Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.03.2018., 13:30   #1771
roxbro
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
Odlucio sam kupiti malo bolju stolicu s obzirom da me od trenutne stalno bole ledja i nije bas nesto..razmisljao sam o kupovini uvi chair https://shop.uvi.hr/uvi-chair-hr-kat...-red-hr-hr.uvi

jel ima neko iskustva s navedenim stolicama?

Hvala
roxbro je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2018., 13:57   #1772
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Prvo, to nije "malo bolja stolica". Drugo, takve gaming stolie su sve suprotno od udobnog. Ako želiš udoban stolac, izbjegavaj takve mainstream gaming stolce. Radije uzmi Markusa u ikei.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.03.2018., 14:31   #1773
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
U pravu je Mommi, oko 1k kn Mrakus pobjeđuje.
"Malo bolje" stolice počinju na 3.5k i više, dotle Marku i mir.
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2018., 14:38   #1774
vranjba
Premium
Moj komp
 
vranjba's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
Probao sam taj uvi (ili neku jako sličnu u linkus u OS).
Ne znam šta reći, kao da se netko sprdo dok je pravio stolicu. Ova "potpora za leđa" je zapravo debeli tvrdi jastuk, a sama stolica mi se čini kao malo veća dječja sjedalica za auto. Nisam mogao ni sjesti u nju, naslon za glavu mi se zabijao u vrat, užas.
Te stolice mogu samo dijeliti onome ko kupi komp skuplji od 4k kn
__________________


CPU: AMD Phenom II X2 545 @X4 B45 + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Asrock a780GXH @ bios 1.70
RAM: Kingmax 2x2GB PC2-8500
VGA: Sapphire HD5570 1GB
Zvučna: Asus xonar d1
HDD: WD6401AALS + WD2000JB + WD3200AAJS
PSU: Corsair cx400W
Case: Gigabyte GZ-X6
Keyboard: Logitech mk520 + Microsoft Natural Wireless Mouse 6000
Daljnski: Mce ir
Zvučnici: Swans d1080mkii 08
Monitori: Philips 220SW + HP L1950g
TV: Panasonic TX-P50C3E
AIO: HP Deskjet F4280
OS: Windows 7 x64


HP Compaq nx7010
CPU: Pentium centrino 2.0 GHz
RAM: 1gb + 512mb PC2700
VGA: ATI Mobility Radeon 9200 32mb
HDD: wd 40 GB
OS: Win XP SP3 x32


CPU: Pentium 3 1.0 GHz + Glacialtech igloo 2520
MBO: Intel D815EFV
RAM: 2x 256mb PC133
HDD: Maxtor 80gb + Seagate Barracuda 7200.7 160gb
PSU: Codegen 400W
OS: Win XP SP3 x32
PCI Lan: Linksys cisco gigabit EG1032 v3
Routher: Thomson ST780i WL
Net: T-com Flat


Acernote lite 350pc
CPU: Pentium 100 MHz
RAM: 8 mb edo onboard
VGA: chips&tech f65545
HDD: ibm 540 mb
OS: win 95



CPU: pentium 166 MHz
MBO: ga 586vx rev 3.37
RAM: 4x16 mb edo ram
VGA: Ati 3D rage II +dvd 4 mb
HDD: quantum fireball se2.1a 2.1 gb
PSU: seasonic ssa-200g
Monitor: Acer 13"
OS: dos 6.22

vranjba je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2018., 14:55   #1775
roxbro
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Prvo, to nije "malo bolja stolica". Drugo, takve gaming stolie su sve suprotno od udobnog. Ako želiš udoban stolac, izbjegavaj takve mainstream gaming stolce. Radije uzmi Markusa u ikei.
A tražim stolac prvenstveno koji je čvrst i koji ima dobru potporu za leđa, te da ispravlja držanje dok sjediš...sad imam stolicu koju sam u lesnini prije cca 1 god platio 900 kn ali već se toliko olabavila da doslovno imam osjećaj kao da ležim u njoj, a ne da sjedim jao za leđa...

Nisam pametan koju da kupim, ovo mi se učinilo okej prvenstveno radi tog jastuka za ledja al nezz..probao sam onu u linksu TT esports pa mi se učinio takav tip ''gaming'' stolice primamljiv.. gledao sam i onu u instar-informatici genesis sx33
roxbro je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2018., 15:08   #1776
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,873
Nisam sjedio na ovoj koju si ti linkao, ali kao netko tko sjedi na Markusu (1000 kn) i na Ergohumanu (5000 kn) mogu ti reći da za 1000 kn nećeš naći bolju i udobniju stolicu. Stolica stvarno vrijedi svake lipe.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2018., 15:20   #1777
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor roxbro Pregled postova
A tražim stolac prvenstveno koji je čvrst i koji ima dobru potporu za leđa, te da ispravlja držanje dok sjediš...sad imam stolicu koju sam u lesnini prije cca 1 god platio 900 kn ali već se toliko olabavila da doslovno imam osjećaj kao da ležim u njoj, a ne da sjedim jao za leđa...

Nisam pametan koju da kupim, ovo mi se učinilo okej prvenstveno radi tog jastuka za ledja al nezz..probao sam onu u linksu TT esports pa mi se učinio takav tip ''gaming'' stolice primamljiv.. gledao sam i onu u instar-informatici genesis sx33
Taj jastuk u 99% slučajeva ljudi maknu (imao priliku sjediti na DX Raceru s tim jastukom, neprirodno do bola), i nakon toga što imaš? Tapiciranu metalnu šasiju, neudobnu i tvrdu. Idi u ikeu i probaj markus. Dobar je, čvrst, visok, ravan, potpora za glavu itd. Vjeruj mi, ja čim sam vidio tu mrežu me odbijalo, to mi je bio pojam jeftinih stolaca. Probao markus jednom i skužio da sam bio u zabludi cijelo vrijeme.

Ako ideš na ergonomiju, udobnost, kvalitetu itd. moraš se malo više isprsiti od 1500kn.

Ne moraš me slušati, ali te gaming stolice su više razvikane jer ih streameri koristi nego da nešto valjaju. DX racer je počeo s tim, samo njihovih nema ispod 2500kn. I svaka je različita. Nekome je sjedište "preplitko", nekome paše jastuk za vrat, nekome ne itd.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2018., 15:28   #1778
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Citiraj:
Autor roxbro Pregled postova
Nisam pametan koju da kupim, ovo mi se učinilo okej prvenstveno radi tog jastuka za ledja al nezz..probao sam onu u linksu TT esports pa mi se učinio takav tip ''gaming'' stolice primamljiv.. gledao sam i onu u instar-informatici genesis sx33
Nema gaming stolice, obična marketinška glupost.
Stolica je stolica, imaš kvalitetne i one koje to nisu.

Kao što su ti već rekli: uzmi si provjereno sjajnog Markusa, a ove šarene gluposti koje spominješ slobodno preskoči.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder



Zadnje izmijenjeno od: fler. 08.03.2018. u 15:40.
fler je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2018., 12:10   #1779
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,455
naletio na ovo na fejsu, po komentarima izgleda ok https://www.facebook.com/permalink.p...19471878598875
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2018., 16:14   #1780
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Izgleda kao najjeftinija verzija tog stolca (čitaj Jysk). Ne bi dao tu lovu za takvo nešto.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.04.2018., 19:26   #1781
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
naletio na ovo na fejsu, po komentarima izgleda ok https://www.facebook.com/permalink.p...19471878598875
Imam je 2g. Drugu kupio prije 6mj. Neki dan i treću
Za tu lovu, super stolac. Čvrst je. Što je bitno. Tkanina se drži već godinama. Jedino kaj je fail je boja same stolice. Imam 2 crvene, nijanse nisu ni blizu E da i nema onaj lock po "stupnjevima". Znači ili sjediš sa lockanim pod 90 ili se mičeš do ležećeg položaja (kojeg ne možeš lockat isto). Ja radim 10h u plavoj pa jos doma 4h u crvenoj
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2018., 21:35   #1782
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,313
Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
Imam je 2g. Drugu kupio prije 6mj. Neki dan i treću
Za tu lovu, super stolac. Čvrst je. Što je bitno. Tkanina se drži već godinama. Jedino kaj je fail je boja same stolice. Imam 2 crvene, nijanse nisu ni blizu E da i nema onaj lock po "stupnjevima". Znači ili sjediš sa lockanim pod 90 ili se mičeš do ležećeg položaja (kojeg ne možeš lockat isto). Ja radim 10h u plavoj pa jos doma 4h u crvenoj
Jesu kotačiči sa gumiranim krugovima ili plastika ?


Razmišljam si uzet neki stolac, trenutnom je vrijeme za penziju dugo sjedim i bitno mi je da je udoban pa gledam do nekih 700 možda 800kn uzet nešto, a da će me koristit koliko i ovaj kojeg imam već jedno 6g čini mi se ako ne i više, plaćen negdje 600-700kn.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2018., 22:40   #1783
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Jesu kotačiči sa gumiranim krugovima ili plastika.
plastika :/
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2018., 22:57   #1784
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,313
Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
plastika :/
nije to bed za 50ak kn se lako nabave gumeni pa se izmjene, bitno da je stolac udoban i da mi se ne podrnda i pocufa sav u roku godinu dana.

Ovaj trenutni kojeg imam sa pletenim naslonom iliti mash kako god je samo na desnoj strani počeo se habat i odšio se, pa sam ja to kroz ove čitave rupice koje su bile pored ovih di je puklo zašio nazad tako da je i dalje ok. E da i amortizer mu se bio skroz skucao, pukla plastika i rasula se po podu, imao sam ringišpil na stolcu kad sam sjedio pa sam našao na nekom rashodu polovni amortizer isčupo ga i stavio i eto stolac je opet u funkciji ali ću ga dat bratu sebi uzet novi jer mi nema naslon za glavu, a to mi je bitno kad duže sjedim da se mogu naslonit ko čovjek.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2018., 19:29   #1785
BlueMaster
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2018
Lokacija: negdje daleko
Postovi: 18
Evo sta nam kaze portal gamebox o stolicama http://www.gamebox.com.hr/koje-su-na...ih-prijedloga/
Planiram u iducih dan-dva kupiti neku za 1000kn.
BlueMaster je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2018., 20:06   #1786
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,360
Citiraj:
Autor BlueMaster Pregled postova
Evo sta nam kaze portal gamebox o stolicama http://www.gamebox.com.hr/koje-su-na...ih-prijedloga/
Planiram u iducih dan-dva kupiti neku za 1000kn.
Frend ju ima vec 3 mjeseca i zadovoljan je, a igramo relativno puno... Visok ko bandera i sirok ko ormar. Nema bolova, ja cu ju kupiti ovaj mjesec. Probao sjediti isto tako i odgovara mi.
https://www.links.hr/hr/gaming-stoli...crna-430600032
axo je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2018., 21:43   #1787
BlueMaster
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2018
Lokacija: negdje daleko
Postovi: 18
Citiraj:
Autor axo Pregled postova
Frend ju ima vec 3 mjeseca i zadovoljan je, a igramo relativno puno... Visok ko bandera i sirok ko ormar. Nema bolova, ja cu ju kupiti ovaj mjesec. Probao sjediti isto tako i odgovara mi.
https://www.links.hr/hr/gaming-stoli...crna-430600032
Top! Hvala puno na preporuci
BlueMaster je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2018., 10:19   #1788
HrvojeJ
Premium
Moj komp
 
HrvojeJ's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zgb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor BlueMaster Pregled postova
Evo sta nam kaze portal gamebox o stolicama http://www.gamebox.com.hr/koje-su-na...ih-prijedloga/
Planiram u iducih dan-dva kupiti neku za 1000kn.
Kakav je ovo članak? Jesu oni to kao testirali ili samo preveli neki članak?
Ili uzel par random stolica, opisali tehničke specifikacije i stavili linkove na dućane koji ne dostavljaju u Hrvatsku
HrvojeJ je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2018., 10:59   #1789
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Po 100 put, klonite se tih "gaming" stolica, najbolji stolac za 1000kn je Markus iz Ikea-e.
Sa tim blesavim dizajnom i kričavim bojama vam prodaju muda pod bubrege.
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2018., 13:35   #1790
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Emmezeta po meni ima odlične stolice, pred tjedan dana je bio 15% popusta na njih, ima jedna od 980 kn, jedva sam izdržao da je ne uzmem xD
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2018., 10:13   #1791
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 884
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
Po 100 put, klonite se tih "gaming" stolica, najbolji stolac za 1000kn je Markus iz Ikea-e.
Sa tim blesavim dizajnom i kričavim bojama vam prodaju muda pod bubrege.
Potpisujem
Nema bolje i udobnije od Markusa za ok cijenu. Meni osobno je odbojan visoki naslon i to je presudilo o kupnji. Sto se tice Ikea stolica dobra je i Flintan a kosta samo 400kn

Citiraj:
Autor MadManBD Pregled postova
Emmezeta po meni ima odlične stolice, pred tjedan dana je bio 15% popusta na njih, ima jedna od 980 kn, jedva sam izdržao da je ne uzmem xD
Emmezeta mozda na izgled ima dobre stolica no to je sve.
robee je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2018., 11:41   #1792
Rebbit
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 651
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
Po 100 put, klonite se tih "gaming" stolica, najbolji stolac za 1000kn je Markus iz Ikea-e.
Sa tim blesavim dizajnom i kričavim bojama vam prodaju muda pod bubrege.
+1

Imao na poslu i bolje stolice, imam i sad neke hebacke isto, ali nikako da mi pase kak spada..
Imam doma Markus, i iskreno, ako mi na iducem poslu stolica bude njesra, otici cu si kupit jos jednu za posao...

+ Udobni materijali, dobra mreza za ledja, pristojna potpora za ledja,visok naslon....
- kada se uzme tekstilna verzija, onda se dobije naslon za ruke od gume, sto me malo zivcira ali nista strasno...
__________________
nek sam isti kao on, ma nek sam isti ko stari moj, dok zivot juri, ja cu lagano....


Lenovo Thinkpad T14
Logitech MX Master 2S
Logitech MX Keys

Galaxy S23+

Rebbit je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2018., 12:01   #1793
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Citiraj:
Autor robee Pregled postova


Emmezeta mozda na izgled ima dobre stolica no to je sve.
Pa definitivno ne znam kakve su kvalitete materijali, dali pucaju nakon pola godine stolice ali po odobnosti sjedanja meni su fantasticne tamo.
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2018., 14:59   #1794
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor MadManBD Pregled postova
Pa definitivno ne znam kakve su kvalitete materijali, dali pucaju nakon pola godine stolice ali po odobnosti sjedanja meni su fantasticne tamo.

Emmezeta u posljednje vrijeme trpa u svoju prodaju "fotelje" umjesto normalnih ergonomskih stolica. One se naizgled čine udobnima, imaju gomilu jastuka ušivenih po sebi, podsjećaju na direktorske uredske stolice iz američkih filmova i time navlače kupce bez iskustva, ali nije poanta da se utopiš u stolici. Isto tako, oni skupa sa Lesninom pokušavaju progurati i nekakve gaming/racing stolice čime također privlače mlađu populaciju kojima će ta stolica izgledati cool (ako to uopće može biti u žutoj ili crvenoj varijanti).

Kod stolica postoje samo dva izbora:

1. Odlučit ćeš se za 100% ergonomsku i prilagodljivu stolicu od nekoliko tisuća kuna kojoj se osim podešavanja visine i nagiba zaslona mogu podešavati nagib i visina, te pomak po horizontali sjedala i isto to za naslone za ruke. Ovo je jako bitno kod dužeg sjedenja. Te stolice su izvrsne, ali su skupe iz razloga što su univerzalne za većinu populacije, pa moraju imati puno pomičnih dijelova, a samim time ti dijelovi moraju biti kvalitetni da ne bi bila klimava.

Ovo se ne smije zamijeniti sa raznim gaming stolcima iz emmezete i sličnih trgovina koje stave mogućnost podešavanja visine naslona za ruke, no već kod prvog pomicanja se vidi koliko je to klimavo, jadno i šuplje (zbog šuplje plastike, jer su čak i na tome štedjeli).

2. Odlučit ćeš se za čvrstu jednostavnu stolicu unutar nekog normalnijeg budžeta sa osnovnim opcijama koje su najbitnije (pomicanje naslona, podešavanje visine sjedala, te tilt cijelog sjedala).
U ovoj kategoriji Markus je najbolji od svega što sam osobno pogledao do cirka 1500 kn, a pogledao sam dosta stolica. On ima svojih mana, namijenjen je višim ljudima, ne može se pomicati sjedalo po horizontali, ne mogu se podešavati nasloni za ruke, pa ako nekome smetaju, taj će ih morati skinuti, no moj dojam nakon godinu i 5 mjeseci je jednak kao i prvog dana.

Ja sam svoju kožnu kupio na IKEA mjesečnoj akciji za 800 kn. Inače nisam za kožu, ali bilo bi mi glupo plaćati platnenu 1000 kn, a ova je bila 200 kn jeftinija. Za tu cijenu vjerujem da ne postoji bolja stolica, odnosno ako postoji, mi ne znamo za nju jer bi se takvo nešto vrlo brzo probilo na tržištu.

Uz sve prednosti i mane, treba imati na umu da ova stolica zaista ne paše svojim gabaritima nižim odnosno lakšim osobama, pa njima ne preporučujem Markusa.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2018., 20:25   #1795
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,313
Ja sam niži 176 tako da ništa od Markusa.

Kakve su Arozzi Enzo stolci i Speedlink Regger ako netko zna nakon dužeg korištenja.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2018., 22:43   #1796
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Ja sam niži 176 tako da ništa od Markusa.

Kakve su Arozzi Enzo stolci i Speedlink Regger ako netko zna nakon dužeg korištenja.
Mislim da si ti sa 176 cm taman na granici za Markusa osim ako baš nemaš kratke noge u odnosu na ostatak tijela.
Ja sam 182 i u najnižem položaju mi je preniska dok je ženi koja ima 168 i taj nanjniži položaj previskok... jbg, trebaš probati.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2018., 08:18   #1797
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Ja sam niži 176 tako da ništa od Markusa.

Kakve su Arozzi Enzo stolci i Speedlink Regger ako netko zna nakon dužeg korištenja.
Zašto?

Ja sam isto 176, sjedim već 2 godine na marcusu, nikakvih problema nemam. Imam dignutu sigurno jedno 3-4cm od najniže i još su mi noge na podu. Ako spustim do kraja mi je prenisko.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2018., 08:50   #1798
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Zašto?

Ja sam isto 176, sjedim već 2 godine na marcusu, nikakvih problema nemam. Imam dignutu sigurno jedno 3-4cm od najniže i još su mi noge na podu. Ako spustim do kraja mi je prenisko.

Postoje ljudi sa kraćim i dužim nogama neovisno o visini, pa i to utječe na rad, stoga nije isključeno da nekome nižem Markus i paše. Mnogi ne uzimaju u obzir i udaljenost naslona od prednjeg ruba sjedala (duže sjedište). Kad sjede, unutrašnjost koljena im leži na prednjem rubu stolca (što je karakteristika većine nižih odnosno ljudi s kraćim nogama). Koljena moraju imati prostora uzimajući u obzir udaljenost od ruba sjedala kako bi noge mogle pod pravim kutom imati oslonac u odnosu na pod, te kako bi se nakon 5-10 minuta izbjeglo "ležanje" u stolcu, jer ljudi koje sam prethodno opisao nakon kraćeg vremena počnu nesvjesno polako kliziti u sjedalu prema naprijed da bi si olakšali sjedenje sukladno položaju nogu (jer noge uvijek traže najudobniji položaj) i to pak dovodi ponovno do nepravilnog oslonca njihovih leđa i iskrivljenosti.

Stolac jednostavno mora biti takav da pruža dobar oslonac za ruke, noge i leđa i zato je toliko teško naći onaj pravi profil za nečije tijelo. Tu se puno ljudi prevari, uzmu gaming chair samo zato jer izgleda ergonomski, a onda im npr. one vertikalne izbočine s lijeve i desne strane oslonca za leđa (što sjedala nekih automobila imaju da drže tijelo u zavojima) guraju ramena prema naprijed umjesto da ih drže ravno. To guranje ramena istovremeno potiče namještanje donjeg dijela tijela, odnosno klizanje prema naprijed i tijelo provede sat-dva vremena u neergonomskom položaju bez da je korisnik toga svjestan.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2018., 09:11   #1799
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Pa da, točno to ja kažem.
On je rekao da je 176cm i gotovo, neće Marcus. Neka proba, prije nego kaže ne.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2018., 09:15   #1800
Schtefek
Premium
Moj komp
 
Schtefek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Križevci
Postovi: 172
Imao gaming stolac Vertrager sa jastucima za glavu i leđa i imao je i onu neku izbočinu između nogu. Nikad više takav ili sličan gaming stolac, sve živo me tiskalo, nisam se nikak mogao namjestiti. Istina imam 1,90 m i 105 kg, pa možda i nekom nižem paše takav stolac, ali kupio na poslu Markusa i prezadovoljan sam. Malo sam ispitivao za slične stolice, ali sve usporedive sa Markusom koštaju preko 2k kn, a ova košta mene 900 kn. I za doma ću si uzeti jednu, baš me oduševila, za te novce, ma sve od 3k kn nema bolje po mojem iskustvu.
Schtefek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na