Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.04.2021., 12:07   #1
mrga
all you need is freeware
Moj komp
 
mrga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Stolica
Postovi: 896
Softver za digitalizaciju dokumenata (DMS za po doma)?

Ima li netko preporuku za softver za skeniranje i organizaciju dokumenata (računi, uvjerenja, potvrde i slično). Ideja je da dokumente skeniram i arhiviram u fascikle, kutije ili kajgod, a sve da imam na kompu i kad imam potrebu za fizičkim dokumentom da mogu pogledati u kojoj kutiji ili fasciklu je (inače se papiri gomilaju posvuda i nikako ih naći).

Gledao sam free i community verzije DMSova i sve je to srednja žalost, ili imaju glupe probleme (ne možeš skinuti istovremeno više od jednog dokumenta), ili se ne daju instalirati itd itd. A ne trebaju mi nikakve napredne funkcije tipa clou, samo da radi na desktopu, da ima tagove i indeksaciju i da je UI normalan, a ne kao na Win95.

Čak sam razmišljao i o Picasi, ima dobru indeksaciju ako pravilno koristiš tagove, ali nema OCR pa opet moram raditi s barem dvije aplikacije istovremeno.

Zna li netko štogod?
__________________
Ovo je potpis.

Zadnje izmijenjeno od: mrga. 01.04.2021. u 12:19.
mrga je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2021., 13:59   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
HP je sa svojim printerima davao Readiris. Davno sam koristio Abbyy FineReader koji je prilično moćan komad softvera.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na