Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.09.2019., 07:50   #3811
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Blue Spirit Pregled postova
Ne zanima me OC, samo da fino ugodim potrošnju , zagrijavanje i buku....
Probaj ovako:





Na "tvornickom" stocku i auto v-core nakon 10-15min OCCT-a se sljedece vrijednosti ustaljuju:
CPU ( Tdie ) ode na 66C
CPU + SoC Power je 171W
CPU FAN ~1200rpm
Motherboard VRM 77C


Rezultati na zadnjoj slici govore sami za sebe

Filozofije je sljedeca, sto hladniji proc i sto manju potrosnju generira na stocku, vise ce boostati tj. ici sam po sebi na vece frekvencije, pogotovo Ryzen 3 naspram
starijih Ryzena. S obzirom da ne mjenjas mnozitelj nego si na stocku onda ti ne treba CPU LCC 2 ili 3 sto ovdje 90% korisnika po ustaljenoj narodnoj i usmenoj predaji
ganja ( kada traze sweet spot ) jer im pada v-core a samim time sto pumpaju dodatne W sa jacim LCC u CPU mu zapravo smanjuju mogucnost da radi hladnije i trosi
manje. Takodjer SC perfomanse su vecinom slabije dok ga ne naguzis fixno All Core recimo na ~4.0GHz a MC perfomase mizerno i zanemarivo bolje u odnosu na povecanu temperaturu i potrosnju.

Precision boost overdrive: PTP, TDC i EDC limit sa slike te ne trebaju zbuniti niti zabrinjavati, niti moze toliko povuci niti oce, te vrijednosti su cisto da je opcija full ajmo
reci otkljucana na neki nacin, moze se staviti i manje. CPU LCC na 7 je glavni "krivac" sto procesor nema sanse toliko uzeti a ujedno zasluzan da je tako hladan i "stedljiv".
CPU Under i Over Voltage ako nemas takve vrijednosti, stavi po 400mV za oboje. SoC Voltage mozes probati sa 1.1000v no ako ti OCCT generira greske a da ne pada i
da test i dalje normalno traje i ide dalje, onda znas da ga moras povecati kao na slici.

Kod mene je poceo generirati greske nakon 45min, dakle treba duze testirati stabilnost sustava. Ovo je OCCT, Intel Burn test na high ga manje zagrije, Prime isto
ko OCCT, Svi drugi testovi manje... realno kada encodiram x264 ili hevc i kada se sve jezgre koriste 100%, CPU temp je 52/53C a potrosnja CPU + SoC Power je ~120W u odnosu na 151W kada je proc na "stocku".

CineBench-15 MC 1642 a sada MC 1670., SC 158 a sada 165, zanemarivo ali mjerljivo u svakom slucaju i da ne govorim da za 168 u SC proc valja naguziti na 4.0GHz i da, MC ode
na 1775 no u realnosti je to dve i pol minute brze kada encodiram BD od ~50GB u x264 tako da gledati u 59/61C dok se nesto renda radi te mizerne 2 i pol minute ustede - nije bas tolika sila.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2019., 15:45   #3812
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136
thnx , budem se pozabavio sa time


Zabrinjava me to što kiler od vodenog cak ni nakon 15 min minuta pod OCCt -om nije uopce vruc a CPU je na 70 C

Kiler je blago topao, tek nešto topliji od ljudske temperature. Morao bi pronac sondu od multimetra i izmjeriti ...

Kad sam slagao PC prvo sam nanio više paste nego obicno.

Nakon 2 dana sam smanji sloj paste i temperature su iste ...


Znam da se voda sporo zagrije i sporo hladi ali ocekivao sam da ce se ta temperatura osjetiti na kileru ...

Uvjek sam imao mrgu od hladnjaka 700+ grama i navikao sam na idle 32 i load 50 C, ta temp se uvjek osjetila doirom na hladnjak prst metodom.


Pogotovo kad sam vidio ovdje kako HEATPIPE doslovno instantno prenosi toplinu.

Rezao je kockicu leda heatpajpom koja prenosi toplinu njegove ruke instantno na led.

__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 15.09.2019. u 16:06.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.09.2019., 17:40   #3813
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Blue Spirit Pregled postova
Zabrinjava me to što kiler od vodenog cak ni nakon 15 min minuta pod OCCt -om nije uopce vruc a CPU je na 70 C
Kiler je blago topao, tek nešto topliji od ljudske temperature.
Sasvim razumljivo i logicno s obzirom na ono sto sam prije pisao o polozaju CPU jezgri i utjecaja tj. sirenja topline na sam HS. Na stanu sto su me ovi
instant overlukeri docekali na noz... dok im se same overlukerske metode svode na next, next... sa BulshitMasterom a u biosu im je maximalni doseg podesiti vrijeme i datum.

Tdie je temperatura koju generira CPU chiplet, ako ti zajedno stoji u hwinfo Tdie/Tclt onda gledas senzor na mbo jer Tclt je samo offset potrebit za rad ventilatora.
Ok, znaci cooler "mlak" a Tdie 70C sto dovodi do sasvim logicnog zakljucka. Tvoj cooler ili blok od vodenog nije ravnomjerno "vruc" jer nije preuzeo sa HS-a svu generiranu
toplinu jer se ista nije ni ravnomjerno rasirila na cjeli HS nego je vecinom preuzima samo na onom djelu HS-a koji se nalazi tocno iznad CPU chipleta. Nije to nuzno lose
sve dok cooler ili blok su u stanju i imaju "kapacitet" iz te tocke preuzeti toplinu no ona nije ista na stocku ili frljenjem svih jezgri na 4.1GHz recimo...

Tvojih 70C pri OCCT nije niti kriticna niti losa temperatura uopce mada za moj osobni ukus i razmisljanje, to bi bila sasvim
odlicna temperatura za kakvo zracno hladjenje osrednjim coolerom i ventom na ~1200rpm-a a ne pod rasnom vodenjacom. Previse je.

Inace odlicna je ta tvoja ploca, naravno kome pase takav raspored na njoj i mogucnosti sta se sve moze ili ne moze popikati na nju. VRM regulaciju i hladjenje
koliko sam vidio u drugoj temi tvoj ss temperatura za isti, Asus je odlicno napravio ( 6+1 ) i puno manje se grije nego moj na ovom B350 chipsetu ali posto imas
vodenjacu ako ti je propuh u kucistu malo slabiji nebi bilo lose da si nabavis one male "jezeve" za hladnjenje memorije na grafickim karticama i popikas to na VRM gore od SoC na socketu gdje nemas heatsink.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2019., 08:20   #3814
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Citiraj:
Autor Blue Spirit Pregled postova
thnx , budem se pozabavio sa time


Zabrinjava me to što kiler od vodenog cak ni nakon 15 min minuta pod OCCt -om nije uopce vruc a CPU je na 70 C

Kiler je blago topao, tek nešto topliji od ljudske temperature. Morao bi pronac sondu od multimetra i izmjeriti ...

Kad sam slagao PC prvo sam nanio više paste nego obicno.

Nakon 2 dana sam smanji sloj paste i temperature su iste ...


Znam da se voda sporo zagrije i sporo hladi ali ocekivao sam da ce se ta temperatura osjetiti na kileru ...

Uvjek sam imao mrgu od hladnjaka 700+ grama i navikao sam na idle 32 i load 50 C, ta temp se uvjek osjetila doirom na hladnjak prst metodom.


Pogotovo kad sam vidio ovdje kako HEATPIPE doslovno instantno prenosi toplinu.

Rezao je kockicu leda heatpajpom koja prenosi toplinu njegove ruke instantno na led.
Meni je promjena vulgaris bijele paste koja je došla sa Machom (TR ju zove chill factor) na sivu koju sam isto dobio sa TR Shaman kulerom za grafu pred par godina (ovu zovu chill factor 3) skinulo kakvih 6-8 stupnjeva.
U prijevodu, probaj promjeniti pastu, a što se količine tiče, gamer nexus Steve je imao video gdje je dokazao da su razlike u načinu nanošenja i količini same paste zanemarive na temperaturu. Tj loše može biti samo ako je nema dovoljno, a ako staviš više, samo ju bacaš.

Evo video i njegov predivan početak :

https://www.youtube.com/watch?v=EUWVVTY63hc
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2019., 09:39   #3815
tetak dudo
Premium
Moj komp
 
tetak dudo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: 45.594-16.217
Postovi: 236
Citiraj:
Autor Flood Pregled postova
Odlična.Još kad vidim bios opcije,hebena.Trebati će vremena za poloviti to sve na Ryzenu.Jedna vrlo bitna stvar,možda i najbitnija: nema više pištanja i cvrčanja iz zvučnika. Preporod.Morao sam stišavati monitore na minimum kad bih upalio High performance power profil na FXu.A to je u zadnje vrijeme bilo skoro pa uvijek,ostario.
Imam jedno pitanje a to je dali moram na novoj ploči c6h prvo sa starijim ryzenom updetati novi bios ili mogu odmah sa ovim novim 3600x
tetak dudo je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2019., 09:43   #3816
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Moraš staviti novi bios ali ti ne treba stari Ryzen, možeš i bez procesora, pomoću usb flashback tipke.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2019., 11:25   #3817
tetak dudo
Premium
Moj komp
 
tetak dudo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: 45.594-16.217
Postovi: 236
Evo upravo mi to dečki u Futuri odrađuju i još pitanje dali sam pogrešio što sam uzeo ovu c6h i nju ču staviti umjesto ove x470 aorus ultra gaming
tetak dudo je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2019., 11:27   #3818
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
S konja na magarca. C6H je flagship. Ova Ultra Gaming nije.
No slobodno vratiš C6H, razveselit ćeš nekoga tko ju nije uspio čopit
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2019., 11:48   #3819
shar
Overclocker
 
shar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Otiš'o sam, morao sam
Postovi: 523
Za 3600x ti ne igra ulogu koju od te dvije matične zadržiš.
shar je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2019., 12:55   #3820
tetak dudo
Premium
Moj komp
 
tetak dudo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: 45.594-16.217
Postovi: 236
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
S konja na magarca. C6H je flagship. Ova Ultra Gaming nije.
No slobodno vratiš C6H, razveselit ćeš nekoga tko ju nije uspio čopit
Ako bi mi htjel malo objasniti to flagship nisam baš u tome pa me interesira, ove x570 su malo skupe a sa ovom x470 sam malo razočaran oko biosa npr nema još abba dok ova c6h več dobila
tetak dudo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.09.2019., 13:13   #3821
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
Ima već za cijelu 300/400 seriju ali su testni, beta ide van za par dana
Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2019., 13:17   #3822
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor tetak dudo Pregled postova
Ako bi mi htjel malo objasniti to flagship nisam baš u tome pa me interesira, ove x570 su malo skupe a sa ovom x470 sam malo razočaran oko biosa npr nema još abba dok ova c6h več dobila
C6H je top X370 Asusove ponude (uz Extreme i Hero WiFi). Najjača serija ploče.

X470 je maltene isti čipset kao i X370, a Aorus Ultra Gaming je mid-range ploča koja nema i ne može imati jednako dorađen BIOS kao C6H. A nema ni community kakav ima C6H.

Ne pričam ovo zato što je imam pa je moram braniti, nego ti govorim činjenično stanje stvari.

X570 je svijet za sebe i da, one koštaju.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2019., 18:04   #3823
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
C6H je top X370 Asusove ponude (uz Extreme i Hero WiFi). Najjača serija ploče.

X470 je maltene isti čipset kao i X370, a Aorus Ultra Gaming je mid-range ploča koja nema i ne može imati jednako dorađen BIOS kao C6H. A nema ni community kakav ima C6H.

Ne pričam ovo zato što je imam pa je moram braniti, nego ti govorim činjenično stanje stvari.

X570 je svijet za sebe i da, one koštaju.
Nisi ti dobro ni pročitao, a i dečko piše malo ''čudno''. Dakle on se odlučio riješit Gige i uzet C6H umjesto nje.
A onda on nije ni tebe skužio.

BTW, ko hoće, zadnju ABBA betu za c6h, plus popravlja reboot/cold boot/ ventilatore, stavio Shamino na asusovim forumima:

https://www.dropbox.com/s/38jvi3uuq1...-0075.rar?dl=0
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2019., 18:16   #3824
tetak dudo
Premium
Moj komp
 
tetak dudo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: 45.594-16.217
Postovi: 236
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Nisi ti dobro ni pročitao, a i dečko piše malo ''čudno''. Dakle on se odlučio riješit Gige i uzet C6H umjesto nje.
A onda on nije ni tebe skužio.

BTW, ko hoće, zadnju ABBA betu za c6h, plus popravlja reboot/cold boot/ ventilatore, stavio Shamino na asusovim forumima:

https://www.dropbox.com/s/38jvi3uuq1...-0075.rar?dl=0
E baš tako, malo me ono s konja na magarca zabrinulo misleći jesam se zahebo, a izgleda da nisam e i hvala za dečko imaš pivobeer:
tetak dudo je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2019., 19:00   #3825
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Da, sad vidim što je napisao niti je spretno napisao, niti sam ja pažljivo čitao
Ugl, ako ide sa X470 Gige na C6H, onda je to OK i sasma legitiman potez

Jel ovaj 0075 BIOS ide iz EZ Flasha ili treba Flashback?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2019., 19:18   #3826
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Da, sad vidim što je napisao niti je spretno napisao, niti sam ja pažljivo čitao
Ugl, ako ide sa X470 Gige na C6H, onda je to OK i sasma legitiman potez

Jel ovaj 0075 BIOS ide iz EZ Flasha ili treba Flashback?
Trebao bi sa EZ flash jer je službeni, a moddani preko flashbacka.
Nije ni da se može dogodit išta loše, samo EZ javi da je BIOS nekompatibilan.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2019., 20:00   #3827
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Je, skužih. BTW, BIOS je BOMBA.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2019., 22:49   #3828
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Pocelo mi je ici na živce gledati vrm temp iznad 80°C i stražnjeg pleha kucišta koji je bio osjetno topao na dodir(kad se upogone grafa i proc na 100% loada, ventovi od kucista + aio nisu u stanju hendlati 450~500W disipacije na prihvatljivim okretajima) pa sam odlucio iskoristiti amdov stock vent.

Prekrojio sam onaj stražnji limic sa prastarih grafa(4600ti i sl.) u L nosac i spustio ih sa aio venta da budu nosaci za amd stock hladnjak.
Krivulju okretaja mu podesio u biosu prema temp vrm.

Sad ne ide preko 65°C i ne izgleda tak strašno nakaradno(slike su sa otvorenom stranicom da se bolje vidi


IMG-20190920-211159 IMG-20190920-210134 IMG-20190920-210119 IMG-20190920-210111
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 12:18   #3829
shar
Overclocker
 
shar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Otiš'o sam, morao sam
Postovi: 523
Zar nije taj vent sad preblizu bočnoj stranici kad zatvoriš kućište?
shar je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 12:23   #3830
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
nije, pazio sam na to kad sam krojio nosace, mozda na slikama izgleda da je preblizu(trebao sam skroz od sa strane jednu fotku opalit da se bolje vidi) ali ima 1.7cm lufta od stakla bocne stranice
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 16:39   #3831
fooK
Powaaa user
Moj komp
 
fooK's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Hrvatska, Zagreb
Postovi: 160
Pozdrav, trebam savjet, pa se nadam da sam na dobrom mjestu.
Odlučio sam se na novi PC i odluka je pala na Ryzen 5 3600 cpu, pa mi je to polazište za daljnju debatu
Za matičnu imam hrpu dilema kao i tisuće drugih valjda i dao bih do neki 1000-1100 kn i nekako mi je favorit MSI B450 Gaming Pro Carbon AC B450.
Namjena bi bila gaming i casual korištenje i stvarno Light Light malo slaganje videa sa GoPro kamere.
Išao bi jedan M2 ssd i jedan sata vjerojatno.
Da li je ta matična dobar izbor?
Sviđa mi se njena oprema, to sto ima build in wifi Itd. i naravno izgled mi je odličan.
Ima li smisla ići na x570?
Volio bi da je djelomično proof za neki upgrade kroz godinu dvije i da ima potencijal za lagani oc, apsolutno nikakvi ekstremi.
Imate li kakvu preporuku za drugu matičnu ili je ovo dobar izbor za taj rang?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Fun starts @ 2000 rpm with 465nM
Pošteni trgovac: 1
fooK je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 17:09   #3832
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 17:18   #3833
fooK
Powaaa user
Moj komp
 
fooK's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Hrvatska, Zagreb
Postovi: 160
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova


Hvala ti na odgovoru, možeš mi pls malo obrazložiti, malo sam ispao iz cijele price sa hardverom
Ovo sto sam čitao ekipa preporuča MSI i nešto onih AORUS Gigabyte ploca, Asus nisam našao previse osim onih TUF Gaming ploča.
Bas trebam savjeta vise, a nisam tip koji se zaleti sa kupovinom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Fun starts @ 2000 rpm with 465nM
Pošteni trgovac: 1
fooK je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 17:36   #3834
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Definitivno za 1000kn ovu plocu koju ti je manuel preporucio, ta ploca je do pred par mjeseci bila flagship za am4 platformu, a kad je izasla koštala je ~2000kn
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 18:20   #3835
fooK
Powaaa user
Moj komp
 
fooK's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Hrvatska, Zagreb
Postovi: 160
Ako izbacimo OC faktor i nikad ne dođem u tu fazu da bih ista clockao ostaje ista preporuka ili nešto jeftinije varijante postoje?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Fun starts @ 2000 rpm with 465nM
Pošteni trgovac: 1
fooK je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 18:28   #3836
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Svejedno ti nema smisla kupiti slabiju ploču za 1000kn. OK neke imaju wifi, a neke ne, no to se rješi za 80kn...

Znači ona MSI karbonka je 4 phase ploča, a crosshair asusica 8 phase ploča. Zatim općenito kvaliteta izrade i featurei u biosu, jer kao što je rečeno to je bila high-end ploča (i još je). Ovo je jako specifična situacija sa Asusom jer ne pamtim da su se high end ploče ikad prodavale za više nego upola manje cijene od vremena izlaska. Znači ili mizerno padne cijena ili ostane ista dok ih ima... i onda samo nestanu...


Ovo oko čipseta 4xx i 3xx nek te ne brine, jer je 4xx čipset samo rebrand 3xx čipseta, a X čipset je rang iznad B čipseta (X370 > B450/B350), jer imaju više konekcija i SLI i CF support (dok samo neke B ploče imaju CF). Ne kažem da će ti trebati, no rang su iznad.


Tek x570 donosi nešto novo (pci-e 4.0 gen support), koji još ne treba. Da je blizu cijenom rekao bih YOLO, no uz ovakvu cijenu crosshairice nema smisla
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 18:47   #3837
fooK
Powaaa user
Moj komp
 
fooK's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Hrvatska, Zagreb
Postovi: 160
Hvala ti, ovakav odgovor mi treba da spojim dva i dva hvala!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Fun starts @ 2000 rpm with 465nM
Pošteni trgovac: 1
fooK je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 20:06   #3838
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor fooK Pregled postova
Ako izbacimo OC faktor i nikad ne dođem u tu fazu da bih ista clockao ostaje ista preporuka ili nešto jeftinije varijante postoje?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Postoje 200 - 300 kn jeftinije varijante i sasvim dovoljne za ono što ti treba.

Npr.

https://www.hgshop.hr/maticna-ploca-...roizvod/236360

ili

https://www.adm.hr/asus-prime-x370-p...m_medium=click

Osim spomenute uštede, dobiješ i 12 mjeseci dulju garanciju.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 20:16   #3839
purger22
Premium
Moj komp
 
purger22's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 176
Ova Asus X370 Prime više nije dobavljiva, zvao sam ADM prije cca tjedan dana.
purger22 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2019., 23:19   #3840
fooK
Powaaa user
Moj komp
 
fooK's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Hrvatska, Zagreb
Postovi: 160
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Postoje 200 - 300 kn jeftinije varijante i sasvim dovoljne za ono što ti treba.

Npr.

https://www.hgshop.hr/maticna-ploca-...roizvod/236360

ili

https://www.adm.hr/asus-prime-x370-p...m_medium=click

Osim spomenute uštede, dobiješ i 12 mjeseci dulju garanciju.
Ta matična nije spremna za ryzen 3600 out of the box, trebam BIOS flashat? Htio bih nešto što je relativno plug and play od procesora do rama, da ne moram previše sam kemijat, jer se stvarno više ne razumijem u to, već da sve poštekam i da radi
Bio sam entuzijast prije 10 godina, sad sam već ostario
__________________
Fun starts @ 2000 rpm with 465nM
Pošteni trgovac: 1
fooK je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na