Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.09.2012., 10:33   #391
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 748
Možeš uzeti neku rabljenu Creative Live! ili Audigy2, to će ti biti puno bolje rješenje od bilo koje integrirane, a Xonar DG ima pojačalo za slušalice ugrađeno i bilo bi najbolje rješenje, ako ti nije lova problem.
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2012., 10:34   #392
Big Guy
RPG player
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 1,574
Kupio sam ASUS XONAR DG 5.1
Mogu reći da sam riješio probleme sa krckanjem zvuka i povremenim isključivanjem lijeve slušalice, a što se tiće same zvučne kartice: malo mi je čudno jer kad stavim headphone na analog output zvuk je malo slabiji nego sa 2 speakers, ali to se promijeni ako se stavi naprednije opcije Pro-gamin mode (32 do 64 impendacija) ili još više Exciter mode 64+ impendancija
Trebalo mi je 5 min surfanja da nađem zašto mikrofon nije radio (kao i uvijek, kriv je windows) slika problema
__________________
I hate to see you leave, but I love to watch you go

Zadnje izmijenjeno od: Big Guy. 10.09.2012. u 10:45.
Big Guy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.09.2012., 22:06   #393
sennheisers330
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 10
Koja je bolja zvucna kartica ?>

Pozdrav,dakle koja je bolja zvucna za gaming odnosno za moje sennheisers pc 330 slusalice :

prva opcija :
http://www.newegg.com/Product/Produc...82E16829102175

druga opcija :
http://www.newegg.com/Product/Produc...82E16829132020
Sta vi mislite ? Ukoliko imate dodatni predlog za zvucnu karticu neka napise.

Zadnje izmijenjeno od: sennheisers330. 28.09.2012. u 22:16.
sennheisers330 je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2012., 22:13   #394
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
linkovi ti ne valjaju, a i imas thread na tu temu..
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=170293
domis je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2012., 12:45   #395
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
X-fi audio ili ASUS XONAR DX/XD

Zanima me da li je nadogradnja od cca 400kn isplativa? Trenutno imam x-fi i sve radi fino ali mi je za oko zapela gore navedenva asus. Ne razumijem se previše u zvučne ali koliko vidim po specifikacijama nema neke pretjerane razlike. Am i wrong? Kolega veli da nema potrebe za asusom iako se ona koristi za sve(igre,filmove,muzika)
SetH je online   Reply With Quote
Staro 28.10.2012., 17:03   #396
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,469
Kao prvo, zasto bi mjenjao zvucnu?!
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2012., 17:12   #397
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
mislim uzimat i neki m-audio pa da sve to bude što bolje...ili je pametnije pojačalo+zvučnici
SetH je online   Reply With Quote
Staro 28.10.2012., 19:14   #398
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,469
Iskreno, ne vidim potrebu da ides na Asus-a.
Osim da imas vec stvarno vrhunski sustav, pa da dobijes najbolje sto se moze iz kompa.
No, IMO, (daleko) vise ti se isplati to inverstirati trenutno u druge komponente - pojacalo, zvucnici, .... (osim ako ti vec nemas slozeno)
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2012., 20:37   #399
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
imas x-fi extreme audio? ako je tako, onda ces razliku osjetiti (osjetit ces vec i na x-fi extreme music kojih ima po 200 kn).
Moja preporuka do 500 kn, Xonar D1 ili Dx (treba dodatno napajanje). Ako ides na polovno, X-fi extreme music, Fatality, Xonar D1/Dx/DG/DS, neka Auzentech-ica (vec ih dugo nije bilo), ugl imas izbor
Profitirat ces sigurno sa svima njima naspram X-Fi extreme audio, cak i sa obicnim slusalicama. Kod nekog boljeg setup-a razlika ce biti i ocitija. X-fi extreme audio je u rangu Audigy SE zvucne, koja je za prvu silu ok, ali ako hoces iole kvalitetniji zvuk, treba ipak nesto bolje potraziti...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2012., 22:18   #400
Yates jr.
Registered User
Moj komp
 
Yates jr.'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 20
Ja bi prvo investirao pare u pojačalo i zvučnike, a onda kad ti se ukaže prilika upgrade-aj zvučnu.
__________________
You are a product of your actions.
Yates jr. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.10.2012., 10:23   #401
ukiy
Premium
Moj komp
 
ukiy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: ST
Postovi: 395
Citiraj:
Autor SetH Pregled postova
mislim uzimat i neki m-audio pa da sve to bude što bolje...ili je pametnije pojačalo+zvučnici
Na M-Audio idi samo ako ce sluziti za glazbu. I imaj na umu da su to near-field zvucnici koji nece ispuniti prostoriju zvukom (pretpostavljam da si mislio na AV i BX modele).
I u ovom slucaju mjenjaj zvucnu, Asus D1/DX minimalno.

Ako se mislis igrati i gledati filmove/serije idi na nesto drugo. Za male novce se moze naci fina kombinacija t-ampa i zvucnika. Nesto tipa ovo.
I ta trenutna zvucna bi ti bila i vise nego dovoljna.
ukiy je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2012., 22:50   #402
Dino57
Premium
Moj komp
 
Dino57's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Čepin
Postovi: 284
Koju zvučnu karticu?

Pozdrav.
Zanimaju me vaši prijedlozi u vezi zvučne kartice.
Zanimaju me kartice punokrvnim x-fi čipom pa sam razmišljao o creative labs XFi xtreme gamer koju se da nabaviti za nekih 200 kn,koliko vidim to je jedna od najjeftinijih kartica sa x-fi čipom,ili uzeti X-Fi Titanium Fatality Professional koja je 500 kn.
Uzeti Creative Labs ili možda neku od asusovih xonar(DX,DS),koje su razlike...
U biti ciljam na cjenovni rang do 500 kn.
Dino57 je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2012., 12:19   #403
ukiy
Premium
Moj komp
 
ukiy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: ST
Postovi: 395
@Dino57
Koje zvucnike/slusalice mislis spojiti na zvucnu?

X-Fi zvucne nisam cuo, ali trenutno imam Xonar DS i toplo je preporucam. Na njoj je bilo svasta spojeno, od KRK VXT6 preko M-Audia BX5 i AV40 do Creative T20... i sve je to uredno i cisto, bez ikakvih problema radilo, sa kvalitetom zvuka koja je mene potpuno zadovoljila.
ukiy je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2012., 12:50   #404
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
ako uspiješ nabaviti X-Fi titanium Fatality za 500 kn to je odlična kupnja. U slučaju da nemožeš, potraži Xonar DX/D1 kartice. Imao sam sva tri modela i s njima nećeš pogriješiti...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2012., 13:19   #405
Moloch
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 27
Pozdrav svima, ne znam jesam li na pravoj temi ali svaka je pomoć dobrodošla. Situacija je slijedeća...

Imam 2.1 sustav aktivnih nearfield studijskih monitora (rang cijene 500€, dakle srednja klasa). Trenutno su spojeni na internu, staru 24bitLive! SB karticu.

Htio bih zamijeniti tu staru creative karticu nečim na što bih idealno mogao spojiti i planirani gramofon (koje će imati kvalitetno pretpojačalo, dakle ne treba phono ulaz) i po mogućnosti električnu gitaru (kad mi se ne da vaditi njeno pojačalo), da je eksterno (USB) te da ima TRS ili XLR ili chinch konektore a ne 3.5mm.

Subwoofer sam trenutno radi cutoff (šljaka ok) tako da ne treba nužno imati LFE izlaz (dosta L/R) iako može i tako.

Budžet - a recimo oko 1000kn... ne mogu si opravdati veliki trošak kad uglavnom "trošim" MP3ice, nešto FLACa, filmove i streaminge, a računalo je centralni uređaj.

Recimo ovo sam jedino zasad iskopao da zadovoljava i na prvu se čini kao ok rješenje - http://www.esi-audio.com/products/u24xl/, iako nema Hi-Z ulaz za gitaru. Ima li netko iskustva s ESIem?

Prijedlozi za alternative? Znam da je malo specifično ... do sad sam dobio prijedloga od receivera do mikseta... ja bih nešto jednostavno, maleno, oku ugodno i bez previše komplikacija.

Zadnje izmijenjeno od: Moloch. 02.11.2012. u 13:46.
Moloch je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2012., 13:48   #406
Dino57
Premium
Moj komp
 
Dino57's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Čepin
Postovi: 284
Citiraj:
Autor ukiy Pregled postova
@Dino57
Koje zvucnike/slusalice mislis spojiti na zvucnu?

X-Fi zvucne nisam cuo, ali trenutno imam Xonar DS i toplo je preporucam. Na njoj je bilo svasta spojeno, od KRK VXT6 preko M-Audia BX5 i AV40 do Creative T20... i sve je to uredno i cisto, bez ikakvih problema radilo, sa kvalitetom zvuka koja je mene potpuno zadovoljila.
Pa razmišljao sam uzeti neki 2.1 sustav tipa Logitech Z323,Z523 ili X230.
Gledao sam i X-Fi Titanium Fatality Professional koja ima polovna za 550 kn ali to mi je malo preskupo, za 250 kn si mogu ubost X-Fi Extreme Music i to mi izgleda dovoljno dobar upgrade za te pare,postoje driveri za win 7 pa pretpostavljam da nebi trebalo biti problema. Buraz ima Xonar DS i spojen 5.1 sustav Logitech X530 i kvaliteta zvuka je odlična.
Stavio bih si i ja 5.1 ali kad mi smeta ormar u sobi pa nemogu rasporedit zvučnike.
Dino57 je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2012., 14:03   #407
ukiy
Premium
Moj komp
 
ukiy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: ST
Postovi: 395
@Dino57
Ma slobodno idi na X-Fi Extreme Music, i vise je nego dovoljna za navedene zvucnike.
Ja osobno bih isao na Xonar DG, koji ima i headphone amp, na nabava.net se moze naci za 230kn.
ukiy je offline   Reply With Quote