Forumi

Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori

Uređivanje
Staro Jučer, 20:10   #91
jp_rv
Premium

Datum registracije: May 2014
ja sam u ovome malo ozbiljnije tek zadnje 3-4 godine, i zapravo se držim mikrotik/ubnt/tp-link kombinacije.

mikrotik ima "da" uređaje i "ne" uređaje. outdoor su im odlični za prosječnog korisnika, čitam da su rješili i problem sa arm ac uređajima. ne rade kao cambium, ali s obzirom na cijenu to se od njih baš ni ne očekuje. za casual ptp ili ptmp link, definitivno preporuka.
imam ih 7-8 razbacano po gradu, do sada je samo jedan sxt cedio, ali je kupljen rabljen. reinstalirao ga, opet radi. svi ostali jednom kad ih upališ, zaboraviš da postoje.

indoor me se nije dojmio nikako. počev od pokrivanja, do toga da im cap-ovi umiru i imaju bubice. koristim hap mini i hap lite po doma jer ih imam, i jer ionako moraju pokrivati samo 1 prostoriju. ali za nešto veće od toga - nisu.

ubnt - nikad ozbiljnijih problema. moj powerbridge je maaaalkice zastario i povećani broj konekcija ga ubije. sa ostalim outdoor uređajima nikad problema. malo su jadni sa opcijama tho.

tp-link - sa originalnim softverom nemam neka ozbiljna iskustva. sa openwrt-om rade fantastično. laki za podesit, rock solid, sa free softverom koji na cheapo hardveru radi jako dobro , koji ima brdo funkcija ali nije kompliciran kao routerOS.

za po doma - definitivno tp-link + openwrt kombo. za outdoor preostala 2.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro Danas, 08:16   #92
Mommistake
or dadmistake?

Mommistake's Avatar

Datum registracije: Nov 2008
Vidim da nisi nikada radio nešto takvo u produkciji ili mjestu gdje sve ovisi o tvom linku i wifi-u.

UBNT ima svojih problema, pogotovo kada nije "za po doma". Njegov provisioning svako malo je užasan, switch se izblesira, poe se neće upaliti itd. Uglavnom ima problema. Ne onakvih s kojima se ne može raditi, ali ima problema.

Mikrotik ima svojih muha, ali za routere, odlični. 2011, 3011 i CCR, odlični strojevi. Mikrotik kao AP, niti koristimo niti ćemo se ikad vraćati na njih.

TP-Link ne koristimo, izbjegavamo. Bilo gdje da pričam s ljudima, uvijek se D-Link i TP-Link spominju zajedno s riječi smeće, odron itd. Ne ulazim u to, nisam ih nikada koristio, ali kada radim procjenu mreže i ponudu za implementaciju nove mreže, TP-Link i D-Link idu direktno u smeće.

Uglavnom, kako je kolega Nikky napisao, svaka roba ima svog kupca i jako ovisi o tome što radiš i što trebaš.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro Danas, 08:29   #93
jp_rv
Premium

Datum registracije: May 2014
nisam. naveo sam svugdje "za kućnog/prosječnog korisnika".
naravno da će se stvari razlikovati u odnosu na neki drugi scenarij. uostalom, tada se niti jedna od tih marki ni ne gleda, firme s kojima radim prelaze na cambium. linkovi su ostali na tiku, ali hotspot ap-ovi su cambium.
samo tada jedan AP ne košta više 500-600kn, nego košta 2000kn. a to je cifra koju će malo koji kućni korisnik platiti.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro Danas, 08:36   #94
Mommistake
or dadmistake?

Mommistake's Avatar

Datum registracije: Nov 2008
Pogledaj Ruckus, pa vidi cijene
Mommistake je offline   Reply With Quote
Odgovori

Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme