Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.10.2014., 12:37   #121
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Zato i spomenuh da ostaviš drajvere koje imaš na službenoj stranici pa probaš kroz Windows update. Iz nekog nepoznatog razloga već sam imao slučaj da na dva laptopa nisam mogao instalirati generičke drajvere, jednom ATI, drugi puta Nvidia, a da je s Windows updateom skinuta novija verzija. Da li je stvar u drajverima, BIOS-u laptopa pa da on prikazuje krivi ID grafičke, tko će ga znati...
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2014., 16:35   #122
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
isprobano, nece ni preko windows update ni preko device managera...
a nis cu drzat ove stare dok novi driveri ne dođu u nadi da oni nece zafrkavat
kiki86 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.10.2014., 16:58   #123
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
ovo sam se nadao izbjec, al se bojim da necu moc



nisam probao tako, i to cu isprobat kad dodem doma

sve samo da ne moram win8 puknut gore

Ista stvar, isti laptop. I ja sam iz protesta stavio gore win 7 i nahebao se sa driverima... I još uvijek nisam 100% siguran da neću gore morat 8.1. stavljat...
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2014., 22:59   #124
kerbi
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Petrinja
Postovi: 17
Pa jeste li probali drivere koje nude za win 8 instalirati? Meni je to upalilo kod sličnog problema.
kerbi je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2014., 07:47   #125
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Ja sam stavio win 8.1. i isti shit, ne prepoznaje grafu. Mora da je neki nesporazum izmedju Asusa i Nvidie

A da ne spominjem da s ovim starijim (333.X) imam baš velikih problema sa screen tearingom, i što je najčudnije vsync ne pomaže, niti adaptive vsync ne mijenja situaciju.

Čitajući po netu sam skužio da ima još slučaejva s tearing problemom, pa pretpostavljam da je do drivera. Nadam se da ćemo idući driver moći instalirati i da će riješit ove dječje bolesti. I onda ekipa pljuje AMD-ove drivere - i tu moram citirati kolegu kiki86 - "Više sam se nahebao u ova 3 dana sa ovim driverom nego s AMD-om u zadnjih 5 godina". - Potpis
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2014., 08:47   #126
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
I onda ekipa pljuje AMD-ove drivere - i tu moram citirati kolegu kiki86 - "Više sam se nahebao u ova 3 dana sa ovim driverom nego s AMD-om u zadnjih 5 godina". - Potpis
Ajmooo, neredi , isto sam imao problema ponekad oko laptop grafa i prepoznavanja, sad ne sjećam se napamet ali ima neka fora da se ubaci GPU ID u neki .INI ili sl. (treba malo potražiti na netu), sretno sa sređivanjem problema jer Win 8 ili 8.1 NIKAD!!!
virus1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2014., 09:01   #127
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Ma užas, stavio te Win 8.1. i gledam dafuq je ovo, ne liči na ništa. Toliko zajebancije samo dok sam dobio normalna slova za čitat u Chrome-u (Zajebancije sa DPI scalingom) i maknut onaj glupi windows watermark build 9600 u donjem desnom kutu, a bez startisback samo bih stisnuo nazad format C :/

I opet, nije riješen problem s driverom... Bezveze. Brutalan je laptop, ali ovo su baš dječje bolesti na relaciji driver-windowsi itd.
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2014., 09:31   #128
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
Citiraj:
Autor virus1 Pregled postova
, sad ne sjećam se napamet ali ima neka fora da se ubaci GPU ID u neki .INI ili sl. (treba malo potražiti na netu), sretno sa sređivanjem problema jer Win 8 ili 8.1 NIKAD!!!
Isprobano i to ubacivanje u .inf,onda prepozna grafu,prodje onu prvu provjeru,ali na pola instalacije pukne,samo izbaci da je instalacija failed.
I jos citam da je sa g551jm koji je kao rog verzija ovog naseg laptopa isto problem sa driverima i u win 8,tako da neznam ima li mi ni smisla stavljat ih,a koliko vidim kolega je probao pa opet kifla :/
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 12:41   #129
karlo10
šekler
Moj komp
 
karlo10's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 115
Ne kužim kaj svi imate protiv win 8 ili 8.1... meni su stvarno super, priiliš se prvih 2-3 dan i sve ok dalje..start mi niti ne treba kad ga nikad nisam ni stiskal mišem..

kaj se tiće teme, niti meni ne želi drivere na 8.1..doduše meni grafu niti ne koristi jer je 99% vremena na power saveru i office upotrebi...

Ima li neko konkretnu informaciju dali lap ima msata ili m.2 sata, ili baš moram naručivati caddy? (pitam zbog ssda)

nekak me opcija sa msata ili m.2 najviše privlači... ovaj caddy mislim da nema ovak valoviti poklopac a neću da mi lap ima "rupe" po sebi baš..
karlo10 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 14:43   #130
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
Isprobano i to ubacivanje u .inf,onda prepozna grafu,prodje onu prvu provjeru,ali na pola instalacije pukne,samo izbaci da je instalacija failed.
I jos citam da je sa g551jm koji je kao rog verzija ovog naseg laptopa isto problem sa driverima i u win 8,tako da neznam ima li mi ni smisla stavljat ih,a koliko vidim kolega je probao pa opet kifla :/
I lap u torbu i pravac servis pa nek se oni s njim zay, ako nemoze uzmi drugi lap i vozi misko
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.10.2014., 16:48   #131
karlo10
šekler
Moj komp
 
karlo10's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 115
Kakva reklamacija?! pa kaj je s vama? Imaš na Asus webu drivere koji rade. Reklamacija će ti proći nikad, a to s windowsima isto ti ne prolazi...
Lijepo piše da lap savršeno radi s win 8.1..a to što ti riskiraš s win 7 je tvoj problem..
karlo10 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 17:24   #132
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Nemožeš stavit nove drivere ni na win 8.1.
Ma naravno da nije za reklamaciju i da drivere samo treba ASUS "unblockat" i to je valjda to
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 19:16   #133
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor karlo10 Pregled postova
Ne kužim kaj svi imate protiv win 8 ili 8.1... meni su stvarno super, priiliš se prvih 2-3 dan i sve ok dalje..start mi niti ne treba kad ga nikad nisam ni stiskal mišem..

kaj se tiće teme, niti meni ne želi drivere na 8.1..doduše meni grafu niti ne koristi jer je 99% vremena na power saveru i office upotrebi...

Ima li neko konkretnu informaciju dali lap ima msata ili m.2 sata, ili baš moram naručivati caddy? (pitam zbog ssda)

nekak me opcija sa msata ili m.2 najviše privlači... ovaj caddy mislim da nema ovak valoviti poklopac a neću da mi lap ima "rupe" po sebi baš..

Citiraj:
Autor karlo10 Pregled postova
Kakva reklamacija?! pa kaj je s vama? Imaš na Asus webu drivere koji rade. Reklamacija će ti proći nikad, a to s windowsima isto ti ne prolazi...
Lijepo piše da lap savršeno radi s win 8.1..a to što ti riskiraš s win 7 je tvoj problem..
A da se ti dogovoris sam sa sobom? Jel tebi na kraju ne rade ili rade ? I da ako ne rade driveri za nvidiu to JE reklamacija jer ti taj proizvod nemozes koristiti
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 19:45   #134
karlo10
šekler
Moj komp
 
karlo10's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 115
ne rade 344.11, a rade 333.11 (ili koji već sa 333).. ne kužim kaj ti iz mojeg nije jasno.. samo sam stavio win 8.1 jer su mi najbolji i naviknul sam se na njih na kompu..
karlo10 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 19:56   #135
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Ok. Nemam volje za raspravu Nego ajmo dalje, dali ste instalirali Integrated Intel® HD Graphics 4600 ? ja sam morao instalirati drivere i za intel i za nvidiu tek tada je proradilo switchanje izmedju dvije grafe na mom x550v.

A evo vam full tut ako vam se da : https://forums.geforce.com/default/t...re-installer-/
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 23:05   #136
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Naravno, nvidia driver ne možeš ni instalirati dok se prvo ne staviš za intelovu integrušu...
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2014., 08:45   #137
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracij