 21.01.2012. u 09:36.
Zmaj000 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 15:40   #72
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
Ja doma ne koristim sijalice već CFLovke (štedne žarulje), za razliku od sijalica one i jesu štedljivije, troše oko 20-30% manje energije nego sijalice i imaju vijek trajanja oko 15 puta veći
a i na dugoroćno korištene sijalice su što se tiće žive još i lošije po zdravlje nego CFLovke!
Ako vec zelis stediti i biti ekoloski osvijesten izbaci stedne zarulje i budi kao ja na LED tehnologiji.Meni je cijeli stan osvijetljen LED zaruljama.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 15:46   #73
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Ja baš u Ikei pokupovao par lampi s LED-icama, odlična stvar, a baš mi i odgovara ta bijela boja svjetlosti.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 16:09   #74
tigerija
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 253
Mislim da će biti lakše doći do posla nakon ulaska u EU. Ne lako ali lakše nego sada npr.
Ali opet mislim da Hrvatske ne može ići u stopu sa EU i velikim državama. Hr je selo naspravm npr. Njemačke. I kad nam izbalansiraju cijene ovdje će sve biti previše skupo. Već sad jest.

Moje mišljenje. Ali budemo vidjeli.
tigerija je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 16:10   #75
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
http://www.tmart.com/LED-Light-Bulbs/

evo jedan link na ove LED zarulje i sam razmisljam o prelasku na njih posto mi u dnevnoj sobi gore 2 komada skoro po cijele dane te jos 2 komada u kuhinji od 100W nakon 2-3mj si ih otplatio i dobijem "Bijelo" svijetlo, dok je ovo zuto meni oduvijek ubitacno.

Jedan OFF pa moze odgovor i na pm
Ako se udje u EU dali placamo 500kn vise na registraciji (kao do sada) ako se vozi auto na plin (negdje sam nacuo da oni to jos poticu, posto je to cisce.)

EDIT: Da ali problem u ovoj drzavi je NEPLACANJE, Di god odete van nitko nepoznaje nacin NEPLACANJA. Ja tebi isporucim robu ti meni platis to je tamo normalno, kod nas su odgode placanja. Isto tako agrokor svi ga velicaju koda je neznam sta, ali on nudi odgodu placanja od 180dana i nakon toga kaze nemam para ajmo to zatvoriti kompenzacijom. A dobavljacima sigurno duguje enormne pare.

Isto tako trebalo bi uvesti zakon (nedavno su i novine pisale da ce se to sprovesti) ako ja tebi isporucim robu ne placam PDV, sve dok ti meni ne uplatis novce za tu robu. Dok je trenutno kod nas cim se racuni/otpremnice ispostave firmi (mora se platiti PDV) a oni vama neplate za isporucenu robu i naravno da onda u hrvatskoj netko dobro posluje a netko nema ni da sebe isfinancira.
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna

Zadnje izmijenjeno od: fre@k. 21.01.2012. u 16:17.
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 16:18   #76
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
http://www.tmart.com/LED-Light-Bulbs/

evo jedan link na ove LED zarulje i sam razmisljam o prelasku na njih posto mi u dnevnoj sobi gore 2 komada skoro po cijele dane te jos 2 komada u kuhinji od 100W nakon 2-3mj si ih otplatio i dobijem "Bijelo" svijetlo, dok je ovo zuto meni oduvijek ubitacno.
Koji je "svjetlosni doživljaj" ekvivalent u lumenima LED žarulje u usporedbi s 100W žaruljom?
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 17:22   #77
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Matth€w Pregled postova
Koji je "svjetlosni doživljaj" ekvivalent u lumenima LED žarulje u usporedbi s 100W žaruljom?
3000K ti je ekvivalent obicnoj 100W zarulji.Dobiti ces onako isto zuckasto svijetlo (warm white ).Ukoliko hoces prirodno bijelo svjetlo trebas gledati da zarulja bude oko 6000K ili (pure white ).Sve preko 6500K pocinje lagano bacati na plavkasto.Sto se tice potrosnje 100W zarulje ekvivalent je LED od 9 do 13W.Ukoliko je moguce obavezno uzeti SMD model LED, manja je potrosnja, a svjetlost jaca od obicnog LED svijetla
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 17:36   #78
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Ja isto preferiram tu bijelu svijetlost, dakle pure white ili oko 6000 k. A jačina svijetlosti/brightness? Oko 300 lumena, u usporedbi s onim što daje jedna 100W žarulja?
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 17:58   #79
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860


EDIT: Link nesto nize ima otprilike usporedba kolika je usteda izmedju LED|Incandescent Bulb|CFL
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna

Zadnje izmijenjeno od: fre@k. 21.01.2012. u 18:03.
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 18:02   #80
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Matth€w Pregled postova
Ja isto preferiram tu bijelu svijetlost, dakle pure white ili oko 6000 k. A jačina svijetlosti/brightness? Oko 300 lumena, u usporedbi s onim što daje jedna 100W žarulja?
Nazlost u lumenima ti neznam, ali LED sa potrosnjom od 9-13W daje istu kolicinu svjetlosti kao obicna 100W zarulja ( obicna led dioda ili kako to na ebayu kazu "corn" oblik, mislim da je to cca 138 led dioda ).I samo da napomenem da LED rasvjetla ne radi sa potenciometrima.Znaci samo klasicini prekidac.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 18:30   #81
neron888
Premium
Moj komp
 
neron888's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 65
Kakve žarulje meni sve jedno, ali već zovu 25% pdv, nulte stope više neće biti, kao zbog eu.
Kad dignu porez kako mislite da će cijene ići dolje, trgovci će smanjiti svoje marže, aha.
Naši trče uvesti euro, baš me zanima kakav će biti tečaj, da ga zaokružimo na 8kn.
Ali ostati izvan eu mislim da je još gore jer imamo strašno sposobne političare koji misle na svoj narod, not...
neron888 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 18:50   #82
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Ako vec zelis stediti i biti ekoloski osvijesten izbaci stedne zarulje i budi kao ja na LED tehnologiji.Meni je cijeli stan osvijetljen LED zaruljama.
ma znam, ali nisam doma, a vjerujem da će stara znati kupiti to

Koristimo ono flourescentne od kad su se pojavile, još su mi djed i baka dofurali ih iz švabije pa ono

Ali da, slažem se da su LEDice bolje, učio sam o tome u školi
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 18:50   #83
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Kad smo kod rasvjete već, kod mene Elektroprivreda dijeli penzionerima štedne sijalice. Razlog vjerovatno što vani mogu prodati sve viškove struje po EU cijenama, dok su u BiH cijene daleko manje. Inače Njemačka ukida nuklearke, te će u buduće biti stalni kupac.
begi je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 19:56   #84
Deathclaw13
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Osijek - ZG
Postovi: 305
rename teme u "koju žarulju uzeti", obavezno premjestanje u overclocking podforum

ja sam svoju 18w cfl unlockao u 150w hps, pokusavam jos dici takt da radi kao 150w mh

lol

sto se eu tice pdv od 25% je divna stvar jedva cekam...
25% bi trebalo valjda odmah doci s ulaskom u eu
a kasnije ce nasa vlada poceti razmisljati o onom 10% manje na hranu...
a i to ce biti...5 godina kasnije mozda...
all in all
iz jednog sr*nja u drugo
na ovo smo se barem navikli...
the ressistance is futile you will be assimilated
ali
we are croatians, we will adapt

edit:
btw fluo se trenutno i dalje vise isplati od led-a
za nekoliko godina ce valjda biti nesto, zasad jos...

Zadnje izmijenjeno od: Deathclaw13. 21.01.2012. u 20:01.
Deathclaw13 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 20:47   #85
DiRT
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj komp
 
DiRT's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Citiraj:
Autor Deathclaw13 Pregled postova
rename teme u "koju žarulju uzeti"

Evo, uzet ću si LED Tube na 24 str. 1200 mm i 600 mm.
__________________


KOMP:
CPU: Intel Core i7-7700
COOLER: SCYTHE Mugen 3 rev. B
MBO: MSI B250 GAMING M3
GPU: ASUS Dual Radeon RX 6650 XT OC Edition 8GB GDDR6
RAM: Kingston HyperX Fury (2x8GB) 2133MHz@2400MHz CL16 DDR4
SSD: Samsung 840 Pro (128GB),
Samsung 970 EVO Plus (2TB)
HDD: WD1003FZEX (1TB), WD20EZRZ (2TB)
externi HDD/SSD: Transcend StoreJet 25D3 (500GB), Seagate Basic Portable Drive (1TB), WD My Passport (1TB), WD My Passport (2TB), WD Elements (2TB), Verbatim Vx500 external SSD (240GB), Kingston XS1000 external SSD (1TB)
PSU: Corsair 650W RM650, 2019, 80 PLUS Gold
MONITOR (TV): Dell G2724D + Dell U2414H, Samsung UE55NU8002TXXH
Samsung QE43Q60AAUXXH
Philips 43PUS8506/12
OS: Windows 10 Pro 64-bit
KUĆIŠTE: Antec 300, 2xSCYTHE Slip Stream 120mm (500rpm, 7.5 dB)

TIPKOVNICA: Logitech K800 Illuminated Wireless
MIŠ: Logitech G502 Proteus Spectrum RGB + SteelSeries QcK Edge - Medium, Logitech MX Master 3 Wireless Black, Logitech M590 Silent Wireless
ZVUČNICI: Logitech Z-5500 (S/PDIF) + Logitech Bluetooth Audio Receiver, MAGNAT Monitor Supreme 202 Black 2-way bass reflex bookshelf speakers, MAGNAT Monitor Supreme Center 252 Mocca
SLUŠALICE: Xiaomi Redmi Buds 5 Pro, Mi True Wireless Earbuds Basic 2, Sennheiser CX 3.00, AKG Samsung Galaxy Earbuds, AKG Y500 Wireless
MOB: Samsung Galaxy S10e Black, 6/128GB + Samsung microSDXC 256GB EVO+ / Samsung Galaxy S7 Black, 4/32GB + Samsung microSDXC 64GB EVO+ / OnePlus Nord 2 5G Gray Sierra, 8/128GB

LAPTOP:
(Lenovo ThinkPad E560)
CPU: Intel Core i3-6100U
MBO: -
GPU: Intel HD Graphics 520
RAM: 2x4GB DDR3L 1600MHz
SSD: Kingston A400 480GB
OSTALO: 15.6-inch HD TN

PC POSAO:
(HP Z2 Tower G4 Workstation)
CPU: Intel Core i7-8700K
MBO: HP 8455
GPU: Nvidia Quadro P2200 5GB
RAM: 1x16GB DDR4
SSD: Samsung 512GB
HDD: WD 1TB
MONITORI: 2 komada HP Z27 27-inch 4K UHD
PERIFERIJA: Logitech K750 Solar Wireless, Logitech MX Master 3 Wireless Graphite

LAPTOP POSAO:
(Apple MacBook Air 13.6-inch M2 8/256GB MLXY3CR/A Silver)

(HP ProBook 450 G7)
CPU: Intel Core i5-10210U
MBO: HP 86A0 (U3E1)
GPU: Nvidia GeForce MX250
RAM: 1x8GB DDR4
SSD: 512GB
OSTALO: 15.6-inch FHD IPS, Backlit Keyboard
DiRT je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 21:43   #86
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Citiraj:
Autor neron888 Pregled postova
Naši trče uvesti euro, baš me zanima kakav će biti tečaj, da ga zaokružimo na 8kn.
Nećemo dobiti Euro još ohoho godina, hvala bogu, tako da oko toga, barem zasad, nemamo još briga. Minimalno po mojoj procjeni pet-sedam godina.

Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
I samo da napomenem da LED rasvjetla ne radi sa potenciometrima.Znaci samo klasicini prekidac.
Da, to sam shvatio na teži način još i sa štedljivim žaruljama.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 21:59   #87
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
3000K ti je ekvivalent obicnoj 100W zarulji.Dobiti ces onako isto zuckasto svijetlo (warm white ).Ukoliko hoces prirodno bijelo svjetlo trebas gledati da zarulja bude oko 6000K ili (pure white ).Sve preko 6500K pocinje lagano bacati na plavkasto.Sto se tice potrosnje 100W zarulje ekvivalent je LED od 9 do 13W.Ukoliko je moguce obavezno uzeti SMD model LED, manja je potrosnja, a svjetlost jaca od obicnog LED svijetla
5500K je bijelo, 6000K ti vec pocinje biti plavo. BTW isto tako samo da napomenem da nije LED Dioda nego LE Dioda jer vidim da je kreivo nazivas u postovima . LED = Light Emitting Diode znaci nemoze biti LED Dioda nego LE Dioda ili po domaci "ledice"

Citiraj:
Autor Matth€w Pregled postova
Ja isto preferiram tu bijelu svijetlost, dakle pure white ili oko 6000 k. A jačina svijetlosti/brightness? Oko 300 lumena, u usporedbi s onim što daje jedna 100W žarulja?
Ja imam 5500K neoneke u randoj sobi i to je full bijelo tako da gledaj ako mozes naci izmedju 5000 i 6000 tj. taj spektar tu je bjeliji premda vecina ljudi voli takozvanu toplo bijelu (warm white) oliti 4200-4300K sto je meni ipak jos malo pre zuckasto pa sam je izbjego .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 22:01   #88
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,396
Dovoljno o zaruljama, nisu tema zarulje.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 22:06   #89
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Dovoljno o zaruljama, nisu tema zarulje.
I cjene zarulja ce poskupit .

Uglavnom nema sanse da nam padnu cijene jer ce nasi uvijek izmislit neki "harac" ili posebnu taxu, homologaciju i slicne stvari kao sto i sad rade sa robom sa Ebaya kad HAKOM i spediteri nabijaju razne ludosti na sitnice poput wifi kartica i slicno a carinici rad epo svojoj volji i odredjuju cijene kako ih volja ako im se ne svidi racun .

Sto bi pervan reko "nemoze Svabo smislit szo mi nemozemo koristiti" .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2012., 06:31   #90
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
I cjene zarulja ce poskupit .

Uglavnom nema sanse da nam padnu cijene jer ce nasi uvijek izmislit neki "harac" ili posebnu taxu, homologaciju i slicne stvari kao sto i sad rade sa robom sa Ebaya kad HAKOM i spediteri nabijaju razne ludosti na sitnice poput wifi kartica i slicno a carinici rad epo svojoj volji i odredjuju cijene kako ih volja ako im se ne svidi racun .

Sto bi pervan reko "nemoze Svabo smislit szo mi nemozemo koristiti" .
Mogu oni izmišljavati kaj god hoće, ali to neće spriječiti mene da uzmem iz recimo Austrije stvari! Moj sestrična koja nema dume o kompovima već odavno kupuje u Grazu stvari jer ju boli briga. I da nekaj crkne, karta do tamo je nula bodova naspram uštede.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na