Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 04.03.2008., 21:49   #31
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
To je dobra cijena, prvo provjeri disk i tad uzmi to.
Rain Man je offline  
Staro 04.03.2008., 22:18   #32
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
@Rain Man

Ti si imo ovog, možda če zvučat glupo, ali čemu služi cd?
Šta na svaki komp koji mislim spojit ču morat stavljat cd ili kaj?



Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
To je dobra cijena, prvo provjeri disk i tad uzmi to.
disc radi ko urica, niš nije bilo instalirano nit stavljano na njega osim glazbe,
i još uvijek je ta glazba gore,LOL
dj_dannijel je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.03.2008., 23:34   #33
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Da, ja sam imao to kuciste. CD je mislim driveri za stare sisteme. Win 98 i slicno. Neznam, ja ga nisam ni otvarao. Kuciste radi na principu spojis na komp i cekas da se pojavi u my computer. I to je sva mudrost.
Rain Man je offline  
Staro 05.03.2008., 11:13   #34
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
Da, ja sam imao to kuciste. CD je mislim driveri za stare sisteme. Win 98 i slicno. Neznam, ja ga nisam ni otvarao. Kuciste radi na principu spojis na komp i cekas da se pojavi u my computer. I to je sva mudrost.

i mislio sam.......
Evo, hard je doma, danas idem po kučište, valjda ga ima u tom varaždinu,

javim kad isprobam
dj_dannijel je offline  
Staro 06.03.2008., 11:48   #35
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
Eto obečo da ču reči kakav je i sad vam govorim kakvi je,
Sve radi kak treba, kod mene i kod suseda netreba onaj dodatni kabel, al kod jednog trećeg frenda treba, vjerojatno zbog prahistorijskog kompjutera, al ok i njemu drugi vikend dolazi novi tak da bu supač, on si stavio na moj hard sveee kaj je imal na kompu, nekih 80gb, i neznam kolko mu je vremenski trebalo, nije pratil, stavio nek kopira i otišel na piće, hebiga,(bedak)

ima kakvi program s kojim bi mogo testirat brzinu?
dj_dannijel je offline  
Staro 06.03.2008., 16:49   #36
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Koji si na kraju uzeo? Ovaj?

Za gledanje brzine kopiranja uzmeš recimo Total Commander ili jednostavno pogledaš koliko zauzima ono što želiš kopirati, uzmeš sat i mjeriš. Na kraju izračunaš koliko MB/s ide.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline  
Staro 06.03.2008., 17:28   #37
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Koji si na kraju uzeo? Ovaj?

Za gledanje brzine kopiranja uzmeš recimo Total Commander ili jednostavno pogledaš koliko zauzima ono što želiš kopirati, uzmeš sat i mjeriš. Na kraju izračunaš koliko MB/s ide.

da, samo kaj je moj sivi,
dj_dannijel je offline  
Staro 06.03.2008., 20:20   #38
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
I što se sve dobije u paketu? Kako je izvedeno dodatno napajanje? Preko Y USB kabela, dodatnog USB kabela ili power kabela sličnog onom na Nokia mobitelima?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline  
Staro 06.03.2008., 20:40   #39
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
U paketu dobiš sve kaj ti je gore na slici....
Etui, Odvijač, vijke, usb kabel, case, uputstva, i onaj dodatni kabel za power, cd

evo čim mi se mob napuni budem poslikal i stavil slike,

izveden ti je y-usb kablom ako se ne varam......
ono buš videl na slici
dj_dannijel je offline  
Staro 07.03.2008., 00:02   #40
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Kaj domy i ti kupujes kuciste? Ja sam ga inace imao. Ima ti jedan kabel usb na mikro usb, i drugi koji je usb na power ulaz. Znaci ustekavas ga u onaj +12 ulaz na kucistu (slicno Nokia mobitelima, neznam kak ga struka zove). Uglavnom 2 zasebna kabla, dosta su cvrsta, oko pola metra duga.
Rain Man je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.03.2008., 00:27   #41
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Damn, baš bih htio taj Y USB kabel da ne vučem dva komada sa sobom... Jeftinije kućište piše da ga ima, ali ono je lošije napravljeno i bez kožne futrole...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline  
Staro 07.03.2008., 00:31   #42
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Damn, baš bih htio taj Y USB kabel da ne vučem dva komada sa sobom... Jeftinije kućište piše da ga ima, ali ono je lošije napravljeno i bez kožne futrole...
Mislim da ima u Chipoteci kupit Y kabel, proba sam 80 GB i 40 GB, SATA i ATA @ IcyBox gore spomenuti, i oba su radila na jednom USB kabelu.
Baja 001 je offline  
Staro 07.03.2008., 00:31   #43
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Ja sam dobio taj kabel s canyon kucistem koje je bilo daleko losije kvalitete od ovog. I kad sam nabavio taj icy box, falio mi je taj kabel jer sam se canyona rijesio. S tim kad uzmes jedan kabel imas sve sto ti treba.
Rain Man je offline  
Staro 07.03.2008., 00:44   #44
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Pa ne znam hoće li raditi recimo 160 GB disk na 5400 rpm ili 250 GB na 4200 rpm bez tog kabela za napajanje...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline  
Staro 07.03.2008., 00:52   #45
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Mislio sam na Y kabel. To je jedina sigurna stvar. I ovo sto dobijes s tim icy box su dosta cvrsti kabli, teski za ugurat u djep. Jedina mogucnost je da nabavis negdje taj Y kabel. Ja sam ga nedugo trazio, nisam nasao. Mozda sad ima.

Inace moj 120GB fujitsu nije radio s jednim kablom. Doduse kod mene je radio jer imam usb hub s dodatnim napajanjem. Kad sam ga bilo kamo nosio morao sam uzet kablove.
Rain Man je offline  
Staro 07.03.2008., 18:38   #46
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
neznam kak tebi nije radil, al meni sasvim normalno radi s 1, i frendovima,
Valjda ovisi o hardu koliku potrošnju energije ima,
dj_dannijel je offline  
Staro 07.03.2008., 18:42   #47
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Ne valjda nego sigurno. Ovisno koji je model diska, dal ima jednu ili 2 ploce i slicni uvjeti. Ako radi s jednim kablom osjecaj se sretnim jer ces se rijesit potrebe nosit drugog kabla.
Rain Man je offline  
Staro 07.03.2008., 23:13   #48
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
EE
Vidi na što sam naletio, možda vam ovo može pomoć,
1.Možeš si skratit kabel ako je predugi....
2.Dobiš Y kabel i nemaš brige s 2. kablom....


http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=91081
dj_dannijel je offline  
Staro 08.03.2008., 12:24   #49
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Za to hoće li raditi ili ne postoji nekoliko presuvjeta, a sve ovisno o razlogu zašto neki diskovi negdje ne rade.

Prvo valja zapamtiti kako iz USB-a možeš izvući 5V 500mA. Diskovi (novi i moderni 2.5'') troše do 500mA kako bi baterija laptopa što duže trajala. Stariji diskovi znaju potegnuti i više.

I tu je kvaka. Na stolu imam 2 diska. Jedan je Fujitsu koji troši 550mA i jedan IBM kojem treba 900mA. Uzeti su za primjer jer oba troše preko 500mA. Oba rade bez dodatnog kabla na mom lapu. I oba ne rade na mom kompu. Razlog je jednostavan.

Komp ima na ploči nekakve jumpere koji služe da bi se uključila ili isključila mogućnost bootanja kompa sa USB uređaja. Cool. Ali postoji čitav niz ploča koji su patila od sitnog problema vezanog uz to. Osim 500mA, na USB je dodana dodatna snaga upravo zbog spomenutog zadatka. To je rezučtiralo time da su ljudi priključili disk bez dodatnog USB.a a ploća je uzvratila dimnim efektima iz southbridgea. Super za tulum ali prilično nepraktično za svakodnevu primjenu.

Zato sam na ploči isključio to, svima preporučam isto, a Y kablić nije rješenje (uglavnom), jer je dodatnu struju bolje vući s nekog drugog para USB-a ili još bolje s drugog chipa.

Isto tako starije ploče, bez te mogućnosti neće moći pokrenuti velike potrošaće koji nisu nužno s više ploća, ali su stariji.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline  
Staro 08.03.2008., 13:16   #50
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
To je rib@ "nabavio" moje kuciste. Ja i on smo se mijenjali. Inace kako sam naveo ja sam imao USB hub s svojim napajanjem koji je isporucivao mislim 2A struje. Na taj nacin nisam imao problema s plocom. No ako disk radi unutar 0.5A onda se potreba za Y kablom ne javlja.
Rain Man je offline  
Staro 08.03.2008., 13:38   #51
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
Citiraj:
Autor RAK Pregled postova
Za to hoće li raditi ili ne postoji nekoliko presuvjeta, a sve ovisno o razlogu zašto neki diskovi negdje ne rade.

Prvo valja zapamtiti kako iz USB-a možeš izvući 5V 500mA. Diskovi (novi i moderni 2.5'') troše do 500mA kako bi baterija laptopa što duže trajala. Stariji diskovi znaju potegnuti i više.

I tu je kvaka. Na stolu imam 2 diska. Jedan je Fujitsu koji troši 550mA i jedan IBM kojem treba 900mA. Uzeti su za primjer jer oba troše preko 500mA. Oba rade bez dodatnog kabla na mom lapu. I oba ne rade na mom kompu. Razlog je jednostavan.

Komp ima na ploči nekakve jumpere koji služe da bi se uključila ili isključila mogućnost bootanja kompa sa USB uređaja. Cool. Ali postoji čitav niz ploča koji su patila od sitnog problema vezanog uz to. Osim 500mA, na USB je dodana dodatna snaga upravo zbog spomenutog zadatka. To je rezučtiralo time da su ljudi priključili disk bez dodatnog USB.a a ploća je uzvratila dimnim efektima iz southbridgea. Super za tulum ali prilično nepraktično za svakodnevu primjenu.

Zato sam na ploči isključio to, svima preporučam isto, a Y kablić nije rješenje (uglavnom), jer je dodatnu struju bolje vući s nekog drugog para USB-a ili još bolje s drugog chipa.

Isto tako starije ploče, bez te mogućnosti neće moći pokrenuti velike potrošaće koji nisu nužno s više ploća, ali su stariji.

a reci mi, nisam niš shvatio,
Npr ja imam naprijed ona dva usb-a, (naprijed na kučištu) znači na njih smijem spajat?
I ako nebudem spajal taj dodatni za napajanje kaj mi može matična izgorit?
Il kaj si to rekel?
dj_dannijel je offline  
Staro 08.03.2008., 19:34   #52
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Ona dva USBa na prednjoj strani kante su posebno zlo. Zbog loših kablova se često zna dogoditi gubitak ili nepravilni prijenos podataka. Stickovi često poblesave i onda imaš krcat stick podacima koji ti trebaju, a traži da ga formatiraš. Naravno, to ti govorim ukoliko nemaš neku bijesnu i skupu kantu ili si ponosni vlasnik ThrermalTake kante. Skupe kante imaju uglavnom i dobre kablove te ne rade takve probleme.

Uz to je dobro staviti onaj prsten koji su svi dobili uz kantu i odmah ga bacili u smeće.

Nekada je postojao sticky na forumu koji je objašnjavao što se dogodilo s nekim Gigabyte pločama kada su na nju priključili USB uređaj. No to nisu jedine ploče koje su radile takve probleme. Nije isključeno da se to više ne događa, ali meni se s mojom pločom nekako ne da istraživati. Mislim da se u tom problemu krije jedan dobar dio crknutih ploča na koje se ljudi žale. I to svih proizvođača.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline  
Staro 08.03.2008., 20:15   #53
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor dj_dannijel Pregled postova
a reci mi, nisam niš shvatio,
Npr ja imam naprijed ona dva usb-a, (naprijed na kučištu) znači na njih smijem spajat?
I ako nebudem spajal taj dodatni za napajanje kaj mi može matična izgorit?
Il kaj si to rekel?
Pa nemora značit da će uvijek izgorit, ali imaš velike šanse. A prednji portovi su opbično veći problem, bolje je ić na zadnje.
Baja 001 je offline  
Staro 08.03.2008., 23:37   #54
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
kaj se može dogodit ako spajam na prednje??
dj_dannijel je offline  
Staro 09.03.2008., 03:23   #55
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Citiraj:
Autor dj_dannijel Pregled postova
kaj se može dogodit ako spajam na prednje??
Čitanje prijašnjih postova dati će ti odgovor i na to pitanje.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline  
Staro 09.03.2008., 03:51   #56
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,394
Citiraj:
Autor RAK Pregled postova
....Komp ima na ploči nekakve jumpere koji služe da bi se uključila ili isključila mogućnost bootanja kompa sa USB uređaja. Cool. Ali postoji čitav niz ploča koji su patila od sitnog problema vezanog uz to. Osim 500mA, na USB je dodana dodatna snaga upravo zbog spomenutog zadatka. To je rezučtiralo time da su ljudi priključili disk bez dodatnog USB.a a ploća je uzvratila dimnim efektima iz southbridgea. Super za tulum ali prilično nepraktično za svakodnevu primjenu.......
Dobro se sjecam tog tvog clanka, pa ga evo linkam da ljudi jos jednom procitaju.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=20032
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline  
Staro 09.03.2008., 13:35   #57
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Da li možda još koga zanima ovo:

http://www.raidsonic.de/en/pages/pro..._objectID=4811

Za 250kn? (novo)
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline  
Staro 09.03.2008., 14:49   #58
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
Citiraj:
Autor RAK Pregled postova
Čitanje prijašnjih postova dati će ti odgovor i na to pitanje.
e fakat.. napiso sam da vas niš ne kužim.......
Kužim se u struju al u kompove ne.........
Reci buraz kaj mi je za napravit da spriječim moguću katastrofu.......

Objasni mi ko nekom 10 godišnjaku.........

Jer fakat mogu razmontirat komp i složit ga, al fakat se ne kužim u to........

jer sad ste me tako prestrašili da neću štekat hdd uopće više........

inače evo da velim koje potrošače imam spojene na USB,
1.Logitech RuomblePad2

I niš više... stalno... samo mi je to stalno spojeno....... ostalo otštekujem....(stick, gamepadi,)
I frendovi nemaju niš više...........

Zadnje izmijenjeno od: dj_dannijel. 09.03.2008. u 15:00.
dj_dannijel je offline  
Staro 09.03.2008., 16:11   #59
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Gle, neznam kakva je to losa iskustva imao RAK s spajanjem "vecih" potrosaca na USB, no kod mene i dosta kompova na koja sam spajao svoje USB diskove nije bilo problema.

Ako iskusniji od mene kazu da nije prepametno spajat onda trazi alternativu. Kod mene ti se to manifestiralo na nacin da disk nije radio spin up i kad se spojio drugi usb sve proslo normalno. Bas da izbjegnem drugi kabel nabavio sam USB hub s svojim napajanjem pa vjerujem da sam i na taj nacin rasteretio plocu. Mozes razmislit i o tome. To ti je dodatnih oko 100kn.
Rain Man je offline  
Staro 09.03.2008., 20:55   #60
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
Mene sad strah hodat od frenda do frenda....

Pa čovjeku skurim matičnu, fakat, da sam znal kupil bi 3,5".........

Recite mi samo dal ako nema niš, baš niš spojeno dal se i onda može skurit?

Zadnje izmijenjeno od: dj_dannijel. 09.03.2008. u 21:17.
dj_dannijel je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na