Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.06.2017., 12:07   #1
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,676
Dell UltraSharp U3417W recenzija

Testirali smo Dell UltraSharp U3417W.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2017., 12:38   #2
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 215
Bravo odlican izbor monitora za test

Inace posjedujem model U3415W od samog izlaska 2015. i meni je monitor od prvog dana "sjeo".
Neznam zasto ovaj 3417w je tako malo zastupljen u ponudi i testovima na kraju.
Gledao sam si uzeti upravo njega za posao ali me malo brine ta povecana zakrivljenost. Nekako mi se cini 3800R taman no kao sto rekoh ovog 3417W je gotovo nemoguce negdje malo pogledati.

Ima jedan detalj kojem mozda vi niste dali toliko paznje u testu a meni je totalno dobra stvar. Dual USB upstream hub. Ja samo zbog ovog nebi nikad mjenjao ovaj monitor.
Nakon gubljenja zivaca sa sharemousom, synergy i ostalim softwareskim rjesenjima ovo me preporodilo. Toliko jednostavno i elegantno da je to predivno i svakako vrijedno spomena. Ne kuzim zasto vise monitora nema to rjesenje??
Dojdem doma stavim laptop na stol, spojim USB i display port i to je to. Tipkovnica i mouse od desktopa uredno funkcionira bez najmanje greske!
Romul je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.06.2017., 13:58   #3
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,676
Citiraj:
Autor Romul Pregled postova
Ima jedan detalj kojem mozda vi niste dali toliko paznje u testu a meni je totalno dobra stvar. Dual USB upstream hub. Ja samo zbog ovog nebi nikad mjenjao ovaj monitor.
Da, nisam stigao jos to detaljno isprobati, ali svakako je odlicna stvar. Tu je isao plus, na velike mogucnosti spajanja.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2017., 21:51   #4
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 215
Kreso, mozda je vrijeme da zamijenite vec odsluzenog Della U2713HM
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2017., 14:22   #5
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Kad su se pojavili monitori velikih dijagonala po relativno prihvatljivim cijenama u vidu konzumerizmom vođenih ultrawideova, uskočio sam vrlo jednostavno na hype train jer sam si htio ostvariti san o 30"+ ekranu. Tako i bješe, pa sam sa LG 34um95 okozio jarca, što bi se reklo.

Čim je monitor bio dostavljen, veličina kutije je bila razočaravajuća, a isti osjećaji su se nastavili vađenjem ekrana iz kutije: ima on dijagonalu, ali nema visinu. Nadao sam se da će širina nadomjestiti visinu, međutim nije bilo tako. Jedina prava prednost je kod gledanja filmova, gdje crne trake na filmu budu znatno tanje, ponekad i nepostojeće. Za te potrebe imam na 5 metara udaljenosti ionako znatno veći TV. Prednost koja nije prednost za bilo koga tko kupuje za kućni ured.

Prednost u stavljanju više prozora jednih do drugih jest prednost, no pitanje je opet koliko sadržaja možeš prikazati u njima.

2677 cm2 koliko pruža 34" ultrawide dell vs 2591 cm2 koliko pruža 30" starac Dell 3007WFP je brojka koja govori više od objašnjenja.

A bome mi stanu dva prozora jedan do drugog i još vertikalni taskbar.
Radne površina bi se trebala IMHO istaknuti uz dijagonalu monitora, jer ovako ispada da je stari dell puno manji. Realno, nije baš

Žao mi je vidjeti da je malo dobrih monitora velike dijagonale i "viših" formata slike (16:10 poglavito).

3417W je sigurno odličan monitor, ali pozivam korisnike da se ipak zapitaju jel to to što im treba. I svakako doživite monitor uživo. Nemojte potencijalno napraviti moju grešku

__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2017., 20:18   #6
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Kolega s foruma mi je posudio 34" LGa (isti kao tvoj) na tjedan dana. Meni je prelazak s 27" bio osjetniji, monitor je mrak, ali svejedno mi je malo falilo visine. A povratak na 27" bio je puno manje bolan nego sam očekivao.
Garro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na