Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.06.2010., 19:42   #121
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Uvijek treba koristiti Y.
Pusti ti performanse, normalno da kabel ne utječe na performanse (ne znam ni zašto si radio taj test) ali mnogo se toga dogadja u samom HDD-u i uvijek mu treba dati max. struje.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 23:52   #122
Mario_ZG
vucibatina
Moj komp
 
Mario_ZG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 45
@khm

- Mene je zanimalo dali napajanje diska sa jednog ili dva USB porta utječe na performanse
- Kabal sam po sebi ne može utjecat na ništa (osim ako je oštećen/neispravan)
- stravično mi je bilo dosadno pa sam išao benchat, no još uvijek mi je ostalo previše vremena pa reko idem javit PCE-u

"...mnogo se toga dogadja u samom HDD-u i uvijek mu treba dati max. struje"

Hvala kolega, sad mi je sve apsolutno jasno. Odoh širit glas o "velikom i prijeko potrebnom ipsilonu".
__________________
Potpis
Mario_ZG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.06.2010., 09:42   #123
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
ma treba uvijek koristiti.......... da bas treba uvijek, onda bi svi kablovi bili Y, a ne USB-miniUSB, zar ne khm?

nego, kako sam vec rekao prije: kad tad cete naletiti da jedan USB ne moze dati dovoljno struje i hard nece raditi/radit ce cudno. tada cete pozaliti sto nemate Y kabel, i jedino sto je moguce je pokusati iza na straznje USBe dobit dovoljno struje preko jednog USBa.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2010., 12:30   #124
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
da bas treba uvijek, onda bi svi kablovi bili Y, a ne USB-miniUSB, zar ne khm?
Ja govorim samo o externim HDD-ovima, koji su ipak osjetljivi od ostalih USB uređaja.
Kupi bilo koje externo 2.5 kućište i dobit ćeš Y, isto tako sa većinom gotovih externih diskova ćeš dobiti Y.
Ako hdd ostane i u jednom trenutku bez dovoljno struje riskiraš pojavu bad sectora.
Nakon što sam dva puta ostao bez externog hdd-a uvijek spajam sa Y, ne kažem da je to bio glavni uzrok što su crkli ali ne znam zašto bi mi bio problem uštekati Y umjesto single? Kao da se radi o ne znam kakvom zahvatu...
Jedan usb port ti može davati max. 500mA, ali ko kaže da će to uvijek biti idealno? Kad je struja u pitanju uvijek su moguće oscilacije, kako zbog drugih uređaja tako i zbog neispravnosti nekih komponenti.
Nisu ni svi diskovi isti, stavi WD Green u externo kućište i vjerovatno nećeš imati nikakvih problema sa strujom, a stavi Black na single usb pa vidi...

@Marko: ajd poštedi me svog sarkazma.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2010., 19:34   #125
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
ma, ne kazem da nije bolje, definitivno jest jer je stabilnija/konstantna struja.

no opet moram zapet malo, vanjski hard ostane bez struje i dobije bad sectore? sto onda inace sa hardovima, 3.5"ima u kompovima? palis, gasis komp svakodnevno (barem ja), i hitachija 320GB kojeg sam imao skoro tri godine prodao bez bad sectora - skeniran da hd tune. vise je problem do elektornike u ladici tj elektornika kontrolera, nego samog harda u slucaju da USB nema dovoljno struje. mahom svi daju 5V, no struja je najcesce (kada jest) problem, onih 0.5A.

samo htjedoh reci kako nije obavezan Y kabel, cisto dokaz je ovaj verbatin sto tcom dijeli. ako se dobro sjecam niti stari nisu imali dodatni kabel, ocito firma smatra da dodatan usb nije potreban, tj da nije obavezan.......
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2010., 11:29   #126
Frung
Premium
Moj komp
 
Frung's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg westside
Postovi: 598
Kod mene se javlja problem da čak Ykabel na 2 front USBa radi probleme. Hard se neće pojavit u My computer drive listi, samo svijetli. Kad Y spojim iza sve šljaka. Ploča je Gigabyte P35DS3, portovi su na Coolermaster Elite 335 kućištu, inače normalno rade s stickovima i periferijama.
__________________
~Fury of the dwarves runs deep.
Frung je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2010., 12:50   #127
e-one
Civic (ab)user
Moj komp
 
e-one's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb-Dubrava
Postovi: 471
@ Frung: Onda ti coolermaster ima slabo/loše ožićenje ili loš frontpanel pa ti zato disk ne radi..... meni se na dotićnom verbatimu raspala particija zbog lošeg tvorničkog kabela, događalo se više puta da mi disk vidi kao unknown hardware i voila.....

sad koristim single mini usb kabel od nokie i taj radi ko zmaj......samo izbjegavam spajat disk na frontpanele od kućišta da nebih imao problema kao i ti......

i da y kabel je uvijek bolje rješenje, al eto meni radi dobro i s ovim single, al malo kvalitetnijim očito, a i zgodan mi je single kabel jer mi je na dosta notebookova bilo komplicirano koristiti y.....
e-one je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na