Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.08.2013., 13:19   #1
brandon
azriel
 
brandon's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: kavez
Postovi: 246
Kineski tableti - Skupna tema

  • UVOD
Ovo je tema za sve kineske tablete po uzoru na već postojeću temu o kineskim mobitelima koju je započeo kolega vladosch.

U prvom postu bih pokušao održavati tablicu preporuka tableta koje ste imali priliku testirati zajedno sa njihovim specifikacijama, vašim recenzijama, cijenom i gdje su kupljeni. Popis kupona i akcija bi također bio koristan.

Kineski tableti su sa vremenom postali jako dobri, međutim modela je na stotine i bilo bi super da pomognemo jedni drugima sa osobnim iskustvom.

Od dobrih izvora informacija mogu preporučiti slatedroid forum, Gizchina blog te Mike Cane's blog (koji se uglavnom bavi sa iPad mini klonovima).


  • RECENZIJE
ICOO Fatty 2, recenzija, by brandon
Onda V972, recenzija, by eKICh

  • ZANIMLJIVI MODELI
Cube U39GT (8.9'', FHD Samsung LCD, RK3188, 2GB ram, Bluetooth ...) - Cijena: ~$190 sa slanjem. Specke Recenzija
  • INFORMACIJE O POVRATU PROIZVODA U KINU
Sukladno novoj diskusiji koju možete pronaći ovdje (od posta #1488) najjeftinije je slati kao pismo. Samo ugurajte paket u kuvertu i instantno je 3-4X jeftinije nego slanje paketom (gdje je tu logika?).
Preporučena pošiljka (sa trackingom) za Kinu u težini 0.5-1kg je ~115kn, dok za težinu 1-2kg iznosi ~152kn.

Slanje paketa teškoga 0-1000g običnom poštom u Kinu košta oko 180kn. U mogućnosti ste nadoplatiti ~7kn za tracking koji vrijedi samo do izlaza iz države.

Ukoliko hoćete kompletni tracking do Kine morate slati sa HP Expressom. Pošto nema tracking opcije pretpostavljam da je uključen u tu cijenu. U tom slučaju slanje paketa od cca

- 500g košta oko 300kn
- 1000g košta oko 320kn
- 1000-2000g košta oko 520kn

Tražio sam i Overseas izračun cijene za paket težine 500g i dimenzija 18x12x10 i dobio sam cifru od 414kn za Express Saver opciju (znači najjeftiniju).
__________________
Chasing shadows, all your life

Zadnje izmijenjeno od: brandon. 24.08.2013. u 12:04.
brandon je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2013., 14:30   #2
mate81
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Kastel Novi
Postovi: 45
Ima li neko ovaj tablet mozda ili da je cuo kakav je, baterija itd?
http://www.banggood.com/PIPO-M9-3G-Q...t-p-72526.html
mate81 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.08.2013., 22:17   #3
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Ja se upravo pocastio s Pipo S1 Pro
Placen 91$ na banggoodu, za te novce ce valjda biti dobar.
http://www.banggood.com/PIPO-S1Pro-Q...t-p-76684.html

Troumio sam se izmedju njega, Ainola Novo 7 Venus i Allfine Fine7 Air.
Ainol Novo 7 Venus ima nekakav shit procesor po kojem svi pljuju, a i skuplji je.
Allfine Fine 7 Air mi je dizajnom prekrasan i totalni sam sucker za aluminijem, ali citam po netu da ima gadnih WIFI problema cime je automatski ispao iz igre.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2013., 22:27   #4
mate81
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Kastel Novi
Postovi: 45
napisi nekakav review kad dodje :-)
mate81 je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2013., 22:34   #5
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Kakva je baterija na tom Pipou S1?
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2013., 23:11   #6
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Potencijelni review tek za mjesec dana, makar ce vjerojatno doci ranije, nema me doma dotad.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2013., 17:31   #7
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2013., 12:28   #8
brandon
azriel
 
brandon's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: kavez
Postovi: 246
Meni je došao ICOO Fatty2, 7.9'' ipad mini klon sa jako velikom baterijom i rk3199 quad procom, IPS ekranom, bluetoothom, samo 300g težak etc. Napisem kasnije danas review

@rendula: ja imam jako loša iskustva sa Ainol tabletima, bar ovim jeftinim. Nije toliko do loše izrade koliko do užasno buggy softvera.

@coconut: ide to i jeftinije, vidi na primjer ifive x2, iste specke, custom romovi već postoje uokolo

http://www.aliexpress.com/item/FNF-I...953724815.html

al sigurno ga se da naći i <$200 (sa slanjem) uz malo truda.

*edit: također ovaj CUBE koji dođe $190 sa slanjem.
__________________
Chasing shadows, all your life

Zadnje izmijenjeno od: brandon. 15.08.2013. u 20:57.
brandon je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2013., 12:55   #9
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Kako si zadovoljan s ICOOom? Gledao sam bio njega i skroz mi se svidja, ali je na kraju cijena prevagnula. Inace, na Banggoodu je 159$ ako nekoga zanima.
I kakav je sto se brzine tice? Posto je procesor isti kao u Pipou kojeg ocekujem pa da okvirno znam

Zadnje izmijenjeno od: rendula. 15.08.2013. u 13:27.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2013., 19:26   #10
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Jel ima kakav čajniz, 7", nekakav dualac, 1 GB RAM, Jelly Bean i 3G modul za manje pare?
tutix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.08.2013., 19:46   #11
brandon
azriel
 
brandon's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: kavez
Postovi: 246
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Jel ima kakav čajniz, 7", nekakav dualac, 1 GB RAM, Jelly Bean i 3G modul za manje pare?
Šta ti znači "manje pare"?

Sa koliko novaca barataš i šta očekuješ od tableta za početak?
__________________
Chasing shadows, all your life
brandon je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2013., 19:51   #12
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Do soma kuna recimo.

Ne treba mi puno, treba mi nešto za prelistavanje arstechnice, engadgeta, indexa u vlaku, pogledat koju seriju u pokretu, odstreamat nešto sa kućne mreže, tipa muziku. Jedino taj 3G modul mora imat jer mi je hotspot na mobu nepraktičan, a želim i podatkovnu karticu od bonbona uvalit u njega.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2013., 20:24   #13
brandon
azriel
 
brandon's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: kavez
Postovi: 246
Došao mi je ICOO Fatty 2 (Ipad Mini klon) pa ću ovdje nabaciti par osobnih dojmova, ako Vas zanima kompletna recenzija bacite oko na:

1. Ovo je po meni astroturfing recenzija, ali neke stvari su dobro i detaljno obrađene:
http://tabletrepublic.com/forum/andr...view-4620.html

2. Mike Cane je u natuknicama obradio 2 kineska review-a:

http://mikecanex.wordpress.com/2013/...gets-reviewed/
http://mikecanex.wordpress.com/2013/...second-review/

I. Logika iza odabira:
Tablet je zapravo za moju djevojku koja čita puno stripova, puno knjiga i sl.
Tablet je morao biti lagan, brz, sa lijepim (IPS) ekranom i dugim trajanjem baterije. 7'' je premaleno, 10'' je preveliko i preteško, dotadašnji 8'' tableti su imali jako širok obrub oko ekrana i bili su relativno teški (cca 470g). Počeli su nicati iPad Mini klonovi fascinantnih specki:
  • RK3188 Quad-Core procesor
  • 1-2GB rama
  • Wireless, Bluetooth
  • XGA IPS ekran
  • Relativno velika baterija (~5000mAh) sa jako dugim trajanjem
  • Fascinantnih 300g težine i 6-8mm debljine
  • Raspon cijene $145-200
Obično kad biram tablet gledam koliko je zajednica oko njega aktivna. Imao sam loša iskustva u prošlost jer sam uzeo jeftin tablet bez podrške (custom romovi i sl.) i onda bi gutao prašinu i nikad nije vidio prave uporabe, nije sve u speckama. Opet sam (u neku ruku) napravio istu grešku sa ICOO-om.


Sa obzirom da sam čitao da ICOO nema najbolji QC (quality control) i da ljudi dobijaju svoj tablet sa raznim defektima odlučio sam ici preko taobao agenta. Znači fizička osoba za mene kupila tablet sa taobao marketa, pregledala ga, slikala, poslala meni slike, i onda nakon što sam ja odobrio je paket poslan za HR.


Za Fatty 2 sam se odlučio jer ima ogromnu bateriju, ima bluetooth i nije imao neke od problema koje su imali YuanDaoM1 ili Chuwi V88.


Pa evo kratki PROS & CONS nakon par dana korištenja.
Pros:
  • 300g težine omogućava dugotrajno držanje u rukama
  • Zbog tankih rubova moguće ga je primiti sa jednom rukom
  • Ima sve bitne priključke: usb, hdmi, micro SD, 3.5mm
  • Wifi ima odličan signal
  • RK3188 proc gazi sve pred sobom
  • IPS ekran ima lijepe boje, odličan kut gledanja
  • Baterija traje jako dugo
  • Nisam još isprobao 8.9'' tablet, ali 7.9'' mi je skoro pa savršena veličina
  • Rockchip je najavio multi-window za tablete na svom čipu.
  • Antutu score je oko 18000, ne pregrijava se uopće.
Cons:
  • Plastika oko LCD-a diše i škripucka pri korištenju. Danas sam ga rastavio i pofutrao na par mjesta i sad je sve OK.
  • Wifi konekcija pukne kad se ugasi ekran, bez obzira na android postavke.
  • Osjeti se zacukavanje kad se sjedne par app-a koji se istovremeno vrte. Koliko sam shvatio to je problem sporog flasha, a ne procesora.
  • Kamere su (barem u unutarnjem osvjetljenju) dosta loše. Slika vani tek trebam napraviti da bih mogao procjeniti objektivnije. Nema flash-a, dok fokus ajd'de radi nekako Tablet nije za slikanje pa mi ovo nije neki deal-breaker zapravo.
  • Nema automatskog podešavanja jačine pozadinskog osvjetljenja.
  • microUSB utor ima malo previše plastike između sebe i konektora, tako da moraš imati malo duži muški dio konektora inače ne hvata.
  • Community je nepostojeći. Nisam našao custom romove, i već par dana pokušavam skinuti sa ICOO-ovog sajta zadnji rom i download ide 2KB/s i puca stalno kad dođe na 30MB.


Moram još detaljno isprobati HDMI izlaz, Bluetooth i kamere vani. Ako bude interesa budem updejtao review. Ja se ne igram, ali taj dio imate u drugim recenzijama obrađen.



Generalno sam zadovoljan, mane možda zvuče grozno ali osim Wifija ništa mi ne smeta osobito. Koštao me oko 1000kn kad uračunam slanje, taobao agenta i paypal provizije. Poslan je China Post-om sa trackingom, nije carinjen. Kod nas takav uređaj nema ni za duplo više novaca

Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Do soma kuna recimo.

Ne treba mi puno, treba mi nešto za prelistavanje arstechnice, engadgeta, indexa u vlaku, pogledat koju seriju u pokretu, odstreamat nešto sa kućne mreže, tipa muziku. Jedino taj 3G modul mora imat jer mi je hotspot na mobu nepraktičan, a želim i podatkovnu karticu od bonbona uvalit u njega.
3G kineski tableti su jako čudni. Imaš 7'' 3G kineze već od $80 ali to su smeća. Kako se penješ prema $200, svakome nešto fali. Većina ih nema IPS ekran, baterije su premale, fali im ili HDMI ili GPS ili tak neki feature. Meni je to sve deal-breaker.

Imaš par dobrih 7.9'' tablet po $185, jel bi ti to igralo igru?

Gledam ovaj popis ovdje

*edit: ovo se čini solidno, ne vidim da sjeku na ničemu: http://www.pandawill.com/freelander-...ck-p77024.html
*edit2: zapravo, nema IPS ekran
__________________
Chasing shadows, all your life

Zadnje izmijenjeno od: LAcy. 27.08.2013. u 12:47.
brandon je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2013., 22:14   #14
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Mozda Cube U55GT?
http://www.pandawill.com/cube-talk-7...er-p77838.html

Ne znam kakvi su ti Cubovi, nisam nista o njima citao.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2013., 22:33   #15
brandon
azriel
 
brandon's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: kavez
Postovi: 246
Cube radi dobre tablete, neki modeli su *jako* popularni. Imaju dobar QC i kvalitetne materijale.
Imaš ga također na banggood za $182, ako dobijesh $10 kupon, to ti je onda $172 i vrlo vjerovatno izbjegneš carinu.

http://www.banggood.com/CUBE-U55GT-Q...1&currency=USD

Tablet se čini jako na mjestu. MT8389 je zapravo MTK6589 proc prilagođen za tablete, mislim da ima dodatno USB OTG opciju.

Imaš nešto youtube videa pa ih pogledaj. Nisam našao na engleskim forumima neku recenziju ovako nabrazaka.
Pandawill review.
__________________
Chasing shadows, all your life

Zadnje izmijenjeno od: brandon. 16.08.2013. u 04:50.
brandon je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2013., 09:16   #16
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Sry kaj bumpam temu bezveze. Na to još ide i naš PDV, carine nema pretpostavljam?
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2013., 10:27   #17
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Ide samo PDV. Caka je u tome što stvari naručene preko banggoda uglavnom prolaze bez pdv-a. Naime, BG i pošalje preko Švedske pa ovi prikelje svoje naljepnice preko kineskih, a kako je Švedska u EU, ne plati se ni pdv.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2013., 16:26   #18
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor brandon Pregled postova
Cube radi dobre tablete, neki modeli su *jako* popularni. Imaju dobar QC i kvalitetne materijale.
Imaš ga također na banggood za $182, ako dobijesh $10 kupon, to ti je onda $172 i vrlo vjerovatno izbjegneš carinu.
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Mozda Cube U55GT?
Ovo je već zanimljivo, pogledat ću
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2013., 00:14   #19
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,984
Preporuka kineza od 9.7 incha za citanje pdfa? Sto manje $$$.
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2013., 13:42   #20
brandon
azriel
 
brandon's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: kavez
Postovi: 246
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Preporuka kineza od 9.7 incha za citanje pdfa? Sto manje $$$.
Kolko novaca imaš?
Odvaljuješ li na RETINA ekrane?
Hoćeš li raditi što drugo osim čitanja PDF-ova?
Bi li ti u opciju ulazili 7.9'' 4:3 tableti?
Jel ti bitno koliko je težak, koliko je kvalitetna izrada, koliko je jaka softver podrška, koliko traje baterija?
__________________
Chasing shadows, all your life
brandon je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2013., 15:36   #21
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,984
Samo citanje. Para sto manje, ajmo reći do 1000kn. 9.7 incha je uvijet
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2013., 20:36   #22
brandon
azriel
 
brandon's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: kavez
Postovi: 246
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Samo citanje. Para sto manje, ajmo reći do 1000kn. 9.7 incha je uvijet
Koliko vidim za najsitnije pare ima Cube U20GTS.

PROS:
- Puno dobrih review-a po reseller sajtovima (uzeti sa zrnom soli)
- Ako dobiješ $10 popusta to ispada $140 sa slanjem na banggood-u.
- RK3066, 1GB rama, 16GB memorije - čisto OK
- Prosječno velik / težak za 9.7'' tablet
- Baterija traje relativno dugo, ~9 sati videa
- Ima nešto custom romova na slatedroidu

CONS:
- Neznam da li je ekran IPS ili dobar TN, pogledaj review pa procjeni sam
- Ljudi se žale da im crkne, tipa otkaže baterija, backlight bleed i sl. ( sa druge strane ljudi se žale na sve da ih krepaje ili ima QC problem, to su ipak kinezi.)
- Stariji Android 4.0
- Cube ima jako dobre ove skuplje modele, a kakvi su ovi low end, neznam
- RK3066 je proc starije generacije Rockchipa, ali van toga odličan proc. Android lijepo radi na njemu, jedino troši malo više struje u standby-a pa ne očekuj da će moći mirovati više od tjedan dana na bateriji.
__________________
Chasing shadows, all your life
brandon je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2013., 08:32   #23
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,984
Hvala brandon
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2013., 04:39   #24
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
Review:

Onda V972

Operation System: Android 4.2.2 Jelly Bean
CPU: Allwinner A31, Cortex A7 quad core, 1.5GHz; GPU: PowerVR SGX544 MP2
RAM: 2 GB DDR3
ROM(Memory): 16GB Nand Flash
Ekran: 9,7" Retina IPS rezolucija: 2048 x 1536
Extend CardSupport TF card up to 32GB extended
Dual Camera naprijed 2.0 mpix iza 5 mpix
Gravity Sensor: Yes
Multi-Touch: 10 points touch
WIFI: 802.11 b/g/n
Baterija 7000 mAh
3G: ne, ali podržava sljedeće 3g adaptere: E1916, ZTE AC2736,HUAWEI E1750, HUAWEI EC122, HUAWEI EM770W
mikro USB port, jack za slušalice, mini HDMI port, TF card port

Tablet sam kupio još sredinom trećeg mjeseca, naručio sam ga iz Kine od ovog prodavača (http://koveetech.en.alibaba.com/), sad točno nemogu reči koliko me ukupno koštao tablet jer nemogu naći račun ali uglavnom milsim da je bio 220 usd + 30 usd DHL. Tablet je došao jaako brzo (što mi je i trebalo jer je to bio rođendanski dan za ženu) uglavnom bio je u petak poslan, i iz carine u Linzu (pošto je naručen u Austriju jer tamo živim) su me već u ponedjeljak kontaktirali da je tablet kod njih i da nek pošalje potvrdu o plačanju istog, e tu su me oderali 40 eura porez i valjda njihovi neki još troškovi. Trenutno se taj tablet može nabaviti i za 180-190 usd + dostava.
Tablet je bio dobro zapakiran, otvaranjem bila je več zalijepljena jedna zaštitna folija na ekran, i još jedna uz to je došla, tablet je jako dobro izrađen ne izgleda nešto jeftina plastika, iza poklopac je mislim da aluminijski. Uz to došao je punjač ali američki, mada mi je obečao i EU adapter koji mi je poslao naknadno s torbom tj etui koji na sebi ima i tipkovnicu. Naravno Usb kabel uz punjač pošto je punjač na usb priključak.
Slušalice i još nastavak mini usb na usb.
Prvo paljenje vidio sam da ima puno kineskih appova, poslje je to riješeno stavljanjem custom roma. Ekran jako precizan i dobar, ne treba nešto pristiskati s prstima dovoljan je lagani dodir da ekran reagira. Rom koji je bio orginal unutra mislim da je bila verzija 1.20 radio je jako loše, uglavnom znao se blesirati štekati, tad sam stavio kasti rom 2,0 koji koristim i danas s androidom 4.1.1. Mada je poslije izašlo još dosta updeita trenutno je aktualna 3.2.1 s Androidom 4.2.2.

Prvo ću od prednostima tableta:
-vrlo preciznan ekran, osijetljiv na dodir
-tablet je stvarno brz, ne šteka ili da se smrzava
-jako dobra podrška s romom updejtaju ga skoro svaki mjesec i mogu reči da se Onda stvarno trudi da lansira sve u svemu dobar proizvod
za te novce stvarno super tablet

Nedostaci:
-mali kapacitet baterije, koja se dosta troši, zparavo to se još trudi Onda da to riješi jer navodno da je to dost još softverski nedorađeno i da pokušavaju to srediti, navodno u rom verziji 3.2.1 je to poboljšano
na ovoj verziji 2.0 koju koristim baterija traje oko 4 sata (s uključenjim WiFi-em)
uglavnom da ovdije napomenem da se baterije mogu zamijeniti jer su dvije unutra s 2x6000 mAh pa se dobije 12000 mAh baterija koje navodno iz izvora htcmaina forum (španjolski forum) traje i do 10 sati, baterije nisu ni skupe cca 20 usd dolara i tamo na htcmania forumu je kompletni opis zamjene baterija
meni to ne smeta ja i tako ne radim puno na njemu pa mi je dovoljno i po 4-6 dana taj kapacijet za rad

-puni se samo uključeni dok je isključeni neće se puniti mada je to možda samo kod mene (nisam nigdje vido da se tko žali na to po drugim forumima), mada moram reči da sam ja tu kriv jer sam ga prvi put ispraznio na negdje 8% baterije ugasio i stavio punit s ne orginal punjačem nego punjačem od HTC-a mobitela koji ima samo 1 A, dok orginal dolazi s 2,5 A. Zapavo žurio sam negdje zametnuo sam orginal punjać a nisam prije gledao što piše na njemu i stavio na HTC punjač, moram reći da je i taj orginal punjać ne baš nešto kvalitetan najbolje nabaviti od Ipada punjać 2.1 i na njega puniti

- u starijim verzijama su se ljudi žalili na wifi da se gubi ili da je slabi signal, meni na 2.0 verziji radi ok i jačina prijema signala ako uspoređujem s mojim HTC desire S je praktički ista, ali navodno je na novijim verzijama 3.0 i nadalje to bitno poboljšano, i da isto koliko sam pročitao da tablet voli više WPA2 nego WPA enkripciju jači je prijem signala i stabilniji.

-nema bluetooth ni 3g

Uglavnom flashati rom nije neki problem, postoje detaljni opisi s video zapisima, ja baš razmišljam ovih dana dali da stavim gore 3.2.1 ili da počekam da vidim još koju noviju verziju. Ja ga tj žena ga koristi najviše za surfanje, ja tu i tamo bacim neku igru na njega.
Video još nisam isprobao, isto tako ni HDMI post (moram nabaviti odgovarajuči kabel)
E da kažem da su se ljudi u starijim verzijama roma žalili na zvuk tj bio je pretihi ali to je ist tako novijom verzijom roma riješeno.
Prije sam napisao da ima dobar suport pa isto tako i na forumu arctablet se redovito stavlja kasti rom tj rom koji je isti kao i official rom jedino su uklonjeni kineski appovi tj malo je dorađen. Također i po ostalim forumima xda i slatedroid forumu ima puno o tabletu i romovi, isto tako i na htcmaina.

Da ne zaboravim meni na 2.0 verziji AnTuTu Benchmarku pokazuje 11312 scores, s time da radi noramalno radi na 1008 mhz cpu ja sam ga clockao na 1152 mhz gle radi stabilno moguće je možda i na 1200 ali onda se zna smrzavati (tako sam barem pročitao na jednom od ovih gore navedenih foruma). Navodno na zadnjoj verziji rom-a taj scores na AnTuTu ide i preko 20000 na ovoj cpu frkvenciji na kojoj ga ja koristim.
Slike njega, i scores s Antutu-a ću staviti naknadno.

Zaključak: za te novce cca 200 usd za koliko ga trenutno možete dobiti s dostavom + eventualno pdv stvarno odličan tablet, npr šogor ima samsunga galaxy tab2 10,1 i uspoređivajuči ga s njim ne vidim da bi samsung galaxy tab 2 10,1 bio bolji.
Da još napomenem ta će izači i V975 model trenutno koja ima poboljšanu bateriju tj bateiju od 10000 mAh i navodno da bi baterija po pisanjima trebala trajati do 10 sati. I uz još neka sitna poboljšanja će biti taj model V975.
eKICh je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2013., 22:52   #25
Sonic1984
Premium
Moj komp
 
Sonic1984's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 541
Evo ja sam bas prekjucer narucio:
http://www.ebay.de/itm/10-1-AOCOS-PX.../370881400408?

Doci ce valjda za koji tjedan pa bacim koji komentar.
Sonic1984 je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2013., 12:25   #26
brandon
azriel
 
brandon's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: kavez
Postovi: 246
Meni je došao ovaj ljepotan. Prvi dojmovi su jako dobri. Izrada robusna, IPS ekran jako lijep, Antutu je oko 10 000 i sve je jako fluido jer je proc dual core na 1.6ghz. Bateriju ću danas napuniti i pustiti da se prazni na nekom video loopu sa 50% osvjetljenja pa ću onda editirati ovaj post sa kompletnijom recenzijom.

Postoji Android 4.2.2 update od proizvođača koji upravo skidam.
__________________
Chasing shadows, all your life
brandon je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2013., 16:41   #27
estugarda
"Samo vodu ne!"
 
estugarda's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG istok > Legrad
Postovi: 1,717
iPad1 ide u penziju. Suzio sam izbor nasljednika. U obzir dolazi samo 4:3 IPS sa barem 1600x1200px, 2GB RAM, solidan CPU/BPU/Wi-Fi/baterija i dev podrška barem do razine rootanja. Ostalo nije važno.
Dvo(tro)jba:

1. Pipo M6 - banggood
- ako sam dobro skužio stiže iz Kine, dakle; 1444 kn ($256) + 0 kn (shipping) + 144 kn (10% carina) + 397 kn (25% PDV) = 1985 kn
- upitna isplativost reklamacije, dakle manje-više bez garancije
(BTW, ima li tko iskustva sa banggood-om? Jesu li voljni pisati na pakete da je vrijendost mala, pa da prođem možda bez PDVa i carine?)

2. Pipo M6 - Chipoteka - dolazi navodno kroz tjedan dana uz očekivanu cijenu od 2299kn, sa servisom u Chipoteci i 1g. garancije

backup opcija:
3. Onda v975 (jača baterija), jednom kad izađe, a trebao bi sl. mj.


Što vi mislite?
__________________
It just works. Except when it doesn't.



CPU: AMD Ryzen Threadripper 2950X @ stock + Noctua NH-U12S
RAM: 4x16GB DDR4 Corsair Vengance LPX 3200
VGA: NVIDIA GeForce RTX 1080 Ti 11GB
SSD: Samsung Evo Plus 500 m.2 NVMe
HDD: Toshiba 3TB
PSU: Corsair CX650M
CASE: Fractal Design Meshify C
Display: Dell U2715h + U2407WFP
Audio: Asus Xonar U7 MK2 + Logitech Z-5500 5.1
Input: Logitech G915 + Logitech G602
OS: Windows 10 Pro x64


Asus N76VZ
CPU: 7-3610QM @ 2.30GHz
RAM: 2x8GB DDR3 HyperX 1600
VGA: NVIDIA GeForce GT 650m 2GB
SSD: Crucial MX100 256 GB
HDD: WD Scorpio Black 750GB @ 7200
Audio: Fiio Q1 DAC + AudioTechnica M50x
Input: Logitech G915 + Logitech MX Master 2S
OS: Windows 10 Pro x64


In progress...


CPU: AMD Ryzen 4350G @2.8GHz + AMD stock cooler
MBO: ASrock B550m Phantom Gaming
RAM: GSkill 2x8GB DDR4 3600MHz
VGA: AMD Vega 6
SSD: Samsung Evo Plus M.2 NVME 250GB
PSU: Seasonic 620W
CASE: Fractal Core 2300
Display: 32" LCD TV + BENQ W1070 DLP projector
Sound: Yamaha RX481 + ELAC Cinema 5.1
Input: Logitech vulgaris



CPU: AMD Athlon X2 5050e @0.8-2.6GHz + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Gigabyte GA-M720-US3
RAM: Kingmax 2x2GB DDR2 800MHz
VGA: Gigabyte GeForce 8600 GTS SP
HDD: Seagate 7200.10 250GB single platter (Speedy Gonzales)
PSU: Chieftec 400W
CASE: Frontier generic
Display: 22" LCD AOC 2230Hf + ACER X1160 DLP projector
Sound: Logitech S-220 2.1
Input: Logitech vulgaris
OS: Windows 8.1 PRO x64


2017: FX-8370E, ASRock 990FX Extreme3
2016: FX-8320E, Asus M5A97 PRO
2015: i7 6700k, Asus Z170-A
2014: FX-8350, ASRock 990FX Extreme3
2012: i7 3610QM, Asus N76VZ
2011: AMD Athlon II X4 640, Gigabyte MA770-UD3
2010: AMD Phenom II X6 1090T, Thuban, ASrock 880G Extreme3
2010: AMD Phenom II X4 Deneb 945, Gigabyte 790X-DS4
2009: Intel C2Q Q6600, GIGABYTE EP31
2008: AMD Athlon X2 Winsdor 5600+ AM2, MSI K9N Neo V3, Gigabyte 790x
2008: Intel Core2Duo T7200, Toshiba A100-847
2007: AMD Athlon X2 4600+ Manchester S939, ASUS A8n32-SLI Deluxe
2005: AMD Athlon 64 3200+ Venice S939, Asus A8V Deluxe
2003: AMD Athlon XP 2400+ Thoroughbred, Matsonic MS8137C
2003: Intel Pentium III Mobile 1000 Tualatin, Compaq Evo N110
2002: AMD Duron 1200, Matsonic MS8127C
2001: AMD Duron 800, Matsonic MS8127C
1998: Intel Pentium II 300 Klamath
1996: Intel Pentium 120
1993: Intel i386SXSA 40MHz(turbo)
1991: Intel 286 @20Mhz



Zadnje izmijenjeno od: estugarda. 26.08.2013. u 17:00.
estugarda je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2013., 17:18   #28
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
Citiraj:
Autor estugarda Pregled postova
iPad1 ide u penziju. Suzio sam izbor nasljednika. U obzir dolazi samo 4:3 IPS sa barem 1600x1200px, 2GB RAM, solidan CPU/BPU/Wi-Fi/baterija i dev podrška barem do razine rootanja. Ostalo nije važno.
Dvo(tro)jba:

1. Pipo M6 - banggood
- ako sam dobro skužio stiže iz Kine, dakle; 1444 kn ($256) + 0 kn (shipping) + 144 kn (10% carina) + 397 kn (25% PDV) = 1985 kn
- upitna isplativost reklamacije, dakle manje-više bez garancije
(BTW, ima li tko iskustva sa banggood-om? Jesu li voljni pisati na pakete da je vrijendost mala, pa da prođem možda bez PDVa i carine?)

2. Pipo M6 - Chipoteka - dolazi navodno kroz tjedan dana uz očekivanu cijenu od 2299kn, sa servisom u Chipoteci i 1g. garancije

backup opcija:
3. Onda v975 (jača baterija), jednom kad izađe, a trebao bi sl. mj.


Što vi mislite?
Samo da napomenem ako naručiš pipa preko banggooda ide preko švedske pa nema pdva i čega već samo 1444 kn, ja bi naručio preko banggooda ipak je to skoro 900 kn razlike, a dobit ćeš isto 1 godinu garancije preko banggoda, što se tiče onde treba pričekati kad izađe i prve dojmove.
eKICh je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2013., 17:21   #29
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Čim ga je i Chipoteka odlučila nabaviti nije loš i nema puno kvarova jer bi i njima bilo neisplativo servisirati, a jedan je i od najprodavanijih na bangu.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2013., 17:24   #30
estugarda
"Samo vodu ne!"
 
estugarda's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG istok > Legrad
Postovi: 1,717
Citiraj:
Autor eKICh Pregled postova
Samo da napomenem ako naručiš pipa preko banggooda ide preko švedske pa nema pdva i čega već samo 1444 kn, ja bi naručio preko banggooda ipak je to skoro 900 kn razlike, a dobit ćeš isto 1 godinu garancije preko banggoda, što se tiče onde treba pričekati kad izađe i prve dojmove.
Pa ako je stvarno tak, onda dileme nema. I dalje mislim da je garancija upitna ako ja o svom trošku moram slati u Kinu, ali za takvu razliku u cijeni prihvaćam rizik. Je li to 100% provjerena informacija? Pitam zato jer je navedeno da dolazi sa skladista u Kini.
__________________
It just works. Except when it doesn't.



CPU: AMD Ryzen Threadripper 2950X @ stock + Noctua NH-U12S
RAM: 4x16GB DDR4 Corsair Vengance LPX 3200
VGA: NVIDIA GeForce RTX 1080 Ti 11GB
SSD: Samsung Evo Plus 500 m.2 NVMe
HDD: Toshiba 3TB
PSU: Corsair CX650M
CASE: Fractal Design Meshify C
Display: Dell U2715h + U2407WFP
Audio: Asus Xonar U7 MK2 + Logitech Z-5500 5.1
Input: Logitech G915 + Logitech G602
OS: Windows 10 Pro x64


Asus N76VZ
CPU: 7-3610QM @ 2.30GHz
RAM: 2x8GB DDR3 HyperX 1600
VGA: NVIDIA GeForce GT 650m 2GB
SSD: Crucial MX100 256 GB
HDD: WD Scorpio Black 750GB @ 7200
Audio: Fiio Q1 DAC + AudioTechnica M50x
Input: Logitech G915 + Logitech MX Master 2S
OS: Windows 10 Pro x64


In progress...


CPU: AMD Ryzen 4350G @2.8GHz + AMD stock cooler
MBO: ASrock B550m Phantom Gaming
RAM: GSkill 2x8GB DDR4 3600MHz
VGA: AMD Vega 6
SSD: Samsung Evo Plus M.2 NVME 250GB
PSU: Seasonic 620W
CASE: Fractal Core 2300
Display: 32" LCD TV + BENQ W1070 DLP projector
Sound: Yamaha RX481 + ELAC Cinema 5.1
Input: Logitech vulgaris



CPU: AMD Athlon X2 5050e @0.8-2.6GHz + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Gigabyte GA-M720-US3
RAM: Kingmax 2x2GB DDR2 800MHz
VGA: Gigabyte GeForce 8600 GTS SP
HDD: Seagate 7200.10 250GB single platter (Speedy Gonzales)
PSU: Chieftec 400W
CASE: Frontier generic
Display: 22" LCD AOC 2230Hf + ACER X1160 DLP projector
Sound: Logitech S-220 2.1
Input: Logitech vulgaris
OS: Windows 8.1 PRO x64


2017: FX-8370E, ASRock 990FX Extreme3
2016: FX-8320E, Asus M5A97 PRO
2015: i7 6700k, Asus Z170-A
2014: FX-8350, ASRock 990FX Extreme3
2012: i7 3610QM, Asus N76VZ
2011: AMD Athlon II X4 640, Gigabyte MA770-UD3
2010: AMD Phenom II X6 1090T, Thuban, ASrock 880G Extreme3
2010: AMD Phenom II X4 Deneb 945, Gigabyte 790X-DS4
2009: Intel C2Q Q6600, GIGABYTE EP31
2008: AMD Athlon X2 Winsdor 5600+ AM2, MSI K9N Neo V3, Gigabyte 790x
2008: Intel Core2Duo T7200, Toshiba A100-847
2007: AMD Athlon X2 4600+ Manchester S939, ASUS A8n32-SLI Deluxe
2005: AMD Athlon 64 3200+ Venice S939, Asus A8V Deluxe
2003: AMD Athlon XP 2400+ Thoroughbred, Matsonic MS8137C
2003: Intel Pentium III Mobile 1000 Tualatin, Compaq Evo N110
2002: AMD Duron 1200, Matsonic MS8127C
2001: AMD Duron 800, Matsonic MS8127C
1998: Intel Pentium II 300 Klamath
1996: Intel Pentium 120
1993: Intel i386SXSA 40MHz(turbo)
1991: Intel 286 @20Mhz



Zadnje izmijenjeno od: estugarda. 26.08.2013. u 17:33.
estugarda je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na