Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.12.2016., 21:31   #1
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 889
Komp se sledi na 2-3 sekunde

Ok, naime prije jedno mjesec dana sam upgrejdao komp, van je isla HD7870 a unutra RX480, SSD disk Samsung 850evo i jos 8gb rama, sa svjeze instaliranim win 10 (Prije imao win7).

Komponente su sljedece:
AMD FX8320 @4.0GHZ
Asus M5A97 R2.0
16GB Corsair
Samsung SSD 850 EVO + 1GB Sata
Sapphire RX480 8GB
OCZ 550W

Win 10 je na SSD-u, trenutno 85gb slobodno od 240gb.
Na win 7 i prije ove 3 nove komponente u sistemu, nije bilo bas nikakvih problema.
Naime otkad sam sve to slozio, od prvog dana s novim windowsima, komp se zna zablokirat na 1-2-3 sekunde, na zvucnicima bude onako "krestav" zvuk kad nesto zablokira, i onda nastavi sve normalno radit. Par puta mi se desilo dok je nesto instaliravalo ili kopiralo veći file da se komp totalno zaledi i moram ga resetirat onda.

Gdje bi bio problem, gdje počet testirat, programi koji itd.. nekoliko godina sam van tih hardwerskih problema, sve zaboravio xD

Hvala
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2016., 08:04   #2
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Vidi što ti javlja u Event Viewer - Windows logs - System. Instaliraj Samsung SSD Magician.
Old.machine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.12.2016., 13:47   #3
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Kladim se na Rame ili los OC.

Bootaj windows na Stock frekvi pa probaj. Ukoliko bude problema onda je do novih 8gb rama. (probaj bez njih)
__________________
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2016., 14:21   #4
Busola29
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor MadManBD Pregled postova
Ok, naime prije jedno mjesec dana sam upgrejdao komp, van je isla HD7870 a unutra RX480, SSD disk Samsung 850evo i jos 8gb rama, sa svjeze instaliranim win 10 (Prije imao win7).

Komponente su sljedece:
AMD FX8320 @4.0GHZ
Asus M5A97 R2.0
16GB Corsair
Samsung SSD 850 EVO + 1GB Sata
Sapphire RX480 8GB
OCZ 550W

Win 10 je na SSD-u, trenutno 85gb slobodno od 240gb.
Na win 7 i prije ove 3 nove komponente u sistemu, nije bilo bas nikakvih problema.
Naime otkad sam sve to slozio, od prvog dana s novim windowsima, komp se zna zablokirat na 1-2-3 sekunde, na zvucnicima bude onako "krestav" zvuk kad nesto zablokira, i onda nastavi sve normalno radit. Par puta mi se desilo dok je nesto instaliravalo ili kopiralo veći file da se komp totalno zaledi i moram ga resetirat onda.

Gdje bi bio problem, gdje počet testirat, programi koji itd.. nekoliko godina sam van tih hardwerskih problema, sve zaboravio xD

Hvala
Imao problem sličan sa prijateljom , ako je u event vieweru greška 41 što mi se čini moguće je i da napajanje zeza (kod njega je bilo neispravno (poluispravno...) antecovo gold+ napajanje , a zamisli windows 7 to nije kužio...)

1. Prvo kreni od RAMA-a smanjiš brzinu i obratiš pozornost na kojoj voltaži radi (valjda sam se pravilno izrazio ...)

https://www.youtube.com/watch?v=dih6rEeDYcQ


2. Zatim ako i dalje pravi problem vadiš "keks " rama jedan pa drugi ...

3. Izvadiš grafu ako radi bez grafe ispravno (sa integriranom na ploči...) onda je tu problem

4. Baciš neki crash test npr. http://www.sisoftware.co.uk/ i ako zamrzava komp na testu a pokrene ispravno sve vrlo moguće da napajanje zeza...

Procesor ili disk vjerojatno nisu jer bi se kvar drugačije očitovao... Ne vjerujem da novi disk ima bad sectora ili sličnih nebulozica (neispravni driveri...) ...

PS. postoji i mogućnost softverskih problema , ali po ponašanju kompa ipak mi se ne čini da je to, to ... Softverski problem se pojavljuje kod točno određene igre i točno određene procedure ili pokrenutog programa...

Zadnje izmijenjeno od: Busola29. 23.12.2016. u 14:26.
  Reply With Quote
Staro 23.12.2016., 16:42   #5
Bodisson
Premium
Moj komp
 
Bodisson's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Hmmm... Ja bih rekao RX480 driveri...
Bodisson je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2016., 17:17   #6
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 889
Odlično, sad tri dana nisam doma, pa kad se vratim krenem sve redom isprobavat što ste rekli pa javim

U event vieweru vidim da ima dosta gresaka 41, samo moram vidjet sljedeci put kad zasteka dali izbaci tu gresku.


Btw jos jedno pitanje, ovo se događa iskljucivo nakon što sam upgrejdao, dali je to nešto novo zbog windowsa 10 ili šta, naime kada ugasim komp, sve se ugasi ali ventilator ostaje jos upaljen ponekad i po 2-3 minute, i pojaca se naravno. Bas cu sljedeci put pratit koji vent to radi, grafa ili napajanje ili proc. To se prije upgrejda i starim windowsima nije dogadjalo.
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2016., 17:24   #7
S3arch1ng
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Međimurje
Postovi: 172
Budući da sam imao sličnih simptoma ali ne sa kratkotrajnim nego totalnim freezom... Imaš možda tp link wireless adapter ili posebno zvučnu (da nije integrirana na MB)?
S3arch1ng je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2016., 17:40   #8
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 889
Nemam, ni jedno ni drugo.
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2016., 19:39   #9
Busola29
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Bodisson Pregled postova
Hmmm... Ja bih rekao RX480 driveri...
Moguće ali to će doći do toga da prvo proba sve one 4 točke... , prvo treba provjeriti mogući hardverski kvar kako bi mogao odnijeti na reklamaciju , a ako utvrdi da sve radi ispravno lako se softverski sve podesi...

Slažeš se ?
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na