Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.02.2018., 15:42   #931
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Netko još vjeruje u bajku o bežičnom gejmerskom mišu...haha
A da predes iz 2010. u 2018. godinu?

Jesi isprobao koji noviji wireless mis ili kenjas kvake?
G403 wireless radi identicno ko zicni, doslovno nema nikakvog laga. Btw mis radi preko rf a ne bt.

Evo jedan dobar video:
https://youtu.be/ogzOpkM_ouo

Edit: za nuba, picajzla san i ne bi pristao na kompromise, ali bilo je i vrijeme da wireless gaming mis postane stvarnost. Do sada sam bio samo na opticki senzor i zica, ali ovo je gg i identicno iskustvo.

Sent from my LG-M250 using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2018., 16:08   #932
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Slažem se da je 403 wireless super mis i best buy trenutno što se tiče bežičnih miševa općenito. Imao sam zicnu verziju, ali sam prodao jer mi oblik nije odgovarao za claw grip.

Ako ista, wireless je teži, ja volim miša do 80g - 85g max, a uz dobar paracord kabel feel je ko da je i bežičan .
nub je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.02.2018., 17:08   #933
Silthrax
Premium
Moj komp
 
Silthrax's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 453
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Slažem se da je 403 wireless super mis i best buy trenutno što se tiče bežičnih miševa općenito. Imao sam zicnu verziju, ali sam prodao jer mi oblik nije odgovarao za claw grip.

Ako ista, wireless je teži, ja volim miša do 80g - 85g max, a uz dobar paracord kabel feel je ko da je i bežičan .
Potpisujem sve što je nub rekao. Jednostavno mi miš iznad 100g je pretežak.

Poslano sa mog ONEPLUS A3003 koristeći Tapatalk
Silthrax je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2018., 18:31   #934
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Meni pase jer prelazim sa 9 godina koristenja deathaddera koji je samo 4 grama laksi od g403 wireless sa utegom unutra. Vagao na kuhinjskoj vagi, tezinom , sasvim slicajno, za mene pun pogodak.

Sent from my LG-M250 using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2018., 20:29   #935
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Netko još vjeruje u bajku o bežičnom gejmerskom mišu...haha
A ti si još u 2005. godini?

Novi i kvalitetniji wireless gaming miševi su odlični, ne samo dobri. Baš za gaming.

Evo ti jedan quote s review-a:

Citiraj:
almost all reviewers and even pros said that the wireless is not an issue with this mouse. it uses the same wireless tech as the g900 that is already lab tested by logitech and even beat out a few wired mice in latency and response rate.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2018., 22:09   #936
h3lld
Disturbed
Moj komp
 
h3lld's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Bogu Iza Nogu
Postovi: 1,420
Već par godina koristim G700s, uglavnom za MMORPG, ponešto FPS. Osim što se baterija relativno brzo isprazni (svaku drugu noć provede na usb kablu ) nikakve razlike nisam primijetio u odzivu i preciznosti tako da ne stoji da je žica svetinja kod gaming miševa.
__________________
-potpis-
h3lld je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 01:54   #937
sf70h
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
Ekipa Imam trebutno Razer deathadder elite, kupio sam ga prije mozda mjesec i pol, super, perfektan miš. Znam da je glupo mijenjat nešto šta valja, al kako je u Linksu na akciji G403 bežićni za 499 kuna (preko koda u košarici) razmišljam Razera prodat za slične novce, a kupit G403 prvenstveno jer je bežični miš, a sekundarno jer imam doma već od Logitecha G810 tipkovnicu, G430 headset, G29 volan i možda bi bilo lijepo miš uklopit Al kažem, ovo je posve sporedno.

Dakle, da sumiram, jel se za 100 kuna investicije isplati zamjenit Deathadder elite za G403 bežični?
sf70h je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 02:44   #938
dekky
Premium
Moj komp
 
dekky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: pula
Postovi: 637
Pa, ne isplati se!
Ali ako te svrbi i 100 kn nije bed, prva liga
dekky je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 11:10   #939
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Po meni se isplati svakako ali samo ako dobiješ za tih 100kn razlike. Mada sumnjam da možeš dobiti 400kn za taj miš.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 11:49   #940
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Ne valjaju za gejmanje. Ne mogu se usporediti sa kvalitetnim optičkim žičanim mišem. To je ziher.



Lažu svi za dobre pare.

Vjerujem samo svom iskustvu i iskustvu osoba kojima vjerujem. Život me tako naučio. OK nisam probao te najnovije bežične miševe ali teško mi je povjerovat da bežično može biti jednako brzo i precizno kao žičano i to s optičkim senzorom na adekvatnoj podlozi.
Baljezgaš gluposti. Nisi probao, i koji **** uopće iznosiš svoje mišljenje ako nisi ni probao.

Ja imam miš (g900), i kad ga moram punit pa je na žici, to mi je katastrofa.
Nikad više na žičani neću ić. Žica užasno smeta i ograničava
markecSMB je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.02.2018., 11:52   #941
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Citiraj:
Vjerujem samo svom iskustvu i iskustvu osoba kojima vjerujem. Život me tako naučio. OK nisam probao te najnovije bežične miševe...
evo dečki ko treba novi signature
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 11:52   #942
Silthrax
Premium
Moj komp
 
Silthrax's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 453
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Baljezgaš gluposti. Nisi probao, i koji **** uopće iznosiš svoje mišljenje ako nisi ni probao.

Ja imam miš (g900), i kad ga moram punit pa je na žici, to mi je katastrofa.
Nikad više na žičani neću ić. Žica užasno smeta i ograničava
On baljezga ali brate mili i ti isto hahaha
Silthrax je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 12:49   #943
Spirit
Premium
Moj komp
 
Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 723
ja sam kupio g703 prije tjedan dana, jer mi g502 ne pase u ruci i nisam primjetio nikakvu razliku, a po tezini mi odgovara jer je isto tezak ko i stari mx518, s kojim sam cak igrao u medjuvremenu inace sam dva komada do sad promjenio
Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 13:16   #944
sf70h
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Po meni se isplati svakako ali samo ako dobiješ za tih 100kn razlike. Mada sumnjam da možeš dobiti 400kn za taj miš.
Dakle, G403 je bolji miš? A gledam malo oglasnik, po 300-350 kuna su stari deathadder chroma, korišteni po dvije godine... Ovo je ipak Elite i novo. Sve i da 350 kuna dobim bilo bi mi žao propustit ak je već ovaj snižen 300 kuna
Idem ga baš u links sad vidjet i isprobat u ruci. Imam i neko pravo povrata unutar par dana s webshopa, ili?
sf70h je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 13:18   #945
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
generalizacija u korist žičnog gamerskog miša nije svrsishodna.

Onome kome smeta kabel iz bilo kojeg razloga, a nemaju problema s u pravilu 30-ak% većom težinom miša, bežičnost je sloboda. Naravno, to je čisto subjektivne prirode, no treba probati.

Trajanje baterije je također s moje strane neočekivano dugačko: miš može u komadu bez RGB osvjetljenja preko 10h gaminga odraditi - pri tome mislim baš isključivo gaming.

Kvalitetnog izbora ima za razliku od prije par godina dovoljno da prijepirku možemo svesti na "probaj pa odluči". Nema više onog jednoglasnog gejmanje - žica.

Silthrax je više puta linkao youtube od rocketjumpninje, meni se sviđa njegov objektivan pristup isprobavanju miševa, bacite oko ako niste.
-->
On sam kaže da nije koristio nove miševe.
Istovremeno opozicija ne tvrdi da su bežični bolji, već da su potpuno konkurentni žičnim verzijama.
Človek se bori s nekim vjetrenjačama, pustite flejmera na miru


Kao vlasnik G403 wireless, koji ima pravi žičani način rada, usporedbom 1:1 sa i bez žice razlika preciznosti pomaka je neprimjetna.

Lag bi mogao osjetiti netko samo ako ima blizu nula input laga na monitoru i skroz je pr0 igrač, sve ostalo bih pripisao placebou -- tu odmah ispadaju svi monitori koji nisu TN.
Osobno sam uspoređivao IPS i TN gejmerske monitore i mogu potvrditi da se input lag između matrica može primjetiti, rekao bih, čak i casual gejmeru. S druge strane, razliku žica ili ne kod G403 mislim da nema šanse da itko primjeti tko nije "highly skilled competitive player". Al to mora onda stvarno pro biti

Ima primjera iz pr0 scene gdje ekipa igra bežičnim miševima bez pogovora.

Najveća prednost bežičnog miša je što se ne mora šlepati kabel za sobom, što je low sens igračima od velike prednosti. S paracord kabelom, kabel bungeeima i sličnim stvarima koje i dalje ne rješavaju problem povlačenja kabela po površini nisam bio zadovoljan. To naročito dolazi do izražaja čim površina stola "ispred" miša nije oslobođena sitnica koje svatko tko ne koristi stol samo za komp s vremenom nakrca (olovke, laptop docking, papir, kalkulator i slično).

Osobno mi je isto manja masa miša poželjna, no više sam dobio "micanjem" kabela nego što bih dobio manjom masom miša. Masa je konstantna i lakše se priviknuti u odnosu na kaotičnu prirodu utjecaja cable draga.

G403 bežični je znatno precizniji od žičanog Steelseries Senseia --> generalizacija u korist žičnog gamerskog miša nije svrsishodna.

Onome kome smeta kabel iz bilo kojeg razloga, a nemaju problema s u pravilu 30-ak% većom težinom miša, bežičnost je sloboda. Naravno, to je čisto subjektivne prirode, no treba probati.

Trajanje baterije je također s moje strane neočekivano dugačko: miš može u komadu bez RGB osvjetljenja preko 10h gaminga odraditi - pri tome mislim baš isključivo gaming.

Kvalitetnog izbora ima za razliku od prije par godina dovoljno da prijepirku možemo svesti na "probaj pa odluči". Nema više onog jednoglasnog gejmanje - žica.

Silthrax je više puta linkao youtube od rocketjumpninje, meni se sviđa njegov objektivan pristup isprobavanju miševa, bacite oko ako niste.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 13:22   #946
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor sf70h Pregled postova
Dakle, G403 je bolji miš? A gledam malo oglasnik, po 300-350 kuna su stari deathadder chroma, korišteni po dvije godine... Ovo je ipak Elite i novo. Sve i da 350 kuna dobim bilo bi mi žao propustit ak je već ovaj snižen 300 kuna
Idem ga baš u links sad vidjet i isprobat u ruci. Imam i neko pravo povrata unutar par dana s webshopa, ili?
Po meni je. Samo zato jer je bežićni. To mu je veliki plus.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 13:30   #947
sf70h
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Po meni je. Samo zato jer je bežićni. To mu je veliki plus.
Super, hvala

Sad imam nešto drugačija pitanja. Komp mi je pod stolom i ako u stražnju stranu uštekam prijamnik za miš (dakle, 0,5m ali su dvije daske između), hoće li bit smetnji?
A drugom, imam i logitech F710 kontroler bežični. Hoće li oni radit na istom prijemniku ili će se miješat signali?
I treće, majka koristi u sobi pored jedan bežićni logitech s onim malim unifying receiverom (isti koji ja koristim za kontroler), može li to stvarat probleme neke?
sf70h je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 13:31   #948
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Neće biti smetnji.
Gamepad će raditi bez brige.
Neće smetati majčin logitech.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 13:32   #949
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
ja ne znam koliki vi promjer koristite za mis (1800 dpi ja koristim), ja ni ne primjetim jel zicni, pomices ga 5-6 cm lijevo, desno, gore dolje...
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 13:34   #950
sf70h
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Neće biti smetnji.
Gamepad će raditi bez brige.
Neće smetati majčin logitech.
To je bilo ekspres, hvala! Idem isprobat G403 onda u ruci, zadnja prepreka
sf70h je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 13:36   #951
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
ja ne znam koliki vi promjer koristite za mis (1800 dpi ja koristim), ja ni ne primjetim jel zicni, pomices ga 5-6 cm lijevo, desno, gore dolje...
A gledaj, malo prouči kako profići igraju.. 400dpi, sensitivity gotovo na minimalno. Ja sam npr. uvijek igrao negdje s srednjim sensitivity-em, pubg počeo igrati s 20 sensitiviti (od 100), površina koju sada koristim na podlozi je duplo veća. Nekih 15-20cm, pa se osjeti. Nije da se ne može živjeti s žicom, ali ako imaš mogućnosti kupiti kvalitetan bežićni miš, why not?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 13:48   #952
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
800 dpi, prvenstveno jer mi je na desktopu to optimalno, bez akceleracije i win sens na 7/11.

Sens u igrama oko 30cm/360, nekad više, ovisno o igri. DPI je tu zapravo nebitan, niži mi je bolji jer mi se čini direktniji, siroviji votever.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 15:57   #953
Silthrax
Premium
Moj komp
 
Silthrax's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 453
Zašto win sensitivity na 7/11? 6/11 je sredina bez ikakvog upitanja samog windowsa. Probaj to pa rade diži dpi kroz program od miša.

Poslano sa mog ONEPLUS A3003 koristeći Tapatalk
Silthrax je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 16:21   #954
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
ja ne znam koliki vi promjer koristite za mis (1800 dpi ja koristim), ja ni ne primjetim jel zicni, pomices ga 5-6 cm lijevo, desno, gore dolje...
500dpi, podloga 40x30cm. Naravno da je ne koristim cijelu ali da je manja falilo bi. Na tako velikom dpiu ne mozes biti precizan u igrama, jer mali pomak misa rezultira ogromnim pomakom ingame.

Sent from my LG-M250 using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 16:54   #955
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor Silthrax Pregled postova
Zašto win sensitivity na 7/11? 6/11 je sredina bez ikakvog upitanja samog windowsa. Probaj to pa rade diži dpi kroz program od miša.

Poslano sa mog ONEPLUS A3003 koristeći Tapatalk
Ma 6/11, krivo napisao
nub je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 17:38   #956
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Dajte shvatite, ne postoji bežični miš koji ne laga bar malo. Dal je upotebljiv u igrama - je, itekako. Dal performa isto kao žični iste klase - ne. To što je na ovom forumu narodni običaj kod nekih da "hvale svog konja" makar i koji "zubić truli bio" to je posebna priča...
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 17:48   #957
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
A nezz, ti isprovaj pa nam javi kako je.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 17:55   #958
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Dajte shvatite, ne postoji bežični miš koji ne laga bar malo. Dal je upotebljiv u igrama - je, itekako. Dal performa isto kao žični iste klase - ne. To što je na ovom forumu narodni običaj kod nekih da "hvale svog konja" makar i koji "zubić truli bio" to je posebna priča...
Pa da li ti čitaš? Kažemo ti da je taj miš konkretno uništio neke high-end gaming miševe što se tiče odaziva i laga...

Citiraj:
Logitechs new wireless mice the G403 wireless, G603, G703, G900, and G903 all have no noticeable latency and preformed on par with word mice and better than others.
Citiraj:
You can't tell a difference between the wired and the wireless mode
Citiraj:
No matter what we challenged it with, it never failed to impress. We never felt it skip, lag, or drop out, and every click registered instantly.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 19:17   #959
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Imam ti Logitech G603 sad zadnjih tjedan dana i mogu reći da ne vidim razliku između žičnog i bežičnog.
Dok radi na Lightspeed/Hi modu reagira brzo, response je normalan, senzor super.

Da si me nekad pitao da li bi ikad koristio bežični gaming miš, rekao bi nikada...

Zadnje izmijenjeno od: veve. 17.02.2018. u 19:29.
veve je online   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 20:22   #960
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Citiraj:
Autor veve Pregled postova
Da si me nekad pitao da li bi ikad koristio bežični gaming miš, rekao bi nikada...
+1

Ajde trvdonja, pređi na tamnu stranu, počasti se mišonjom pa nabaci dojmove.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na