Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.04.2019., 10:21   #2671
nikoss
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 42
Citiraj:
Autor zupy Pregled postova
Sve u svemu iako meicu daje bolji hw za iste ili manje novce xiaomi je bolji paket/kupovina.
Slazem se. Ja imam meizu m5 note i cisto razocarenje. Podrska nula bodova,vec godinu ipol vrti beta verziju softvera iako je vec izasla nova stabilna verzija. Bjezite od meizu mij savjet.

Poslano sa mog M5 Note koristeći Tapatalk
nikoss je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2019., 13:17   #2672
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,270
Meizu M6(global) iz 2017 u 7 mjeseci dobio 5 ažuriranja.Klincu sam povoljno nabavio M5 Note i to kinesku verziju bez Play store(naknadno ga instalirao).I vidi se razlika između global verzija i kineza...
Na global verziji Flyme je skroz pojednostavljen.Mogu se koristit navigacijske tipke na ekranu ili isključivo fizička tipka ispod ekrana koja je fingerprint,a služi i za kretanje kroz menu,povratak,skrolanje....
Može se koristiti launcher sa app drawerom ili bez.
Dakle usporediti prastari M5 Note sa kineskim softverom i novije verzije Flyme OS-a(od verzije 7) je besmisleno....
locks je online   Reply With Quote
Staro 27.04.2019., 20:27   #2673
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,270
Počeo lupat po gemištu jer me sekira kolega @nikoss

Danas na Meizu M5 Note prvo flashao Flyme 6.3 bez kojeg ne idu novije verzije.Tu je išao full wipe.Nakon toga je odmah ponudio Flyme 7.0 kojeg sam instalirao i nakon reboota je ponudio Flyme 7.1(ažuriranje iz 19.4.2019).Dakle mob iz 2016god još uvijek dobiva update.Dostupna je i Oreo nadogradnja u beti(7.8.5.30G),ali nisam još isprobao...

Navratio kod mame na gemišt i pogledam na njenom Meizu M6 dostupan security patch za 3.mjesec(mob iz 2017god.)...

Toliko o tome da je Meizu poluproizvod i kinez u rangu Cubota i Doogee
locks je online   Reply With Quote
Staro 27.04.2019., 22:53   #2674
nikoss
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 42
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Počeo lupat po gemištu jer me sekira kolega @nikoss



Danas na Meizu M5 Note prvo flashao Flyme 6.3 bez kojeg ne idu novije verzije.Tu je išao full wipe.Nakon toga je odmah ponudio Flyme 7.0 kojeg sam instalirao i nakon reboota je ponudio Flyme 7.1(ažuriranje iz 19.4.2019).Dakle mob iz 2016god još uvijek dobiva update.Dostupna je i Oreo nadogradnja u beti(7.8.5.30G),ali nisam još isprobao...



Navratio kod mame na gemišt i pogledam na njenom Meizu M6 dostupan security patch za 3.mjesec(mob iz 2017god.)...



Toliko o tome da je Meizu poluproizvod i kinez u rangu Cubota i Doogee
Pozdrav kolega. Ja sam dobio njihov update na betu 6.7.8.8 preko njihovog updatera bez flesanja i tako vec skoro godinu ipol a svaki dan provjeravam jel ima nova ali nista. Ako sam te dobro shvatio moram sam flesati na 6.3 da bi dobio najnovije?jer vidim da vec ima 7.1. Popij i za mene jedan gemist. Pozdrav

Poslano sa mog M5 Note koristeći Tapatalk
nikoss je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2019., 09:09   #2675
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,270
Au popio sam i koji više,al ajde dobro je vino pa ne boli glava...😁

Ako si na beti ne vrijedi čekati OTA.

http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=45&type=1

Ovdje skineš 6.3G i flešaš u recovery.Moraš tako jer ta verzija je zadnja s koje se može na 7.0 bez problema.Svakako klikni "clear data",ali pazi jer to briše sve.S obzirom da prelaziš s bete na stable tako je najsigurnije.
Kad si na 6.3 odmah provjeri ažuriranje i trebao bi ti ponudit 7.0,a nakon toga i 7.1.Tu ne treba full wipe,jer ostaješ na stable i androidu 7.0.
Ono što je najvažnije,M5 Note je još uvijek softverski podržan,što dokazuje verzija 7.1 od 19.4....
Ja još provjeravam dojmove o beti 7.8(Oreo) pa možda instaliram....😉
locks je online   Reply With Quote
Staro 28.04.2019., 12:41   #2676
nikoss
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 42
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Au popio sam i koji više,al ajde dobro je vino pa ne boli glava...😁

Ako si na beti ne vrijedi čekati OTA.

http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=45&type=1

Ovdje skineš 6.3G i flešaš u recovery.Moraš tako jer ta verzija je zadnja s koje se može na 7.0 bez problema.Svakako klikni "clear data",ali pazi jer to briše sve.S obzirom da prelaziš s bete na stable tako je najsigurnije.
Kad si na 6.3 odmah provjeri ažuriranje i trebao bi ti ponudit 7.0,a nakon toga i 7.1.Tu ne treba full wipe,jer ostaješ na stable i androidu 7.0.
Ono što je najvažnije,M5 Note je još uvijek softverski podržan,što dokazuje verzija 7.1 od 19.4....
Ja još provjeravam dojmove o beti 7.8(Oreo) pa možda instaliram....😉
Hvala. Ako budes isao oreo javi jel je dojmove. Pozdrav

Poslano sa mog M5 Note koristeći Tapatalk
nikoss je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2019., 16:58   #2677
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,270
Ništa ne nalazim po forumima.Čak se može instalirat Lineage OS na androidu 9.0....

Mislim da ću isprobati betu iako ovaj 7.1 radi sasvim pristojno...
locks je online   Reply With Quote
Staro 11.05.2019., 09:46   #2678
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,270
Znači nema teorije da više kupim nešto sa MTK procesorom,ma da mi ga i poklone,bacio bi ga u 3pm 😡

Meizu M5 Note 4000mAh baterija,5,5",MT6755...

Nakon tri sata igranja padne sa 97% na 41% i vruć kao sijalica...

MiA2 Lite 4000mAh baterija,5,84" ekran,SD625.

Drži cijeli dan uz igranje ,streamove,chatove,video pozive,lokacija...ma sve živo.Tek se ponekad kad je u sobi vruće primjetnije zagrije,ali se brzo i hladi.

Meizu ima brzi 24W punjač,koji je stvarno brz,ali šta vrijedi kad moraš čekati da se ohladi pa tek onda punit.
Inače dobar i jeftin mob upropašten je očajnim izborom procesora 😟
locks je online   Reply With Quote
Staro 11.05.2019., 10:16   #2679
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Čudno, kad je nekolicina ljudi ovdje uključujući i mene reklo da su ti MTK SoCovi drek, oš od podrške, oš od utjecaja na bateriju, bili smo skoro razapeti od strane pojedinih zastupnika kineskih brendova.
Jasno da čoek mora braniti ono što mu lovu donosilo švercom i reklamom, ali eto.
MTK nije bio jako dobar ni onda nije ni sada.

Mislim, je dobar. Za mobitele do 100-120 eura od kojih ne očekuješ ništa.

Sent from S7 Presidency Phone
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2019., 10:25   #2680
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,270
Ma znao sam ja da je MTK drek u odnosu na SD,ali očekivao sam ipak više.Evo baš gledam klinca kako igra i baterija opada slobodnim padom.
A još sam prije kupnje gledao i čitao recenzije koje hvale bateriju.Kakva greška 😏
locks je online   Reply With Quote
Staro 11.05.2019., 10:43   #2681
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Koliko para, toliko muzike. Razni Helio čipseti na papiru zvuče krasno, ali u stvarnosti su ipak trećerazredni. MTK nije uspio napraviti s njima ono što je Huawei uspio s Kirinom - da bude koliko-toliko konkurentan SD-u po pitanju performansi. Kirin je za klasu bolji od njega.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2019., 10:44   #2682
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Usporedba nije dobra, 28 vs 14 nm i eto razlike u potrošnji, SD 625 je dvije godine mlađi i ima gpu s manjom potrošnjom. Naravno da je onda drek.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2019., 10:52   #2683
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Bio je eMTeČe drek i 2014 samo eto, tad se nije smjelo reći ništa protiv njih jer eu bili "zdrava alternativa premium brandovima" te se kroz istu krilaticu moglo obrnuti 100% provizije na njuškalu

Imao sam 2 moba sa tim procesorima. Jiayu G4C i Alcatel Idol 6030. I jedan i drugi su bili "dobri" mobiteli jer je Điđo koštao 700 kn a alkatel sam dobio mukte. Baterija na Alcatelu je bila zakurac čim si cicio 3G signal, doslovno si gledao u odbrojavanje na postotku baterije. Điđo je imao 3000mAh bateriju i bio dual SIM, na njemu je baterija bila OK, samo se grijao ko svinja ako si išta radio na mobu osim tapatalka. Twitter ga je ubijao, kao i Death Rally

Kao što rekoh, za to su dobri, za taj cjenovni rang jer su tu i očekivanja manja tj trebala bi biti manja. Dat 1500 kn za mobitel koji ima emteče soc unutra je za mene mazohizam.

Sent from S7 Presidency Phone
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2019., 10:56   #2684
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Pa jel uopće ima još mobitela s mtk procesorima? Mislim na ove popularnije brendove.
elance je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2019., 11:01   #2685
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Generaliziranje je općenito loše, recimo MT6799 je moderan i dobar soc.
Imam LG K11 službeni s mtk i za što meni služi i predobar je.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2019., 11:36   #2686
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
Generaliziranje je općenito loše, recimo MT6799 je moderan i dobar soc.
Generaliziranje je jednako loše kao i paušalno te selektivno čitanje te subjektivno interpretiranje.


Citiraj:
Imam LG K11 službeni s mtk i za što meni služi i predobar je.

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Kao što rekoh, za to su dobri, za taj cjenovni rang jer su tu i očekivanja manja tj trebala bi biti manja.
Hvala.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2019., 12:15   #2687
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,270
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
Usporedba nije dobra, 28 vs 14 nm i eto razlike u potrošnji, SD 625 je dvije godine mlađi i ima gpu s manjom potrošnjom. Naravno da je onda drek.
Jasno je da je SD moderniji i štedljiviji,ali razlika je golema.Meizu ima samo igre instalirane,nema društvenih mreža,nema streamova,lokacije....Samo igre i Youtube(klinac 8god.)
Ujutro je bio na 95%,sad je punjaču jer je na 44%....Sinoć je bio na 100% i preko noći izgubio 5%,sve pogašeno.

Mi A2 Lite je pod torturom svaki dan i izdrži bez problema do navečer.Preko noći ne izgubi ništa ili 1%....

Taj MT6755 je krš jer imao je i buraz neki Noa(glupan &#128513 sa tim procom i 4000mAh baterijom .Znao je po noći potrošit 25% baterije.Naravno,prodao ga je...
Xiaomi je odbacio MT,a vidim da i Meizu otkad je riješio probleme s Qualcomom,sve više na SD procovima...Opametili se 😀
locks je online   Reply With Quote
Staro 11.05.2019., 14:00   #2688
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Meizu je čudna firma jer su jedno vrijeme koristili i Samsungov Exynos čipset. Koliko me sjećanje služi, to nisu bili najmoderniji čipseti već pola/jednu generaciju stariji od tadašnjih Samsungovih flagshipova.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2019., 14:30   #2689
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Generaliziranje je jednako loše kao i paušalno te selektivno čitanje te subjektivno interpretiranje.



Hvala.

Mt6799 je za uređaje srednje klase, a ne krševe i nezahtjevnih korisnika poput mene.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2019., 14:44   #2690
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,270
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Meizu je čudna firma jer su jedno vrijeme koristili i Samsungov Exynos čipset. Koliko me sjećanje služi, to nisu bili najmoderniji čipseti već pola/jednu generaciju stariji od tadašnjih Samsungovih flagshipova.
Imali su zabranu korištenja Qualcomm chipseta,a Samsung im je prodavao jednu generaciju starije Exynose...
locks je online   Reply With Quote
Staro 11.05.2019., 21:09   #2691
darmarH
Premium
 
darmarH's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: zanzibar donji
Postovi: 383
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Ma znao sam ja da je MTK drek u odnosu na SD,ali očekivao sam ipak više.Evo baš gledam klinca kako igra i baterija opada slobodnim padom.
A još sam prije kupnje gledao i čitao recenzije koje hvale bateriju.Kakva greška 😏
Ima još jedna stvar koja je napravila prevagu za tak lošu optimizaciju, a to je update sa flyme 6 na 7.. Kod tetka sam nedavno odradil update na 7icu i baterija mu traje pol dana kraće a dok surfa je cucla i duplo brže..
__________________
umjetna inteligencija ne može se mjeriti sa ljudskom glupošću
darmarH je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2019., 21:11   #2692
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,270
Eto ga na....

E sad,aj znaj jel može nazad na Flyme 6.Ako je drugi bootloader moglo bi bit sranja 🤔
locks je online   Reply With Quote
Staro 11.05.2019., 21:19   #2693
darmarH
Premium
 
darmarH's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: zanzibar donji
Postovi: 383
Upravo to, nisam nekaj istražival al tetak se ne žali previše, malo ga češće stavi na punjač..
__________________
umjetna inteligencija ne može se mjeriti sa ljudskom glupošću
darmarH je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 17:07   #2694
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Bio je eMTeČe drek i 2014
Ne bih rekao da su bili drek tada, npr. MT6752*je bio izvanredan i konkurentan u svemu 2014/15 no izgleda da im je bio preskup za proizvodnju pa se ugrađivao u samo 2-3 modela dok ga nisu zamijenili za slabiji 6753 koji je išao k'o alva i mislim da je bio korišten u valjda 50 modela. A i prije toga, stariji MT6589 je bio best buy i isto se u hrpu modela ugrađivao. Oba sam imao po oko godinu i pol, a Jiayu S3 još uvijek imam kao backup i radi bez frke, a s obzirom da je mob 5 godina star još uvijek može konkurirati i novijim modelima sa svojih 3GB RAM-a, 3000 mAh baterijom, 5GHz wifijem itd., a da ne spominjem da mislim da je to valjda jedini mob koji je tvornički došao s Androidom 4, a bio upgradan do Orea. I to tada nisu bili jeftinjaci, oko 1500 kn svaki, a debelo su konkurirali Samsunzima s tadašnjim paprenim cijenama. Danas ne bih kupio MTK jer su izgubili bitku sa svima.

Poslano sa mog MI MAX 3 koristeći Tapatalk
frulex je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2019., 10:09   #2695
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Kako stoji sve više ovih boljih kineskih marki su MTK izbacili - Xiaomi neznam ima li ijedan mob sa istim trenutno (redmi6 je bio zadnji mislim) a i Meizu je krenio njihovim stopama.


Ostali su jedino u ovim umidigijima Mkonjima, Dođijimma i sl.

Zadnje izmijenjeno od: zupy. 15.05.2019. u 10:16.
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2019., 14:46   #2696
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,270
Sjetim se Helio X10 u Redmi Note 2.Pregrijavao se,štekao i cijedio bateriju,ali ajde bio je povoljan pa se to nekako pregrize.Ali danas kad je tu Kirin,Snapdragon i Exynos koji ga šišaju u svemu,nije ni čudo što ga sad koriste samo garažni kinezi...
locks je online   Reply With Quote
Staro 15.05.2019., 19:35   #2697
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
LG ga isto koristi.
Sad sam malo guglao, koriste ga Xiaomi, Huawei, Nokia, Lenovo, Samsung, Motorola, Sony itd itd

Zadnje izmijenjeno od: gil. 15.05.2019. u 19:42.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2019., 23:22   #2698
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
U modelima koji se dobiju uz 25kg praška u Indiji
Šalim se. Ali trpaju ih u modele sa dna kace, budimo realni.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2019., 23:26   #2699
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
LG ga isto koristi.
Sad sam malo guglao, koriste ga Xiaomi, Huawei, Nokia, Lenovo, Samsung, Motorola, Sony itd itd
Na kojim modelima se koristi/o i za koja tržišta, to navedi, ovako si nabrojao sve bitne brendove mobitela na svijetu, a to je nonsens.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2019., 07:16   #2700
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Glupo je napisati da se ne koristi, taman da se i koristi samo u Indiji i Kini pa to je pola svjetske populacije. Nabrajati u koje modele nema smisla jer mi gugl izbacuje 158 stranica telefona. Slažem se da je MTK lošiji izbor ali treba uspoređivati cjenovno konkurenciju, dapače bit će jako konkurentni. Ovo mi sliči usporedbi Intela i AMD_a gdje je jedan uvijek neopravdano podcijenjen.
Neka MTK proizvodi, bar radi konkurenciju, a možda se i poprave pa sruše cijene visoke klase.
gil je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na