Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.07.2016., 16:03   #331
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,009
Citiraj:
Autor Igneos Eructid Pregled postova
Dobro, slazem se donekle, ali cemu 8 jezgri za neku igru i neki bijesni procesor od preko 2000kn? Sto to onda igre traze od procesora da jedan proc novije generacije od parsto kuna ne moze isporucit? Ja sam pretpostavio da se radi o matematici, pa racunao da ako uzmem nvidiju, rijesio sam taj problem.
Sve vise igara koristi sve vise jezgri. To je izgleda buducnost, tako su pisane ili su portovi sa konzola.
Najbolji primjer ti je gta 4, port sa konzole. Na jednojezgrenima neradi, na 2 jezgre se vuce, sa 3 super radi, od 4 i vise i nema neke koristi. Takva je igra i nikakva nvidia ti nemoze pomoci.
Nove konzole imaju jos vise jezgri, a i procesori imaju daleko vise namjena od samog igranja, tako da ti je pitanje cemu toliko jos gluplje. Nema tu policije pa da ce te kazniti ako se sta brze obavi na kompu.
Momir je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2016., 18:56   #332
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Pokušat ću objasnit nekim slikovitim primjerom.
Zamisli da ti je cpu poslovođa, a gpu su radnici, njih 100.

U idealnoj situaciji, kad su manadžment i radnici usklađeni, nema praznog hoda, sve što menadžer zamisli, organizira i pripremi, sve se izvede prema planu. Nema kašnjenja, čekanja, ničega.
E sad, zamisli da na mjesto menadžera dođe neki podobni.. Sad organizacija šteka, materijal kasni, nema dozvole, od onih 100 radnika, 10ak je efektivno korisno, a ostali ne mogu radit jer im nešto nije stiglo, jer je nešto moralo bit prije gotovo i slično.
Obrnuta situacija, dođe neki švabo/japanac/hercegovac, wunderkind, nema šta nezna i ne može. Daš mu još 100 radnika i on ih sve uposli, i traži još 200.

Tipični workflow jako jednostavnog cuda programa izgleda nekako ovako:
1. priprepi podatke na hostu (cpu) i kopiraj na device (gpu)
2. izračunaj nešto na gpu.
3. kopiraj podatke nazad na host (cpu)

Za različite probleme je to različito, ali kopiranja i obrada na cpu uvijek ima, jako su rijetki problemi da se mogu tako dobro paralelizirat da nema potrebe za nekim međurezultatima, komunikacijom i slično, a takve se stvari rade na hostu... I zato će jaka grafa uvijek tražit jaki procesor. Ili će jedno ostati slabo iskorišteno. E sad u kojem točno omjeru snage bi trebali bit, to jako ovisi o programu koji se vrti...

Kad kažeš matematika ide na gpu, to je vrlo neodređeno. Sve je to neka matematika na kraju. I ne mogu se svi problemi efikasno paralelizirat, za neke jednostavno nećeš dobiti nikakvo ubrzanje. Školski primjer ti je telefonski imenik. Koje god prezime da ti kažem, naći ćeš mi broj u par minuta, ako znaš abecedu. Čak i ne moraš znat neki jako pametni algoritam za pretraživanje, naći ćeš broj. I da ti dam 10 ljudi da ti pomogne, nema smisla. Jedan je dovoljan. A zamisli si da imenik nije sortiran, da su brojevi nabacani slučajnim redosljedom. Tada bi ti 10 ljudi itekako pomoglo, jer bi svatko pretraživao svojih 100 stranica. Dakle taj problem se može lako paralelizirat (odnosno podijeliti na više ljudi).
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.07.2016., 20:58   #333
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
Ha, u redu onda, onda sam totalka zabrijao...ali isto cu odvrtit testove kad dobijem neku grafu...
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2016., 18:45   #334
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Pa dobro, nisi potpuno, tema je zanimljiva, i testirat se može da se vide neki odnosi u određenim uvjetima (za taj benchmark, igru etc). Jedino što bi trebala bit ista konfa da se samo procesori mjenjaju(ili samo grafe), inače tu ulaze drugi parametri kao os, ram, svašta nešta.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2016., 20:28   #335
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
Pa dobro, nisi potpuno, tema je zanimljiva, i testirat se može da se vide neki odnosi u određenim uvjetima (za taj benchmark, igru etc). Jedino što bi trebala bit ista konfa da se samo procesori mjenjaju(ili samo grafe), inače tu ulaze drugi parametri kao os, ram, svašta nešta.
Dakle, da se ponovim... stvar nije NIMALO jednostavna, i GPU ne moze raditi sve 'math' taskove koje CPU moze.
A sto GPU moze, radi na potpuno drukciji nacin od CPU-a.

Proguglaj malo o GPGPU, pa vidi o cemu se radi.
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2016., 22:40   #336
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Nitko nije ni rekao da je jednostavna.

Inače nisam baš potpuna truba, ipak sam diplomski rad pisao u CUDI ( kad je fermi bio nova arhitektura, double floating point wohooo), daklem imam kakav takav osjećaj za "NIMALO jednostavno"
A osnove sam polagao kod profesorice Singer, tako da su to neke traume koje ne želim ponovo prizivat, ako ona kaže da znam dovoljno, onda znam dovoljno !
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2016., 20:08   #337
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
Dakle, da se ponovim... stvar nije NIMALO jednostavna, i GPU ne moze raditi sve 'math' taskove koje CPU moze.
A sto GPU moze, radi na potpuno drukciji nacin od CPU-a.

Proguglaj malo o GPGPU, pa vidi o cemu se radi.
Nisi ti mene shvatio, bojim se ja. Ne osporavam ja to sto ti govoris, nego govorim da to ne mora biti i7, vec bi MOZDA i neki celeron novije generacije bio dovoljan. Pod uvjetom da grafa vrti dobar dio matematike, proc nema toliko posla i MOZDA moze biti neki jeftiniji. Zato bih htio testirat.

Cak i da zelis stavit zasebnu grafu u komp da vrti samo physx, ne treba ti jaca od npr GT 440, pa po toj logici, ni za matematiku od CPU-a nije potrebno vise od ne znam koliko.

Zadnje izmijenjeno od: Igneos Eructid. 20.07.2016. u 20:16.
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2016., 21:21   #338
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
Citiraj:
Autor Momir Pregled postova
Sve si krivo shvatio i mjesas kruske i jabukovacu

Nvidia physx, kojeg je nvidia kupila od ageie, je nesto sasvim drugo od opcenite fizike u igrama.
3D mark je smece za pokazivanje tko ima vecega, realno stanje u samim igrama cesto nema nikakve veze s njim, od prije je poznato da je u ljubavnoj vezi s nvidiom, a po pricama i zadnji 3D mark to potvrdjuje.
Igara sa podrskom za nvidiin physx je, imam osjecaj, sve manje, cak nemogu trenutno ni na njihovoj stranici da vidim popis igara.
Znaci ne zamarati se glupostima, neke igre vole brz procesor, neke maltene nemaju nikakvog pomaka sa brzim procesorom. Uvijek je toga bilo, a sta ce biti ce vrijeme pokazati i u kojem smjeru ce otici dx12, vulkan i ostale novotarije koje su po mom jos debelo neodredjene, svatko svoju politiku vodi.

Evo kad odem na popis igara kod nvidie.
"Sorry, the page you are looking for can’t be found.Have you tried searching? Please enter a keyword in the search-box above or try one of the links in our Sitemap below."
dishonored ima physx
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2016., 12:20   #339
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Citiraj:
Autor Igneos Eructid Pregled postova
Nisi ti mene shvatio, bojim se ja. Ne osporavam ja to sto ti govoris, nego govorim da to ne mora biti i7, vec bi MOZDA i neki celeron novije generacije bio dovoljan. Pod uvjetom da grafa vrti dobar dio matematike, proc nema toliko posla i MOZDA moze biti neki jeftiniji. Zato bih htio testirat.
U potpunosti sam ja tebe skuzio.
No, problem je da GPU ima vrlo ograniceni set instrukcija, a u slucaju igra, veci dio matematike (koji nije cisti dio 3D iscrtavanja) je tesko izvesti na dio da nacin na koji GPU radi bi mogao pripomoci.
Nadalje, kao sto sam prije vec rekao, GPU racunanje ima smisla na vecem setu podataka, gdje se moze koristiti paralelizam.

No, banalni primjer kad GPU nikako nema smisla: trebas obaviti neke 3 matemaciske operacija na nekom podatku. CPU moze to obaviti u recimo 3 ciklusa.
GPU za to vec treba duze, jer mu je IPC nizi. Nadalje, jos veci problem je latencija potrebna za prvo prebaciti podatak iz RAM-a PC-a u memoriju GPU-a, obavljanje operacije, i vracanje podataka u klasicni RAM.
I ta cijela 'zavrzlama' vec potrosi vremena kao 60-ak ciklusa na CPU-u, vs 3 ciklusa koji su trebali CPU-u da to obradi.

U igrama 3D iscrtavanje je samo jedan dio potrebnih resursa. Veci dio se trosi na AI, i sl. stvari...
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2016., 12:39   #340
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ja ću dati samo svoj primjer kad sam prešao sa i7 875K na i7 2600K u 2012 Imao sam tada novu novcatu i tada poprilično jaku i odličnu karticu GTX 660 Ti 2GB.

To su 2 i7 procesora iz 2 uzastopne generacije.

Osjetio se fest prelazak na i7 2600K. Malo veći takt, novija arhitektura i sve je bilo "snappier" kako bi rekli ameri, pogotovo u igrama tipa Metro 2033 koje baš koriste fiziku.

Tako da ne drži vodu da je svejedno jel Celeron od 300 kuna i i7 od 2400 kn korišten za gaming koji iziskuje fiziku. Razlika je u performansama skoro koliko je i u cijeni između ta 2 procesora.

Zadnji primjer - DOOM. Igra obožava ubijat sve jezgre procesora. Ne znam kako bi se vrtila na Celeronu.
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.07.2016., 17:50   #341
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Zadnji primjer - DOOM. Igra obožava ubijat sve jezgre procesora. Ne znam kako bi se vrtila na Celeronu.
Pokreni ga i limitiraj na dva core-a
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2016., 18:32   #342
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ja znam da ću preporučivati i7 za gaming pc kad god to budžet dozvoljava. Naravno tu se radi o pc više klase, grafe tipa gtx 1070 itd.
Odnijeo vrag šalu
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2016., 18:47   #343
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ja znam da ću preporučivati i7 za gaming pc kad god to budžet dozvoljava. Naravno tu se radi o pc više klase, grafe tipa gtx 1070 itd.
Odnijeo vrag šalu
i7 6700 i neka h170 ploča sasvim u redu za PC od soma eura ili više
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2016., 21:50   #344
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
nevermajnd
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2016., 13:32   #345
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Dečki, može mala pomoć? Sorry ako je već bilo, ali uopće ne znam u koju temu bih ugurao.

Stavio sam na jedan disk Windows 10 da se malo upoznam sa DX12, i sada imam problem.

Skinem naravno zadnje drivere od Nvidie sa njihove stranice (win10 64bit) i u prvom koraku kada provejrava kompatibilnost mi izbaci grešku u javi:

"The nvidia driver is not compatible with this version of windows.

Maknuo sam defalutne drivere od win za grafičku - nije pomoglo.

Pročitao sam na nedu da je neki lik instalirao prvo GeForce Experience, i onda mu ta aplikacija instalira driver pa sam to probao i opet mi je izbacio da nisu kompatibilni.

Unaprijed hvala!

Edit: (postat ću ovo i u win 10 temu)
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2016., 12:16   #346
Glavas_ZG
Premium
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 218
da li ti je verzija drivera koje si skinuo (32 bit ili 64 bit) ista kao i operativni sustav (32 bit ili 64 bit), također driver mora biti za OS koji imaš instaliran (win 7, 8 ili 10)
Glavas_ZG je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2016., 13:25   #347
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Naravno, valjda nisam takav panj

Ali hvala na odgovoru.

Našao sam još na redditu da moraju Win biti build 1511 za Pascal GPU, i to imam. Hm, stvarno mi nije jasno, možda je nešto sa digitalnom potpisom drivera Nvidia sjebala...
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2016., 13:36   #348
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Jesi probao instalirati drivere koji su došli s grafom, ako su došli uopće?
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2016., 13:51   #349
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
FML, nemam DVD drive u tom kućištu.

Ali budem pogledao sa laptopom koja je verzija, pa skinem njih sa neta. Ali opet, bedasto je. Na win 7 naravno najnormalnije stavio zadnju verziju drivera i sve leti.

BTW, vidim da i ti loviš GTX1070, koja ti je u planu?
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2016., 15:38   #350
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
FML, nemam DVD drive u tom kućištu.

Ali budem pogledao sa laptopom koja je verzija, pa skinem njih sa neta. Ali opet, bedasto je. Na win 7 naravno najnormalnije stavio zadnju verziju drivera i sve leti.

BTW, vidim da i ti loviš GTX1070, koja ti je u planu?
Puno me pitaš

kad dođe vrijeme ću pikirati. Mora biti tiha, a poželjan je DVI.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2016., 21:45   #351
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Ima netko ideju zakaj mi grafa radi na X8 umjesto na X16?

Kad sam sastavio konfu, prvo sam stavio grafu u drugi slot (ima ih 4). Gornja 2 su x16, donja 2 su x8. Ugl, kad sam ju stavio u drugi X16_2, radila je u X8 modu te sam procitao u manualu da mora ic u X16_1 ako koristim single grafu. Stavio ja u taj gornji slot, X16_1 i provjerio nakon toga, bila je u X16 v3.

I sad eto nakon mj dana bezveze otvorim gpu_z i unutra kaze da radi na x8. Napravio sam update biosa, resetirao bios na default, saltao grafu na drugi pa na prvi slot... Pregledao sve u biosu 8 puta iz pocetka. Nemam nis za mjenjat kaj se toga tice osim birat gen kao auto ili manualno stavit na gen 1, 2 ili 3. Sto god od toga odabrao, uvijek je na X8 u windowsima...

Any help?

EDIT:

Nasao sam problem... PCI-E wlan karticu sam ustekao u treci slot... A prvi radi kao X16 samo ako se ova dva od X8 ne koriste... Sad sam wlan upiknuo u drugi X16 slot i sad radi sve kak treba... Ko bi ga vise pogodio iz prve...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: zwer54. 15.09.2016. u 22:34.
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2016., 23:57   #352
Fabercaster
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Matična i grafička kompatibilnost

Pozdrav, kao što piše u naslovu imam pitanje vezano za kompatibilnost grafičke i matične.

Da li matična ploča asRock 4CoreDual-VSTA podržava grafičku Nvdia Geforce gtx 560ti. Naime imam problema sa omogućavanjem directx featuresa (direct3D acceleration itd.) pa me zanima da nije slučajno problem u tome što nisu kompatibilni?
Fabercaster je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2016., 00:29   #353
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Da nisu kompatibilni ne bi ju ni detektirala ploča. Muče te driveri
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2016., 10:24   #354
Fabercaster
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Da nisu kompatibilni ne bi ju ni detektirala ploča. Muče te driveri
Znaci mislis da ce se problem rijesiti ako samo skinem drivere?
Da, definitivno je prepoznaje jer je prikazana u device manageru. Samo mi piše da ih je windows zaustavio (code 43)
Fabercaster je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2016., 10:45   #355
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor Fabercaster Pregled postova
Znaci mislis da ce se problem rijesiti ako samo skinem drivere?
Da, definitivno je prepoznaje jer je prikazana u device manageru. Samo mi piše da ih je windows zaustavio (code 43)
Uf ,ako je code 43 moguće je čak da je pci slot na matičnoj.

Pokušaj reinstall Windowsa ili probaj sa

http://pcsupport.about.com/od/driver...bs.htm#showall
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2016., 13:00   #356
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
A gdje si uspio uzeti tu prahistorijsku hibridnu plocu i upariti ju s "novom" grafickom

Probaj bios update za pocetak, jer kolko vidim tadasnje grafe nisu bas radile najbolje.
veve je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2016., 21:12   #357
Fabercaster
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Citiraj:
Autor veve Pregled postova
A gdje si uspio uzeti tu prahistorijsku hibridnu plocu i upariti ju s "novom" grafickom

Probaj bios update za pocetak, jer kolko vidim tadasnje grafe nisu bas radile najbolje.
Jbga, kriza je ljudi dragi, probao sam proći najjeftinije što sam mogao. Očito da mi se obija u glavu. Neću lagati da sam više-manje tutlek kaj se tiče kompova. Napravio sam ono sto znam: Reinstalirao windowse, skinuo nove drivere za dotičnu, obrisao cijeli uređaj i ponovno ga instalirao u device manageru, ugl to je to što znam i nije upalilo. Ako ti (ili netko drugi koji vidi ovo) ima neki prijedlog što još nisam probao molio bih da napiše, bit ću vječno zahvalan.

P.S bios update? opišeš mi detaljno postupak (ponavljam tutlek sam više-manje )
Fabercaster je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2016., 21:21   #358
Fabercaster
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Uf ,ako je code 43 moguće je čak da je pci slot na matičnoj.

Pokušaj reinstall Windowsa ili probaj sa

http://pcsupport.about.com/od/driver...bs.htm#showall
Nope, ne pomaže. Nemam ni upper ni lowerfiltera registru
Fabercaster je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2016., 23:35   #359
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Daj vidi da ti nije koji pin spigan u pcie utoru. Imao sam takav slucaj i dok to nisam ispravio nebi nikako proradilo. Ako ne bude spigan probaj kompresorom ispuhat slot, mozda se komad prasinr zavukao pa ne ostvaruje najbolji kontakt.
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 19.09.2016., 00:49   #360
Fabercaster
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Daj vidi da ti nije koji pin spigan u pcie utoru. Imao sam takav slucaj i dok to nisam ispravio nebi nikako proradilo. Ako ne bude spigan probaj kompresorom ispuhat slot, mozda se komad prasinr zavukao pa ne ostvaruje najbolji kontakt.
Tocno si ovo kao na tvojoj profilnoj ocu napravit

A neznam, ajde da ju uopće ne prepoznaje. Pa bi znao matična je drek i ćao. Ali windowsi ju prepoznaju, ali je onemogućavaju i sta god da radim na tom stane. Napravio sam to, iako je maticna nova (pardon čista prahistorijska ali čista) i opet ne. Isti rezultat "error code 43". Izgleda da ću se MORAT isprsit za novu matičnu.

P.S jel može bit da je grafička oštećena posljedicom toga što mi se stara matična spržila skupa sa RAMovima? Imam problema sa strujom di živim pa je krepala ali ventilatori se vrte normalno pa sam mislio da je oke...

Zadnje izmijenjeno od: Fabercaster. 19.09.2016. u 00:58.
Fabercaster je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na