Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.06.2009., 12:00   #31
e1ectra_one
Creepshow
Moj komp
 
e1ectra_one's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 417
evo sad baš čitam na www.links.hr za napajanje komentar korisnika

Citiraj:
Vrlo solidno napajanje dobre cijene i lijepog izgleda. Ima 2x 12V raila svaki 26A, sto nije dovoljno za GTX 260 koja treba 36A na jednom od railova
Sad jel istina neznam, al 4890 garant treba više od 260

sad gledam za Corsair HX750W
Single +12V rail design providing up to 62A
e1ectra_one je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2009., 12:04   #32
pimpinjon
Premium
Moj komp
 
pimpinjon's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 306
to sam baš htio pitat. kak ti railovi funkcioniraju?
pimpinjon je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2009., 12:08   #33
e1ectra_one
Creepshow
Moj komp
 
e1ectra_one's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 417
Citiraj:
8. ARE MULTIPLE 12-VOLT RAILS BETTER THAN A SINGLE 12-VOLT RAIL?
With all the hype about multiple 12-volt rails (ads claim that two rails is better than one, five is better than four, etc.), you'd think it was a better design. Unfortunately, it's not!

Here are the facts: A large, single 12-volt rail (without a 240VA limit) can transfer 100% of the 12-volt output from the PSU to the computer, while a multi-rail 12-volt design has distribution losses of up to 30% of the power supply's rating. Those losses occur because power literally gets "trapped" on under-utilized rails. For example, if the 12-volt rail that powers the CPU is rated for 17 amps and the CPU only uses 7A, the remaining 10A is unusable, since it is isolated from the rest of the system.

Since the maximum current from any one 12-volt rail of a multiple-rail PSU is limited to 20 amps (240VA / 12 volts = 20 amps), PCs with high-performance components that draw over 20 amps from the same rail are subject to over-current shutdowns. With power requirements for multiple processors and graphics cards continuing to grow, the multiple-rail design, with its 240VA limit per rail, is basically obsolete.

PC Power and Cooling is once again leading the industry. All of our power supplies now feature a large, single 12-volt rail. The design is favored by major processor and graphics companies, complies with EPS12V specs (the 240VA limit is not a requirement) and is approved by all major safety agencies such as UL and TUV.3
Kažu ameri...
Kolko sam ja shavtio da su reilovi dijeljenje snage, raspodjela na dva ili više djelova
e1ectra_one je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2009., 12:12   #34
pimpinjon
Premium
Moj komp
 
pimpinjon's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 306
znam da je to to, ali dali može onda on na jednom railu isporučit svu snagu a da na ostalima ništa ne isporučuje? sad bi bilo dobro da netko iskusniji potvrdi ovo?

edit: evo isprobo upravo sad. test je bio loading od simsa 3. tu sam prvi put prepozno problem. taj loading očito ima neki bug jer grafa radi bez razloga u full loadu, a neradi ništ. kak znam da neradi ništ? zato jer kad minimiziram simse, grafa se prebaci u idle, a loading se obavi jednakom brzinom. ugl. sa riva tuneerom sam očito da grafa u tom trenutku vuče 60A, što sad na corsairu vx450w, koji je trenutno u kompu ide bez problema (ima single rail), a na thermaltakeu thoughpower 700w (80plus) koji ima 4 raila, komp se ugasi. mislim da sam našo izvor problema. ?
pimpinjon je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2009., 12:16   #35
e1ectra_one
Creepshow
Moj komp
 
e1ectra_one's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 417
Wolfy hajde u pomoć

Citiraj:
Autor pimpinjon Pregled postova
znam da je to to, ali dali može onda on na jednom railu isporučit svu snagu a da na ostalima ništa ne isporučuje? sad bi bilo dobro da netko iskusniji potvrdi ovo?

edit: evo isprobo upravo sad. test je bio loading od simsa 3. tu sam prvi put prepozno problem. taj loading očito ima neki bug jer grafa radi bez razloga u full loadu, a neradi ništ. kak znam da neradi ništ? zato jer kad minimiziram simse, grafa se prebaci u idle, a loading se obavi jednakom brzinom. ugl. sa riva tuneerom sam očito da grafa u tom trenutku vuče 60A, što sad na corsairu vx450w, koji je trenutno u kompu ide bez problema (ima single rail), a na thermaltakeu thoughpower 700w (80plus) koji ima 4 raila, komp se ugasi. mislim da sam našo izvor problema. ?
očito je i tako nesta kod mene, ipak rolla GTA4 na high @ 1680x1050

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 26.06.2009. u 23:52.
e1ectra_one je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2009., 12:26   #36
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,747
Pa jesi probao prestekavati kablove? Ak se snaga dijeli na railove po 26 A, mozda si ti ukopcao 2 kabla na kojima je max 26 A za grafu... Al opet to bi trebalo biti vise nego dovoljno za grafu, tako da railovi ne bi trebali bii problem, al opet ak su sve komponente na jednom railu, onda mozda i je, al cisto sumnjam...
Probaj na nekom drugom napajnaju probat svoj komp... Ili svoju grafu negdje drugdje...

Citiraj:
Autor pimpinjon Pregled postova
ugl. sa riva tuneerom sam očito da grafa u tom trenutku vuče 60A, što sad na corsairu vx450w
Riva laze, po tome znaci da ti komp povuce u loadu 60* 12= 720W, jea rajt...
__________________

| Intel Core 2 Quad Q9650 @3,00 GHz, c.w. Noctua NH-L9x65 |
| Zotac 9300-ITX-WiFi | Mushkin 8GB DDR2 @800 MHz |
| Sapphire Pulse Radeon RX 570 4G, 4096 MB GDDR5 |
| Samsung 860 Evo 500GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| Seasonic Prime Fanless PX-450 | Phanteks Enthoo Evolv ITX TG |
| Dell UltraSharp U2419H @1080p | Dell KB216 | Roccat Kone Pure SE | Roccat Taito | Creative Pebble |

| AMD Ryzen 5 4500U @2,30 GHz |
| Lenovo IdeaPad Flex 5 14ARE05 | 8GB DDR4 @3200 MHz |
| AMD Radeon Vega 6, Shader cores: 384 @1500MHz |
| SKHynix NVMe 512GB SSD | Windows 10 Home x64 |
| 14" LED @1080p | Logitech M720 | Sony XB-22 |

| Sony PS4 Pro 1TB |
| Sony KD-55XG8096 |

| Intel Xeon E3-1535M v6 @3,1 GHz |
| Dell Precision 7520 | 32 GB DDR4-SDRAM @2400 MHz |
| nVidia Quadro M2200, 4 GB GDDR5 |
| Toshiba XG5 NVMe 512GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| UltraSharp IPS-Display, 15,6" @1080p |
Campeonato je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2009., 12:27   #37
~Kaiser_Chief~
Premium
Moj komp
 
~Kaiser_Chief~'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,187
dobronamjeran savjet... iako su ti to vec momci rekli, vjerojatno je u napajanju problem... reci nekom frendu ak si u mogucnosti da ti posudi neki psu pa da sprobate...
jer ocito bi ono bilo problem... posto si plocu mjenjao....
GL!
~Kaiser_Chief~ je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2009., 12:32   #38
pimpinjon
Premium
Moj komp
 
pimpinjon's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 306
Citiraj:
Autor Campeonato Pregled postova
Riva laze, po tome znaci da ti komp povuce u loadu 60* 12= 720W, jea rajt...
znam da laže, neg htio sam usporedit s drugim igrama, a zaboravio napisat da u najvećem loadu u nekoj drugoj igrici ne napiše više od 50A. želio sam reći da taj loading vuče maks struje što grafa valjd može. i tad je vjerojatno prešlo granicu snage jednog raila i napajanje je popustilo.

sad sam baš razmišljo i skužio da su na tt-u vjerojatno oba pci-e kabla stavili na jedan rail što je malo blesavo. trebo bi uštekat jedan pci-e i neki molex s nekog drugog raila konvertat s onim kablom u pci-e i uštekat u grafu.
pimpinjon je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2009., 12:41   #39
e1ectra_one
Creepshow
Moj komp
 
e1ectra_one's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 417
Citiraj:
Autor pimpinjon Pregled postova
znam da laže, neg htio sam usporedit s drugim igrama, a zaboravio napisat da u najvećem loadu u nekoj drugoj igrici ne napiše više od 50A. želio sam reći da taj loading vuče maks struje što grafa valjd može. i tad je vjerojatno prešlo granicu snage jednog raila i napajanje je popustilo.

sad sam baš razmišljo i skužio da su na tt-u vjerojatno oba pci-e kabla stavili na jedan rail što je malo blesavo. trebo bi uštekat jedan pci-e i neki molex s nekog drugog raila konvertat s onim kablom u pci-e i uštekat u grafu.
možda i nelaže, formula je dobra P=U*I aj nevuće grafa 12V, pogledaj volzaže u gpu-z pa ceš vidit sve ispod 1.5v
e1ectra_one je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2009., 12:43   #40
pimpinjon
Premium
Moj komp
 
pimpinjon's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 306
čuj ako se u njoj smanjuje napon s 12 na 1,5, onda se struja povećava. vjerojatno to piše kolika je u njoj struja, a ne koliko vuće iz napajanja.
pimpinjon je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2009., 12:43   #41
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Citiraj:
Autor Campeonato Pregled postova
Pa jesi probao prestekavati kablove? Ak se snaga dijeli na railove po 26 A, mozda si ti ukopcao 2 kabla na kojima je max 26 A za grafu... Al opet to bi trebalo biti vise nego dovoljno za grafu, tako da railovi ne bi trebali bii problem, al opet ak su sve komponente na jednom railu, onda mozda i je, al cisto sumnjam...
Probaj na nekom drugom napajnaju probat svoj komp... Ili svoju grafu negdje drugdje...


Riva laze, po tome znaci da ti komp povuce u loadu 60* 12= 720W, jea rajt...
Za tvoju informaciju i ostalim samozvanim doktorima elektronike i napajanja ovdje, samo PWM regulacija procesorskog socketa na maticnoj ploci cucla oko 35-40A u 100% loadu dualcore procesora. I dosta vise trkeljanja o tim istosmjernim rajlama, ako nemate pojma sto to znaci.
__________________