Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.03.2018., 20:37   #661
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
U toj cijeloj priči oko crt-a, pazi da se ne zatrpas, kao ja.
Znam da mi uzimaju previse prostora i imam toga i previse ali nemrem bacit nesto sto je dobro jos uvjek. Imao sam vise led i plasma televizora i ne mogu reci da su bili loši (pogotovo plasme). Medjutim nakon svega nadjem se u situaciji sada da od lcd tehnologije i tankih ekrana opcenito imam jos samo dell monitor. Dakle imam 36pd50 crt od panasonica koji zauzima starsno puno prostora. Izvrstan philips 29pt9009 i monitore sony e450, g520 e530 lgf920b. Sve to na dvije lokacije. Slijedeci korak je vjerovatno oled tv ali to ce sacekati jos
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 01:58   #662
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 319
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
U toj cijeloj priči oko crt-a, pazi da se ne zatrpas, kao ja.
Znam da mi uzimaju previse prostora i imam toga i previse ali nemrem bacit nesto sto je dobro jos uvjek. Imao sam vise led i plasma televizora i ne mogu reci da su bili loši (pogotovo plasme). Medjutim nakon svega nadjem se u situaciji sada da od lcd tehnologije i tankih ekrana opcenito imam jos samo dell monitor. Dakle imam 36pd50 crt od panasonica koji zauzima starsno puno prostora. Izvrstan philips 29pt9009 i monitore sony e450, g520 e530 lgf920b. Sve to na dvije lokacije. Slijedeci korak je vjerovatno oled tv ali to ce sacekati jos
nije problem zatrpavanja imam kod staraca u potkrovlju 90 m kvadrata slobodno mogu 3 auta spakirat, kod frenda isto veliki tavan, imam 2 19crt s tim da mi je jedan kod frenda i ovaj phillips 69, međjutim da imam auto imo bih toga ko dreka, kad nemaš prijevoz onda je sranje uvjek moram nekog žicat, starog ne želim žicat jer mi uvjek sere da skupljam smeće, a u principu uvjek sam znao prodat za siću, tako sam prodao server prastari za 200 kn, bio je kod mene oko godinu dana i taman ga mislio bacit i javi se lik iz pule, treba samo imati prostor, sva sreća imam kvadrata pa nije bed najgore je kad se neko počme zatrpavat u stanu bez garaže ili ostave, a bome viđo sam takve slučajeve, dobro je imati koji monitor ili telku u rezervi, mislim da kod staraca još uvjek imam prvi obiteljski crt 36cm phillips iz 86, mislim da još uvjek radi al mu je memorija programa otišla kolko se sjećam e to trebaš vidjet još se danas sjećam još sam bio u vrtiću gleda se 2001 odiseja u svemiru i to u boji! slika je bila fenomenalna čak ako se ne varam oštrinu imaju bolji mali televizori od većih!
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 02:23   #663
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Imao sam priliku druzit se sa takvim philipsom prije jedno 2-3godine. Samo taj moj primjerak je bio "izvozen" pa je imao problema sa ostrinom slike u jednom djelu ekrana, ak se dobro sjecam.
Uglavnom sada imam 29pt9009. Slika sd signala u 16:9 formatu je mogu slobodno rec referentna. Ima oko 6000 radnih sati.
Dakle obavezno digitalni prijemnik postavi u 16:9 format tj da izgleda ovako kao na mojim slikama, jer ces tako dobiti ostriju sliku sa vise detalja-naravno pod uvjetom da je sve u redu sa tv-om te da dotični uopce podržava 16:9. 4:3 letterbox izgleda slično i ljudi obicno postave tako,ali na taj način slika ima manju rezoluciju nego kada se stavi 16:9. Mnogi 4:3 crt televizori nemaju punu podršku za 16-9. Sa takvim tv-om imamo zapravo manje detaljnu sliku sd signala nego na modernim lcd ili plasma televizorima, pa to onda isključuje razlog zasto bi netko takav tv uopce držao doma. Dobar 16:9 ili 4:3 crt sa podrškom za 16:9 sa lakocom ce u sd signalu potuci bilo koji lcd led tv.
Ljudi obicno na crt monitorima i televizorima nafrlje kontrast i ostrinu bezpotrebno a upravo to skracuje zivot aparatu poprilicno. Npr ovog philipsa sa kontrastom nikad ne natjeravam iznad 70 posto i pri tome ima izvrsnu svjetlinu
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	20180302_104143.jpg‎
Views:	251
Size:	1.64 MB
ID:	19391   Click image for larger version

Name:	20170824_191320.jpg‎
Views:	172
Size:	1.19 MB
ID:	19465   Click image for larger version

Name:	20170824_191241.jpg‎
Views:	164
Size:	1.10 MB
ID:	19466  

Zadnje izmijenjeno od: darkijas. 09.05.2018. u 05:13.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 10:49   #664
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor svetac.svetac Pregled postova
nije problem zatrpavanja imam kod staraca u potkrovlju 90 m kvadrata slobodno mogu 3 auta spakirat, kod frenda isto veliki tavan, imam 2 19crt s tim da mi je jedan kod frenda i ovaj phillips 69, međjutim da imam auto imo bih toga ko dreka, kad nemaš prijevoz onda je sranje uvjek moram nekog žicat, starog ne želim žicat jer mi uvjek sere da skupljam smeće, a u principu uvjek sam znao prodat za siću, tako sam prodao server prastari za 200 kn, bio je kod mene oko godinu dana i taman ga mislio bacit i javi se lik iz pule, treba samo imati prostor, sva sreća imam kvadrata pa nije bed najgore je kad se neko počme zatrpavat u stanu bez garaže ili ostave, a bome viđo sam takve slučajeve, dobro je imati koji monitor ili telku u rezervi, mislim da kod staraca još uvjek imam prvi obiteljski crt 36cm phillips iz 86, mislim da još uvjek radi al mu je memorija programa otišla kolko se sjećam e to trebaš vidjet još se danas sjećam još sam bio u vrtiću gleda se 2001 odiseja u svemiru i to u boji! slika je bila fenomenalna čak ako se ne varam oštrinu imaju bolji mali televizori od većih!
Drug, okani se tog skupljanja... Sve te elektronicke gluposti imaju svoj zivotni vijek i treba ih se rijesiti dok jos mozes pa makar ih u smece odnio...

Nije uopce poanta da imas mjesta gdje to mozes stavit, problem je sto ti to ne treba, a imas potrebu skupljati... Lijepo je imati 20 CRT monitora na tavanu kuce, ali realno - to je samo 400kg smeca koje nitko vise nikada nece koristiti za nista...

Radije usmjeri svoje slobodno vrijeme na nesto korisnije, odi sadit mrkvice i tikvice i uzivaj u hrani koju si sam uzgojio...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 11:11   #665
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Drug, okani se tog skupljanja... Sve te elektronicke gluposti

Radije usmjeri svoje slobodno vrijeme na nesto korisnije, odi sadit mrkvice i tikvice i uzivaj u hrani koju si sam uzgojio...
Eh dobro sad. Takvo bi se pitanje moglo postaviti prema vecem broju pc-jasa konzolasa i drugih skupljaca hardvera. Mozda jos gora opcija od zatrpavanja je odtpravanje tj kad danas netko ode u ducan i skrese npr 10000 kn na neku elektronicku glupost koja mu zapravo i ne treba. Ovdje sa crt-ima mozda strada prostor ali gore je kad pati novcanik. Takodjer u neku ruku je korisno,ne treba se ici u teretanu recimo
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 13:49   #666
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
E što nemam edit ovdje, da stavim kolegi potpis: Premještam CRT telke po kućama, šta veća i teža to bolje
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 14:01   #667
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 319
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Drug, okani se tog skupljanja... Sve te elektronicke gluposti imaju svoj zivotni vijek i treba ih se rijesiti dok jos mozes pa makar ih u smece odnio...

Nije uopce poanta da imas mjesta gdje to mozes stavit, problem je sto ti to ne treba, a imas potrebu skupljati... Lijepo je imati 20 CRT monitora na tavanu kuce, ali realno - to je samo 400kg smeca koje nitko vise nikada nece koristiti za nista...

Radije usmjeri svoje slobodno vrijeme na nesto korisnije, odi sadit mrkvice i tikvice i uzivaj u hrani koju si sam uzgojio...

to se zove "sindrom hrčka" imam potrbu skupljanja do neke granice ne skupljam tipa što se radi na hreliću, al da nebi imao dobart crt na tavanu ili nekakvo kučište zašto ne?, frend i ja smo pobrali iz ministarstva oko 20 mikro atx kučišta sa prastarim pločama bilo je nešto i rama, ja sam prodao 4 kučišta po 50 kn, kao i stari server za 200, ni oro ni kopo,naletio sam na quadrofx 4600,odigro hrpu igara sa tom grafom na kraju ju utrapio za 150kn,na jednom smetlištu smo naletili na nad pojačalo,hdd250gb koje sad koristim i na neke vajrles kartice koje sam kompenziro i naletio na win+officexp kojeg sam utrapio za 80 kn, ja sam mala beba kakvih likova ima

Zadnje izmijenjeno od: svetac.svetac. 20.03.2018. u 14:13.
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 14:19   #668
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 319
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
ode u ducan i skrese npr 10000 kn na neku elektronicku glupost koja mu zapravo i ne treba.
potpisujem
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 14:49   #669
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor svetac.svetac Pregled postova
to se zove "sindrom hrčka" imam potrbu skupljanja do neke granice ne skupljam tipa što se radi na hreliću, al da nebi imao dobart crt na tavanu ili nekakvo kučište zašto ne?, frend i ja smo pobrali iz ministarstva oko 20 mikro atx kučišta sa prastarim pločama bilo je nešto i rama, ja sam prodao 4 kučišta po 50 kn, kao i stari server za 200, ni oro ni kopo,naletio sam na quadrofx 4600,odigro hrpu igara sa tom grafom na kraju ju utrapio za 150kn,na jednom smetlištu smo naletili na nad pojačalo,hdd250gb koje sad koristim i na neke vajrles kartice koje sam kompenziro i naletio na win+officexp kojeg sam utrapio za 80 kn, ja sam mala beba kakvih likova ima
Bio sam i ja scavenger i jos uvijek sam... Ali postoji granica nakon koje vise stvari nemaju korist, a ne stanu u ormar i onda treba sve porjesavat sto prije...

Ovo da si naletio na Quadro FX4600, to je premija... Ta grafulja je svojedobno kostala oko 15.000kn... NAD pojacalo, neopisivo genijalno, volio bih da sam i ja naletio na takvo sto...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 16:41   #670
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 319
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Bio sam i ja scavenger i jos uvijek sam... Ali postoji granica nakon koje vise stvari nemaju korist, a ne stanu u ormar i onda treba sve porjesavat sto prije...
bitno je da imaš prostora gdje to držat meni u stanu nepada napamet al kod staraca imam prostora ko dreka (kuća+garaža), pa kad mi nešto treba mogu u bilo koje vrijeme doć po to,u stanu imam uglavnom sitnije stvari, sad trenutno skupljam hddove uglavnom sata i pata, imam oko 10 kom ispravnih i oko 6-7 s bed sectorom, ovi s bed sektorom se jos uvjek mogu koristit za filmove kao stik na usb dvdplayer pa dok traje-traje, tu na forumu mislim da je "perich" prodavo je staru konfu za 100 kn (celeron dual core 775s+1gb ddr2, 320+250hd -jedan je imao bed sektora, dvd-rw optički,kučište front usb + 400watt ms) izvrsna konfa za office+net , još ako imaš u mojem slučaju negdje u ladici core2duo + 1gb ddr2 ram pa nadogradiš, neke stvari se isplate imat u pričuvi ja imam glavnu konfu + još 4 konfiguracije(dual core) u pričuvi, teško je za prodat , a ne isplati se dat u becijenje ili bacit barem meni
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 16:51   #671
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Samo to bezcijenje ce biti jos vece kasnije nego sada. U redu je imat pričuvu ali opet ne pretjerati. Ukoliko postoji neka sansa da su nesto zaradi to je onda nesto drugo jer panicna rasprodaja je mozda nesto najgore.
Crt tj bolje primjerke si ostavi za pričuvu 1-2 komada ako vec imas mjesta. Ono sto ne valja u bilo kojem aspektu baci u smece
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 16:54   #672
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Citiraj:
Autor svetac.svetac Pregled postova
...ni oro ni kopo...
Daleko si ti od "ni oro ni kopo" frende. Dobro si se ti nakopao po tom "smecu" za izvuc tih parsto kn, samo ti je valjda gušt pa ne doživljavaš to tako.
__________________
prileee je online   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 22:48   #673
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 319
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Samo to bezcijenje ce biti jos vece kasnije nego sada. U redu je imat pričuvu ali opet ne pretjerati. Ukoliko postoji neka sansa da su nesto zaradi to je onda nesto drugo jer panicna rasprodaja je mozda nesto najgore.
Crt tj bolje primjerke si ostavi za pričuvu 1-2 komada ako vec imas mjesta. Ono sto ne valja u bilo kojem aspektu baci u smece

nema panične rasprodaje kad je sve praktično bezvrijedno, nisam ja ko hrpa ljudi što mogu vidjet na forumu mozak me boli kad vidim da netko tipa prodaje ajfon 7 za ne znam kolko somova kn (pa koji qurac uopce kupovo ako prodaješ) ima takvih primjera tipa grafičkih kartica staro mjesec-dva tipa ono "nemam vremena za gejmanje i sl." mislim si u sebi (šta si uopće kupovo ) , tako da je kod mene sve leđero, ako i nešto kupim dobro razmislim oćemi trebat ili neće , kao tehnički inžinjer gledam na stvari da se maksimalno iskoriste , kad bi i naši političari gledali tako ova zemlja bi cvala
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 22:57   #674
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 319
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Daleko si ti od "ni oro ni kopo" frende. Dobro si se ti nakopao po tom "smecu" za izvuc tih parsto kn, samo ti je valjda gušt pa ne doživljavaš to tako.
glupost, npr. na starom poslu sam naletio na grafulju kao što sam napomenuo ranije quadro fx4600, iskoristio je jer je trenutno bilo najjaca u mojem kučistu, prodo je nakraju za 150 kn, neki penzić da doje do 150 kn mora skupit 300 boca i još k tome to sve vuć sa sobom i dovuć do otkupa, taj čovjek sa naore i nakopa, a ja koji sam odvrno par šarafa očistio wdom,promijenio pastu kako si rekao su vjerovatno gušti te kao što si rekao sigurno ne doživljavam kao oranje i kopanje
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 23:05   #675
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor svetac.svetac Pregled postova
nema panične rasprodaje kad je sve praktično bezvrijedno, nisam ja ko hrpa ljudi što mogu vidjet na forumu mozak me boli kad vidim da netko tipa prodaje ajfon 7 za ne znam kolko somova kn (pa koji qurac uopce kupovo ako prodaješ) ima takvih primjera tipa grafičkih kartica staro mjesec-dva tipa ono "nemam vremena za gejmanje i sl." mislim si u sebi (šta si uopće kupovo ) , tako da je kod mene sve leđero, ako i nešto kupim dobro razmislim oćemi trebat ili neće , kao tehnički inžinjer gledam na stvari da se maksimalno iskoriste , kad bi i naši političari gledali tako ova zemlja bi cvala
iPhone7 kupis povoljno na pretplatu ili nes slicno, iskoristis neki bonus, kupon, popust i onda prodas i zaradis... Nobrainer...

Imas ekipe koja se hoce igrat prije nego im se rodi dijete jer nakon toga nema boga da ce se vise igrat... Pa eto, gusti su gusti, traje mjesec-dva i onda proda dalje nekom drugom...

Dobro da ti zelis sve iskoristiti, ali realno, bolje bi napravio kad bi nekom dao na koristenje (trajna posudba) pa nek ti vrati kad mu vise ne treba... Ili ako bi donirao nesto, samo cak i tada nekad nece htjet primit donaciju ako je prestaro nesto... Imao sam i ja brdo tih stvari koje su mi samo sjedile okolo pa sam ih podijelio drugima da ih koriste - mikrovalnu, pojacala, graficke kartice, itd... Radije da je u pogonu, nego da meni zauzima prostor...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 23:14   #676
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 319
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
iPhone7 kupis povoljno na pretplatu ili nes slicno, iskoristis neki bonus, kupon, popust i onda prodas i zaradis... Nobrainer...

Imas ekipe koja se hoce igrat prije nego im se rodi dijete jer nakon toga nema boga da ce se vise igrat... Pa eto, gusti su gusti, traje mjesec-dva i onda proda dalje nekom drugom...

Dobro da ti zelis sve iskoristiti, ali realno, bolje bi napravio kad bi nekom dao na koristenje (trajna posudba) pa nek ti vrati kad mu vise ne treba... Ili ako bi donirao nesto, samo cak i tada nekad nece htjet primit donaciju ako je prestaro nesto... Imao sam i ja brdo tih stvari koje su mi samo sjedile okolo pa sam ih podijelio drugima da ih koriste - mikrovalnu, pojacala, graficke kartice, itd... Radije da je u pogonu, nego da meni zauzima prostor...
to potpisujem podjelio sam hrpu stvari, nešto besplatno nešto zamjenom kompenzacijama , na taj način sam dobio flat crt 68, 4 laserska printera,hdd, cooler i sl. , mi smo isto u ministarstvu dosta te informatičke opreme donirali raznim udrugama, nema smisla kupovat novo ako se staro da iskoristit bolje uložit novac u nesto drugo
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2018., 10:14   #677
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 319
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
(obavesno digitalni prijemnik postavi u 16:9 format, jer ces tako dobiti nesto ostriju sliku sa vise detalja-naravno pod uvjetom da je sve u redu sa tv-om)
napravio, istina slika je puno življa što se tiče boja , inače slabo gledam tv, uglavnom filmove s dvd plejera
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2018., 10:53   #678
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Eh dobro sad. Takvo bi se pitanje moglo postaviti prema vecem broju pc-jasa konzolasa i drugih skupljaca hardvera. Mozda jos gora opcija od zatrpavanja je odtpravanje tj kad danas netko ode u ducan i skrese npr 10000 kn na neku elektronicku glupost koja mu zapravo i ne treba. Ovdje sa crt-ima mozda strada prostor ali gore je kad pati novcanik. Takodjer u neku ruku je korisno,ne treba se ici u teretanu recimo
I dalje smatram da je to bolja investicija nego skupljanje smeća na tavanu.
Je li bolje imati novi A8 u garaži i voziti ga (mada ti ne treba, dobar bi ti bio i Clio 1.2 benzinac), nego 20 Fićeka, Stojadina ili Kadeta koji samo skupljaju hrđu i zauzimaju prostor na dvorištu?

Ja bi svakako išao na Audi-a, koliko god je lijepo znati da posjeduješ 20 old-timera.
Plus toga, ekipa koja kupuje PC-eve za 10k kuna, TV za 10k kuna itd. ne skuplja takve stvari da stoje nego ih većina i koristi. Nemam doma 2 kompa od 10k kuna i jedan stoji na tavanu, već koristim PC svakodnevno par sati. Isto tako i TV.

@svetac
Što si kupovao iphone 7 ako ga sad prodaješ? Pa možda je kupio bolji? Možda nije zadovoljan? Možda mu hitno treba lova iz 1000 mogućih i opravdanih razloga a moguće da mu treba lova iz neopravdanih razloga.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 21.03.2018. u 11:00.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2018., 11:11   #679
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Drug, okani se tog skupljanja... Sve te elektronicke gluposti imaju svoj zivotni vijek i treba ih se rijesiti dok jos mozes pa makar ih u smece odnio...

Nije uopce poanta da imas mjesta gdje to mozes stavit, problem je sto ti to ne treba, a imas potrebu skupljati... Lijepo je imati 20 CRT monitora na tavanu kuce, ali realno - to je samo 400kg smeca koje nitko vise nikada nece koristiti za nista...

Radije usmjeri svoje slobodno vrijeme na nesto korisnije, odi sadit mrkvice i tikvice i uzivaj u hrani koju si sam uzgojio...
Komentar ti je na mjestu, ali krivom mjestu

Tema se zove "Uzeo bih CRT"

Zanemaruješ činjenicu da je CRT još uvijek najbolji u jednom aspektu i LCD slične veličine koji mu dolazi najbliže po tom aspektu (a još je uvijek jako daleko) košta 3000 kn

Ne moram pojašnjavati da pričam o odzivu + input lagu. Mikrosekunde naprema milisekundama. Za 99 % ljudi to je nebitno, ali uvijek postoji onih 1 % i zbog toga takve stvari imaju vrijednost

Osim toga, čak i da ne postoji taj, postoji aspekt duha vremena/nostalgije, jer nikako nije isto spojiti Super nintendo ili Segu na LCD monitor i CRT cijev.

Slažem se da potrošena CRT cijev nema vrijednost i da treba baciti u smeće, ali ako se naleti na velik sačuvan CRT ekran, ja bih ga uzeo bez razmišljanja
Baš sam neki dan nabavio jedan 21 CRT i iskustvo igranja CS:GO je drugačije iako ti vjerojatno misliš da je to subjektivan dojam.

Tko sačuva nepotrošene CRT ekrane narednu deceniju ili više, garantiram da će moći nešto zaraditi, možda ne puno, ali vrijednost polako raste

Pogledajte si na Ebayu CRT Sony monitor novi - košta 1000 USD
trex je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2018., 11:31   #680
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ali i tvoj komentar je na krivom mjestu. Kažeš tih 1% ljudi kojima je to "ono nešto", a ovdje je rasprava kako sve to stoji na tavanu i ne koristi se... Osim nekog moralnog i nostalgičnog načela, to je smeće.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2018., 11:42   #681
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ali i tvoj komentar je na krivom mjestu. Kažeš tih 1% ljudi kojima je to "ono nešto", a ovdje je rasprava kako sve to stoji na tavanu i ne koristi se... Osim nekog moralnog i nostalgičnog načela, to je smeće.
Naprotiv, tim što stoji na tavanu više čuva vrijednost nego da se koristi
U budućnosti će to biti vrlo rijetka roba jer tehnologija potrebna za proizvodnju tako nečega je maltene izumrla
Čini mi se da nisi ni pročitao što sam napisao u prethodnom postu, ili imaš jako iskljivljenu logiku
trex je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2018., 11:43   #682
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ali i tvoj komentar je na krivom mjestu. Kažeš tih 1% ljudi kojima je to "ono nešto", a ovdje je rasprava kako sve to stoji na tavanu i ne koristi se... Osim nekog moralnog i nostalgičnog načela, to je smeće.
a ti si ga još više popratio, svakom loncu poklopac.. jel imaš crt kod kuće?

btw ja ga imam, neki stari 17" s malo zaobljenim ekranom.. bio je vrh, igrao se max payne na njemu i gta stari dijelovi.. do rije par mjeseci stari ga koristio, pa je prešao na lcd
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2018., 12:47   #683
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 319
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
I dalje smatram da je to bolja investicija nego skupljanje smeća na tavanu.
Je li bolje imati novi A8 u garaži i voziti ga (mada ti ne treba, dobar bi ti bio i Clio 1.2 benzinac), nego 20 Fićeka, Stojadina ili Kadeta koji samo skupljaju hrđu i zauzimaju prostor na dvorištu?

Ja bi svakako išao na Audi-a, koliko god je lijepo znati da posjeduješ 20 old-timera.
Plus toga, ekipa koja kupuje PC-eve za 10k kuna, TV za 10k kuna itd. ne skuplja takve stvari da stoje nego ih većina i koristi. Nemam doma 2 kompa od 10k kuna i jedan stoji na tavanu, već koristim PC svakodnevno par sati. Isto tako i TV.

@svetac
Što si kupovao iphone 7 ako ga sad prodaješ? Pa možda je kupio bolji? Možda nije zadovoljan? Možda mu hitno treba lova iz 1000 mogućih i opravdanih razloga a moguće da mu treba lova iz neopravdanih razloga.
što se mene tiče ima smisla 20 fićeka ako se koriste i funkcioniraju ili ti treba tipa dijelovi, ako od točke a do točke b prevezem teret sa a8, a mogu taj teret prevest i sa fićekom, fićek me kosta 0 kn a a8 ?, sve je stvar mentaliteta koji je povezan sa novitetima (mora se imat novije), davno kad sam bio tinejđer nisam htio obuć nijedne hlače ako nisu bile levis 501, a danas me boli k.

ovo što se tiče konfi od 10k imaaa naivaca i pacijenata ima priči da se smrzneš, prije 15-20 godina su bili popularni hgšrot,vemil, frend ubo konfu 16k, samo crt sony 19 je platio 4,5k najskuplji na trzistu, 8x cd-rw teac,tv kartica,rivatnt2 itd... , dodjem do njega velim"mika pa nemaš ni jednu igricu instaliranu, a on me pita kako to misliš?, pa jel se hala šta, a on ma ne slušam mjuzu gledam tv", na toj pržilici nije zakurio ni 10 cda, za razliku od moje koja je krepala od prženja teac16x, kako sam tih godina tek počeo ulaziti u hardverski svijet, nakon nekoliko godina skužio sam da su mu u servisu utrapili athlon 900 po cijeni atlon 1200mhz koji je bio klokan na 1200 , shvatio bih da je novac ubro na drveću,al čovjek je proljevo znoj zajedno samnom preko studenskog servisa, sta sam htio iz svega ovog reći, da ima ljudi koji pojma nemaju šta kupuju i dal im to uopće treba, tipa ono idem na skijanje jer idu i ostali,

što se tiče ajfona, ja sam si ubo motorolu g5, i dobro sam prije kupovine analiziro jel mi treba ili ne pljuno sam na kraju 1,5kn s namjerom da ga koristim dok mi ne krepa ili dok ga ne pregazi vrijeme tipa winxp
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2018., 13:34   #684
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Svetac.svetac pretjerujes. Pitanja su bila hipoteticka. Svatko radi sa svojim novcima,prostorom,vremenom ili misicima sta ga je volja,to je poanta. Ja sam nisam za to da se sve kaj ima iskoristava do maksimuma jer da je tako zivjeli bi u dosadnijem svijetu.
Mommestake @. Nije problem kada netko prelazi sa ficeka na audi a8 i za to se izvrne za gomilu love . Problem je kada netko mijenja npr audi a8 2016 za 2018 godinu te za to zadovoljstvo onda plati brdo novaca.
Medjutim njegovi novci,moze raditi sta ga je volja.
Ida,neki dobar crt 21" nikako nije "ficek" a da je recimo neki prosjecan lcd ips 22" sa kontrastom 700:1 "audi a8"
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2018., 13:45   #685
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ali ti uspoređuješ CRT i nešto od 10 000kn, to je ekvivalentno fićeku i audiju.
Mislim da je jasno da ova tema je već dugo otišla van okvira rasprave "čiji je veći" i zašto je CRT bolji od bilo koje plazme ili LCD-a, već se raspravlja o nakupljanju smeća (blaga) na tavanu iz nekog višeg razloga (koji ja i dalje ne razumijem).

Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
a ti si ga još više popratio, svakom loncu poklopac.. jel imaš crt kod kuće?

btw ja ga imam, neki stari 17" s malo zaobljenim ekranom.. bio je vrh, igrao se max payne na njemu i gta stari dijelovi.. do rije par mjeseci stari ga koristio, pa je prešao na lcd
Kakve to veze ima da li imam ili nemam (imao sam brojne CRT-e u životu)? I kakve veze ima to što ga ti imaš? Da li to znači da vrijedi nešto više jer ga ti imaš? Imao sam godinama CRT i monitore i televizore, i ovdje ne pričamo o samoj tehnologiji i kvaliteti istih, što je neosporivo, pričamo o gomilanju smeća na tavanu iz nekog nostalgičnog razloga... Ako nešto stoji na tavanu i skuplja prašinu već 20 godina, za mene je smeće.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 21.03.2018. u 13:53.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2018., 14:03   #686
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Ovdje se prica o upgradeu. Ukoliko se slozimo da je upgrade ficeka audi a8 onda je upgrade crt monitora sa tavana neki novi lcd. Kao sto je upgrade stare maticne i proca novi proc i maticna ili stari smartphone kojeg zamjenjuje novi.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2018., 14:19   #687
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Sve jasno.
Ja sam se samo htio referirati na to što svetac kaže da ne razumije ljude koji kupuju iphone. Kažem da ni ja ne mogu dati 10 000kn za novi Iphone (i da mogu, ne znam a bi), ali nije na njemu da tako nešto govori. Nitko ne bi smio gledati drugome u džep. Jer ne vjerujem da ljudi kupe taj isti iphone za 10k kuna i drže ga u ladici ugašenot, jer to je bacanje love.

Ali skupljati nešto na tavanu i jednostavno skupljati bez nekog nostalgičnog razloga (osim ako se koristi, skidam kapu), jednostavno nema smisla. Ne spada u tih 1% koji će uzeti CRT prije nekog novijeg monitora, pa možda nisam kompetentna osoba da tako nešto komentiram.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2018., 14:21   #688
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ali ti uspoređuješ CRT i nešto od 10 000kn, to je ekvivalentno fićeku i audiju.
Mislim da je jasno da ova tema je već dugo otišla van okvira rasprave "čiji je veći" i zašto je CRT bolji od bilo koje plazme ili LCD-a, već se raspravlja o nakupljanju smeća (blaga) na tavanu iz nekog višeg razloga (koji ja i dalje ne razumijem).



Kakve to veze ima da li imam ili nemam (imao sam brojne CRT-e u životu)? I kakve veze ima to što ga ti imaš? Da li to znači da vrijedi nešto više jer ga ti imaš? Imao sam godinama CRT i monitore i televizore, i ovdje ne pričamo o samoj tehnologiji i kvaliteti istih, što je neosporivo, pričamo o gomilanju smeća na tavanu iz nekog nostalgičnog razloga... Ako nešto stoji na tavanu i skuplja prašinu već 20 godina, za mene je smeće.

ne moraš ti razumit, u tom i je stvar.. uskačeš u baš sve teme kao da si jadranka kosor i svima nam omiljena pašteta.. lik skuplja crt monitore (što se mene tiče može i kamenčiće), tvoj glavni komentar je da je to smeće i spominjanje audia a8 i kako je to sve smeće za tebe..



Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ali skupljati nešto na tavanu i jednostavno skupljati bez nekog nostalgičnog razloga (osim ako se koristi, skidam kapu), jednostavno nema smisla. Ne spada u tih 1% koji će uzeti CRT prije nekog novijeg monitora, pa možda nisam kompetentna osoba da tako nešto komentiram.

svaka čast, pošteno što priznaš
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2018., 14:33   #689
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
OOoooo djecoooooo - da parafraziram scenu iz čuvenog filma
Malo ste se ispuhali a sad se vratimo na temu, da ne kažem "tešku" zbog Kg CRT - ova,
konstruktivnih prijedloga kako podesiti najbolju moguću sliku i tome slično.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 21.03.2018., 14:43   #690
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Točno se sjećam kad je ova tema otvorena, početkom 2010 god, onda mi nije imala smisla, ali da mi je onda netko rekao da ce se o CRT-u tipkati i 2018, rekao bih da je lud, ali eto, sta je tu je.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na