Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.11.2011., 10:06   #31
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
Kako je sve to zanimljivo, znam da preko IMEI broja mobitela operateri mogu ući u trag svakom uređaju. Kad krađu prijavi firma telefoni se nađu u roku keks. Ja sam jednom prijavio krađu; bio u policiji sat i kusur vremena, pokazao kutiju i račun sa svim informacijama uključujući i IMEI broj, dao izjavu i potpisao da potvrđujem kako je sve izneseno istina (pod materijalnom i kaznenom odgovornosti) i nikad ništa..

Svaki, ali skoro baš svaki uređaj policija ima mogućnosti naći uz zatraženu pomoć operatera ali očigledno to nikad ne čine kad je oštećena privatna osoba.

Zašto?? ...nemam pojma..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2011., 10:17   #32
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
A ova spika za račune, kako znati da li je račun pravovaljan ili krivotvorina?
Za krivotvorinu lopov čak ne treba ni imati računalo, škare i fotokopirni aparat rade čuda. A onda dokaži odakle ti račun i roba...
Sinac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.11.2011., 10:30   #33
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
@rak21
Na žalost imao si loše iskustvo ali nije istina "to nikad ne čine kad je oštećena privatna osoba", kolege su prijavljivali na forumu da su uz pomoć policije i operatora došli do svog ukradenog moba. Sve zavisi kako ti se "zalomi", na koga ćeš naletit u policiji i sl.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2011., 16:15   #34
djpower
Premium
 
djpower's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 42
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@rak21
Na žalost imao si loše iskustvo ali nije istina "to nikad ne čine kad je oštećena privatna osoba", kolege su prijavljivali na forumu da su uz pomoć policije i operatora došli do svog ukradenog moba. Sve zavisi kako ti se "zalomi", na koga ćeš naletit u policiji i sl.
Sto znaci sve ide ak imas vezu...Pred zakonom svi trebamo biti isti, a ne ak mu se sviđas ili ako je dobre volje !
Vjerovatno je postupak za obicnog individualca pre skup, pa nitko nista ne poduzima, a i osim toga tko mu garantira da mob nije izgubljen a ne ukraden, dok je kod pravne osobe to vjerovatno drugacije..
Ak ga slucajno nađu kod neke lopine vrate ti ga jer je upisan seriski u kompu policije posto si prijavio nestanak !
djpower je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2011., 17:19   #35
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Samo da pojasnim: IMEI nije serijski broj, a mobiteli se mogu locirati puno preciznije od 50-metarskog radiusa. Radi se o nekoliko metara i vrlo se brzo riješava. Kod nas to ili ne žele raditi ili im je preskupo. Odeš u malo razvijenije zemlje, napraviš pi-dariju i onda nekog nazoveš. Da vidiš kako te brzo nađu. Uostalom, ne bi bilo ove teme da nisu pronašli ukraden mob.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2011., 17:37   #36
stipe1771
Premium
Moj komp
 
stipe1771's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: split
Postovi: 230
Ja mislio da je to zajebancija ,dobro je znat da nije ruganje kupovina ukradenog moba hvala na ovoj informaciji !
stipe1771 je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2011., 17:56   #37
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
Citiraj:
Autor stipe1771 Pregled postova
Ja mislio da je to zajebancija ,dobro je znat da nije ruganje kupovina ukradenog moba hvala na ovoj informaciji !
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2011., 15:19   #38
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
nisam od onih koji otvaraju nove teme pa cu ovdje postavit pitanje... Nudi mi se sony e. satio za smijesne novce. Doslovno nov. Ima kutiju i opremu, nema papire. Kako i gdje mogu provjerit jel to ukradeno??
__________________
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2011., 15:24   #39
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
mislim da ti ovlašteni servisi prate imei od maznutih modela.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2011., 16:03   #40
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
nisam od onih koji otvaraju nove teme pa cu ovdje postavit pitanje... Nudi mi se sony e. satio za smijesne novce. Doslovno nov. Ima kutiju i opremu, nema papire. Kako i gdje mogu provjerit jel to ukradeno??
Kako pitaš? Pa recimo kupiš uređaj i ako ti ne dođu kući u roku par tjedana nemaš brige
rak21 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.11.2011., 16:26   #41
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Hmm, ne bi si htio priustit kaznenu prijavu..
__________________
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2011., 17:01   #42
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Samo da pojasnim: IMEI nije serijski broj, a mobiteli se mogu locirati puno preciznije od 50-metarskog radiusa. Radi se o nekoliko metara i vrlo se brzo riješava. Kod nas to ili ne žele raditi ili im je preskupo. Odeš u malo razvijenije zemlje, napraviš pi-dariju i onda nekog nazoveš. Da vidiš kako te brzo nađu. Uostalom, ne bi bilo ove teme da nisu pronašli ukraden mob.

Radi se to i kod nas. Frend se prije jedno godinu dana ponovio s mobitelom u bosni, nakon tjedan dana mu je murja došla kući po taj mobitel. Nije odgovarao jer nije on mobitel maznuo nit je mogo znat da je maznut, al da je vidio svoje pare, nije!
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2011., 08:08   #43
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Radi se to i kod nas. Frend se prije jedno godinu dana ponovio s mobitelom u bosni, nakon tjedan dana mu je murja došla kući po taj mobitel. Nije odgovarao jer nije on mobitel maznuo nit je mogo znat da je maznut, al da je vidio svoje pare, nije!
cudno da su mu dosli doma zbog mobitela koji je ukraden u drugoj zemlji ocito je bio od nekog tko ima jebenu vezu u policiji
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2011., 13:00   #44
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Ili je mob ostao nekome u autu, pa mu oboje prebjegli u bosnu...
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2011., 19:31   #45
Opix
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 31
evo da ne otvaram novu temu, gledam več duže vrijeme neki mob vako htc neki na njuškalu
i sada vidim svi samo s jamstvenim listovima, nigdje računa
šta je moguče da fejkat račun i ovo ? ( da fotošop ovo ono na ruke idemo i to )
mislim šta da gledam kada kupujem takav mobitel ? uzet frajera s mobom tam di ga je kupio da provjerimo ili na policiju šta ? gledat će me ono
hvala na savjetu.
Opix je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2011., 19:41   #46
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Pa vidi se na gari da li je žig pravi od dućana, moraš skužiti da li je pravo jamstvo Pitaj zašto nemaju račune bla bla bla. Nemaš tu kaj gledati, ak nema računa ni jamstva, male cijene, bez kutije bla bla, ukraden je 100%.. Ak ima sve, nije Sad oni tu mogu kombinirati svašta, ali ako imaju kutiju i sve nebi smjelo biti problema. Sad ako je jamstvno original još tu bilo bi super. Ja sam tako prodao mob s jamstvom i sve, nisam dobio račun jer je bio poklon za Božić. Prodao ga davno i sve super prošlo. Ja osobno nisam čuo da se može jamstvo i račun fejkati do totalne preciznosti.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2011., 19:48   #47
Opix
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 31
@Mommistake
da istina šta kažeš
ovo fejkanje hmm pa gledaj može čovjek da fejka to pa ako prođe prođe i nestane di ćeš ga dobit opet XD
thnx anyway
Opix je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 00:16   #48
AntiEkspert
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: lokalna birtija
Postovi: 55
pozzz

Gledam uzet nekakav mobitel preko oglasa i naletio sam na par njih koji daju jamstveni list sa žigom operatera ali bez upisanog datuma.
Još je to 'navodno' dobra stvar jer možeš stavit datum koji ti odgovara lol

Zna li netko koja je tu fora u pitanju i kako ostvarit takvu garanciju bez računa?
AntiEkspert je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 08:35   #49
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
To što nema datuma vjerojatno ne igra preveliku ulogu jer operateri upišu mob u svoje evidencije kad ga prodaju.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 10:06   #50
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
Da, ja imam legalno kupljeni iphone na čijoj garanciji nema datuma i normalno su mi to priznali. No imao sam i račun..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 11:06   #51
Gnjurac
i dida mi je bija Torcida
Moj komp
 
Gnjurac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: na škoju
Postovi: 129
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
Da, ja imam legalno kupljeni iphone na čijoj garanciji nema datuma i normalno su mi to priznali. No imao sam i račun..
Nije bitno dali je garancija ovjerena ili ne, račun je "dokazni materijal".
Možete imati ovjerenu garanciju ali bez računa ne vrijedi.
__________________
Lijepi pozdrav !

Again member of PC Ekspert 100+kg demolition squad

Započni dan s osmijehom - mukte je.
Gnjurac je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2012., 16:41   #52
zagy
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 29
Citiraj:
Autor Gnjurac Pregled postova
Nije bitno dali je garancija ovjerena ili ne, račun je "dokazni materijal".
Možete imati ovjerenu garanciju ali bez računa ne vrijedi.
Apsolutno ne trebaš račun. Dva puta bio u Agram servisu (ovlašteni servis za htc, samsung, sonyericsson...) , nikad me nisu tražili račun, samo garantni list. Onda su skenirali barcode na mobu i izbaci im i vrijeme, mjesto i datum prodaje. I gotova priča. Samo ovjereni jamstveni list
zagy je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2012., 13:24   #53
Stormer
Huuuah
 
Stormer's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 163
Garancija ti prakticki ne predstavlja nista (po mome misljenju). Ja sam kupio u t comu iPhone 4 davnih dana... kad sam pozelio ga prodati nisam mogao naci garanciju. Posto sam htio da mi prodaja projde sve uredu. nazvao sam legicu koja radi u tmobile i pitao jer ce bit problema ak se nesta desi i nema se garancije nego samo racun. Ona mi je rekla da nece bit problema. ako bas ocu da dojdem sa racunom i da ce mi napisat garanciju ponovo.
Stormer je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2012., 20:49   #54
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Naime, da ne otvaram novu temu, ljetos mi je u istarskom Novigradu sredinom 7. mjeseca ukraden Galaxy Note iz auta, slucaj je naravno prijavljen odmah u Umaškoj policiji, dan IMEI, ali naravno nista do dana danasnjeg.

Danas ja kopam nesto po svom fejsu da bi vidio vrlo iznenadujuc podatak, u postavkama racuna, pod aktivne posjete vidim svoju naravno i jos jednu, preko Facebook for Android, i ostala je IP adresa, provider je Tmobile, lokacija Sisak. Datum je bio 10.09. Prijavio sam naravno nove informacije policijskoj postaji u Umagu. Rekli su da će sad poduzet što će moć. Malo sam iskreno skeptičan oko toga pa vas pitam ima li kakav način kojim se može doći do točne adrese korisnika preko tog IP-a?
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2012., 06:48   #55
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Može preko ISP-a. Kontaktiraj ga i vidi koja dokumentacija je potrebna (vjerojatno će trebati IMEI i prijava MUP-u).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2012., 12:03   #56
Shockre
Premium
Moj komp
 
Shockre's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Dublin
Postovi: 582
frend kupio iphone 4s preko njuskala, ispalo da je ukraden.. policija mu dosla na vrata, moro dat mob. pare naravno nije dobio (jos, u policiji su rekli da bude), a ne vjerujem niti da ce dobit. proslo je vec koji mjesec od toga.
Shockre je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2012., 22:44   #57
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
Sisak je nova Požega.A bome i Bjelovar ide u tom smjeru.
Treba se pazit ekipa iz tih gradova, znam kad zovem za neke aute, sve neki merwurdige Typen mi se javljaju.

Jel to zbog one zeljezare koja je tam, il kaj vec neznam al ..
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2012., 01:04   #58
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
Citiraj:
Autor Gnjurac Pregled postova
Nije bitno dali je garancija ovjerena ili ne, račun je "dokazni materijal".
Možete imati ovjerenu garanciju ali bez računa ne vrijedi.
nebih se slozio

Citiraj:
Autor zagy Pregled postova
Apsolutno ne trebaš račun. Dva puta bio u Agram servisu (ovlašteni servis za htc, samsung, sonyericsson...) , nikad me nisu tražili račun, samo garantni list. Onda su skenirali barcode na mobu i izbaci im i vrijeme, mjesto i datum prodaje. I gotova priča. Samo ovjereni jamstveni list
vec sam 2 puta odneo mob na servis bez racuna, samo jamstveni list u VIP-u i oba 2 puta su mi uzeli mob na servis bez ikakvih problema..
_________
btw sad sam se i ja zabrinuo, ja sam svoj mobitel kupio sa svime osim racuna (pod razlog kako je on s mobom kupio neki usb stick pa ce i njemu trebati racun, a ako ce bas biti htino mogu doci po racun ako bude trebao za garanciju ili tako nesto.. ali u VIP-u ne treba racun na svu srecu jer je on iz OS, a ja iz PŽ), a ako nije od 11 mj prosle godine murija dosla na vrata nece valjda ni sad
dinos3 je online   Reply With Quote
Staro 29.09.2012., 10:19   #59
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Nas su obavijestili, prije par mjeseci, da im treba slati samo mobitel. Odnedavno u Hrvatskoj garancija ide isključivo na IMEI. Provjereno za nokie, ericssone, samsunge, htc i ajfone. Za ostale nisam u mogućnosti provjeriti.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2012., 10:51   #60
Booger
Premium
Moj komp
 
Booger's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Iza Karpata (Sisak)
Postovi: 306
Citiraj:
Autor Hrvoje xyz Pregled postova
Sisak je nova Požega.A bome i Bjelovar ide u tom smjeru.
Treba se pazit ekipa iz tih gradova, znam kad zovem za neke aute, sve neki merwurdige Typen mi se javljaju.

Jel to zbog one zeljezare koja je tam, il kaj vec neznam al ..
Ma nabijem te ja malo na ...

Doma u Sk mi auto ostaje otključan u centru grada preko noći, po birtijama mi ostaju torbe i odjeća i nemam nikakvih problema. No međutim, u Zg mi otimaju odjeću sa mene i provaljuju u auto čim se okrenem. I ne, ne serem, dvaput mi provalili auto u Zg i jednom u Novalji, naravno, ekipa iz Zg.

Sry, al moram stat u obranu jer daleko je Sk još od Zg i sličnih gradova, ne da nema kretena, i da ti neće nitko ništa ukrast, al to je minimum minimuma s obzirom na neke druge gradove. To je jedan od razloga što još uvijek živim u Sk iako radim u Zg, izlazim u Zg....

Hvoje xyz, slobodno dođi u Sk za vikend, izaći ćemo van, pa ćeš vidjet ekipu koja tamo živi i kako živi.

NHF
__________________
People, have some bananas!
Booger je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na