Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.02.2007., 11:07   #1
tihomir
Premium
 
tihomir's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: ?
Postovi: 2,274
Prijedlog za Tržnicu

Evo primjer...

Ja kupujem P4E 3.0, Seagate Baru 120GB i P4C800-E i to sve lijepo napisem u svoj thread, a admin to vidi i sve to posloži u STICKY thread u kojem bi bile napisane sve ponude tj. potražnje u zadnjih recimo mj. dana(može i više ako ljudi bumpaju)...

Evo primjer stickija...



KUPNJA
CPU

Athlon 3500+ AM2
P4 Northwood 2.8 s.478 Sve ovo s linkom na orig. AKTIVNI thread
P4 Prescott 3.0 s.478

HDD

Samsung 250GB SATA Sve ovo s linkom na orig. AKTIVNI thread
Seagate 120GB IDE





I tako dalje, s tim sto bi se linkovi brisali kad se nesto proda odnosno ode u zastaru...

Ne bi bilo loše složiti admin ACC za tržnicu kojem bi ljudi slali PM...
Isto tako, možda nebi bilo loše da svi ljudi(više od ~200 postova) mogu pisati u sticky, a obrišu kad prodaju nesto...

Razlozi za ovo:
1.Veća preglednost...
2.Brze snalaženje(pronalaženje)
3.Nije moguce da covjeku koji je potrosio bumpove 3500+ ili neki OC RAM ode u zastaru, a postoji interes kupaca itd.

Molim odgovor od nadležnih. A i prijedloge ostalih forumasa...
tihomir je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2007., 13:43   #2
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ja ti iskreno velim, mislim da nema šanse za takvo što. Ja osobno ne vidim neku korist od toga osim kaj će se netko ubijat dan i noć da bi sredio taj sticky. Jer, ovo je dupli posao.

Imate tražilicu, google tražilicu i ako je problem prošetat se zadnjih par stranica da se vidi kak se što prodavalo, a peh.

Moj prijedlog je da ekipa počne pisati smislene naslove (sa smislenijim podacima od "P: napajanje"), unutar threada sve potrebne informacije (cijena, garancija, stanje, kontakt) i onda ne bi bilo nepotrebnih pitanja nego bi otvarač threada trebao samo bumpove stiskat, jer sve ostalo bi bilo jasnije. Najjači su mi oni koji otvore thread i onda ne napišu garanciju, pa ih netko pita to, pa si bumpaju preko toga. Sljedeće kaj ih pita jel sve u redu sa njima, pa onda opet odgovori i tako si bumpa for free, pa onda koji je to točno model, pa odgovori i naravno, bumpa si opet for free...Mislim, kužite me ?
Naravno, kada je gotov sa svim pitanjima, onda stavi 2x bump

Što se tiče robe koja se nije prodala, ti možeš nakon 3-4 dana mislim bez imalo problema bumpat još jednom (ali ne svaki dan 2-3 bumpa pucat).
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.02.2007., 13:56   #3
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
odlicna ideja podrzavam!!!
mat je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2007., 15:58   #4
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,196
Nema šanse, pa moderatori bi se ubili od posla, moralo bi ih bar 3-4 bit da sve drže pod kontrolom
Lud76 je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2007., 16:39   #5
Don
je gladan!
Moj komp
 
Don's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,696
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Moj prijedlog je da ekipa počne pisati smislene naslove (sa smislenijim podacima od "P: napajanje")
Da, bilo bi jako pametno da u naslovu piše sve, npr. P: Seasonic s12 430w 400kn (ima/nema garancije)
....i ne kužim naslove tipa hitno i sl.

I mislim da je više do korisnika nego do moderatora da forum liči na nešto...
: hello2 :
__________________
Don je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2007., 16:54   #6
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor don Pregled postova
Da, bilo bi jako pametno da u naslovu piše sve, npr. P: Seasonic s12 430w 400kn (ima/nema garancije)
....i ne kužim naslove tipa hitno i sl.
Ma samo da napišeš "P: Seasonic S12 430W" već to olakša potragu potencijalnom kupcu. Cijena i ovo ostalo (garancija etc.) može u postu pisat
Isto tako ako se prodaje više stvari, probat napisati što više toga u naslovu ("P: Seasonic 430W, Venice 3000+, 2x512MB DDR500 etc."). Ono glavno napisati (po ćemu bi potencijalni kupac mogao dobiti naznaku o ćemu se priča u topiku).

Mislim, shvatite da je tržnica najprometnije mjesto na forumu. Dnevno ima 10-20 procjena i/ili prodaja, ako ne i više.
Meni ujutro, treba samo za pročitati (i odgovorit na neke teme) forum min. pola sata-sat. A to je samo ono kaj mene zanima da pročitam

Moderatoru na tržnici barem još toliko ode na čitanje svih postova tamo. Ode ti vrijeme, a bome i prometa

Ideja od Tihomira bi svakako pomogla na snalaženju, ali dovraga, kao i svugdje drugdje kad kupuješ nešta, moraš se i ti malo potrudit .

A i uostalom, zašto bi ideju od Tihomira morao moderator / admin provoditi?
U dogovoru sa moderatorom, neka netko otvori topik koji će taj korisnik editirati po potrebi (a mod će ga sticky-irat), baš kako je to on zamislio. Povremeno cimne moderatora ako mu treba nešta i eto ti ga na.
Prvih par dana bi bilo ok, ali nakon tjedan-dva već bi to postalo problemom jer bi svakome to dopi*dilo

Tako se barem meni čini
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2007., 19:43   #7
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Ma dajte ljudi nema šanse, al moderi bi se stvarno ubili od posla, jedino što mislim da bi za tržnicu bilo dobro da se napravi još jedan podforum Procjena, jer ih ima više na dan IMHO nego Kupovina - mada znam da to neće proći jer su već predlagali to. Koliko vidim Kupovina i Razmjena su daleko manje čitani od Prodaje. To se vidi po tome što kad sam zadnja tri puta htio kupit nešt određeno preko Kupovine nisam uspio. BTW tamo na Procjenu bi stavio za modera Super Unknowna, najvećeg švercera tu na forumu u dobrom smislu dakako
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2007., 19:58   #8
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
dobra ideja ali prekomplicirana .
Router je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2007., 22:06   #9
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
Nema problema.
Tihomir je to dobro zamislio, i mislim da nije bed odvojiti jedno 3-4h dnevno za uredjenje te teme. Ja mu je stickam, a on uredjuje.
Ili bilo tko drugi. Javite se ovdje ili na PM za detalje.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2007., 15:45   #10
tihomir
Premium
 
tihomir's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: ?
Postovi: 2,274
Pročitao sam komentare i sve to stoji, ali znamo kako radi interna tražilica na forumu, a google ne pomaže baš kad želimo pretragu ograničiti samo na Tržnica/Ponuda...

Što se tiče stickiranja, nek admin otvori temu s tim naslovom, postavi ju na najgornje mjesto u tržnici i nek bude editibilna za svakog s brojem postova većim od ~100 i mir...
Ako je netko novi na forumu, nek pm-a moderatora, pa oni mogu to stavit, ovako bi se smanjio posao moderatoru, a bilo bi uredno, pod uvjetom da se ljudi drže pravila... Npr. Slaganje abecednim redom, pisanje svih osnovnih podataka, recimo "Intel Pentium4 3.0Ghz 800FSB 1Mb" i to bi bilo odlično...
Uostalom, kako vrijeme bude prolazilo uvijek se neke stvari mogu promijeniti, i tako cemo nać optimalne postavke za taj sticky...
tihomir je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.02.2007., 21:55   #11
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Imho, trebalo bi samo postrožiti malo i sankcionirat one koji prodaju nešto a topik im izgleda ovako: "P: vga" ili "P: mbo" ili "Procjena".

Da je puni naziv komponenti ("P: abit an7 mbo" ili "P: Mx518") u 20 sekundi se može prelistat jedna stranica s 30ak topica.

Kupovina je koliko toliko u redu, manje je trgovaca tamo, zadnjih 100 topica je unutar 5 dana, pa tko hoce nek si bumpa svakih 3 dana
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2007., 22:31   #12
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor tihomir Pregled postova
Pročitao sam komentare i sve to stoji, ali znamo kako radi interna tražilica na forumu, a google ne pomaže baš kad želimo pretragu ograničiti samo na Tržnica/Ponuda...
Interna tražilica radi, već mjesec-dva bez problema mislim
Mada se i meni čini da nekad neće, ipak nešta nađe ^^
Citiraj:
Autor tihomir Pregled postova
Što se tiče stickiranja, nek admin otvori temu s tim naslovom, postavi ju na najgornje mjesto u tržnici i nek bude editibilna za svakog s brojem postova većim od ~100 i mir...
Ovo sa stikiranjem bi se moglo napravit, ali ovo da mogu editirati svi sa preko 100 postova, mislim da nije moguće (u tehničkom smislu) : stoopid
Citiraj:
Autor Tihomir
Ako je netko novi na forumu, nek pm-a moderatora, pa oni mogu to stavit, ovako bi se smanjio posao moderatoru, a bilo bi uredno, pod uvjetom da se ljudi drže pravila... Npr. Slaganje abecednim redom, pisanje svih osnovnih podataka, recimo "Intel Pentium4 3.0Ghz 800FSB 1Mb" i to bi bilo odlično...
Stari moj (nadam se da nema ljutnje što se obraćam kao prijatelju / poznaniku ), pogledaj koje se sve pizdarije događaju na tržnici. I sam vidiš da mi nemremo biti non-stop na forumu. Za takvo što bi moderatorima dali još više posla.
Uostalom, pogledaj samo najosnovnija pravila Tržnice. Ekipa nemre nit ta tri-četiri pravila ispoštovati (normalni naslov, podatke sve potrebne etc.). A još da ih se tjera da upisuju dodatno u neki post - teško do nemoguće jer nisu svi konstantno na forumu, velika većina se pojavi samo kada treba nešta kupit / prodat i onda do sljedeće kupovine / prodaje ih nema.
Jednostavno, ideja ti je dobra, ali način na koji bi se to provodilo je nemoguće. Da ima neka skripta da upisuje nove postove u taj jedan, sa linkovima i svime, to bi bilo lakše.

Netko je dobro gore napisao, podrška i maleni trud korisnika foruma je sve što tražimo i onda bi bilo puno lakše snalaziti se na tržnici.
Evo, atha je napisao čak da je i cijenu dovoljno napisati u naslovu, a zamisli da još netko napiše u naslovu npr, "P: X1900CF Ed., 1900kn, gar. 16mj, samo ZG"
Imaš sve fino u naslovu
Ovi vrijedniji i/ili stariji članovi fino tako naprave i olakšaju svima posao traženja, ali neki baš i ne

Da je takav (ili barem upola takav) svaki topik, nitko sretniji od svih forumaša a ne samo mi moderi, jer uostalom, ne kupujemo samo mi

Eto, toliko od mene
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na