Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.11.2012., 19:35   #1
Bigdaddy
Home of The Brave PCE :))
Moj komp
 
Bigdaddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Križevci
Postovi: 97
(riješeno) Samsung 2032BW titranje

Svaki put pri paljenju nakon kaj je duze vrijeme bio ugasen ili dok se digne iz stand stand by nakon duze vremena provedenog u tom stanju ekran titra jedno 3-4 min i onda se smiri i sve ok. E sad nebi to bilo tak strasno da u pocetku to nije trajalo do 1 min znaci sve duze i duze, pa sami time i vise zivcira a i zabrinjava. Malo sam proguglo i istrazio i kolko sam skuzio to je do kondenzatora, e sad jel ima jos koja druga stvar do koje to moze biti?

A ako je kondenzator kolko dode i jel se isplati to mjenjat ili nek dura kolko dura pa kad rikne novi posto je ovaj vec oko 4 godine u radu? (ne mislim na jedan kondenzator znam da je on par lipa nego na covjeka koji bi naplatio rad na tome i ne nemam nikog ni poznatog nit u ovoj prciji ima koga ko to radi bar kolko ja znam a nit imam lemilicu pa da se sam upustim u to. znaci u racun ide prijevoz + popravak).
Bigdaddy je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2012., 09:43   #2
baban
Premium
Moj komp
 
baban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: DE
Postovi: 591
tako je bilo na mom samsungu 2232bw
nije mi se dalo s tim zajebavat nego odneo kod rtv majstora i platio 100kn ako se dobro sjecam..mislim da su bila u pitanju 4 kondenzatora
baban je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.11.2012., 12:07   #3
Bigdaddy
Home of The Brave PCE :))
Moj komp
 
Bigdaddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Križevci
Postovi: 97
Znaci isti problem i bili su kondenzatori ok hvala ti na odgovoru sad sam bar 99% siguran kaj je samo kaj je meni rtv majstor rekel da on ne otvara nikaj ispod 150kn pretpostavljam da bi me na kraju doslo 200 sigurno, e sad se postavlja drugo pitanje koje je i gore postavljeno jel ima to smisla za te pare popravljat? odnosno kolko je vrijednost ispravnog ovog modela?
Ovaj navedeni je 22 pa se za 100 kuna sigurno isplatilo samo neznam bas da bi se za moj ispaltilo i to 200.
Bigdaddy je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2012., 12:34   #4
baban
Premium
Moj komp
 
baban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: DE
Postovi: 591
a gle, ja sam tad razmisljao i o novom monitoru
e onda ako bi uzeo novi nebi vise 22'' nego 24'', nebi opet tn nego ips matricu, te nebi ovo, te nebi ono..
i onda sam si puko samar i odnio ovaj majstoru i da je bilo i 200+kn platio bi
i ustedio sam si 2000kn
baban je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2012., 12:37   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Istina da si ograničen lokacijom tj. izborom potencijalnog servisera, tebi zapravo samo treba netko sa lemilom i iskustvom u lemljenju.
Sam obaviš ostalo:
rastavi (vidi na netu kako se rastavlja) > na glavnom pcb - u popišeš elektrolite (kapacitet, napon, oblik, gabarit) > takve nabaviš nove (99% trebaju biti low-esr karakteristike) > sa pcb - om i novim kondenzatorima odeš kod nekog da ih zamjeni > doma sve spojiš i složiš kako je bilo.
Pogledaj: http://www.badcaps.net/forum/showthread.php?t=9179

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 03.11.2012. u 12:52.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2012., 08:37   #6
Bigdaddy
Home of The Brave PCE :))
Moj komp
 
Bigdaddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Križevci
Postovi: 97
Citiraj:
Autor baban Pregled postova
a gle, ja sam tad razmisljao i o novom monitoru
e onda ako bi uzeo novi nebi vise 22'' nego 24'', nebi opet tn nego ips matricu, te nebi ovo, te nebi ono..
i onda sam si puko samar i odnio ovaj majstoru i da je bilo i 200+kn platio bi
i ustedio sam si 2000kn
Isss ja neznam jel mi citas misli ili kaj al tocno je tak i bilo: Kaj sad ovaj je za kujac idemo odma na 24 idemo na IPS vec sam temu poharo vec je Dell U2412 izabran, jos si samo samarcinu moram stisnut i to je to

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Istina da si ograničen lokacijom tj. izborom potencijalnog servisera, tebi zapravo samo treba netko sa lemilom i iskustvom u lemljenju.
Sam obaviš ostalo:
rastavi (vidi na netu kako se rastavlja) > na glavnom pcb - u popišeš elektrolite (kapacitet, napon, oblik, gabarit) > takve nabaviš nove (99% trebaju biti low-esr karakteristike) > sa pcb - om i novim kondenzatorima odeš kod nekog da ih zamjeni > doma sve spojiš i složiš kako je bilo.
Pogledaj: http://www.badcaps.net/forum/showthread.php?t=9179
Hvala Nikky nest takvog sam i mislio, pogledo vec i video na youtube o rastavljanju jedino opet neznam koga bi molio da mi to zalemi, ali ipak me tvoj post gurnuo opet na tu ideju nazad i tak bum i napravil i odnesel ovom rtv majstoru da mi sam zalemi vise od 100kn valjda nebu frajer racunal.

Hvala jos jednom svima na odgovorima sad ide rastavljanje valjda nem nikaj shebo

EDIT: Evo uhvatio se posla zacas rastavljeno spajat ni necu dok se ne zamjeni. Uglavnom 6 ih je napuhnuto i svi su jednaki, e sad ako ko zna di se u ZG-u mogu nabavit takvi kondenzatori bilo bi odlicno, ovako sve kaj pise na njima:

SAMWHA WB
25 V
470 uF
105 C (M)

gabariti: 10mm promjer, oko 17mm visina
jos pise sa druge strane: V8A

Zadnje izmijenjeno od: Bigdaddy. 04.11.2012. u 14:52.
Bigdaddy je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2012., 20:27   #7
Bigdaddy
Home of The Brave PCE :))
Moj komp
 
Bigdaddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Križevci
Postovi: 97
Eto moze lock, hvala baban na potvrdi problema i Nikky na sugestijama

Kondenzatori 15kn, trazenje po KŽ ko ce mi to zalemit (neprocjenjivo ) i nakraju nadeno i placeno 50kn + malo vremena i zivaca za rastavljanje i spajanje monitora. Sve u svemu nije lose, monitor radi ko beba bez titranja cak mi se i slika cini ljepsom al mislim da je to samo psihicki ucinak
Bigdaddy je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2012., 22:01   #8
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Kako nije psihološki učinak ?
Uložio si "neprocjenjivi" trud i rad i zato je rezultat "ljepša slika"
Šalu na stranu, ne bi bilo prvi put da uređaj radi bolje ili stabilnije sa kvalitetnijim komponentama.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 15:05   #9
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
Monitor titra nakon paljenja

Pozdrav,
imam problema s monitorom u zadnje vrijeme (radi se o Samsungu 2232BW via DVI) kojemu slika titra nakon sto se upali / ili nakon sto izađe iz sleep modea. Cak nisam ni siguran dali je hardverski ili softverski problem(win7 64bit i gtx460), ali ja ipak mislim da je hardverski. Trenutno nemam neki zamjenski kabel tako da ne mogu isprobati drugi dvi/vga kabel ali ako imate neki prijedlog mozda netko nade rjesenje.
Hvala
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 15:42   #10
niramx
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 6
Ako radi poput stroboskopa (blica) prilikom paljenja, najvjerovatnije su ti otišli kondenzatori na napajanju monitora. Vidi: https://www.youtube.com/results?sear....1.cnYPapZPYXI
niramx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.02.2013., 16:24   #11
Bigdaddy
Home of The Brave PCE :))
Moj komp
 
Bigdaddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Križevci
Postovi: 97
Citiraj:
Autor rokoko Pregled postova
Pozdrav,
imam problema s monitorom u zadnje vrijeme (radi se o Samsungu 2232BW via DVI) kojemu slika titra nakon sto se upali / ili nakon sto izađe iz sleep modea. Cak nisam ni siguran dali je hardverski ili softverski problem(win7 64bit i gtx460), ali ja ipak mislim da je hardverski. Trenutno nemam neki zamjenski kabel tako da ne mogu isprobati drugi dvi/vga kabel ali ako imate neki prijedlog mozda netko nade rjesenje.
Hvala
Bok, pročitaj ovo tu mislim da ćeš uvidjet neke sličnosti.
Sretno u popravku i samo hrabro

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=239880

Zadnje izmijenjeno od: Bigdaddy. 14.02.2013. u 16:25. Razlog: zaboravio link :D
Bigdaddy je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 16:33   #12
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
da vjerojatno je to, hvala Vam!

sad jos samo moram nac nekog u ZG tko moze zalemit to...inace jel ima nekih opasnosti za monitor sto vrijeme odmice ili nije hitan popravak?
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 17:09   #13
niramx
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 6
Mislim da ti nitko baš ne može na ovo točno odgovoriti (jer ovisi kako je napajački dio konkretnoga monitora složen), ali uzmi kao generalno pravilo - promjeniti čim prije dok ne bude veće štete. Osim ako baš želiš imati povoda da promjeniš monitor.
S time da pripazi na vrstu kondenzatora jer čitam da obični konzaći baš i ne traju dugo. Potraži LOW ESR ilitiga po naški kondenzatori sa niskom impedancijom.
niramx je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 19:29   #14
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
ok, hvala
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 23:27   #15
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Ja bi isto na svom trebo zamjenit kondiće, meni titra svega 10-ak sekundi nakon paljenja. Trebo bi pitat frenda koji je isto u Zg da mi zalemi, pa bi mogli zajedno, možda nam da popust na količinu .
domina je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2013., 00:13   #16
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
haha, moze, javi
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na