Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.11.2019., 10:11   #2941
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor D/G Pregled postova
Grijanje....da nebi , imam klimu ali je za grijanje neću koristiti , biram termo peć jer me dođe duplo jeftinije .
Zapravo te dodje barem troduplo skuplje u zavisnosti koju klimu imas.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2019., 11:37   #2942
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor D/G Pregled postova
Grijanje....da nebi , imam klimu ali je za grijanje neću koristiti , biram termo peć jer me dođe duplo jeftinije .
To je fizikalno nemoguće, osim ako kradeš struju za peć.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.11.2019., 13:57   #2943
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,201
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Zato jer klima koristi vanjsku "temperaturu" da zagrije plin....
Toplotna je pumpa.
Dakle plin kad se kompresira se grije, to upuhuje unutra što ga ohladi malo, kad se dekompresira se hladi i vanjski vent ga grije sa vanjskom temperaturom koja je viša od temp plina i onda tako "zagrijan" se kod ponovnog kompresiranja više zagrije tj manje je potrebno ganjati kompresorom na zeljenu temp...
Uglavnom to je princip.. ista stvar kod hlađenja samo obrnuta.
I tako dobiješ : Grijalice 1kw stuje = 1 kw toplinske Klime 1 kw struje = 3-4 kw toplinske ovisno o uvjetima vanjske temperature i ostalim uvjetima.
Inverter klime danas rade 200-1kw za 3.5 kw modele.. ako je izolacija dobra rade od 300-500 w kad postignu zadanu... Osim kod debelih minusa.. tada idu više, naravno.
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Ono što ekipi nije jasno je da klima ne koristi struju da "proizvede toplinu", što rade klasične grijalice, nego koristi struju da "prenosi toplinu".
Prijenos topline se odvija uz pomoć kompresije i ekspanzije radnog plina, glavni potrošać je kompresor. Prijenos latentne toplinske energije.
Stvar ugrubo radi što se grijanja tiče dokle god plin u vanjskoj jedinici može preći iz tekućeg u plinovito stanje. Princip radi i na temperaturama debelo ispod nule, ovisno o radnom plinu. Dakle, ništa što krši zakone fizike.
Iskreno, lokacija Crikvenica, mislim da je dobra klima jeftinije grijanje od drva. Barem koliko sam ja testirao kod sebe doma, prijelaz u zadnje tri-četiri godine sa drva, na pelete, koje sad kombiniram s klimom.

Ahaa dada, sad mi je jasno, kuzim princip rada toplotne pumpe.

Nezz ja sam počeo istraživat, živim u dalmaciji, najveći minus koji sam ikad u životu doživio je -7 na jedan dan, a imam i podno za grijanje.
Volio bi klimu da ima neki dizajn a Daikini s dizajnom su preskupi. Mitsu electric ima model Kirigamine Zen koji izgleda dobro i kosta oko 8500 iako je i to dosta posto sam mislio 8 s ugradnjom dat.
Naletio sam i na LG ArtCool Dual Inverter, po specifikacijama se čini dobar, 6500kn cijena okej, ali ne nalazim informacija o LG klimama, inače ko brend LG mi je jako drag
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2019., 16:40   #2944
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Art cool je govance od uredjaja.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2019., 16:46   #2945
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Zapravo te dodje barem troduplo skuplje u zavisnosti koju klimu imas.
Mislim da je kolega mislio da "puni" termo peć samo po noćnoj, jeftinijoj, tarifi.
I dalje skuplje od klime, ali nije ni klima baš toliko efikasna.
Ako joj damo 4kW/h topline za 1kW struje, 24h grijanje, dvotarifno brojilo,te uzmimo da termo peć koristi samo noćnu tarifu (dosta nerealno imho u obadva slučaja), ja bi rekao da je jeftinija za cca 50%.
I dodajmo činjenicu da se klimu ne isplati gasiti ukoliko prostor nije jako dobro izoliran. Naknadno podizanje temperature pod punim opterećenjemo pocucla više struje nego da radi cijelo vrijeme.
Poanta kombinacije kod mene je bila da se grijanje ne gasi u stanu.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2019., 11:50   #2946
QS
Premium
Moj komp
 
QS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 284
__________________
QS je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2019., 12:45   #2947
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Ne mos falit sa Mitsubishi
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2019., 13:46   #2948
QS
Premium
Moj komp
 
QS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 284
Ma dobro to znam - Mitsu je japanac, japanci dobro griju što je meni važno (vidi gore postove)

Pikiram Daikin Comforu slične snage pa gledam usporedbu bang for buck (jel stvarno snižena - ovdje je cijena 5400 za klimu od 5 kW ili je stari model pa ga se rješavaju). Jel problem što koristi r410 umisto r32 i tako to...
__________________
QS je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2019., 22:51   #2949
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Imate dobru klimu, odlična za grijanje, kvalitetna-japanac, po skroz kul cijeni

https://www.ekupi.hr/Fujitsu-klima-u...r-1423311.aspx
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2019., 17:41   #2950
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 294
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Imate dobru klimu, odlična za grijanje, kvalitetna-japanac, po skroz kul cijeni

https://www.ekupi.hr/Fujitsu-klima-u...r-1423311.aspx
Ovo je brutalna cijena ja svoju platio 4500 al onaj stari model llcc

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.11.2019., 18:02   #2951
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Jučer je bila 3150kn sa pbz visa premium ili american.

Brutalna cijena za jako dobru entry Japanac klimu
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2019., 19:13   #2952
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
u cemu je razlika naspram ove?
https://klimacentar.com/proizvodi/kl...oyg12kpca-912/

isto su je spustili na 3500
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2019., 19:24   #2953
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Evo prenosim sa drugog foruma


"Samo sada više nema u ponudi LLCE koji koristi R410, već su drugi modeli isključivo sa R32 plinom. Gledam početne modele, cijena 4.000 kn za 3,5 kW, i tu se nudi ASYG12KPCA / AOYG12KPCA oko 3.930 kn uključen popust 10%.

Specifikacije sam pronašao ovdje
https://www.fujitsuklime.com/fujitsu...pca-aoyg12kpca
te ih uspoređujem sa prošlogodišnjim LLCE isto tamo
https://www.fujitsuklime.com/fujitsu...lce-aoyg12llce

Ono što primjećujem iz tabela je da je novi KPCA slabiji u grijanju naspram LLCE
kapacitet grijanja 3,8 kW (0.9-4.8) prema 4.0 (0.9-5.0)
dok povuće isto (neznatno više) struje 1.000/1.140 prema 1.080/1.130
COP mu je manji za grijanje 3,33 prema 3,54
dok je Pdesign na -10 bitno manjih 2.5 prema 3.2, dakle kad zazimi fali sirove snage
no sezonska potrošnja Annual Energy Consumption Heating je 853 kWh što je primjetno bolje od 1.179 kWh
te je sezonski SCOP 4.10 (taman da zadovolji minimum za A+) bolji od 3.80 (klasa A)

novi model unutrašnja je glasnija na većim brzinama 46/40/33/22 dB od starije 43/38/33/22
dok pri tome i unutarnja i vanjska ima manji ! protok zraka 630/1,470 prema 720/1.830

Zaključujem da KPCA nije nasljednik LLCE za potrebe grijanja.
Doživljavam ju kao normalnu klimu za hlađenje, sa naglaskom na štedljivost kod nježnog dogrijavanja.

Stari LLCE ima vanjski izmjenjivač u dva reda, dvostruki. Što ima novi KPCA ne mogu pronaći."


LLCE težina vanjske 26kg, KPCA 23kg.
Počeli su štedit na KPCA, ima novji R32 plin, ali slabiji učinak grijanja na niskim temperaturama di je i bitno.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2019., 19:28   #2954
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
da narucim onda ovu sa ekupi?
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2019., 19:47   #2955
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
A neka neki veći stručnjak od mene potvrdi,da nebi sad bilo...al LLCE je definitivno bolja za grijanje na niskim sub 0 temperaturama.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2019., 19:50   #2956
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
A neka neki veći stručnjak od mene potvrdi,da nebi sad bilo...al LLCE je definitivno bolja za grijanje na niskim sub 0 temperaturama.
Ma to bi starcima uzeo kako dogrijavanje da ne pale centralno, ne bi se koristila kao primarni uređaj kod grijanja. Sada imaju neku staru mideu koja malo malo pa ne radi
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2019., 19:57   #2957
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Neka uzmu LLCE, i dobrog ovlaštenog montažera koji će lipo vakumirat i napravit instalaciju po PS.
Kad vide potrošnju klime u odnosu na centralno(drva/struja/peleti) možda više ni ne upale centralno
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2019., 20:15   #2958
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Neka uzmu LLCE, i dobrog ovlaštenog montažera koji će lipo vakumirat i napravit instalaciju po PS.
Kad vide potrošnju klime u odnosu na centralno(drva/struja/peleti) možda više ni ne upale centralno
ma na naftu starici deru, ne jebe njih
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2019., 16:28   #2959
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
Da javim, kupio sam na kraju ovaj novi model u klima centru. Bude njihova montaža pa da se ne zezam sa majstorima sve budu oni rjesili
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2019., 21:09   #2960
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Ljudi imam jedno pitanje pa ako tkod zna nek mi objasni,
naime sad pred početak ove jeseni kad sam palio svoju mitsubishi electric klimu radi dogrijavanja, dogodilo mi se jedno jutro da sam na vanjskoj primjetio puno dima koji je više sličio na bijelu prozirnu paru a unutranja se bila zaustavila i izgasila(odmah sam sve ištekao iz struje-utičnice ali prvo preko daljinca). Jel zna tko što bi to moglo bit?
Moram naglast da je to jutro bilo dosta i jako prohladno sa preko 90% vlage u zraku.
Otkad sam to primjetio nisam je više ni palio nit namjeravam tamo do ljeta a onda opet probat upalit ili zvat servis, nikako mi nije jasna onolika para/dim iz vanjske jedince a kad sam otvorio prozor nisam osjetio nikakvu paljevinu ili miris dima da nešto gori.

Zadnje izmijenjeno od: Mate22. 18.11.2019. u 08:00.
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2019., 05:24   #2961
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Mate22 Pregled postova
Ljudi imam jedno pitanje pa ako tkod zna nek mi objasni,
naime sad pred početak ove jeseni kad sam palio svoju mitsubishi electric klimu radi dogrijavanja, dogodilo mi se jedno jutro da sam na vanjskoj primjetio puno dima koji je više sličio na bijelu prozirnu paru a unutranja se bila zaustavila i izgasila(odmah sam sve ištekao iz struje-utičnice). Jel zna tko što bi to moglo bit?
Moram naglast da je to jutro bilo dosta i jako prohladno sa preko 90% vlage u zraku.
Otkad sam to primjetio nisam je više ni palio nit namjeravam tamo do ljeta a onda opet probat upalit ili zvat servis, nikako mi nije jasna onolika para/dim iz vanjske jedince a kad sam otvorio prozor nisam osjetio nikakvu paljevinu ili miris dima da nešto gori.
Klima je radi vlage otišla u defrost.
Normalno radi količine vlage u zraku.
Ili je pusti da radi ili ugasi na daljinac, nemoj gasit klimu tako da izvlačiš utičnicu.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2019., 07:57   #2962
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Klima je radi vlage otišla u defrost.
Normalno radi količine vlage u zraku.
Ili je pusti da radi ili ugasi na daljinac, nemoj gasit klimu tako da izvlačiš utičnicu.
Zaboravio sam opisat redosljed i napomenit da sam je ipak prvo na daljincu izgasio.
Inače nemam običaj uređaje gasit izvlačenjem iz utičnice, moguće da sam se krivo izrazio u prethodnom postu/pitanju pa sam i njeg ispravio!
aha znači defrost bi mogao to da bude ali baš je ovo gadno izgledalo.
Sličilo je na početak neke nevolje u vidu požara na trećem katu
Tog dima(pare) bjelkastog je baš bilo ko u priči, nimalo nije bilo ugodno za vidit a klima gleda na prometnu ulicu pa nisam htio da netko nazove 193 broj
Bitno da nije neki kvar ali to ćemo tek znat na ljeto 2020 kad ćemo je ponovo isprobat palit.
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2019., 10:39   #2963
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Mate22 Pregled postova
Zaboravio sam opisat redosljed i napomenit da sam je ipak prvo na daljincu izgasio.
Inače nemam običaj uređaje gasit izvlačenjem iz utičnice, moguće da sam se krivo izrazio u prethodnom postu/pitanju pa sam i njeg ispravio!
aha znači defrost bi mogao to da bude ali baš je ovo gadno izgledalo.
Sličilo je na početak neke nevolje u vidu požara na trećem katu
Tog dima(pare) bjelkastog je baš bilo ko u priči, nimalo nije bilo ugodno za vidit a klima gleda na prometnu ulicu pa nisam htio da netko nazove 193 broj
Bitno da nije neki kvar ali to ćemo tek znat na ljeto 2020 kad ćemo je ponovo isprobat palit.
Znaci, cekat ces 6 mjeseci da saznamo jel pokvareno ? Pa se onda zalit kako na ljeto treba cekat 2 mjeseca za majstora

nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2019., 17:14   #2964
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
Znaci, cekat ces 6 mjeseci da saznamo jel pokvareno ? Pa se onda zalit kako na ljeto treba cekat 2 mjeseca za majstora

Strah me da ne izgori cila zgrada
Zajebi ti te priče za provjerom to je zadimilo(zaparilo) cilu zgrada od vanjske jedince, nebrigaj imam ja jednog frenda servisera doći će on odmah čim ga zamolim!
Sad mi i onako ne treba a zvat ću ga ipak tamo u 4-5, neću čekat sad 6,7 i 8 mjesec.

Zadnje izmijenjeno od: Mate22. 19.11.2019. u 07:52.
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2019., 10:21   #2965
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Tribam si uzeti klimu za grijanje i hlađenje stana. Točnije dnevnog, kuhinje i eventualno hodnika u produžetku (nema vrata između njih). Zgrada ima kvalitetnu, novu fasadu i PVC koji pružaju odličnu izolaciju i k tome je južna strana, pa se pitam da li je dovoljna kakva kvalitetnija 3.5KW ili mi treba 5KW?

E, sad koji model izabrati? Malo sam obilazija lokalne dućane i jedan renomirani mi preporuča Sinclair, neka varijanta s dodatnim grijačem koja kao dobro radi pri nižim temperaturama i vlazi jer otapa "inje" u vanjskoj jedinici. Također, daju 7g garancije na njih te mi kaže kako mu djelovi ako šta ode odmah dođu i da ih osposobi za dan-dva.

Meni bi se vanjska jedinica nalazila unutar balkona koji je na sunčanoj strani i zaštićen od bure, tako da je pitanje da li je potrebna neka "zimska" klima.

Za Mitsubishi znam da su vrlo kvalitetne, taj lik u servisu preporuča samo Sinclair i Mitsubishi, a ne recimo Gree, Panasonic, LG, Samsung i sl koje isto drži.

Još ću malo pogledati cijene lokalno, ali što vi kažete? Primjećujem da online baš i nema nekih ludih ponuda za klime, bar ne ove kvalitetnije.

Evo par linkova:
https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Ka...35VA/p/U00DQFA
https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Ka...35VA/p/600DQEW
https://www.ekupi.hr/Mitsubishi-Elec...VA-908040.aspx
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson

Zadnje izmijenjeno od: Mar. 19.11.2019. u 10:34.
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2019., 10:33   #2966
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,987
Dobra klima

A kolko je to kvadrata amigo?

Zajebi sinclair, to sto on ima vecu marzu pa gura te klime

Samo japan gledaj
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2019., 10:39   #2967
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,201
I mitsu electric ili heavy industries?
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2019., 10:57   #2968
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
A kolko je to kvadrata amigo?
Dnevni cca 18-20, kuhinja 12 i udaljeniji hodnik (nije prioritet ali će tu ići dio grijanja jer nema vrata) je cca 7, 8m2.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2019., 11:36   #2969
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Dnevni cca 18-20, kuhinja 12 i udaljeniji hodnik (nije prioritet ali će tu ići dio grijanja jer nema vrata) je cca 7, 8m2.
bice Montis, oni guraju sinclaira

uzmi entry level, daikin, toshiba, fujistu... preporuka za daikina zbog jeftinog a odlicnog wifi modula, 3.5 kw ce bit dosta, nes ti zime u sibeniku...

pricekaj black friday, pa ga ubodi online... bila je tu prosli petak ona fujistu na nekoj akciji na ekupi za 3200 kn
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2019., 11:54   #2970
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,987
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Dnevni cca 18-20, kuhinja 12 i udaljeniji hodnik (nije prioritet ali će tu ići dio grijanja jer nema vrata) je cca 7, 8m2.


3.5 kw dosta i previse
Toshiba daikin mitsubishi

Najeftiniji sa r32 plinom u vozi misko
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na