Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.11.2023., 23:13   #1
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
MPC-HC i 4k TV

poz.
trebam savjet/pomoc.


do sad je setup bio MPC-HC+madVR. TV na koji saljem preko HDMI-a Samsung 1080p.
u playeru namjesteno da automatski prebacuje na refresh rate u zavisnosti source-a 23-24fps na 24Hz itd. funksioniralo savrseno godinama.


danas stavio TCL c645 i ne uspjevam nastelat doticno nikako. monitor mi je na 1080p, a TCL je na 3840*2160*60Hz u desktopu.


kad postelam u playeru da se prebacuje refresh rate sve ode u krasni klinac. video zabloka, moram srusit player i resetirat komp jer vise nijedan player ne radi.
kak to postelat? jel treba forsat na TV isto 1080p rezoluciju jer ovak neide or what?


geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2023., 01:50   #2
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,062
Najvjerojatnije ta reza ne podržava 23hz. Provjeri u control panelu od grafe koja reza podržava pa stavi na to.

Ili uključit smooth motion u madvr i ostavit na nativnoj rezi.
Ili uključit "smooth motion" ekvivalent od telke, stavit ga na najnižu vrijednost, tek tolko da eliminira judder a da pri tome ne pretvori video u "soap opera effect". Navodno novije telke rade čist prisojan posao što se eliminacije juddera tiče.
kopija je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.11.2023., 14:54   #3
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
nije do toga. skuzio sta je i necu moc to rjesiti.
win7 + r5 5600 + adrenalin driver.
tu negdje lezi problem jer ionak je knjakasto to sve skupa, al dela dok nisam ubacio ovaj tv u igru. cim vratim stari sammy 1080p sve dode na svoje i fercera bez greske.

ak stavim ovaj tcl odma se adrenalin rusi kod prebacivanja rezolucije/osvjezenja.


al nevezano za to, totlano sam razocaran kak ekšli odvratno i gadno izgledaju svi source-evi 720p/1080p koje sam probao na njemu. to je negledljivo totalno :-(.
nisam mislio da ce bas tolko gadno bit iskreno. hebga sad bi trebalo "nabavljat" sve serije/filmove u 2160p zbog vrazjeg TV-a jer nemos vise kupit 1080p TV iznad 43" kolko vidim. koma.


vjerovatno cu vratit TV i nadat se da ce ovaj sammy pozivit jos neko vrijeme.


geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2023., 16:24   #4
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,062
Čekaj malo, pa vidim po speckama da podržava 120hz?
Pa onda ga fino stavi na 120Hz i riješio si problem 23p juddera, netreba ti prebacivanje.
A što se tiče loše slike, pa i to može madvr riješiti, pod uvjetom da imaš dovoljno jaku grafu.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2023., 18:37   #5
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
nije c645 120Hz. bar ne klasicni AFAIK.

on radi na 24Hz bez problema. probao sam manualno namjestit. nije u tome stos. kazem u adrenalin/win7 je negdje problem. zato i kazem da necu uspjet rjesiti problem jer znam da nemoram ocekivat solution.
al rekoh, jako sam razocaran u kvaliteteu materijala pa ozbiljno razmisljam da ga vratim i zaboravim na to for the time being.
grafa je rx6800 tak da tu nebi smjelo bit problema


e da, OS vidi ovaj TCL kao generic PnP monitor (max 60Hz). jel zna tko dal je kojim slucajem, sto sumnjam, moguce ubost nekakav driver?
ja nisam nasao


edit: btw TV ima 3 HDMI, manual je za krasni k i nis ne objasnjava. jel zna tko na koji je preporucljivo spojit PC? na samsungu sam to uvjek znao jer je pisalo a i mogao se bacit u game mode da se automatski poiskljucuju sva ona s*anja nepotrebna.
imam:
HDMI1 - sad sam tu spojen
HDMI2 (SERVICE)
HDMI3 (eARC/ARC)

Zadnje izmijenjeno od: geronimo_2. 24.11.2023. u 18:47.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2023., 08:49   #6
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
isprobao ovo gore sve skupa u win10. radi sve bez greske. prebacuje rezolucije bez rusenje. znaci da je do OS/adrenalina ko sto sam i mislio.

nego ako moze, moze malo pojasnjenje sto kazete da ako se je panel na 120Hz da onda ne treba switch-at refresh .

jer tu vidim da sam se onda zahebo. nisam vidio potrebu ic na 120/144Hz TV jer ne namjeravam igrat na njemu, ali ako mi to rjesava problem potrebe switch-anja refresha onda bi isao sljedeci put (kad krepa sammy) na c735 koji ima 120Hz.


btw uspio sam natjeraj ovaj c635 na 120Hz. on ima nekoliko modova slike. ono movie, standard, HDR...
kad ga se prebaci na game mode automatski se baci na 1440p i 120Hz. kad ga se prebaci nazad na movie mode, ako se to brzo napravi ostane na toj rez/refreshu. dal je bug neznam, al fercera. e sad mene zanima samo kolko se tu izgubi na kvalitete slike obzirom da to nije nativna. sami text u win-u izgleda ogavno sam po sebi, al to me ne dira.

u svakom slucaju mislim da ovaj TV saljem nazad i vracam sammy jer meni je i dalje suludo da mi je slika ljepsa na njemu. i ostrija i nekako ugodnija. testirao sam i sa 2160p source-om i dalje mi on izgleda puno bolje.


geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2023., 16:20   #7
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,062
24p (iliti 23.976 AKA 23p) na 120hz nema judder jer je 24X5=120
Jedino možeš imat judder problem s 25p u 120hz scenariju.

30/60p također glatko vrti na 120Hz
Uglavnom, uljuči smooth motion u madvr, on će ti riješiti eventualni problem s 25p, a i ovi njegovi superiorni(ji) upscaling algoritmi tipa Jinc bi ti mogli riješit problem s lošom kvalitetom slike.
Također, pogledaj malo u opcijama telke dal ima kakva opcija tipa "sharpening" ili takva neka điđa-miđa, možda te to jebe jer ti telka radi upscaling s nekakvim jadnim bilinear algoritmom pa ti to upropasti sliku jer telka moguće ima nekakav jadan čip za obradu slike.
Uglavnom, u madvr scenariju, treba težit tome da grafa/telka što manje "obrađuje" video već to u potpunosti prepustiš madvr-u.
Nauka je to sve, ali se na kraju isplati.
Također se poigraj s procesing-zoom control-black bars removal, zakon feature madvr-a.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2023., 17:59   #8
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
fala za info.


saljem TV natrag za sad i def idem na 120Hz sljedeci put.


ono sto me interesira ako znas jer sve sto sam i naucio o tematici, pred puno godina, sam i zaboravio jer nemam vremena stalno bit u toku. nastelao sve davnih dana i drzim dan danas tak. postat cu slike postavki iz mad-a da prokomentiras ak ti se da.


dali ako novi tv bacis u 1440p kako sam gore naveo, teoretski on 720p/1080p materijal upscale-a na 1440p znaci imact na quality bi trebao bit manji neg ako je on u 2160p i upscale-a na tu rezu il ja to krivo kuzim?
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2023., 18:20   #9
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,776
Možeš za svaki slučaj na Windows 7 OS-u, čisto da i to eliminiraš, probati (naj)novije verzije MPC-HC (2.1.2) + madVR (0.92.17) kombinacije.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2023., 18:22   #10
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
probao, jer bio sam na MPC-HC.1.8.7.x86 - portable, al isti klinac. navedenu v mad-a imam vec par g i nije mi jasno sta se to ne updejta jer kolko vidim jos uvjek je ta verzija latest, il oni mozda updejtaju inside that ?


edit:
moj trenutni settings, al to def treba upgrejdat jer zadnji put kad sam se igrao stime pred puno g, puno slabija grafa je bila u igri. ak imate neki savjet gdje krenut...













Zadnje izmijenjeno od: geronimo_2. 25.11.2023. u 18:33.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.11.2023., 18:31   #11
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,776
Nažalost ide tak tim njihovim tempom, dobro da i MPC-HC nakon kaj su ga službeno prestali razvijati nije ostal na onoj 1.17.13 verziji. Ovak ipak ide i živi dalje.

Makar, ako si sve žive kombinacije već isprobal, to je to, eventualno možeš reda radi unutar postavki još i Enhanced Video Renderer ili MPC Video Renderer provjeriti.

Kaj se madVR postavki tiče, baci pogled na ovaj vodič, ako bude od kakve pomoći.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 25.11.2023. u 18:47.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2023., 19:34   #12
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,062
@geronimo, to što si postao su defaultne postavke, što nije nužno loše.
Rekoh, probaj pod image upscaling stavit Jinc AR.
Naravno, sve ovisi o samom source-u, probaj skinut neki BR rip od 40-ak GB pa javi rezultate, nemereš od govna kremšnitu napravit, ali madvr može napravit da barem manje smrdi

Cijela ta HTPC problematika je još uvijek rocket science, treba učit i bit stalno u toku.
Najbezbolnije riješenje je kupit pristojan TV koji fino mrežno ili bežično povezeš s PC/NAS i mirna bosna.
kopija je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na