Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.01.2017., 20:43   #3391
t3chno b0y
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Split
Postovi: 246
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Natjeraj je!
Jedino s nekin bench programon, ovako u igrama na 2560x1080 na max neide, vjerojatno jer je i case dobro prozračen
t3chno b0y je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 21:28   #3392
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Ima li tko RX 480 sapphire Nitro+ ako moze provjeriti dali mu se grafa downclocka/throttla sa 1340 na nize u igrama na stock postavkama kad krene udarat u 75C? Dakle cisti stock bez ikakvog diranja.
Teško je u igrama doći sa tom karticom do 75C , jedino da se prtlja po postavkama ventilatora i podesi da na višim temperaturama imaju manji broj okretaja od tvornički predviđenih .
Kada sam je kupio gazio sam je sa svim mogučim testovima i grafa nije throtlala .

BTW zar ti nemaš Sapphire R9 Fury Nitro OC ?
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.01.2017., 21:33   #3393
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Meni je rx470 nitro stock isla do 80c
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 21:42   #3394
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
Citiraj:
Autor Getriba94 Pregled postova
Meni je rx470 nitro stock isla do 80c
U kojim uvjetima rada ?
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 22:37   #3395
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Kristijan1 Pregled postova
Teško je u igrama doći sa tom karticom do 75C , jedino da se prtlja po postavkama ventilatora i podesi da na višim temperaturama imaju manji broj okretaja od tvornički predviđenih .
Kada sam je kupio gazio sam je sa svim mogučim testovima i grafa nije throtlala .

BTW zar ti nemaš Sapphire R9 Fury Nitro OC ?
Otisla putevima gospodnjim. Za dotu ce mi i 480 bit prejaka a ovu sam utrzio malnereko vrhunski

Btw gledam po netu da kartica bez problema dolazi do 75c i da zna spustat klokove do cca 1250. Al ako kazete da ne ide onda super uvjjek mogu manualno smanjit target temp a dignut rpmive ventovima na max.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 22:53   #3396
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Citiraj:
Autor Kristijan1 Pregled postova
U kojim uvjetima rada ?
u online fps-ima ,na dvije zaredom defektne naletio , staces
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 23:05   #3397
kurc
Premium
Moj komp
 
kurc's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Natjeraj je!

Stavi i koji pasivac od Arctica na VRM i memoriju, da ne odu prije tog venta

Vent je bar lako zamjenjiv - ovo dvoje nikako
Nisam dobio u paketu nikakve pasivce, dobio sam samo backplate, to je tako zamišljeno. Iako i ja mislim da bi dobro došli pasivci i sa prednje strane. Trebam kupiti one ježiće ko za VRAM, jer imam samo 10-15mm do finova hladnjaka.
kurc je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 00:07   #3398
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Pa kolko si ti love onda popušio s tim mjenjanjima? Sa prodajama 10 komada minimum nekih 2 soma kn? Čudan neki hobi

BTW da nisi u svim tim mijenjanima gtr zamjenio sa rs?
Zaradio toliko cca, ali necemo sad o tome. Ni jedna nije bila nova, tj po cijenu u ducanu
Ma jok, referentnjaca je u pitanju bila

Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Ok, znači kod nvidije je kriv cooler a kod AMD-a cooler ne igra nikakvu ulogu?
Malo mi je cudno da ti bas niti jedna graficka nije uspjela drzati boost u igrama.
Da, kod Nvidije temperatura ogranicava clock, na sto mi softwareom nemozemo utjecati, osim ubrzavanjem venta. Kod AMD.a je tak svejedno koji cooler imas gore ako si dobio cip, koji nije ni trebao zavrsiti u toj grafickoj, jer ne drzi taktove, ohladiti ga nemozes.

Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Ima li tko RX 480 sapphire Nitro+ ako moze provjeriti dali mu se grafa downclocka/throttla sa 1340 na nize u igrama na stock postavkama kad krene udarat u 75C? Dakle cisti stock bez ikakvog diranja.
To ti je normalno za Polaris, los primjerak cipa imas. Pogledaj malo koliko struje vuce, prva pomoc ti je undervolt.
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 00:43   #3399
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ček, po tebi postoje gpu koje ni pod kojim uvjetima ne mogu držati ni boost clock ma što radio? To je nemoguće, jer ne postoji proizvod (bilo cpu ili gpu) koji se ne može barem malo overclockirati (naravno u iole normalnim uvjetima), a kamoli doći do boost clocka. BTW da naglasim da pri tome ne pričam o tome dali na stock postavkama dolazi do max boosta ili ne u xy igri, nego si jasno napisao da nikako ne može držati boost (znači ni uz čačkanje, bilo power limit itd.), te da se ne može nikako ohladiti... Pa eto dečko u postovima iznad tvog stavio aftermarkert cooler i dobio štajaznam 15-20C bolju temperaturu

Znači ili si nešto pobrko ili si fakat dobio gpu za reklamaciju. To je onda defektan proizvod koji reklamiraš tj. ne možeš tvrditi da je to standardi feature čitave serije.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 00:45   #3400
kurc
Premium
Moj komp
 
kurc's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Citiraj:
Autor HCS Pregled postova
Kod AMD.a je tak svejedno koji cooler imas gore ako si dobio cip, koji nije ni trebao zavrsiti u toj grafickoj, jer ne drzi taktove, ohladiti ga nemozes. ... To ti je normalno za Polaris, los primjerak cipa imas. Pogledaj malo koliko struje vuce, prva pomoc ti je undervolt.
Ja sam prvo dobio rx 470 koja nije mogla držati 1226 boost niti kad bi ju undervoltao do maksimuma i u isto vrijeme digao power limit na +50%. Na tim postavkama se grijala kao luda, potrošnja kao pri OC-u. Pri stock postavkama radila je na 700-900MHz i udarala u power limit. Katastrofa. Odmah sam ju reklamirao, dali mi drugu istu takvu. Ova je pak sušta suprotnost. Na stocku rijetko kada gubi boost, laganim undervoltom drži boost 100% i potrošnja pada osjetno. S druge strane, može se clockati dobro s odgovarajućim coolerom.

Evo test Witchera 3, Ultra sve osim shadows - medium i foliage distance - high, hairworks off. 1440p scaling jer je na 1080p CPU bottleneck. Da, usred Toussainta pri 70ak FPSa je i7 Haswell bottleneck, OC grafe ne radi razliku veću od 1-2%, baš me zanima kako bi se tu snašao jedan G4560. Napravio sam isti put kroz centar Toussainta na stock i OC, mjereno frapsom.

1226MHz Frames=3961, Time (ms)=75640, Min=47, Max=60, Avg=52.366
1380MHz Frames= 4318, Time (ms)=75703, Min=52, Max=65, Avg=57.039

Ravno +5 FPS-a u svemu, odnosno oko +9%.

EDIT: Manuele, upravo o tome pricam, ima takvih čipova. Taj koji sam prvi dobio nije mogao držati 1226 ni pri 180W potrošnje, znači +50% Stavi na njega bilo koji hladnjak i drži ga na 50°, ne pomaže, udara u power limit, undervoltat ga ne možeš niže, jer gubi stabilnost.

Zadnje izmijenjeno od: kurc. 27.01.2017. u 00:52.
kurc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.01.2017., 00:56   #3401
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ček, po tebi postoje gpu koje ni pod kojim uvjetima ne mogu držati ni boost clock ma što radio? To je nemoguće, jer ne postoji proizvod (bilo cpu ili gpu) koji se ne može barem malo overclockirati (naravno u iole normalnim uvjetima), a kamoli doći do boost clocka. BTW da naglasim da pri tome ne pričam o tome dali na stock postavkama dolazi do max boosta ili ne u xy igri, nego si jasno napisao da nikako ne može držati boost (znači ni uz čačkanje, bilo power limit itd.), te da se ne može nikako ohladiti... Pa eto dečko u postovima iznad tvog stavio aftermarkert cooler i dobio štajaznam 15-20C bolju temperaturu

Znači ili si nešto pobrko ili si fakat dobio gpu za reklamaciju. To je onda defektan proizvod koji reklamiraš tj. ne možeš tvrditi da je to standardi feature čitave serije.
Postotak takvih, smece cipova je vrlo velik, samo sto 95% everyday usera nece ni skuziti da im je amd uvalio tvrdi.
Nisam to rekao, undervoltom, povecanjem brzine venta se daju oblazit posljedice. Medutim, to nije rjesenje, zelim stavit karticu u komp i zaboravit na nju, pritom imajuci performanse koje su navedene.
To se moze sa Polarisom, ako imas srece
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 01:25   #3402
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor HCS Pregled postova
Postotak takvih, smece cipova je vrlo velik, samo sto 95% everyday usera nece ni skuziti da im je amd uvalio tvrdi.
Nisam to rekao, undervoltom, povecanjem brzine venta se daju oblazit posljedice. Medutim, to nije rjesenje, zelim stavit karticu u komp i zaboravit na nju, pritom imajuci performanse koje su navedene.
To se moze sa Polarisom, ako imas srece
E pa ja te tako nisam shvatio. Također nisi li jednom tvrdio (mislim da si bio ti) da ti gpu ne drži ni base clock? Onda na kraju nije ispalo tako. Onda si kukao da ti ne drži boost, te da imaš defektnu gpu pa sam ti linkao recenziju gdje recenzent u istoj igri, sa istom gpu kao ti ima u bobu isti clock kao i ti.

Tako da što se tiče boldanog tu nisi u pravu - pa imaš navedeno. Ako misliš da svaka polaris gpu drži max boost clock u apsoultno svakoj igri pri stock postavkama - onda nisi pogledao niti jednu recenziju npr.

Dakle takve gpu su ti u recenziji - dobiješ oni što si platio (naravno tu ne računam gpu koje su za reklamaciju).
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 08:10   #3403
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor HCS Pregled postova
To ti je normalno za Polaris, los primjerak cipa imas. Pogledaj malo koliko struje vuce, prva pomoc ti je undervolt.
? Ja jos nisam ni dobio grafu, ovo je bilo pitanje unaprijed da vidim samo jel tko imao problema s tim.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 08:46   #3404
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor HCS Pregled postova
Postotak takvih, smece cipova je vrlo velik, samo sto 95% everyday usera nece ni skuziti da im je amd uvalio tvrdi.
Nisam to rekao, undervoltom, povecanjem brzine venta se daju oblazit posljedice. Medutim, to nije rjesenje, zelim stavit karticu u komp i zaboravit na nju, pritom imajuci performanse koje su navedene.
To se moze sa Polarisom, ako imas srece
Imas kakav izvor za taj "veliki postotak smece chipova"?
Svaki tvoj post u ovoj temi se moze svesti na "Polaris je smece".
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 09:07   #3405
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Oh, imate pravo, ipak vjerujem da ste ih imali/isprobali, te da nebi bazirali svoje cvrste stavove samo na sranjima koje citate po internetu, tako da s obzirom da sam u manjini, se moram slozit da je Polaris uber super turbo precool i da vjerojatno Nvidi smrdi, aj bok

Btw, ako netko zeli postavit normalno pitanje, o tome kak se te kartice ponasaju, tu sam,

Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
? Ja jos nisam ni dobio grafu, ovo je bilo pitanje unaprijed da vidim samo jel tko imao problema s tim.
Nitro tako radi na def. postavkama, jako polako ubrzava vent, do tocno 77c, onda postaje mlaznjak, ali bar drzi tih 77c.
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 09:14   #3406
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Ako radi kao sto radi na fury, onda znam kako radi. Stize iduci tjedan pa cu bacit testove.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 10:52   #3407
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Ima HCS pravo, ne moze bit slucajnost da je toliki broj grafi defektan, malo su sfušarili rx seriju, meni od 2 nijedna nije izdrzala punih 10 dana mininga, i to na 55c jer sam drapio te ventove nek se cuje al da ladii

A pri samoj kupnji ventovi se zakucavali na 100% pa cesti blue screen i crashanje igara.. Nisam se usudio vise tu seriju probavat, svejedno mozda se vratim amdu kad izbaci nesto novo nesto divlje



Sent from my D6603 using Tapatalk
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 11:54   #3408
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
HCS đaba ti što si u pola godine promjenio više gpu nego ja u životu kad ništa ne kužiš. Jedno je imati podatke, a drugo je procesuiranje tj. shvaćanje istih.

AKo ćemo se podjsetit evo tvoje "defektne" gpu koju si htio reklamirati. Za istu si prije toga tvrdio da ni ne drži ni base clock i drvlje i kamenje da je P10 smeće.

http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=2657

Tako da je kod tebe kad pričaš o tome stvarno teško reći dali je gpu stvarno defektna ili "defektna". Kako da se ljudi onda vode tvojim savjetima?

Netko je svojevremeno bio također tvrdio (nisam siguran 100% da si ti) da će se gpu pokidati/pregoriti ako stalno bude radila na 70C tj. da je to prevruće... Ej 70C. Tko kod da je to tvrdio taj kao da je od jučer

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 27.01.2017. u 12:03.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 12:03   #3409
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Stima
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 12:41   #3410
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Getriba94 Pregled postova
Ima HCS pravo, ne moze bit slucajnost da je toliki broj grafi defektan, malo su sfušarili rx seriju, meni od 2 nijedna nije izdrzala punih 10 dana mininga, i to na 55c jer sam drapio te ventove nek se cuje al da ladii

A pri samoj kupnji ventovi se zakucavali na 100% pa cesti blue screen i crashanje igara.. Nisam se usudio vise tu seriju probavat, svejedno mozda se vratim amdu kad izbaci nesto novo nesto divlje



Sent from my D6603 using Tapatalk
To nije probl arhitekture nego drivera. Koliko korisnika sad ima problem sa random spinoff ventova ? Imao i rx 470 , vrtio ju dva dana, niti jedan problem. Pitaj bubu zas je prodao 1060
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 12:57   #3411
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
To nije probl arhitekture nego drivera. Koliko korisnika sad ima problem sa random spinoff ventova ? Imao i rx 470 , vrtio ju dva dana, niti jedan problem. Pitaj bubu zas je prodao 1060

To ni nije razlog zasto sam ih reklamiro , u idle pocele dizat temp dobrano preko 50c i dobile coil whine , ne uobicajeni coil onaj minijaturni koji cujes kad dodes blizu grafi nego stenjanje ko da je Lisa Ann u kucistu kad pomakneš miš u igri. (nije bilo igrivo niti preko slušalica)

prodao sam i ja 1060 , ali je ona radila od 1. do zadnjeg dana perfektno bez ijedne mušice
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 13:19   #3412
sith_lord
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 303
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Pitaj bubu zas je prodao 1060
Zašto?

Ja inače nisam primijetio neke mane kod svoje grafičke i vrlo sam zadovoljan, ali mi se svako toliko bez ikakvog upozorenja na par sekundi zna ekran zacrniti. Nekad čak kad se ništa na njemu ni ne radi i na ekranu je desktop...
Svježa instalacija Windowsa 10, uvijek update-am drivere, kućište i više nego prozračno s hrpom ventova. Ne razumijem do čega je, al' skoro pa bih se dao kladiti da su driveri, a da nije sama grafa.
Komp inače radi gotovo 24/7, a to se dogodi jednom do dvaput ili pak nijednom dnevno. Nisam pratio temperature kad bi se to dogodilo, mada kakva temperatura, kad mi je u idle-u grafa na 38°C. Ima tko kakvu ideju?
__________________


sith_lord je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 13:21   #3413
shar
Overclocker
 
shar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Otiš'o sam, morao sam
Postovi: 523
Još nisam vidio 480 GTR da ne drži out of the box konstantno 1338mhz u loadu i sve rade prilično hladno.
shar je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 13:21   #3414
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Pretpostavljam da nije problem arhitekture nego proizvodnog procesa. Najvjerojatnije se u prodaju puštaju i čipovi lošije kvalitete možda zbog lošijeg prinosa po waferu No ne nalazim nigdje da se ljudi previše bune, a možda sve loše završi u RH.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 16:49   #3415
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor sith_lord Pregled postova
Zašto?

Ja inače nisam primijetio neke mane kod svoje grafičke i vrlo sam zadovoljan, ali mi se svako toliko bez ikakvog upozorenja na par sekundi zna ekran zacrniti. Nekad čak kad se ništa na njemu ni ne radi i na ekranu je desktop...
Svježa instalacija Windowsa 10, uvijek update-am drivere, kućište i više nego prozračno s hrpom ventova. Ne razumijem do čega je, al' skoro pa bih se dao kladiti da su driveri, a da nije sama grafa.
Komp inače radi gotovo 24/7, a to se dogodi jednom do dvaput ili pak nijednom dnevno. Nisam pratio temperature kad bi se to dogodilo, mada kakva temperatura, kad mi je u idle-u grafa na 38°C. Ima tko kakvu ideju?
Drkanje u NV Surroundu.
Eto zašto je otišao na 470, zbog Eyefinity(a i može rokat CF bez da spiska milju love)
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 18:20   #3416
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
Citiraj:
Autor sith_lord Pregled postova
Zašto?

Ja inače nisam primijetio neke mane kod svoje grafičke i vrlo sam zadovoljan, ali mi se svako toliko bez ikakvog upozorenja na par sekundi zna ekran zacrniti. Nekad čak kad se ništa na njemu ni ne radi i na ekranu je desktop...
Svježa instalacija Windowsa 10, uvijek update-am drivere, kućište i više nego prozračno s hrpom ventova. Ne razumijem do čega je, al' skoro pa bih se dao kladiti da su driveri, a da nije sama grafa.
Komp inače radi gotovo 24/7, a to se dogodi jednom do dvaput ili pak nijednom dnevno. Nisam pratio temperature kad bi se to dogodilo, mada kakva temperatura, kad mi je u idle-u grafa na 38°C. Ima tko kakvu ideju?


To ti moze biti do hdmi kabela ako je u losijem stanju, bilo tako kod mene s 290kom dok nisam prominija kabel.
Probaj malo mrdati kabel i ako ti onda nestaje slike onda je do kabela.
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 18:45   #3417
sith_lord
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 303
Evo probao lagano gore dolje i na grafi i na monitoru i ništa, čini se da nigdje ne gubi kontakt. E sad jedino ako je negdje prekid na samom kablu a ne konektorima...
Koliko sam vidio po netu, neki su se žalili na drivere i spominjali to na AMD-ovim forumima... Pričekati ću još neko vrijeme da to probaju sami riješiti kroz drivere, a ako ne budu, a meni skoči tlak, probati ću DDU u Safe Mode-u, nanovo drivere, a ako ni to ne pomogne, e pisat ću im!
A dotad ako netko ima još kakvu ideju da isprobam, slobodno...
__________________


sith_lord je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 10:37   #3418
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Probaj i drugi monitor za svaki slucaj

Sent from my D6603 using Tapatalk
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 11:38   #3419
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
evo brzinski 3dčmark firestrike bechmark rezultati na starom lynnfield-u i7 860@3.67GHz sa Msi rx480 8gb

Pogledao video od Škota oko undervoltanja te grafu undervoltao u wattmanu stage 7 sa defaultnih 1150mV stavljen na 1125mV, power limit +30%
nisam se igrao da bi tražio max/min vrijednosti voltaže i MHz nego sam ovak brzinski s nogu namjestio i istestirao stabilnost, nakon toga upalio Firestrike bech. Sigurno bi se tu dalo jos bolje podesiti ali nije da mi išta znaci dodatnih xy MHz


R9 280x@stock / RX480@stock / RX480undervoltOC@1340/8200
GPU score / 9040 / 13315 / 13723
MAX GPU temp 77°C / 67°C / 66°C
MAX CPU temp 64°C / 62°C / 62°C
MAX GPU consumption N/A / 174W / 169W


Stavio i rezultate stare r9 280x cisto da ljudi vide sto mogu ocekivati prelaskom na novu grafu sa starijom platformom.

Razlike u temparaturi su osjetene naspram stare grafe, cak je i sam CPU imao par stupnjeva nizu temperaturu.


edit: C/P iz excella bas i ne poreda sve kak spada
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 28.01.2017. u 13:33.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 16:18   #3420
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
Citiraj:
Autor sith_lord Pregled postova
Zašto?

Ja inače nisam primijetio neke mane kod svoje grafičke i vrlo sam zadovoljan, ali mi se svako toliko bez ikakvog upozorenja na par sekundi zna ekran zacrniti. Nekad čak kad se ništa na njemu ni ne radi i na ekranu je desktop...
Svježa instalacija Windowsa 10, uvijek update-am drivere, kućište i više nego prozračno s hrpom ventova. Ne razumijem do čega je, al' skoro pa bih se dao kladiti da su driveri, a da nije sama grafa.
Komp inače radi gotovo 24/7, a to se dogodi jednom do dvaput ili pak nijednom dnevno. Nisam pratio temperature kad bi se to dogodilo, mada kakva temperatura, kad mi je u idle-u grafa na 38°C. Ima tko kakvu ideju?
Meni je ukljucivanje/iskljucivanje klime znalo uzrokovati crni ekran na par sekundi kad sam bio spojen preko HDMI.
Stavio dva feritna prstena za kabel na HDMI i od onda je OK.
Vidi mozes li povezat zacrnjenje s ukljucivanjem nekog uredaja u kuci.
Chuby je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na