Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.05.2018., 08:40   #391
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor v_pula Pregled postova
meni je isto već nekih 15 tak dana povećan att rate na nekih 115mbit (trenutno turbo 50 uključen) a fttc na nekih cca 200m od stana...
da li ima netko sa isider informacijama kada bi ht mogao uključiti vectoring?
naravno teh.služba i chat nisu od pomoći
Kažem ti ja sam pričao malo sa ovom dvojicom tehničara koji su neki dan u mojem FTTC nešto radili i pitao sam ih za vectoring.
Rekli su mi da kreće velika akcija na području cijele hrvatske di su postavljeni FTTC kabineti i di se planiraju još gradit da namještaju pločice na svima njima i pripremaju za uključivanje vectoringa.
Znači koliko sam shvatio laički još oni nešto brčkaju po njima i pripremaju za vectoring ja se u to slabo razumijem ali eto bar neki info od mene. Al opet mi nisu rekli neki datum samo onako malo se smješkajući kazali da će uskoro bit puštene veće bzine preko bakra e sad šta to uskoro znaći vidjet ćemo.
Pitao sam ih koje bi brzine to mogle bit kažu oni koji su unutar 200-300m da bi mogli imat 100/40Mbps u ponudi a ovi unutar 1500m i do 70+Mbps brzine.
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2018., 08:56   #392
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 810
Hmm vidis sad mene muci kakvo je stanje iskonovcima na tim fttc-ima.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.05.2018., 09:17   #393
v_pula
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 36
Mate hvala na info...
ma vjerujem da će krenuti brzo...al eto svi smo po tom pitanju nestrpljivi...
a s druge strane bi konačno htjeli da se i kod nas nešto dešava po poboljšanju usluge krajnjem korisniku (možemo vidjeti da taj isti t-com u DE ovo nudi već negdje od 1-11/2017 svojim korisnicima)...
s druge strane mi se pitamo kada ćemo na 100mbit na bakru a ima masu drugih korisnika preko istog tog t-coma koji su kod nas niti na 10mbit...

što se tiče iskona ne znam kako idu stvari...čini mi se da je t-com počeo prvi sa izgradnjom fttc kabineta i da su oni namjenjeni samo korisnicima t-coma (barem u prvom djiru a onda kasnije eventualno ako ima prostora da će ih nuditi drugim isp-ovima), mada je u biti i iskon njihov...
v_pula je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2018., 09:48   #394
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor v_pula Pregled postova
Mate hvala na info...
ma vjerujem da će krenuti brzo...al eto svi smo po tom pitanju nestrpljivi...
a s druge strane bi konačno htjeli da se i kod nas nešto dešava po poboljšanju usluge krajnjem korisniku (možemo vidjeti da taj isti t-com u DE ovo nudi već negdje od 1-11/2017 svojim korisnicima)...
s druge strane mi se pitamo kada ćemo na 100mbit na bakru a ima masu drugih korisnika preko istog tog t-coma koji su kod nas niti na 10mbit...

što se tiče iskona ne znam kako idu stvari...čini mi se da je t-com počeo prvi sa izgradnjom fttc kabineta i da su oni namjenjeni samo korisnicima t-coma (barem u prvom djiru a onda kasnije eventualno ako ima prostora da će ih nuditi drugim isp-ovima), mada je u biti i iskon njihov...
Da znam to za njemačku isto tako i u italiji a što se tiče hrvatske u tom pogledu smo mi miljama daleko od njih ove ćemo brzine dobit mi koji smo bliže tim FTTC kabinetima a masa ljudi neće i ostat će i dalje na mizernim brzinama.Ali ipak se nadam da će oni i dalje to širit mrežu dali optičku ili ove fttc kabinete jer i EU to malo sad požuriva našu državu koja sve to puževim korakom gradi pa da će u dogledno vrijeme ipak svi imat bolju uslugu što se interneta tiće.
Da sad su ovi FTTC kabineti što se tiće ovih vectoring brzina prvenstveno namjenjeni nama koji smo na t-comu. A kasnije se možda i drugi okoriste.

Zadnje izmijenjeno od: Mate22. 26.05.2018. u 10:17.
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2018., 21:19   #395
animATrIx
Premium
Moj komp
 
animATrIx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Vukovar-Osijek
Postovi: 491
i bitstream korisnici imaju mogucnost prelaska na fttc, zato i placaju vecu cijenu interneta nego preko ull-a
animATrIx je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2018., 21:24   #396
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 810
Citiraj:
Autor animATrIx Pregled postova
i bitstream korisnici imaju mogucnost prelaska na fttc, zato i placaju vecu cijenu interneta nego preko ull-a
I to za 20kn kao recimo u slučaju Iskona. Sitnica.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 08:56   #397
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,033
froxie, što kaže regulativa glede zračne optike?
gledam ovu vipovu zračnu optiku tu u jednom zg kvartu i vidim da nakon skoro pol godine još nisu mrežu spojili na ormar a kamoli počeli korisnike spajat
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 09:02   #398
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Evo još mi raste i dalje max. Attainable rate kao i SNR margin :
https://imgur.com/Uz1I0mA
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2018., 07:12   #399
v_pula
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 36
zna li netko ima li kakvih novosti kada će vectoring komercijalno krenuti?
v_pula je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2018., 10:33   #400
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor v_pula Pregled postova
zna li netko ima li kakvih novosti kada će vectoring komercijalno krenuti?
Šuška se nešta u kuloarima da bi puštanje većih brzina preko ovih FTTC kabineta samo prvo za T-Com korisnike trebalo krenut u ponudu krajem ove godine e sad hoće li to bit 10,11 ili 12 mjesec bumo vidjeli... ali sve je skoro spremno za puštanje u ponudu tih većih brzina samo se još valjda čekaju da slože ponude i cijenike za to sve.
Mate22 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.07.2018., 18:52   #401
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 810
Ok znaći neće svaki fttc imati aktiviran vectoring nego samo ovi na kojima nema veleprodajnih usluga tj. Iskonovih korisnika.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2018., 19:55   #402
Europium
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 210
Na svim fttc-ovima ide vectoring, a bitstream korisnici također dobivaju vectoring compatible modeme.
Europium je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2018., 20:54   #403
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 810
Citiraj:
Autor Europium Pregled postova
Na svim fttc-ovima ide vectoring, a bitstream korisnici također dobivaju vectoring compatible modeme.
Onda je i na mome uključen vectoring. Ja još uvijek imam Iskonov ZYXEL VMG5313-B30A koji vjerujem podržava vectoring. Prije par tjedana mi je max koji sam do nedavno imao od prespajanja na FTTC sa 47/28mbps skočio na 53/34mbps.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2018., 22:05   #404
Omega 3
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 119
Po kojim kriterijima (tko ima prednost) oni priključuju svoje korisnike na taj FTTC ormarić??
Omega 3 je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2018., 10:38   #405
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor Omega 3 Pregled postova
Po kojim kriterijima (tko ima prednost) oni priključuju svoje korisnike na taj FTTC ormarić??
Kriterij ti je da si korisnik T-coma ili nekog iz njihove grupacije kao šta je npr.Iskon ali ako si korisnik T-coma kao ja onda te automatski prebacuju na najbliži FTTC kabinet ako ga imaš negdje u blizini isto tako ako želiš postat t-com korisnik isto te kod priključivnja spajaju na najbliži FTTC. Ja ga imam 50m od sebe i jedan sam od sretnika koji ga imam tako blizu sebe stvarno sam zadovoljan sa max. propusnost parice imam 130/62Mbps ( naravno pušten mi je samo 50Mbps to je trenutno najveća brzina al i to se uskoro povećava), Ali zadovoljni bi trebali svi unutar 500-1000m ne više od toga.Najbolje je ako ga imaš blizu sebe unutar 300-500m e onda je to prava stvara dalje od toga nije to to više.
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2018., 11:53   #406
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,269
Znaci sad bi iskon i optima korisnik trebo ici s fttc, a ne ko do sada biti prespojen prema rss?
BlackDwarf je online   Reply With Quote
Staro 14.07.2018., 12:57   #407
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor BlackDwarf Pregled postova
Znaci sad bi iskon i optima korisnik trebo ici s fttc, a ne ko do sada biti prespojen prema rss?
Gle svakako je najbolje bit korisnik t-coma tad si 100% siguran da će te prespojit na najbliži FTTC jer to moraju po zakonu koji je ustvari mini centrala koja dolazi još bliže kranjim korisnicima i skraćuje vašu liniju(paricu) koja je prije bila npr.spojena na neku centralu udaljenu 1,5-2km a sad ako imate negdje taj FTTC ormar unutar 500m daljine ili manje-više od vas to je veliko skraćivanje petlje i prednost za krajnje korisnike i svakako poboljšavanje usluge i stabilnosti.A što se tiče Iskon i Optima korisnika koji su u grupaciji hr telekoma naravno da i njih mogu spojit kao bitstream korinike na tim FTTC kabinetima al ipak mislim da zasad prioritet imaju prespajanja baš samo T-com korisnici fix usluga...
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2018., 16:23   #408
Omega 3
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 119
Citiraj:
Autor Mate22 Pregled postova
Gle svakako je najbolje bit korisnik t-coma tad si 100% siguran da će te prespojit na najbliži FTTC jer to moraju po zakonu koji je ustvari mini centrala koja dolazi još bliže kranjim korisnicima i skraćuje vašu liniju(paricu) koja je prije bila npr.spojena na neku centralu udaljenu 1,5-2km a sad ako imate negdje taj FTTC ormar unutar 500m daljine ili manje-više od vas to je veliko skraćivanje petlje i prednost za krajnje korisnike i svakako poboljšavanje usluge i stabilnosti.A što se tiče Iskon i Optima korisnika koji su u grupaciji hr telekoma naravno da i njih mogu spojit kao bitstream korinike na tim FTTC kabinetima al ipak mislim da zasad prioritet imaju prespajanja baš samo T-com korisnici fix usluga...
Na netu sam naišao na masu slučajeva da su im ove mini centrale duplo bliže od onih običnih pa kao nemaju tehničke mogućnosti spojiti ih na njih i drže ih na običnim centralama na kojima imaju vrlo male brzine pa sam zato pitao za kriterije.
Omega 3 je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2018., 19:19   #409
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Može bit da je kuća ili zgrada spojena sa podzemnim ili nadzemnim vodom na drugu centralu koja je dalje od te nove centrale pa im se neda kopat, vuć novi kabel od kuće/zgrade do nove centrale
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2018., 19:39   #410
Omega 3
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 119
Citiraj:
Autor pinkskin Pregled postova
Može bit da je kuća ili zgrada spojena sa podzemnim ili nadzemnim vodom na drugu centralu koja je dalje od te nove centrale pa im se neda kopat, vuć novi kabel od kuće/zgrade do nove centrale
Može li se onda očekivat FTTC centrala u skorije vrijeme i na takvim mjestima?
Omega 3 je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2018., 20:30   #411
Omega 3
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 119
I da li je ovaj ormarić u funkciji?

https://ibb.co/hsK748

https://ibb.co/fG1LP8
Omega 3 je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2018., 08:52   #412
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor Omega 3 Pregled postova
I da li je ovaj ormarić u funkciji?

https://ibb.co/hsK748

https://ibb.co/fG1LP8
Koliko vidim iz priloženog spojen je na struju i ima HEP brojilo znači da bi trebao bit u funkciji tj. vjerujem 100% da jest!
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2018., 08:53   #413
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,269
Ne mora znacit jer prvo prespoje optiku pa tek onda bakar. Za tu radnju moze proci i koji mjesec.
BlackDwarf je online   Reply With Quote
Staro 15.07.2018., 10:24   #414
animATrIx
Premium
Moj komp
 
animATrIx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Vukovar-Osijek
Postovi: 491
ako se cuju ventilatori od dslama onda radi, jednostavno
animATrIx je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2018., 10:41   #415
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
Od sljedećeg mjeseca počinje postavljanje distribucijskog čvora u mom kraju, s tim da postavljanje odrađuje Vip.

Optika bi trebala biti postavljena do kraja godine, no pošto sam na Iskonu pretpostavljam da ću se načekati do mogućnosti spajanja na optiku, ako dobro razumijem?
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2018., 14:04   #416
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Neces cekat ako ti ubrzo istice ugovor. Vip ce prek bandera povuc svoj kabel u tvoju kucu.Mene ceka ista stvar ali meni sad istice optima pa bum furo pokucni od teletine dok ne spoje optiku.Radovi bi trebali pocet 16.08. u Dugom selu.Odakle si?
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2018., 09:39   #417
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
Neces cekat ako ti ubrzo istice ugovor. Vip ce prek bandera povuc svoj kabel u tvoju kucu.Mene ceka ista stvar ali meni sad istice optima pa bum furo pokucni od teletine dok ne spoje optiku.Radovi bi trebali pocet 16.08. u Dugom selu.Odakle si?
Eh, ističe tek za malo više od godinu dana Nije da sam nezadovoljan, linija je stabilna i nemam problema niti sa TV-om niti Internetom, no 20Mbit download je ok kad samo ja koristim, no kad imam desetak uređaja spojenih postaje malo tijesno.

Iz Vrbovca sam, i distribucijski čvor će biti oko 200-ak metara od mene.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na