Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.01.2008., 00:47   #211
gamer
dark seraphim
Moj komp
 
gamer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 774
Citiraj:
Autor Beshtya Pregled postova
ovo bi trebalo sve svima objasniti...majstor je lijepo objasnio do jaja...tipa ono-daj samo mi je nekaj riknulo (ali nisam ga ni taknuo majke mi pa koji mu je turac, pa platio sam ga u kešu blablabla...pa onda sve složiš u sat-dva pa onda te gleda kak to sad 100 kn?? i šlag nakraju maestro ti kaže pa mogao sam to i sam napraviti??? pa koji kej nisi hebate?? samo naplaćujte ekipo di god stignete (znam o čemu pričam-imao sam dućan sa informatikom i servis u sklopu toga i sa svojom teorijom pa ne budem ljudima krvnički naplaćivao sam popušio bar 10 iljada jura u godinu i pol...a da stvar bude gora takvi kojima skoro pa nisam ni naplaćivao su kasnije mjesecima dolazili i hebali mi mamu (pokojnu)

a ovi kojima finjaka naplatiš 100-200-300 čuna drugi put razmišljaju jel imaju komp ili kontejner...
potpisujem! (btw, sretno sa shopom!)

takoder potpisujem bubbu...ma Bog si!

@ stricek; imas 24 godine i najpametniji si jer si zavrsio fer, neki dodatni certifikat, iskriptiro tisuce i tisuce skripti, namjestio i napravio ne znam ja sto...i da to sve naucis ti je proslo 5-6 godina...a nakon te muke ti dosao neki lokalni decko i pitao te da li znas inst win!? a ti osto paf... neznas.
pa si citao i obrazovao se, naletio na ovu stranu, skuzio da si potplacen od strane svog posla, pa si odlucio hebat rulju ovdje jer dobije vise nego ti za puno manje posla. jer ipak klik nije programiranje/skriptiranje. klik nije svet, klikat znaju svi, nas plate za to a tebe ne, kako se usuduju za klikanje next-next-next oderat 500kn a ti jadnik dobijes za 2-3 sata skriptiranja jedva 100kn. ma di ce oni to naplatit, mene nitko ne placa za klikanje...ma tebe fakat ego dere.
i nakon sto su ti toliko puta svi objasnili sve, al doslovce sve, zasto se naplacuje, do cega dolazi kod tih instalacija, da to nije nikad klikanje next-next-a, da tu ima jos hrpetina stvari na koje se treba obratiti paznja i jos hrpetina gluposti sa strane korisnika...da bas nista ne kuzis.

jos jedan primjer zasto nam je visoko skolovana vlada u qurcu.
niš ne kuže!
a tvoj ego i pogled sa visoka se osjeti daleko.

ja takoder naplacujem sve. meni se mjesecno naplacuje 10 racuna, neki od njih nemaju veze sa pamecu, pa da nebi ja naplatio svoje vrijeme i svoj trud. nema sanse. plati ili zbogom.
gamer je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2008., 09:25   #212
Striček
Write in ©
Moj komp
 
Striček's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Citiraj:
Autor gamer Pregled postova
potpisujem! (btw, sretno sa shopom!)

takoder potpisujem bubbu...ma Bog si!

@ stricek; imas 24 godine i najpametniji si jer si zavrsio fer, neki dodatni certifikat, iskriptiro tisuce i tisuce skripti, namjestio i napravio ne znam ja sto...i da to sve naucis ti je proslo 5-6 godina...a nakon te muke ti dosao neki lokalni decko i pitao te da li znas inst win!? a ti osto paf... neznas.
pa si citao i obrazovao se, naletio na ovu stranu, skuzio da si potplacen od strane svog posla, pa si odlucio hebat rulju ovdje jer dobije vise nego ti za puno manje posla. jer ipak klik nije programiranje/skriptiranje. klik nije svet, klikat znaju svi, nas plate za to a tebe ne, kako se usuduju za klikanje next-next-next oderat 500kn a ti jadnik dobijes za 2-3 sata skriptiranja jedva 100kn. ma di ce oni to naplatit, mene nitko ne placa za klikanje...ma tebe fakat ego dere.
i nakon sto su ti toliko puta svi objasnili sve, al doslovce sve, zasto se naplacuje, do cega dolazi kod tih instalacija, da to nije nikad klikanje next-next-a, da tu ima jos hrpetina stvari na koje se treba obratiti paznja i jos hrpetina gluposti sa strane korisnika...da bas nista ne kuzis.

jos jedan primjer zasto nam je visoko skolovana vlada u qurcu.
niš ne kuže!
a tvoj ego i pogled sa visoka se osjeti daleko.

ja takoder naplacujem sve. meni se mjesecno naplacuje 10 racuna, neki od njih nemaju veze sa pamecu, pa da nebi ja naplatio svoje vrijeme i svoj trud. nema sanse. plati ili zbogom.

Dečko, kasno si se uključio i na temelju površnih zaključaka iztrambunjao masu neisitna i gluposti koje mi se uopće neda komentirati.

Citiraj:
a tvoj ego i pogled sa visoka se osjeti daleko.
Moj ego i pogled s visoka?
Čudno da si to primjetio baš kod mene...no nema veze...ajde da sam i to čuo.
__________________
"...the number of UNIX installations has grown to 10, with more expected..."
- Dennis Ritchie and Ken Thompson, June 1972
$█
Striček je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2008., 12:45   #213
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor gamer Pregled postova
potpisujem! (btw, sretno sa shopom!)

takoder potpisujem bubbu...ma Bog si!

@ stricek; imas 24 godine i najpametniji si jer si zavrsio fer, neki dodatni certifikat, iskriptiro tisuce i tisuce skripti, namjestio i napravio ne znam ja sto...i da to sve naucis ti je proslo 5-6 godina...a nakon te muke ti dosao neki lokalni decko i pitao te da li znas inst win!? a ti osto paf... neznas.
pa si citao i obrazovao se, naletio na ovu stranu, skuzio da si potplacen od strane svog posla, pa si odlucio hebat rulju ovdje jer dobije vise nego ti za puno manje posla. jer ipak klik nije programiranje/skriptiranje. klik nije svet, klikat znaju svi, nas plate za to a tebe ne, kako se usuduju za klikanje next-next-next oderat 500kn a ti jadnik dobijes za 2-3 sata skriptiranja jedva 100kn. ma di ce oni to naplatit, mene nitko ne placa za klikanje...ma tebe fakat ego dere.
i nakon sto su ti toliko puta svi objasnili sve, al doslovce sve, zasto se naplacuje, do cega dolazi kod tih instalacija, da to nije nikad klikanje next-next-a, da tu ima jos hrpetina stvari na koje se treba obratiti paznja i jos hrpetina gluposti sa strane korisnika...da bas nista ne kuzis.

jos jedan primjer zasto nam je visoko skolovana vlada u qurcu.
niš ne kuže!
a tvoj ego i pogled sa visoka se osjeti daleko.

ja takoder naplacujem sve. meni se mjesecno naplacuje 10 racuna, neki od njih nemaju veze sa pamecu, pa da nebi ja naplatio svoje vrijeme i svoj trud. nema sanse. plati ili zbogom.
Totalno podpisujem sve i sa svime napisanim se slazem.


Inace jucer sam brijem skinuo neki rekord podplačenosti. radio sam prek SCa u jednom servisu i za cca 38sati rada dobio drito 500kn. 13.1 kn po satu. Sramim se i posipam pepelom. Bilo bi mi bolje da sam tih par dana visio na faxu u bircu i igrao pikado sa kolegama.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2008., 17:04   #214
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
za 13kn po satu mogu jedino piti kavu... eventualno jesti al to je vec fizicki rad

router poslje tri fenjera se kladimo kome ce biti lose
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2008., 18:38   #215
drupci15
je.ba.c na ba.te.ri.je
Moj komp
 
drupci15's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb-Jarun
Postovi: 299
Citiraj:
Autor gamer Pregled postova
potpisujem! (btw, sretno sa shopom!)

takoder potpisujem bubbu...ma Bog si!

@ stricek; imas 24 godine i najpametniji si jer si zavrsio fer, neki dodatni certifikat, iskriptiro tisuce i tisuce skripti, namjestio i napravio ne znam ja sto...i da to sve naucis ti je proslo 5-6 godina...a nakon te muke ti dosao neki lokalni decko i pitao te da li znas inst win!? a ti osto paf... neznas.
pa si citao i obrazovao se, naletio na ovu stranu, skuzio da si potplacen od strane svog posla, pa si odlucio hebat rulju ovdje jer dobije vise nego ti za puno manje posla. jer ipak klik nije programiranje/skriptiranje. klik nije svet, klikat znaju svi, nas plate za to a tebe ne, kako se usuduju za klikanje next-next-next oderat 500kn a ti jadnik dobijes za 2-3 sata skriptiranja jedva 100kn. ma di ce oni to naplatit, mene nitko ne placa za klikanje...ma tebe fakat ego dere.
i nakon sto su ti toliko puta svi objasnili sve, al doslovce sve, zasto se naplacuje, do cega dolazi kod tih instalacija, da to nije nikad klikanje next-next-a, da tu ima jos hrpetina stvari na koje se treba obratiti paznja i jos hrpetina gluposti sa strane korisnika...da bas nista ne kuzis.

jos jedan primjer zasto nam je visoko skolovana vlada u qurcu.
niš ne kuže!
a tvoj ego i pogled sa visoka se osjeti daleko.

ja takoder naplacujem sve. meni se mjesecno naplacuje 10 racuna, neki od njih nemaju veze sa pamecu, pa da nebi ja naplatio svoje vrijeme i svoj trud. nema sanse. plati ili zbogom.
ima gamer pravo a ljudi poput striceka ocito nemaju sve stvari nacisto sami sa sobom........ ali nadam se da stricek na kraju bude sam sebi priznao da je next, next, next i finish, gledao na tutorialu za instaliranje winsa......
kad malo bolje pogledas barem ja nis ne instaliram na taj nacin.... respekt striceku zbog informatickog znanja koje posjeduje, ali moj zdravi razum mi govori da hebo ti to sve znanje ako ga ne mozes unovciti.....


@fleks
za tu satnicu nebih niti igrao igre......
a za sate koje si odradio u servisu ja zaradim malo vise od 1200 kn ali u drugoj bransi posla........ ali da su te iskoristili jesu itekako
drupci15 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2008., 04:09   #216
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Pročitah više manje sve, pa mi se čini da nedostaje jedna bitna stvar ...
Miješate cijene fusha (i to još za kućne korisnike) sa tržišnim cijenama. Nabacujete se malo cijenom sata servisa (izlaznom), malo netto iznosom koji dobije radnik ...

Za početak, to je bar omjer 2-3:1 ako ne i više obzirom na sve harače ... sam rad bi trebao koštati jednako. Imho, trebale bi bit bar 3 kategorije:
- kućni korisnik
- fush za poslovnog korisnika
- normalan posao

Ono o "next-next ..." valjda ne moram ni komentirati. Po tome, instalacija sa pažljivo "slipstreamanog" i "n-liteanog" cd-a ne smije koštati ni 20kn !? ... iako, moja ima 2 nexta i upis usera/pc-a ... znači mogu ići čak i 30 ? weeeee .
Gimme a break ...

Pod instalacijom Windowsa se valjda podrazumijeva dovođenje u neko upotrebljivo stanje ... dakle i nešto patcheva i utilityja ... pa je 200-300kn za 1. kategoriju sasvim ok odnosno ako je tu i izbor komponenti i slaganje, nek bude 400kn (da budemo socijalno osjetljivi )

Za drugu kategoriju ... x 1,5-2.

I treća, normalna ... sat je min. 150kn+PDV (narafski, fair usage ) pa na više, za neku egzotiku.

Osim čistih radnih sati, to može biti i održavanje, briga o kompletnom IT dijelu.
Jedan primjer ... firma, 6 pc-a, 1 file-server, 2 print servera, 4 printera, LAN, dnevni backup, internet ... plaćaju 1.500kn+PDV mjesečno i zadovoljni su.
Zašto ? - jer su u zadnje 3 godine izgubili 1!!! radni sat ('ebga, iznebuha crklo "žuto" napajanje), a uz to i niti jedan byte izgubljenih podataka. I to je to što plaćaju ... a ne next-next klikanje. Ako se netko nađe "zgrožen" zbog 18k godišnje, to je iznos koji bi izgubili da 2-3 dana ne rade.

Zadnje izmijenjeno od: Max Rockatansky. 26.01.2008. u 04:25.
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2008., 06:15   #217
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ukratko, seres.
OMG, yeap yeap tako nesto je bila i moja reakcija...
mann je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 15:39   #218
Striček
Write in ©
Moj komp
 
Striček's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Citiraj:
Autor Max Rockatansky Pregled postova

Pod instalacijom Windowsa se valjda podrazumijeva dovođenje u neko upotrebljivo stanje ... dakle i nešto patcheva i utilityja ... pa je 200-300kn za 1. kategoriju sasvim ok odnosno ako je tu i izbor komponenti i slaganje, nek bude 400kn (da budemo socijalno osjetljivi )

Koliko to patcheva?
Prema tvojoj teoriji što više utrpaš to više naplatiš...super, utovarivanje nije nikakav problem.
Dovesti u upotrebljivo stanje?
Zar nije to posao Microsoftovih programera? Što ti tu imaš više izmišljati.
Clean install, SP2+driveri i to je to! -200kn max!
Napravljeno je da bude lako!
Inače, trebao bi ponoviti koje su osnovne zadaće OS.
__________________
"...the number of UNIX installations has grown to 10, with more expected..."
- Dennis Ritchie and Ken Thompson, June 1972
$█
Striček je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 15:40   #219
Striček
Write in ©
Moj komp
 
Striček's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
OMG, yeap yeap tako nesto je bila i moja reakcija...

veoma konstruktivno razmišljanje....
__________________
"...the number of UNIX installations has grown to 10, with more expected..."
- Dennis Ritchie and Ken Thompson, June 1972
$█
Striček je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 16:17   #220
Warcraft1980
Premium
Moj komp
 
Warcraft1980's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 845
Citiraj:
Autor Striček Pregled postova
Clean install, SP2+driveri i to je to! -200kn max!
aha, viš vraga, sa 50kn za next-next si došao na 200kn.
Napravićemo mi od tebe čovika još
__________________
Feky the boxer

Wii entertainment

KLIKNI
Warcraft1980 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 17:21   #221
Nammoth
Premium
Moj komp
 
Nammoth's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 215
Hmm zanimljiva tematika. Trebali bi jos dovesti nekoliko kucanica sa coolinarke ili forum.hr-a da cujemo i njihovu stranu price. Istina ce biti negdje izmedju :P Malo objektivnosti, jel. Da je po pcekspertovcima trebali bi naplacivati 500kn sat servisa

Sad malo ozbiljnosti. Mislim da bi trebalo vise-manje standardizirati cijene servisa, primjerice - 1 sat 150kn. Windows instalacija traje tolko i toliko sati, patchiranje traje toliko i toliko itd. Prije oko godinu dana sjecam se jedne Dvorakove kolumne u bugu, gdje covjek komentira da je prosjek u americi 1 sat servisa 60$. Mozda cijene malo variraju, kod nekog 55$ kod nekog 65$ ali varijacije su jako male. Na taj nacin bi se po mom misljenju povecala kvaliteta servisne usluge, i smanjio bi se broj broj kvazi-servisera i klinaca iz susjedstva.

Primjerice odnesete kompjuter u servis da vam instaliraju windowse sa driverima i svim updateovima, a oni vam naplate 450Kn (nadovezujem se na ovo gore sto sam rekao 150kn sat servisa). Naravno da se u taj servis necete vise vratiti. Covjek koji je radio tu instalaciju je nesposoban i nije dovoljno strucan da taj posao obavi kvalitetno i u puno kracem vremenu (primjerice sa slipstreamanim windowsima i vec nekom kolekcijom drivera to je moguce napraviti za cca 1-1.5 sati max). Osim toga ljudi ne bi dvaput razmisljali "da li odnjeti kompjuktor u servis jerbo tamo ce me oderat 1000 kuna za one tamo vindoze".

I jos jedan detalj - procitao sam gomilu usporedbi tipa: "Dosao mi je vodoinstalater, zamijenio grijac na bojleru za 20 minuta i to naplatio 300kuna, a meni za napraviti to i to na kompjuteru treba 3 sata pa to mozes naplatiti samo 250 kuna." Tu niste vi u krivu koji ste naplatili 250 kuna servis racunala, nego vodoinstalater koji dere masnu lovu.
Nammoth je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 17:23   #222
gamer
dark seraphim
Moj komp
 
gamer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 774
Citiraj:
Autor Warcraft1980 Pregled postova
aha, viš vraga, sa 50kn za next-next si došao na 200kn.
Napravićemo mi od tebe čovika još
A cuj, do danas je instalirao koji puta winse, pa je mozda skuzio da se ne isplati gubiti 2 sata za 30-40kn.

Mozda je bio sretnik, pa nabasao na instalaciju koje igre i nekih povecih programa, potrosio cijeli dan na to, bilo mu je zao uzeti samo 30-40kn, pa je tak puknuo 200, sav u ogorcenju.
Bit ce i 300 uskoro...strpljenja malo.
__________________

gamer je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 20:58   #223
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Max Rockatansky Pregled postova
Ono o "next-next ..." valjda ne moram ni komentirati. Po tome, instalacija sa pažljivo "slipstreamanog" i "n-liteanog" cd-a ne smije koštati ni 20kn !?
Ono sto se voli zaboraviti da je netko trebao potrositi vrijeme na slipstream, downloade drivera, ucenje sto i kako itd...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 21:55   #224
Warcraft1980
Premium
Moj komp
 
Warcraft1980's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 845
Citiraj:
Autor Nammoth Pregled postova
Hmm zanimljiva tematika. Trebali bi jos dovesti nekoliko kucanica sa coolinarke ili forum.hr-a da cujemo i njihovu stranu price. Istina ce biti negdje izmedju :P Malo objektivnosti, jel. Da je po pcekspertovcima trebali bi naplacivati 500kn sat servisa

Sad malo ozbiljnosti. Mislim da bi trebalo vise-manje standardizirati cijene servisa, primjerice - 1 sat 150kn. Windows instalacija traje tolko i toliko sati, patchiranje traje toliko i toliko itd. Prije oko godinu dana sjecam se jedne Dvorakove kolumne u bugu, gdje covjek komentira da je prosjek u americi 1 sat servisa 60$. Mozda cijene malo variraju, kod nekog 55$ kod nekog 65$ ali varijacije su jako male. Na taj nacin bi se po mom misljenju povecala kvaliteta servisne usluge, i smanjio bi se broj broj kvazi-servisera i klinaca iz susjedstva.

Primjerice odnesete kompjuter u servis da vam instaliraju windowse sa driverima i svim updateovima, a oni vam naplate 450Kn (nadovezujem se na ovo gore sto sam rekao 150kn sat servisa). Naravno da se u taj servis necete vise vratiti. Covjek koji je radio tu instalaciju je nesposoban i nije dovoljno strucan da taj posao obavi kvalitetno i u puno kracem vremenu (primjerice sa slipstreamanim windowsima i vec nekom kolekcijom drivera to je moguce napraviti za cca 1-1.5 sati max). Osim toga ljudi ne bi dvaput razmisljali "da li odnjeti kompjuktor u servis jerbo tamo ce me oderat 1000 kuna za one tamo vindoze".

I jos jedan detalj - procitao sam gomilu usporedbi tipa: "Dosao mi je vodoinstalater, zamijenio grijac na bojleru za 20 minuta i to naplatio 300kuna, a meni za napraviti to i to na kompjuteru treba 3 sata pa to mozes naplatiti samo 250 kuna." Tu niste vi u krivu koji ste naplatili 250 kuna servis racunala, nego vodoinstalater koji dere masnu lovu.

a aj mi sad objasni, taj dio nikako nekužim:
a što ako ti neko preporuči nekoga ko zna instalirati windoze, trebaš pomoć jer ti neznaš, jel, pa ti on kaže 100kn po satu.
Ti ga na to pitaš koliko će ti sati trebati, a on ti kaže da ovisi, od 1-3,4.
Što bi onda? Bi ga uzeo da ti radi?
uzmeš ga, a na kraju se ispostavi (ili ne, jer pretpostavimo da se nekužiš) i majstor se par puta s***e na instalaciji, tipa instalira sve drivere i patcheve bez ijednog restarta, pa se driveri pobrkaju, pa komp baca restartove na sve strane. Onda ti lik kaže da je problem sa hardvarem, te da treba isponovo instalirati, pa to traje umjesto max. 3 sata 6 sati ilitiga 600kn.

A druga stvar je da pitaš tog istog, koliko on uzima po instalaciji, on kaže 300kn. I majstor radi od subote ujutro od 8 do uvečer do 9 za 300....


Zahebano, al me kužiš valjda, uzeo bi ovog drugog jer je cijena fixna, te se ne brineš za "problem sa hw-om".....
Bar bi ja prostao na fixnu cijenu
__________________
Feky the boxer

Wii entertainment

KLIKNI
Warcraft1980 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2008., 02:44   #225
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Citiraj:
Autor Striček Pregled postova
Koliko to patcheva?
Prema tvojoj teoriji što više utrpaš to više naplatiš...super, utovarivanje nije nikakav problem.
Pa i sam MS je podijelio patcheve na critical i recommended (a broj stalno raste).
Eto, onda bar critical.

Citiraj:
Dovesti u upotrebljivo stanje?
Zar nije to posao Microsoftovih programera? Što ti tu imaš više izmišljati.
Clean install, SP2+driveri i to je to! -200kn max!
Napravljeno je da bude lako!
Inače, trebao bi ponoviti koje su osnovne zadaće OS.
Upotrebljivo za korisnika ... većina ni ne zna što je uključeno u Windowse a što ne, jednostavno su navikli na neke dodatke (na poslu, ili vidjeli kod nekog).
Osim toga, pustiti čiste Windowse na internet je obično uzaludan posao (obzirom kako prosječni useri pažljivo surfaju )
Većina si ne zna konfigurirati internet/mail a to instalacija ipak ne napravi sama.
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2008., 09:58   #226
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Max Rockatansky Pregled postova
Pa i sam MS je podijelio patcheve na critical i recommended (a broj stalno raste).
Eto, onda bar critical.
Ako se ne varam, i to "bar critical" je poprilicna kolicina, par sto MB, ako se ne varam (kad se skupe i MS office i slicno).

Citiraj:
Autor Max Rockatansky Pregled postova
Upotrebljivo za korisnika ... većina ni ne zna što je uključeno u Windowse a što ne, jednostavno su navikli na neke dodatke (na poslu, ili vidjeli kod nekog).
Osim toga, pustiti čiste Windowse na internet je obično uzaludan posao (obzirom kako prosječni useri pažljivo surfaju )
Većina si ne zna konfigurirati internet/mail a to instalacija ipak ne napravi sama.
Najlakse je instalirati windoze, kad se krene sa svim ostalim (a jako dobro znamo koliko toga ima) + ono sto korisnik "smatra" neophodnim (nedavno su me trazili IncrediMail i slicne gluposti), ako nemas sve na medijima, DSL i slicno samo idu sati.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2008., 21:29   #227
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,245
Malo prije sam bez grama srama naplatio 200 kn za sljedeće:
Seljenje jedne kante iz sobe u sobu i obratno. Znači samo odštekati i prištekati na drugi monitor, tipkovnicu, miša, printer i obrnuto. Uninstal jednog programa i instaliranje istog.
Naravno da mi nije palo na pamet nositi kante. Nisam fizički radnik.

Naplatio sam toliko jer sam alergičan na prašinu.
Hoču reči da ne čiste baš oko kompjutera pa sam se malo zamazao.
Realno mi je trebalo za to 20 minuta, ali se je to uz razgovor i sokić odužilo na 2 sata
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2008., 00:05   #228
NJUNJO_HR
Premium
Moj komp
 
NJUNJO_HR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (Trešnjevka, kod placa)
Postovi: 673
Za ove kaj naplaćuju dosta veliku cifru neznalicama moram reći,
e imate sreće da znate takve ljude

samo nastavite, jer znanje(kakvo god i iz bilo čega) treba naplatiti
i nemojte se toga sramiti
__________________
PCE 100+kg demolition squad


LCD 19'' Philips 190P6 | Coolermaster Stacker ATX/BTX (STC-T01) Black | Corsair HX520

ASRock P55 Extreme | Intel i5 760 | G.Skill F3-12800CL7D-4GBECO 2x2GB | XFX 7950 GT 512MB DDR3

Benq DW1670 & Plextor PX-755A | WD Black 1TB (WD1002FAEX), WD Green 2TB (WD20EARS)

Creative SB Audigy Player SB0090 | TP-Link TL-WN651G

Microsoft Wireless Optical Desktop for Bluetooth (Miš i Tipkovnica) | Razer Copperhead (Green) | Genious KB-16e Black



___ <<< Enchantress >>> ___

Parts of watercooling:
Laing DDC-1 water pump
3x Magicool Extreme radiators
EK-Supreme-Acetal for CPU
EK-NF4 rev1.1 for chipset
EK-FC79 for GPU
EK-Multioption reservoir 400 + EK-Multioption RES Bottom Rev.2
& green tubes.

Loop:
rezervoar / pumpa / GPU / rad1 / NB / rad2 / CPU / rad3 / rezervoar

Par slikica iz galerije


H2O galerija

___ <<< ex Morgoth >>> ___

Parts of ex aircooling:
Celeron 420 | ASRock 4CoreDual-SATA2 | XFX 7900 GS 600M
Thermalright Ultra-120 Extreme for CPU lapped
Thermalright HR-05 IFX for chipset lapped
Thermalright HR-03 PLUS for GPU

Par slikica iz galerije


Lapping galerija
NJUNJO_HR je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2008., 01:51   #229
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor NJUNJO_HR Pregled postova
Za ove kaj naplaćuju dosta veliku cifru neznalicama moram reći,
e imate sreće da znate takve ljude

samo nastavite, jer znanje(kakvo god i iz bilo čega) treba naplatiti
i nemojte se toga sramiti

Točno tako.
Znanje je najvrijednije i najviše bi trebalo stajati te ga nije lijepo davat za 13 kn po satu.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2008., 22:25   #230
SeaMan
Premium
 
SeaMan's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Spalato
Postovi: 563
Evo da ja malo bumpam ovu temu... Koja je po vama realna cijena za odlazak u dučan inf. opreme sa klijentom te odabir optimalne konfiguracije za određenu lovu, te nakon toga odlazak kod njega doma, fizičko sastavljane kompa i instalacija windowsa i desetak programa ?
__________________
faster....faster.....faster..... until you reach the thrill
SeaMan je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2008., 22:27   #231
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ovisi o klijentu
Tj. koliko ima love.

200-300kn po meni.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2008., 22:32   #232
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Ovisi o klijentu
Tj. koliko ima love.

200-300kn po meni.
Imho premalo, za ovo ti treba 6-8 sati ako ćeš napravit sve kako treba, te ako ti baš ništa ne pođe po zlu Ja se ne bi ni zajebavao ispod 500 kn, ipak se radi o polovici dana...

Al ono, teško je govorit o "realnoj cijeni", netko će to napravit za 100, netko za 300, netko za 500, netko za 1000,...
Svaka "roba" ima svoju cijenu
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2008., 22:53   #233
SeaMan
Premium
 
SeaMan's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Spalato
Postovi: 563
Ja san računa oko 500kn. Ispadne dobrih 8 uri posla... Izabrat komponente, pa trčat u par dučana jer su lageri skromni... To dostavit, pospajat sve, instalirat win i masu programa... Pa odgovorit na 100 pitanja tipa čime skidat muziku... Kako ovo kako ono... Najčešće napravit i backup sa stare kante itd... ispod 500kn no way
__________________
faster....faster.....faster..... until you reach the thrill
SeaMan je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2008., 22:56   #234
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Ovisi o klijentu

E baš to, ovisi o klijentu.. Nekidan sam sređivao komp curi, tj. njenom bratu i kako da ja sad njemu nešt naplatim...normalno, naplatio sam curi

Al uglavnom, i meni se čini 200-300kn premalo...stvarno se naradiš ko konj cijeli dan, još ako je klijent neki noob pa te gnjavi sa svojim prohtjevima...grrr
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2008., 23:00   #235
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor SeaMan Pregled postova
Ja san računa oko 500kn. Ispadne dobrih 8 uri posla... Izabrat komponente, pa trčat u par dučana jer su lageri skromni... To dostavit, pospajat sve, instalirat win i masu programa... Pa odgovorit na 100 pitanja tipa čime skidat muziku... Kako ovo kako ono... Najčešće napravit i backup sa stare kante itd... ispod 500kn no way
Dobro, ja sam računa jedno 2-3 ure posla:
Sat za kupit, 1h za sklopit sve, sat za poinstalirat i to je to.

Naravno, ako ti treba više vremena, adekvatno i naplatiš.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2008., 23:04   #236
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Sat za kupit, 1h za sklopit sve, sat za poinstalirat i to je to.
Eh, to bi bio idealan posao...a to nažalost nepostoji...
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2008., 23:17   #237
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,197
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
Eh, to bi bio idealan posao...a to nažalost nepostoji...
I još provjeriti stabilnost složenog kompa, sigurno nečeš sve "pobacati" unutra i otići, pa ako nešto pođe po zlu kasnije raditi dupli posao kad čovijek nazove i plače na telefon kak mu komp neće to i to
Lud76 je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2008., 23:20   #238
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Ja to u zadnjih par godina izbjegavam jer sam se susreo s tolikim debilima kojima nije bilo jednostavno objasniti da se komp ne gasi na steker i da je sasvim normalno da sistem ponekad okine. Da ne spominjem svakodnevna davljenja telefonom oko virusa, dajlera modema itd. Bolje imat svoj mir, nego 20 debila mjesecno za vratom koji se ne znaju ni potpisati, ali uredno tuku 20k kn mjesecno i hoce imat sve najbolje iako pojma nemaju sto je to najbolje. Najbolje je kad se napizde kad odjebem sve i kazem nek si kupe plejku 2 i nahrane svinje i nis ne diraju kad ja izadjem van
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2008., 23:30   #239
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
Ma nije uopće bitno jer 100 kn ili 1000 kn. Ionako neka okvirna cijena ne postoji. Ja sam ljudima radio u granici od 0-800 kn, zna san za 10 sati posla popit pivo, a zna san 3 ure posla naplatit 600 kn.

Momci radi se o principu i stavu kod tih stvari. Dakle ako se ti postaviš da ti je 200 kn dosta ok, radi za 200 kn. Ako ti pivo ok, super, radi za pivo....
Ja znam da ovo gore navedeno VIŠE ne bi radio ispod 500 kn pa da ga jebeš. Nekad davno jeam, dok sam bio mlad i lud...
u biti bi, možda za 3 osobe na planetu.


Nedavno san baš gore navedeno radio pa da vam ovako napišem okvirno...
  • Dućan i prijevoz - mimalno uru, mi smo izgubili skoro 2 pošto smo morali obić 3 dućana
  • Slaganje hardvera - brat bratu, preko 2 ure jer je trebalo iz starog kućišta složit u novo, posložit stare komponetne, nove poslagat, smeće pobacat, ovo, ono
  • dizanje windowsa - malo manje od ure, s onih pustim ukucavanjem tu negdi
  • driveri, updejtovi, programi, optimizacija, edukacija, nekakvo testiranje, blabla - preko 2 ure

Tome dodajte:
  • neku svoju pripremu doma dakle nabava, ovo, ono, cijene, okvirno neko slaganje, konzultacija s nekim pošto recimo nisam recimo "majstor" za monitore ili nezma koje zvučnike da uzmen i sl.
  • Dodajte i koju igru, nešto muziku, ovo, ono...
  • Dodajte i koju stanku (ipak je 35°C bilo vanka, a skoro ništa manje u kući), par čaša vode i eventulanu marendu
  • Dodajte i prijevoz, gori, doli, vamo, tamo, pomoć nosit, ovo, ono...

Izaša san iz kuće oko 8, vratija se nešto iza 17h i satra ka deva.. s tim da je sve prošlo u redu, Niti sam ja napravija kakvu grešku, niti me hardver/softver zajeba iti jednom.
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na