Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.11.2010., 16:07   #3121
tomstrr
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Varaždin
Postovi: 19
a razlika između Sapphire HD5770 1GB i XFX GeForce GTX260 Black Edition? Pošto sam našao i jednu i drugu za istu cijenu... Koja bi se bolje slagala sa mojom konfom?
tomstrr je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2010., 16:41   #3122
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor tomstrr Pregled postova
a razlika između Sapphire HD5770 1GB i XFX GeForce GTX260 Black Edition? Pošto sam našao i jednu i drugu za istu cijenu... Koja bi se bolje slagala sa mojom konfom?
ovo je novo ili polovno? ako je polovno vec ok da su im cijene iste (bez garancije da su obje), inace mi malo cudno da su cijene jednake, ako su nove.


Citiraj:
Autor thunderbird Pregled postova
5670 sa 512 mb memorije je way to go
Nije puno skuplja od 4670, ali je dosta brža, a osim toga, podržava i DX11
hm, ne. sto jest zalosno, ali nije 5670 toliko jaca. da je bolji izbor od 4670, s tim se svakako slazem .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.11.2010., 16:48   #3123
tomstrr
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Varaždin
Postovi: 19
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
ovo je novo ili polovno? ako je polovno vec ok da su im cijene iste (bez garancije da su obje), inace mi malo cudno da su cijene jednake, ako su nove.
5770 je nova, neraspakirana, s garancijom, a GTX je rabljena. Našao na njuškalu, cijena oba dvije je 800 kn.. koja bi bila isplativija? nekak mi se 5770 čini best buy... i mislim da bi se bolje slagala s mojom konfom...
tomstrr je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2010., 16:56   #3124
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor tomstrr Pregled postova
5770 je nova, neraspakirana, s garancijom, a GTX je rabljena. Našao na njuškalu, cijena oba dvije je 800 kn.. koja bi bila isplativija? nekak mi se 5770 čini best buy... i mislim da bi se bolje slagala s mojom konfom...
Dobro misliš, uzevši sve u obzir pametnije je uzeti HD5770.
Ipak se radi o kartici novije generacije. Sirova snaga je malo na strani GTX-ice ali zanemarivo dok sa 5770 dobivaš manju potrošnju i DX11 support i naravno, radi se o novoj kartici sa friškom garancijom
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2010., 18:39   #3125
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova



hm, ne. sto jest zalosno, ali nije 5670 toliko jaca. da je bolji izbor od 4670, s tim se svakako slazem .

pa 20-25% po meni spada u kategoriju "dosta jača". Nije duplo brža, ali je osjetno brža
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2010., 20:51   #3126
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
@tomstrr: 5770 bez razmišljanja.

Samo osobno iskustvo od jučer, bez namjere spama, flejma...full hd reza, dx11, ajmo reći dobar dio postavki "na mid", Dirt2 E5400@2.6 5770@stock, prosjek cca 30fps, grafa "zaklana" na 100%, proc jedva dodirne 80% usage-a.
Sve je to relativno, ta priča dualac vs quad, reza, grafa ova-ona, bla-bla...u to sam se osobno uvjero mali milion puta a imam i par dualaca u pogonu i dva q6600 i 5770 i 460-tku, dakle, definitivno ne baljezgam stvari koje nisam osobno iskusio.
Oprezno sa isključivim stavovima, ekipa (nhf)!
  Reply With Quote
Staro 29.11.2010., 13:59   #3127
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Elem, trebao bih i ja jednu informaciju, ako itko znade.
Koja od ovih kartica novije generacije, dakle HD5xxx ili HD6xxx ima mogućnost spajanja sa običnim starinskim CRT televizorom koji ima SCART ulaz, a da nije slabija od HD5770?
Trenutno imam HD5770 i imam 2xDVI, HDMI i DP, ali nisam našao načina na koji bih mogao spojit tu karticu na tv, pa razmišljam o prodaji iste te kupnji neke druge polovne koja bi mi to omogućila.
Muka mi je kad god hoću pogledat nekakav film prebacivat monitor sa radnog stola u kutu, na sred sobe da mogu gledat iz kreveta....
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2010., 16:22   #3128
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Citiraj:
Autor D-I-A-B-L-O Pregled postova
Elem, trebao bih i ja jednu informaciju, ako itko znade.
Koja od ovih kartica novije generacije, dakle HD5xxx ili HD6xxx ima mogućnost spajanja sa običnim starinskim CRT televizorom koji ima SCART ulaz, a da nije slabija od HD5770?
Trenutno imam HD5770 i imam 2xDVI, HDMI i DP, ali nisam našao načina na koji bih mogao spojit tu karticu na tv, pa razmišljam o prodaji iste te kupnji neke druge polovne koja bi mi to omogućila.
Muka mi je kad god hoću pogledat nekakav film prebacivat monitor sa radnog stola u kutu, na sred sobe da mogu gledat iz kreveta....
Nažalost, koliko znam, takva kartica kod ATI-a ne postoji.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2010., 21:56   #3129
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Citiraj:
Autor D-I-A-B-L-O Pregled postova
Elem, trebao bih i ja jednu informaciju, ako itko znade.
Koja od ovih kartica novije generacije, dakle HD5xxx ili HD6xxx ima mogućnost spajanja sa običnim starinskim CRT televizorom koji ima SCART ulaz, a da nije slabija od HD5770?
Trenutno imam HD5770 i imam 2xDVI, HDMI i DP, ali nisam našao načina na koji bih mogao spojit tu karticu na tv, pa razmišljam o prodaji iste te kupnji neke druge polovne koja bi mi to omogućila.
Muka mi je kad god hoću pogledat nekakav film prebacivat monitor sa radnog stola u kutu, na sred sobe da mogu gledat iz kreveta....
Neznam sad jel ima koja kartica da je u tom rangu al znam da serija 4 ima S-video prikljucak. Moja 4850 fino prenosi sve s kompa na tv preko tog S videa . Samo trebas nac poseban scart(iz kojeg izlaze muški činč kablovi) za to.
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2010., 22:19   #3130
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Za seriju 4 znam, imao sam i ja na HD4870 S-video, ali nekako mi se neda opet sa konja na magarca, ak me kužite šta želim reći
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas