Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.03.2018., 15:36   #35911
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Pozdrav ekipa.

Je li moguće gdje u ZG pojesti nešto američkog, tipa burger meni, onion rings, burgeri, chicken wings, pommes, umaki razni itd.

Zanima me isključivo gdje ima nekakav meni gdje je to sve u meniju. Ili nekakav dobar barbecue, gdje se može nekakav hamburger pojsti, po mogućnosti nekakav dobar komad mesa itd.

Ovako nešto.

Hvala
http://www.papas.hr/

Papas american bar, na tuskancu, bio prije par godina... u dobrom sijecanju mi je ostao...
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2018., 18:32   #35912
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Nisam pizzu jeo, ima valjda više od godine dana...

Ima neko preporuku neke pizzerije na području Prečko - Jarun da si jednu slavonku sutra naručim dostavom?
Brlja je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2018., 19:59   #35913
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor Brlja Pregled postova
Nisam pizzu jeo, ima valjda više od godine dana...

Ima neko preporuku neke pizzerije na području Prečko - Jarun da si jednu slavonku sutra naručim dostavom?
Chello
http://www.pizzeria-chello.hr/
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 09:52   #35914
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
+1
Definitivno Chello, ali probaj neku njihovu special picu, tipa Doomsday.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 17:34   #35915
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Hvala momci, evo naručio Doomsday.
Brlja je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2018., 08:36   #35916
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Pozdrav ekipa.

Je li moguće gdje u ZG pojesti nešto američkog, tipa burger meni, onion rings, burgeri, chicken wings, pommes, umaki razni itd.

Zanima me isključivo gdje ima nekakav meni gdje je to sve u meniju. Ili nekakav dobar barbecue, gdje se može nekakav hamburger pojsti, po mogućnosti nekakav dobar komad mesa itd.

Ovako nešto.

Hvala
brewbites, papas i submarine
rocket burger oscilira i nisu se još definirali.
otto i frank nisam bio
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2018., 16:25   #35917
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
+1
Definitivno Chello, ali probaj neku njihovu special picu, tipa Doomsday.
Znači naručio sam pola umak od češnjaka i pola ljuti. Umro sam od ljutog jbt
Brlja je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 11:44   #35918
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Meni je isto preljuta s ljutim, inače, dobra?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 13:45   #35919
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Ma kakvi preljuta, taman.
Mislim da mi je ona cardas bila malo ljuca, doduse davno je bilo kad sam ju jeo.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2018., 11:10   #35920
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Nekak se slabo kuha u zadnje vrijeme pa onda bar da prijavim da sam nakon mjesec i pol zrenja, konačno načeo Brie iz domaće produkcije.
Baš kak treba, korica ne odveć čvrsta a nutrina fina i gotovo maziva.



__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2018., 16:14   #35921
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Dragi žderonje, molim vas za pomoć.

Domogao sam se Anova sous vide stroja, a ne mogu naci adekvatnu cetvrtastu posudu. Naisao sam na nesto sto se u ugostiteljstvu zovu GN posude, super bi mi bila jedna prozirna od polikarbonata. Mora biti BPA free, food grade, duboka 200mm, drzati do 100C temperature. Nasao sam na webu da ima u Metrou, no, koliko vidim, oni imaju do 150mm visine.

http://metro-gastrooprema.hr/proizvo...gn-1-1-150-720


Znaci, trebao bih ovako nesto!
https://www.amazon.com/LIPAVI-Sous-V...vide+container
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2018., 17:44   #35922
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Probaj u Sol i papar pogledati, tamo prodaju anovu pa mozda imaju i to. Ili probaj u veliki lonac neki staviti.
Btw. jesi zadovoljan? Ja vec dugo pikiram, sad je 109€ bas na webshopu sa 15€ dostavom.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2018., 21:08   #35923
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Thanks, pogledao sam ali nisam našao. Usput, neke cijene su bože sačuvaj. Prodaju Breville/PolyScience Smoking Gun za 2500kn, kao akcija je na 1700kn, a s Amazon.de s dostavom 800kn.

U loncu sam radio dosad, al nije mi optimalno jer ne mogu lijepo složiti više komada mesa.

Zasad sam jako zadovoljan, samo što trebam naći poštene steakove. To je druga muka za pribaviti, a da isto tako nisu skupi kao da su od zlata. Isto sam Anovu dugo pikirao i sad odlučio konačno ju ubosti. Još moram nabavit i brener/plamenik.

Evo male slikovnice prvog pokušaja na medium, 133F. Prezadovoljan sam jer konačno mogu imat medium (ili ubuduće medium-rare na 129F) cijeli steak i dva milimetra površine zapečen za savršen okus. Prije bi me izluđivalo kad bi za deblji steak imao rare centar, malo mediuma i hrpu well donea s rubova.


Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 19.03.2018. u 23:26.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2018., 23:03   #35924
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
wow, keep posting..

Q: skuhaš steak a onda kad je gotov baciš ga na grill da dobiješ rubove???
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2018., 23:10   #35925
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Ne kuha se stake, već peče u vodi.
Jer ti kada kuhaš, kuhaš u vrućoj vodi tako da voda ima direktan dodir s mesom, ovo je odvojeno od vode vrećicom, tako da je voda samo vrući medij. Imaš dosta objašnjenja po netu za to, i ja brijao da se kuha meso...
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2018., 23:38   #35926
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
wow, keep posting..

Q: skuhaš steak a onda kad je gotov baciš ga na grill da dobiješ rubove???
Kao što je Mommistake rekao... Meso začiniš (obavezno sol i papar, pa onda dodaš još po želji nešto - luk/češnjak/timjan/majčinu dušicu/što želiš). Nakon toga, vakumiraš ga (ili staviš u vrećicu koja se može zatvoriti onim zipperom i istisneš zrak). Ubaciš u zagrijan lonac vode kojemu ovaj stroj održava točno određenu temperaturu kroz cijelo pečenje i cirkulira ju da svuda bude jednake temperature. Na taj način se meso peče/kuha u svojoj tekućini, nema kontakta s vodom, osim što ga ona grije. To traje od pol sata do 24 i više, ovisno kakvo meso radiš i koje je debljine. Nakon što ga izvadiš iz vrećice, praktički je gotovo, no moraš još na jedan od načina napraviti vanjsku koricu koja nosi svoj dio okusa (Maillard reakcija). To radiš na tavici/plamenikom/na roštilju/u pećnici... Želiš ga što brže zapeći, da središ samo površinu, jer je unutrašnjost već kuhana. Kod mene je doslovno na roštilju bio po 30sec sa svake strane i malo na boku da se komadi masnog rastope i daju okus. Uzeo sam Weberove brikete da probam jer mi je bilo praktično složit ih na plamenik da ih zapalim (nemam još chimney starter) i dobio sam finu aromu.

Rezultat svega je da dobiješ savršeno jednoliko pečen steak, neovisno o debljini, točno kako želiš. I super je sočan jer gubi puno manje vode.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 20.03.2018. u 16:40.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 06:51   #35927
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Sad sam se sjetio da Muller ima Pyrex asortiman (oni ti proizvode bas te sous vide containere) pa možda ima tamo ili mogu naruciti.
A steakova ti zna biti u intersparu u areni, zadnji puta sam vidio ribeye i tbone, a u mesnicama kod nas nazalost nema bas toliko toga, a i ako ima je dosta skupo. Ja sam trazio i brisket i spare ribs, ali nase mesnice to nemaju jer se meso reže na drugačiji način. Imas i u meat the king, ali je isto skuplje malo.

Ako budeš pripremao još nešto stavi tu slike
I pogledaj si youtube kanale chefsteps i sous vide everything, ima puno recepti za sous vide.

EDIT: btw. imas chimney u bauhausu i zna biti u intersparu na proljeće kad imaju i roštilje i jednako je dobar kao i od Webera.
__________________


Zadnje izmijenjeno od: Matijac. 20.03.2018. u 09:37.
Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 11:23   #35928
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
vidio sam i ja u sparu starter ali nije mi bilo jasno kako funkcionira.
još sam u fazi "razmišljanja" kakav roštilj je najbolje imati i nisam pametan.
s obzirom da ga najčešće pravim za 4 osobe upitna je isplativost nekog velebnog zdanja.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 11:41   #35929
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Super ti je starter. Ovako ti to izgleda: https://www.youtube.com/watch?v=WVav--CWSlk.

Zagriju ti se briketi/ugljen za 10min i samo baciš na roštilj i možeš početi roštiljati, ne trebaju prvo drva pa ugljen.

A roštilj ovisi kakav želiš (plin, drva, ugljen, električni). Ako si u stanu i želiš roštiljati na balkonu možeš samo na struju, a i to ovisi o kućnom redu. Tu su dobri Weber električni roštilji, stvarno se super ispeče.

Ako roštiljaš vani onda neki klasični oblik roštilja, moj frend je uzeo ovaj na akciji u lesnini za oko 900kn (snižen sa 2000 i nešto). Tu možeš i smokati meso i odlično ispadne.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 23:18   #35930
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Matijac Pregled postova
Sad sam se sjetio da Muller ima Pyrex asortiman (oni ti proizvode bas te sous vide containere) pa možda ima tamo ili mogu naruciti.
A steakova ti zna biti u intersparu u areni, zadnji puta sam vidio ribeye i tbone, a u mesnicama kod nas nazalost nema bas toliko toga, a i ako ima je dosta skupo. Ja sam trazio i brisket i spare ribs, ali nase mesnice to nemaju jer se meso reže na drugačiji način. Imas i u meat the king, ali je isto skuplje malo.

Ako budeš pripremao još nešto stavi tu slike
I pogledaj si youtube kanale chefsteps i sous vide everything, ima puno recepti za sous vide.

EDIT: btw. imas chimney u bauhausu i zna biti u intersparu na proljeće kad imaju i roštilje i jednako je dobar kao i od Webera.
Bio sam u Lesnini, Muelleru, Intersparu, Bauhausu, Emmezeti, IKEAi. Trebam naci neki ducan ugostiteljske opreme koji ima maloprodaju. U Metrou ima, ali samo 150mm visine, to mi je ni vrit ni mimo.

U Intersparu ima wet aged iz Austrije. Ramstek (mislim nekih 220kn/kg), ribeye, strip, T-bone.



U Konzumu Radnička ima dry aged ribeye - to je ovaj kojeg sam već radio, danas sam vakumirao još jednog, i još dodatno lungić. Kod tog ribeyea me smeta kaj bacim 40% težine steaka - kad odrežem ono crno, maknem kost i maknem mast koje bude previše. Pa umjesto 129kn/kg realno ispadne preko 200kn/kg. Ali je zato centar ribeya gušt za jesti, dok je ono van njega žilavo. Prekjučer sam se malo porazgovarao s jednim od mesara i rekao je da su prije imali black angusa, a dugo prije sam gledao i onaj kobe i wagyu koji su tamo stajali.





U Zagrebu još ima taj Meat the King, Noel za svinjetinu, Santoku, i Beef shop. Šteta je kaj nemreš nabavit normalne odreske za normalnu cijenu, još uvijek se sve to tretira kao neki premium, pa su i cijene takve. Problem je kaj niti uzgajamo takva goveda (naši se žale da se ne tove tako lako kao ova masovna), niti mesnice režu komade kak se spada. Najmanji problem bi mi bio obavit dry ili wet age, samo da mogu pribavit kvalitetne komade mesa, da su fino prošarani masnim, marbled.

Sljedeće na repertoaru je pulled pork, i rebarca. Također bi mi brisket lepo legao, kao i tri-tip, picanha, jeo sam nedavno flank steak i skroz sam se zaljubio - u pravilu žilav i bezvezan komad mesa, osim ako ga ne spremiš kako treba, onda postaje divota. Također, strip steak, chicago steak... Tek počinjem, trebam još uzgojit svježih začinskih biljki, nabavit neki brener, smoke gun, skupit dovoljno iskustva, ima tu posla i jedenja - neće biti lako.

Zbog trojice Sous Vide Everything likova sam i nabavio Anovu, jer zadnjih nekoliko mjeseci slinim gledajući im videe.

Vidio sam i taj Weber chimney starter u Bauhausu, al brate, cijene ga 299kn, a s dostavom s Amazona je 200kn. Tužno je da je kod nas sve što je imalo bolje od low end robe i K-plusa puno skuplje nego u Europi.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2018., 12:54   #35931
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Vidim da već sve znaš, sretno onda
Brisket ne znam da li budeš uspio nabaviti, ali to je baš za sous vide super.
Pulled pork je odličan isto. Probaj i vratinu u komadu sous vidati pa narežeš na deblje komade kao steak i to zapeči na roštilju. I jaja probaj na različitim temp. Stvano ima puno toga kaj se može.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2018., 15:10   #35932
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
znalci kuhari, trebo bih savjet kako ispeći svinjske šnicle od buta na naglo a da budu mekane jer mi uvijek ispadnu podosta žilave

isto pitanje za pohanje telećih šnicli od buta, uvijek ispadnu žilave bez obzira što ih ubijem batom. jel ih treba ubit još jače ili?
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2018., 15:36   #35933
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
nisam znalac, ali ako baš nisi istinski obožavatelj pohanog mesa mislim da ima puno više načina ukusnijih i zdravijih od pohanja. govorimo o čistom ukusu i svatko radi što mu volja i što mu je nepcu finu.
htjedoh samo reći: pohanje telećih šnicli = blasfemija.
generalno ne poham apsloutno ništa.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2018., 20:46   #35934
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor telefunken Pregled postova
znalci kuhari, trebo bih savjet kako ispeći svinjske šnicle od buta na naglo a da budu mekane jer mi uvijek ispadnu podosta žilave

isto pitanje za pohanje telećih šnicli od buta, uvijek ispadnu žilave bez obzira što ih ubijem batom. jel ih treba ubit još jače ili?
Sv. šnicli za pečenje na naglo ne bi smjeli biti odveć tanki tj. da budu cca. 1 - 1,5 cm. Da bi pri pečenju ostali mekani treba ih staviti u hladnjak na odležavanje u obično ulje u neku plastičnu posudu s poklopcem tako da budu potopljeni bez dodira s zrakom ( opteretiti nekim tanjurićem ) na 3-4 dana i to BEZ SOLI:
Večer prije pečenja za sutrašnji ručak trebali bi biti na sobnoj temperaturi a sat vremena prije pečenja se mogu marinirati začinima i solju po želji. Ne treba se bojati veće količine ulja jer meso ne može uopće upiti bilo kakvu masnoću za vrijeme odležavanja.

Odležavanje se može lijepo odraditi za dva, tri šnicla u flašici od krastavaca samo ih treba lagano zarolati i složiti vertikalno. Ima za kupiti plastični španeri za par kuna koji drže sadržaj potopljen u flašici.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2018., 08:10   #35935
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
@Panoramix
Hvala na savjetu. Inače snicle imam zamrznute u škrinji i to po porcijama obroka i odmrzavam ih tako da ih ostavim na sobnoj temperaturi ujutro i onda ih otopljene i na sobnoj temp pečem kad se vratim poslijepodne s posla. Dakle trebao bih planirati unaprijed bar par dana...
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2018., 09:22   #35936
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Nemam sreće s Chellom.
Nakon suhog i bezličnog Doomsdaya te zaklinjanja da tamo više ne ulazim, jučer sam odlučio počastiti bolju polovicu s Double Deckerom s raguom.

Mi i još jedan par u Chellu, a čekali od 17h do 18h pizzu (premda je konobar bio vrlo vrlo ljubazan, uslužan i ponavljao kako je novi), pizza na kraju stigla mlačna (a ne vruća kako bi trebalo). No, nema veze, u Orogoro smo znali čekati po sat i pol, no big deal.

Kako sam bio gladan, navalio ja kao nezdrav i smazao četvrtinu bez da sam žvakao. Jebiga, flaša pive na prazan želudac čini svoje. Odjednom, pogledam i vidim da je to živi sir. Dve fete kulena, nema špinata, tu i tamo neki šampinjon uz šunku koja je standardna te mnogo narezane paprike. Ragua u vrlo vrlo minimalnim količinama, rekao bi na cijeli pizzu jedna čajna žličica.

Sir, sir i samo sir. od 1700gr pizze bar 1200gr je sir. I to jeftini sir, topljena gauda + ribanac koji je nešto finiji.

slike

Ne znam, jel to normalno da je Double Decker živi sir pa ekipa to jede radi toga ili unutra treba biti nešto više saftnoga? Doslovce smo ostavili pol pizze, ustali se, platili i otišli. Fakat nisam izbirljiv i pojeo bi govno ali ovo je nakon prve četvrtine nejestivo jer mi se želudac dignuo od tolikog sira.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2018., 09:26   #35937
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Nije normalno. Jeo sam 2 puta tamo tu Double Decker, puno špinata, rekao bi 2 ili 3 reda po pol cm špinata sigurno je bilo. Čak mi ga je i bilo previše.

Ovo izgledao kao kapričoza iz nekog jeftinog restorana, na žalost.

Enivej, frend je dosta upoznat s ekipom iz Chella, kaže da je čuo sam loše kritike zadnje vrijeme, da su izgubili dosta posla od kada su se preselili itd.

Meni kada sam jeo DD je konobar rekao da se peče 2 puta i da bude bar 45min do 1 sat čekanja, ali da je mlačna, to nije ok.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2018., 09:59   #35938
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
čekali od 17h do 18h pizzu (premda je konobar bio vrlo vrlo ljubazan, uslužan i ponavljao kako je novi), pizza na kraju stigla mlačna (a ne vruća kako bi trebalo). No, nema veze, u Orogoro smo znali čekati po sat i pol, no big deal.

mene ako konobar ne obavijesti kada dođem da se čeka "malo dulje" nakon 45 minuta nema za stolom da je ne znam što. pogotovo za rižota, tjestenine, pizze koja se rade 10 minuta, max 15. kako si jedan ugostitelj može dopustiti da mu mušterija čeka 60 minuta hranu? jel to samo meni previše vremena za sjedit u restoranu i pit?
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2018., 10:04   #35939
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,758
Ako trebam cekati vise od 30-40min (a to redovito pitam ako vidim da je guzva) onda se prebacimo u neki drugi restoran ili odgodimo za drugi put. Vjerojatno ovisi i o tome gdje ides. Osobno nikad nisam cekao nista duze od pola sata cca a jedem uglavnom po Istri, konobama i pizzerijama. Nemam naviku ni iskustvo s cekanjem sat vremena tako da bi gotovo sigurno promjenio restoran.

Cekanje oko sat vremena je rezervirano ako narucujem pizzu doma i to mi je postala normalna stvar.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2018., 10:58   #35940
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova

mene ako konobar ne obavijesti kada dođem da se čeka "malo dulje" nakon 45 minuta nema za stolom da je ne znam što. pogotovo za rižota, tjestenine, pizze koja se rade 10 minuta, max 15. kako si jedan ugostitelj može dopustiti da mu mušterija čeka 60 minuta hranu? jel to samo meni previše vremena za sjedit u restoranu i pit?
Ta dip dish je pica od kile i pol visoka 10cm, mora se peči bar 40min, jer se peče 2 puta. Plus uzmi u ozbir da zna biti gužva i eto ti pizzu kojoj treba sat vremena. Ali konobar napomene to, bar je meni napomenuo 2 puta.

Ali nije samo tebi previše. Ja sam već nakon pola sata nervozan i samo gledam na sat..
Mommistake je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na