Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 27.10.2014., 09:31   #2311
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
@orbital_station, evo savjet, koji god odabereš loše si odabrao. Generički uređaji sa lošim supportom i još lošijom podrškom za ROM-ove.
Zašto izabrati te odrone pored Coolpada, THL-a, Jiayu, Lenovo itd?

Citiraj:
al se moze narucivati iz kine? Znam da su neki neredi tamo bili...
To je šala ili stvarno pitaš?
GoodLooker je offline  
Staro 27.10.2014., 09:51   #2312
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Nije šala, kaže da je dosta istraživao.

U vezi coolpada f2, tek danas ide sigurna informacija o procesoru, sve drugo je nagađanje.
Jedino je sigurno da je cijena ispod 1000kn.

Darmar, baterije su istih dimenzija pa pretpostavljam da im je i masa ista?
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.10.2014., 11:39   #2313
darmarH
Premium
 
darmarH's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: zanzibar donji
Postovi: 383
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
Darmar, baterije su istih dimenzija pa pretpostavljam da im je i masa ista?
dobro pogađaš.. mislim da je to samo vizualna konfekcija da lakše upadne u oči potencijalnim kupcima.. al na primjeru sestrinog g2s koji ima stariji proc dualac (cortex a9 u 40nm tehnologiji) i veću rezoluciju (960x540p) mogu reći da budu tri dana autonomije vrlo vjerojatno prosjek, pa na više..
darmarH je offline  
Staro 27.10.2014., 12:57   #2314
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,346
MediaTek dodao još jedan čipset u svoj fond - MTK6753: octa core, 64-bit
http://www.phonearena.com/news/Media...arrier_id62175
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 27.10.2014., 15:05   #2315
kmee
njak njak
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zgb
Postovi: 59
Citiraj:
Autor kmee Pregled postova
Ima netko preporuku kakvih slušalice za kineske mobitele tipa ovih Ivery IS-1 sa switchem što je spominjao Dakok ili nešto slično ali da nisu in-ear već obične da se čuje i promet dok sam na biciklu?
Ako nekom treba info. Na kraju preko aliexpressa uzeo Ivery IS-2 koje također imaju switch ali nisu in-ear. Rade ok ali ne bih preporučio selera jer je malo zavlačio s trackingom. Koštale 4 dolara.
kmee je offline  
Staro 27.10.2014., 16:21   #2316
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,350
Nadam se da ćemo čim priej vidjeti i telefone u trgovinama s novim chipsetima.
__________________
.
Ag008 je offline  
Staro 27.10.2014., 16:34   #2317
mate81
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Kastel Novi
Postovi: 45
Citiraj:
Autor orbital_station Pregled postova
Jel moze savjet troumim se između ova tri moba.
Cubot x6
iNew v3
Eachine M1

Dosta sam istrazivao i naginjem prema cubotu.
Dal ima jos koji u tom cjenovnom rangu koji nisam našao, a dobar je?
Dal se moze narucivati iz kine? Znam da su neki neredi tamo bili...
Prijatelju, premalo si istrazivao, istrazuj dalje ili poslusaj svajet koji ti je vec iznesen ovdje. Ovo sto si naveo je odron do odrona.
mate81 je offline  
Staro 27.10.2014., 20:42   #2318
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Citiraj:
Autor orbital_station Pregled postova
Jel moze savjet troumim se između ova tri moba.
Cubot x6
iNew v3
Eachine M1

Dosta sam istrazivao i naginjem prema cubotu.
Dal ima jos koji u tom cjenovnom rangu koji nisam našao, a dobar je?
Dal se moze narucivati iz kine? Znam da su neki neredi tamo bili...
Ovo mi se učinilo kao neka zebancija...kad ono ozbiljno čoek misli
Pa pustite ga, neka kupi.
Iako osobno se za ova 3 moba nebi ni sagnuo da ih podignem sa zemlje. Ali to sam samo ja...
Brko je offline  
Staro 27.10.2014., 23:34   #2319
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Mda, samo ti
Ja bi ih zalio da propupaju...
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 28.10.2014., 07:47   #2320
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,346
OPO dobio bambus kućište po prihvatljivoj cijeni od 10$
http://www.gizchina.com/2014/10/27/a...sts-just-9-99/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.10.2014., 08:17   #2321
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
Citiraj:
Autor orbital_station Pregled postova
Jel moze savjet troumim se između ova tri moba.
Cubot x6
iNew v3
Eachine M1

Dosta sam istrazivao i naginjem prema cubotu.
Dal ima jos koji u tom cjenovnom rangu koji nisam našao, a dobar je?
Dal se moze narucivati iz kine? Znam da su neki neredi tamo bili...
Moj glas ide za eachine. Ekstra mobitel. Al m3 je bolji
pokra89 je offline  
Staro 28.10.2014., 10:11   #2322
dinox
Banned
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: juga
Postovi: 113
Question

Momci

Molim pomoc

Kupio bih jedan od ovih mobitela:

1) ZTE Nubia X6 Quad Core Smartphone Snapdragon 801 MSM8974AB 6.4 Inch 1920x1080 pixels FHD Capacitive Screen Android 4.3 Dual Camera Bluetooth GPS NFC 2GB 32GB


4250mAh Battery (non-detachable), memorija nije prosiriva








2) ZTE Nubia Z7 Max 4G LTE Phone Android 4.4 Quad Core MSM8974AC 2.5GHz 5.5 Inch 1920x1080 FHD IPS Multi Point touch Capacitive Screen Dual Sim Card Bluetooth GPS Dual Cameras 2G 32G



3100mAh Battery (non-detachable), memorija je prosiriva









3) Coolpad 9976A MTK6592 Octa-core 1.7GHz 7.0inch Gorilla Glass OGS 1920 x 1200 Screen 2G 8G 5.0MP + 13.0MP NFC Smartphone



4000mAh Battery (Contained in the phone), memorija je prosiriva





http://www.devicespecifications.com/...rison/5a843382



Zelim dual sim mobitel sa li-ion baterijom sa sto vecim SOT-om (minimalno 6-8 sati), a i da je kamera super, zelim ostre slike i video snimke sa puno detalja i sa prirodnim bojama, te da mogu praviti makro slike.

Ono sto me muci je da zelim imati mogucnost updatea firmwarea, a ako je mobitel rootan ne mogu to raditi bezbjedno po mobitel, a nisam vican sa ubacivanjem gapsa, neke procedure mi djeluju previse komplicirane, ne znam cak nista ni oko recoverija, niti zelim ubacivati custom romove.

Zanimaju me dvije stvari:

1. Koji od ovih mobitela mi preporucujete za moje potrebe (iskljucivo surfanje preko 3G/WifI i povremeno koristenje kamere)?

2. Posto ako narucim mobitel sa visejezicnim romom, rootan i sa google playstore necu ga moci nadogradjivati novim firmwareom (mozda novi bude donosio neka poboljsanja oko iskoristivosti i duzeg trajanja baterije, itd. - recimo Z7 Max citam da ima problem limita od 2,5 GB interne memorije za instalaciju aplikacija pa se trenutni vlasnici tog mobitela nadaju povecanju ili skidanju tog limita u nekim novijim verzijama firmwarea), da li ako narucim mobitel sa originalnim romom, bez roota i bez google playstore, da li cu moci instalirati sam aplikacije tako da ih skinem sa interneta? Ne koristim ih puno, evo koje mi najvise trebaju: Gmail, Yahoo Mail, Opera Classic, ES File Explorer (ne znam da li zahtijevaju root).

Hvala





Zadnje izmijenjeno od: dinox. 28.10.2014. u 10:21.
dinox je offline  
Staro 28.10.2014., 11:32   #2323
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Super kamera - pogledaj Vivo Xshot ili možda Xplay
Dobre makro slike ima veći broj "kineza" skupljih od 150 USD + PDV
Update firmware-a i nije toliko bitna stvar ako sve radi OK. Ako što pođe krivo, naučit ćeš
sve o rutanju i flešanju.
Ako ne igraš igrice, dovoljna ti je originalna interna memorija.
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 28.10.2014., 12:08   #2324
dinox
Banned
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: juga
Postovi: 113
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
Super kamera - pogledaj Vivo Xshot ili možda Xplay
Dobre makro slike ima veći broj "kineza" skupljih od 150 USD + PDV
Update firmware-a i nije toliko bitna stvar ako sve radi OK. Ako što pođe krivo, naučit ćeš
sve o rutanju i flešanju.
Ako ne igraš igrice, dovoljna ti je originalna interna memorija.
Hvala

Ali mobitel mora biti dual sim sa super kamerom i baterijom.

Da li neki od ova tri je to?

I da li cu sa originalnom internom memorijom moci instalirati Gmail, Yahoo Mail, Opera Classic, ES File Explorer aplikacije koje skinem sa interneta umjesto sa playstore kojeg necu imati?
dinox je offline  
Staro 28.10.2014., 14:04   #2325
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
ASUS ZenFone 6 za 250$ i sa mogućnosti osiguranja povrata troškova poreza. Ako ga se uhvati na happy hour i manje... Znači da bi se za cca 1500kn mogao dobiti odličan mob.
BTW ja sam naručio jednog THL-a sa pande tek toliko da vidim dali zbilja funkcionira ovaj povrat.
__________________
de.fang je offline  
Staro 28.10.2014., 14:56   #2326
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Citiraj:
Autor dinox Pregled postova
...
I da li cu sa originalnom internom memorijom moci instalirati Gmail, Yahoo Mail, Opera Classic, ES File Explorer aplikacije koje skinem sa interneta umjesto sa playstore kojeg necu imati?
Google je u praksi ugl. zanimljiv radi sinkronizacije Gmaila a ima raznih načina
za ubacit Playstore i ostale google aplikacije. Dosta kineskih marki nudi ubacivanje google aplikacija preko GMS paketa kroz tvornički recovery.
S originalnom memorijom možeš imati i stotinjak aplikacija poput ovih koje si naveo.


Na Zol-u su ocjene:
Nubia X6 - 3.7
Nubia z7 - 3.7
Coolpad 9976A - 3.9

Traženje nijansi oko kamere, baterije itd bi oduzelo previše vremena pa se malo potrudi oko guglanja
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 28.10.2014., 16:17   #2327
5rich
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 28
Question

Pozdrav svima trebala bih vašu pomoć, naime trebala bi dva mobitela sličnih performansi.
Ono što je važno da je što fluidniji , da se može normalno surfat s njime po netu ,da se mogu igrati zahtjevnije igrice i da naravno ima solidnu bateriju te ok kameru . i budžet za jedan mob je 1500 kn( sa svim davanjima )

Gledala sam ove mobove Jiayu g4s , coolpad f1 , huawei honor 3c , xiaomi rednote 4g i čula sam da izlazi novi coolpad f2 pa je i on u razmatranju.

Molila bih da mi pomognete u odabiru, Hvala
5rich je offline  
Staro 28.10.2014., 17:04   #2328
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Da si pogledao/la 2 posta iznad vidili bi da ima zenfone 6 koji je bolji od svih navedenih
__________________
de.fang je offline  
Staro 28.10.2014., 17:24   #2329
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 542
Citiraj:
Autor de.fang14 Pregled postova
Da si pogledao/la 2 posta iznad vidili bi da ima zenfone 6 koji je bolji od svih navedenih
Preporučuješ ženskoj osobi uređaj s ekranom od 6 inča, uz to ima ogroman bezel čime je dimenzijama veći čak i od Nexusa 6 koji ima praktički jednako velik ekran. Uz to, tijekom mojeg kraćeg druženja s Asus Memopad tabletom koji također koristi Intelov SoC(doduše ne taj isti pa možda i ne stoji primjedba) primjetio sam da poneke igre koje bi i na znatno slabijim Allwinner/Mediatek/Qualcomm SoCovima radile izvrsno štekaju zbog očito loše optimizacije za Intel. Kad se sve zbroji i oduzme, te doda činjenica da sa 250 dolara već košta ozbiljniju svotu novca ja bi ga preskočio i uzeo nešto drugo. Moji prijedlozi bi bili Moto G2 ovdje: http://www.mobicity.co.uk/motorola-m...l#.VE_CK_ldUeE

Ili pak Lenovo A806/Coolpad F1 ako je kamera bitna. Uz napomenu da za Coolpad F1(a potencijalno i Lenovo A806, nije još nitko prijavio) treba biti spreman na moguću potrebu za flešanjem roma. Ako ti to već na prvu zvuči kao špansko selo, laganini preskoči i uzmi Moto G2. Dnevne slike i tako izgledaju sasvim solidno, a što se fluidnosti tiče je ispred svih navedenih, ima sigurnu nadogradnju na novi Android L(5.0) te vjerojatno sve njegove iteracije.
bg_4_l je offline  
Staro 28.10.2014., 17:29   #2330
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Coolpad F1, Honor 3C...
Ako ti paše mobitel s 1.3 cm većom dijagonalom od svih spomenutih baci oko i na Zenfone 6.
Recenzija


PS

Kakva je sad stvar s mobicityjem - dodaju li vat ili ne?
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 28.10.2014., 17:36   #2331
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 542
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
Coolpad F1, Honor 3C...
Ako ti paše mobitel s 1.3 cm većom dijagonalom od svih spomenutih baci oko i na Zenfone 6.
Recenzija


PS

Kakva je sad stvar s mobicityjem - dodaju li vat ili ne?
Ne dodaju, još uvijek. No cijene su im za većinu uređaja toliko veće od konkurencije da se većina uređaja i dalje isplati uzeti na njuškalu(od ovih flagshipova), a kineze iz kine. Ima par iznimaka naravno, Moto G i G2 su među njima jer su kod nas cijene prevelike.
bg_4_l je offline  
Staro 28.10.2014., 17:37   #2332
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor bg_4_l Pregled postova
Preporučuješ ženskoj osobi uređaj s ekranom od 6 inča, uz to ima ogroman bezel čime je dimenzijama veći čak i od Nexusa 6 koji ima praktički jednako velik ekran. Uz to, tijekom mojeg kraćeg druženja s Asus Memopad tabletom koji također koristi Intelov SoC(doduše ne taj isti pa možda i ne stoji primjedba) primjetio sam da poneke igre koje bi i na znatno slabijim Allwinner/Mediatek/Qualcomm SoCovima radile izvrsno štekaju zbog očito loše optimizacije za Intel. Kad se sve zbroji i oduzme, te doda činjenica da sa 250 dolara već košta ozbiljniju svotu novca ja bi ga preskočio i uzeo nešto drugo. .
Nije navela koju veličinu ekrana bi htjela, a većina onih koji surfaju i igraju vole veći ekran. Preporučio sam joj kvalitetan mobitel za odličnu cijenu, ne vidim u čemu je problem. Moja bolja polovica se riješila zte v967s i odmah preuzela thl w7s koji je 5,7" i kaže da joj ta veličina ekrana super. e da i može birati boju :-)
__________________
de.fang je offline  
Staro 28.10.2014., 19:15   #2333
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
Vecina žena voli da je sto veci, tako da mislim da veličina može bit samo prednost
pokra89 je offline  
Staro 28.10.2014., 19:20   #2334
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,179
Danas nabavio Meizu MX3
sutra ću malo poslikati da vidim kakve fotke dela
chief_wolfinjo je offline  
Staro 28.10.2014., 20:43   #2335
darmarH
Premium
 
darmarH's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: zanzibar donji
Postovi: 383
U teletu ga imaju u ponudi, al samo bijeli..
__________________
umjetna inteligencija ne može se mjeriti sa ljudskom glupošću

Zadnje izmijenjeno od: darmarH. 28.10.2014. u 20:53.
darmarH je offline  
Staro 29.10.2014., 00:26   #2336
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Mislim da bi specifikacije s Jingdonga mogle biti nešto poput službene potvrde da
Coolpad F2 stvarno ima Qualcomm Snapdragon 615 čipset:

Citiraj:
Inačica operativnog sustava Android 4.4
CPU brand Qualcomm Xiaolong
Model procesora MSM8939
CPU frekvencija 1.5GHz
CPU Osam jezgri
Ima i kompas

Cijena je ispod 1000 kineskih kunića

Pitanje: malo sam kopao ali ne nalazim podatke o tome kako Snapdragon 615 stoji u usporedbi
s MTK6592.
Adreno 405 hvale na sva usta ali ukupno...
Ima l' netko da zna?

P.S.
Komentar s kineskog portala (google translate):
Citiraj:
Možete vidjeti iz prethodnog testova, igre na zaslonu 720p rezultat blizu 801 snapdragon na 1080p rezultat.
Drugim riječima, iskustvo igranja na 720p je još uvijek vrlo glatka i može doseći gotovo vrhunske rezultate.
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.

Zadnje izmijenjeno od: Dakok. 29.10.2014. u 00:34.
Dakok je offline  
Staro 29.10.2014., 00:33   #2337
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 542
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
Mislim da bi specifikacije s Jingdonga mogle biti nešto poput službene potvrde da
Coolpad F2 stvarno ima Qualcomm Snapdragon 615 čipset:



Ima i kompas

Cijena je ispod 1000 kineskih kunića

Pitanje: malo sam kopao ali ne nalazim podatke o tome kako Snapdragon 615 stoji u usporedbi
s MTK6592.
Adreno 405 hvale na sva usta ali ukupno...
Ima l' netko da zna?
Za preliminarno je okej pogledati ovo http://www.gsmarena.com/ifa_2014_htc-review-1129p2.php.

Za ostale benchmarkove bi se sigurno našao još koji review od Desire 820. Nije to high end chipset ni po kojem mjerilu, ali uz dobar rom trebao bi omogućiti fluidan rad.
bg_4_l je offline  
Staro 29.10.2014., 00:49   #2338
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Da, našao sam za nekakav antutu v5 od oko 27000 (oko 6500 za 3D).
Znam da nije high-end, više me zanimalo kakav je u usporedbi s 6592 čipsetom...

Zanimljivo da se pojavio (GFXbench) i HTC Desire D820us s novim MTK6752
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 29.10.2014., 01:06   #2339
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,888
Po meni je to idealnan chipset za 720p telefone i konacno nes novo. 405 je cini mi se dobar skok sa 305.
MAGARAC je offline  
Staro 29.10.2014., 05:37   #2340
keyser_s()ze
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 583
Ozbiljno razmišljam o Thl t6 pro, pa me zanima da li mob ima neki ozbiljan problem čim ga se skoro sve stranice riješavaju po 117$?
keyser_s()ze je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na