Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.11.2020., 17:50   #2251
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,505
Nema tu pomoći, dobio si i bolju paricu ali je takva kakva je. Opcije:
- nečija optika
- A1 coax
- jednog lijepog dana ako se na tom području bude "kratila lokalna petlja"
- ovisno o lokaciji neki na 4g imaju bolje nego na parici
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2020., 19:49   #2252
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Mislim da su projekti skraćivanja petlje svedeni na sam minimum, ili na nulu. Ta sredstva isu za optiku sad valjda.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.11.2020., 21:14   #2253
pasara
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 192
Kvart je Gornja Dubrava(blize Sljemenu nego Dubravi)😁
Prije 4 mjeseca A1 je povukao optiku kroz moju ulicu,ali kazu da neznaju kad ce pocet spajat kucanstva.
Evo ako ima netko iz A1 tu na forumu,mozda mi moze pomoc😁
Hvala i lp
pasara je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2020., 15:34   #2254
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
nakon 40 dana od kvara linije, vidi se pomak. izrezali su oštećeni dio kabela i nadoštukali ga sa cca 5 metara novog kabela.
ne bi li to trebalo biti izolirano malkice bolje od folije za voće i malo izolirke? ipak ide natrag u zemlju u mokro.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2020., 16:29   #2255
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,505
A normalno da bi trebalo :_beštima_kao_kočijaš:
Postoje i gotove "kutije" za to, pitanje je dali ih imaju ??
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2020., 21:48   #2256
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
ja bi ovo prijavio ht-u? jer kabel je pol metra ispod zemlje, kad opet padne kiša ovo će proplivati i svi ćemo biti u govnima, ali vjerojatno će raditi s manjom brzinom i štekanjem.

nisam siguran tko je fizički popravak kabela radio, u smislu - da li baš HT ili kooperanti.
ako su kooperanti, onda je to TELEMONT SISAK jer im je kombi bio tamo (a iskope je radila lokalna firma).
kad sam slikao, još su neki ljudi bili tamo pa neznam da li je ovo samo zamotano privremeno. sutra ću se prošetat onuda, pa pogledati.
ako vidim da je i dalje ovako, ide mail liku iz ht-a.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2020., 20:36   #2257
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
puhao sam na hladno, danas su to fino stisnuli u termobužir. vidim da je taj dio riješen, još ga moraju zakopati. još da mene netko prespoji natrag na paricu, bilo bi fino.. da završimo tu agoniju nakon mjesec i pol bez neta...
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 20:04   #2258
pasara
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 192
Dali postoji kakav skriveni izbornik na ruteru speedport plus,nesto kao sta je bilo na speedportu 724.
Htio bih vidjet kolika mi je max.brzina od centrale do mene.
Hvala
pasara je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 21:26   #2259
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
puhao sam na hladno, danas su to fino stisnuli u termobužir. vidim da je taj dio riješen, još ga moraju zakopati. još da mene netko prespoji natrag na paricu, bilo bi fino.. da završimo tu agoniju nakon mjesec i pol bez neta...
Cini mi se da imas pravo na naknadu stete od 01.01.2020. Ide nakon 15 dana nerijesavanja problema.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 21:44   #2260
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Cini mi se da imas pravo na naknadu stete od 01.01.2020. Ide nakon 15 dana nerijesavanja problema.
nažalost, nemam.
"viša sila" odnosno nemogućnost pristupa infrastrukturi. dobio odbijenicu od iskona, prijavio hakomu, telefonski se čuli ali i hakom ima isto mišljenje.
citiram mail
"Provjerom je utvrđeno kako se otklanjanje kvara odužilo jer je onemogućen pristup instrastrukturi, točnije čeka se suglasnost javnih službi ili lokalne uprave za pristup.

Sukladno navedenome, Vaš zahtjev za isplatu naknade za nepravovremeni otklon kvara odbijen je kao neosnovan."

i sa mog stanovišta,imaju pravo. nije iskon kriv za kvar kabela. ja sam probao užicati odštetu, ali sam u startu očekivao ovakav odgovor.

iskon ne može ništa, ide prijava HT-u. HT ne radi ništa ionako jer im sve rješavaju kooperanti (kabele splajsa telemont sisak). da bi dotična firma dobila pristup kabelu, ericsson mora iskopati kabel. ericsson to naravno ne radi već rade kooperanti (UG kop u ovom slučaju, lokalna firma). da bi oni mogli počet kopati, moraju dati zahtjev gradu, a da bi ga predali, moraju zatražiti od svih komunalnih firmi da im dostave trasu njihove infrastrukture. moglo se to odužiti da su morali kopati cestu, ovdje su kopali parkić pa nije bilo ostale infrastrukture. grad ima rok 15 dana da odgovori na zahtjev.

kužiš, ne može se riješiti u 15 dana da ga jebeš.

ono šta me sad nervira, je da je kabel popravljen u subotu popodne. nedeljom se ne radi. u pon su ga omotali u termobužir i zakopali, u utorak je sve bilo gotovo. danas je petak, ja sam još uvijek bez signala, jer mi HT nije vratio paricu na regletu. dođe mi da to sam napravim, sad imam 6 parica na biranje, taman preko vikenda vidim koja je bolja.
da nisam zaboravio punchtool u firmi, to bi i napravio.

ako u pon ne bude riješeno, zovem tehničara da ga pitam kane li.

u međuvremenu sam poslao mail u a1 da ih pitam šta rade s repetitorom, jer me spaja na policiju i stari grad umjesto na hotel. kažu da ne smiju izlaziti u javnost sa detaljima, ali da je repetitor upaljen i da slobodno testiram .
jp_rv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.11.2020., 22:02   #2261
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
danas je petak, ja sam još uvijek bez signala, jer mi HT nije vratio paricu na regletu. dođe mi da to sam napravim, sad imam 6 parica na biranje, taman preko vikenda vidim koja je bolja.
da nisam zaboravio punchtool u firmi, to bi i napravio.
.
a ko bi ti s druge strane te parice napucavao na tvoj port u centrali?
okarm je online   Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 22:12   #2262
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
nažalost, nemam.

"viša sila" odnosno nemogućnost pristupa infrastrukturi .
Taj dio sam valjda preskocio. Tu se slazem s tobom,ako nema pristupa radi dozvole onda nisu u krivu. Prosle godine je bilo 35 dana rok popravka, tocno 35.og dana su popravili. Jel slucajnost ili ne, nisam pitao
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 22:50   #2263
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
Citiraj:
Autor okarm Pregled postova
a ko bi ti s druge strane te parice napucavao na tvoj port u centrali?
Nisu li uvijek spojene? Autentifikacija je preko pppoe, ne bi li trebalo bit svejedno na kojoj sam parici?
Neznam taj dio, radim s mrezama, ali ne s dsl opremom.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 23:06   #2264
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
svejedno je na kojoj si parici dok god je ta parica spojena na tocno odredjeni port.
pppoe sluzi za konekciju internet usluge, al prije toga modem mora napraviti provisioning na odredjenom portu.
okarm je online   Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 23:33   #2265
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 495
Citiraj:
Autor okarm Pregled postova
a ko bi ti s druge strane te parice napucavao na tvoj port u centrali?
Citiraj:
Autor okarm Pregled postova
svejedno je na kojoj si parici dok god je ta parica spojena na tocno odredjeni port.
pppoe sluzi za konekciju internet usluge, al prije toga modem mora napraviti provisioning na odredjenom portu.
Nema razloga zbog kojeg bi HT odspojio sve te silne parice na centrali, nije kvar tamo nego na trasi do korisnika.
Edit: Osim toga, u ovom slučaju jp_rv je na Iskonu, tako da HT niti nema veze nikakve s njegovim portom i DSLAM-om (pod pretpostavkom da je Iskon tamo sa svojom infrastrukturom a ne na bitstreamu), samo je na HT-ovom MDF-u prebrikan na Iskon.

Tako da se u regleti ili može sa šerafcigerom utisnuti parica ili u zraku spojiti. Problem je samo kako identificirati koja je tvoja u dolazu.

Zadnje izmijenjeno od: Blagus. 27.11.2020. u 23:41.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 23:47   #2266
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
pa kaj sam ja rekao nekaj drugacije? ja sam odgovorio na njegovu ideju da bi se spojio na vise parica pa vidio koja je bolja.
okarm je online   Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 23:58   #2267
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 495
Pardon, za to si u pravu, previdio sam ovaj dio "vidim koja je bolja"... Da, to baš ne bi išlo...
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 00:51   #2268
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,357
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Prijavio sam 10x korisnickoj, i 1x na reklamacije, svaki put je islo na ht.

Prije pola godije je sve bilo ok, puklo bi 2-3 puta dnevno i to je bilo okej, i onda se pogoršalo kriminalno odjednom. I od onda se borim sa njima. A sad cu jos jednu prijavu+reklamaciju i onda ide prijava hakomu. Ne vidim drugi izlaz...


Jesi probao sam raspačat parice na PTT kutiji na tvojoj kući.
Ovako je kod mene bilo urađeno AKA teški kriminal iako je prvu godinu čak bilo ok(CRC errora je isto bilo na bacanje) sve dok jedan dan se sve urušilo.
https://imgur.com/jLamHNE

Nisi tek vidio kriminala što lokalci kod mene rade od razvodnih kutija od bakra.Slučajno zakače autom i vrata odpadnu i onda ostave nasred ulice i onda ja skoro kao dežurni serviser uzimam nove poklopce i stavljam nazad jer čak TComovci nisu u stanju uvatit ih na dva šarafa a kamoli vratit ih nazad.

Sve dok nisan stvari uzea u svoje ruke nije bilo dobro od CRC errora pa sve do random DCova u igrama.

Al oped nije ni toliko bia problem u samom ISPu koliko u žicama moje kuće koje su oksidirale skoro sve tako da mi je sad prioritet iščupat kabel koji ide na PTT kutiju i ubacit ganc novi.Preporučio bih da sam pregledaš kabele.


PRIJE:
https://imgur.com/TACI2xy

POSLI:
https://imgur.com/xRVxKV9
https://imgur.com/686jfpr
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Karlo666. 29.11.2020. u 01:01.
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2020., 19:44   #2269
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
čini da sam nešto gadno zgriješio nekome u HT-u ...
danas nastavak sage "jprv nema dsl" , došao treći tehničar HT-a do mene da me "spoji".
i here we go again, opet zuja, opet mi našli paricu u centrali. i kaže tip onako sretan, evo ga radi. kaže da mjeri 15 / 0,8 mbita na dsl testeru. neznam koju sam facu složio, i lijepo pristojno objasnio da sam do sada imao 38/8.
kaže da je to sada tako, ali da se moj modem ne želi syncat, da li želim da mi ostavi novi ali ako da - onda mora zatvoriti radni nalog.


i na prvu sam mislio da mi je modem neispravan, uzmem ZTE-a i niti ZTE se ne želi syncat.

e sad - koji kurac se tu događa? bio je najobičniji kvar kabela koji se isto tako najnormalnije riješio, prošla su 2 i po mjeseca od tada, moja parica je magićno nestala, i sada je toliko loša da se modem ne želi uopće syncat.
vjerujem da su moju (dobru) paricu dali nekome bitnome, a meni sad pokušavaju uvalit neku raspadnutu.

modem se niti ne pokuša spojit, uopće ne detektira signal. kaže HTovac da njemu to radi, da ima signala, i da sam uredno spojen na msan jer njemu slušalica ima ton.
zašto fura slušalicu sa sobom, i zašto moja čisto-dsl linija odjednom ima pots signal na sebi?
je li netko do sada imao takva iskustva?

Zadnje izmijenjeno od: jp_rv. 24.12.2020. u 20:32.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2020., 22:33   #2270
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
čini da sam nešto gadno zgriješio nekome u HT-u ...
danas nastavak sage "jprv nema dsl" , došao treći tehničar HT-a do mene da me "spoji".
i here we go again, opet zuja, opet mi našli paricu u centrali. i kaže tip onako sretan, evo ga radi. kaže da mjeri 15 / 0,8 mbita na dsl testeru. neznam koju sam facu složio, i lijepo pristojno objasnio da sam do sada imao 38/8.
kaže da je to sada tako, ali da se moj modem ne želi syncat, da li želim da mi ostavi novi ali ako da - onda mora zatvoriti radni nalog.


i na prvu sam mislio da mi je modem neispravan, uzmem ZTE-a i niti ZTE se ne želi syncat.

e sad - koji kurac se tu događa? bio je najobičniji kvar kabela koji se isto tako najnormalnije riješio, prošla su 2 i po mjeseca od tada, moja parica je magićno nestala, i sada je toliko loša da se modem ne želi uopće syncat.
vjerujem da su moju (dobru) paricu dali nekome bitnome, a meni sad pokušavaju uvalit neku raspadnutu.

modem se niti ne pokuša spojit, uopće ne detektira signal. kaže HTovac da njemu to radi, da ima signala, i da sam uredno spojen na msan jer njemu slušalica ima ton.
zašto fura slušalicu sa sobom, i zašto moja čisto-dsl linija odjednom ima pots signal na sebi?
je li netko do sada imao takva iskustva?
Krivo preštekano na centrali ili negdje putem...događa se, viđao sam takvih slučajeva.

Nose slušalicu je relikt davnih vremena, naletio si na tehničara koji nema blage veze o tome čime barata.

Prijaviti opet smetnju i pokušati ukratko objasniti, neka ponovno provjere.
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2021., 03:20   #2271
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,357
Citiraj:
Autor borisko Pregled postova
Nose slušalicu je relikt davnih vremena, naletio si na tehničara koji nema blage veze o tome čime barata.
Nisi ti vidio kako je jedan stariji THT tehničar(cca 55+ god) zinuo u čudu kad je vidio da mogu osposobit usluge Net i IPTV na vlastitom ruteru.

Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
čini da sam nešto gadno zgriješio nekome u HT-u ...
danas nastavak sage "jprv nema dsl" , došao treći tehničar HT-a do mene da me "spoji"
Inače ponovit ću pregledaj svoju kućnu instalaciju UTP kabela.Kod mene je na 2 mjesta prekid jer je isprepleteno gore nego paukova mreža tako da me uskoro čeka čupanje jedno 15m starog UTP kabela.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2021., 15:11   #2272
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
loš spoj u centrali. danas riješeno preko veze. evo me na preživljivih 35/7 opet. mali pad od 38/8, tja. navodno 2 kvara kabela, jedan za kojeg sam znao, drugi za kojeg nisam jer je bio 50m od centrale.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2021., 20:21   #2273
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
Može info koliko bi na ovoj lajni išla max speed i kakva je parica?

James Dean je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2021., 20:36   #2274
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
uz malo štelanja išlo bi 50/10, ovisi o dobroj volji providera.
nek spuste snr na 6, upale annex M, i to bi moglo biti 50/10.

malo me čudi ova mala atenuacija u uplinku, tako da mi zapravo smrdi da si ti bliže centrali nego šta to podaci pokazuju ali imaš užas od lokalne instalacije pa to ispada kako ispada.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2021., 20:46   #2275
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
uz malo štelanja išlo bi 50/10, ovisi o dobroj volji providera.
nek spuste snr na 6, upale annex M, i to bi moglo biti 50/10.

malo me čudi ova mala atenuacija u uplinku, tako da mi zapravo smrdi da si ti bliže centrali nego šta to podaci pokazuju ali imaš užas od lokalne instalacije pa to ispada kako ispada.
Udaljen sam od centrale nekih 800 metara. Kaj ja mogu popravit oko instalacije? Telefonski kabal je spojen luster klemom direktno u razvodnu kutiju na tavanu di dolaze žice. Telefonski kabal duljine 2 metra ide u ruter. Kaj onda znači DSL current data 23/4
James Dean je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2021., 21:13   #2276
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
I meni je propusnost 40/8 a daju mi 30/5 jer ima"grešaka". Udaljenost 1km promijenili su kompletan kabel od mene do kutije na stupu ali nista. Treba mijenjat sve do centrale,a nije da bas zele
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2021., 21:40   #2277
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
Citiraj:
Autor James Dean Pregled postova
Udaljen sam od centrale nekih 800 metara. Kaj ja mogu popravit oko instalacije? Telefonski kabal je spojen luster klemom direktno u razvodnu kutiju na tavanu di dolaze žice. Telefonski kabal duljine 2 metra ide u ruter. Kaj onda znači DSL current data 23/4
pa djeluje mi da imaš malu atenuaciju (gušenje) u uplinku u odnosu na downlink. ja sa 10+ dB atenuacije na uplinku imam 7-8mbita (ja sam na "pravih" 800njak m od centrale).
isto tako, imaš 20dB atenuacije u downlinku, šta bi moglo odgovarati 45-50mbita (again, ja sa 24dB imam tj imao sam 37-38mbita).

zato mi se na prvu činilo da si bliže centrali. možda i jesi ali barem jedan dio kabela je loš ili je loš spoj, ne nužno kod tebe doma ali po putu.

current je koliko ti je pušteno, laički rečeno. koji provider?
uglavnom da je kabel OK i da su spojevi OK i da je provider dobre volje, to bi išlo 50/10. sa dobrim modemom dobiješ još koji megabit.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2021., 21:56   #2278
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
Optima. Mjerim 17/0,8 .. paket je 16/0,75. Kad mjerim krene sa 20 ali ga limitator spusti na nekih 16.9 mbita. T-comov tehničar mi je rekao da je max propusnost 26 mbita. Neki spojevi u razvodnoj kutiji su oksidirali ali ne na mojoj parici, sve sam to natopio kontakt sprejem. Jel bi dobio kaj da spojim drito cat5e kabal na paricu do rutera umjesto telefonskog?
James Dean je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2021., 22:25   #2279
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
Tragedija.
Zovi optimu da te prebace na jači paket, ovo sada je "adsl" po brzini makar imaš vdsl signal.
Vidi na njihovim stranicama.

Ne, ako imaš metar dva tel kabela neće ti raditi neku osjetnu razliku. Možeš probati ali nećeš puno dobiti.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2021., 22:49   #2280
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
Tragedija.
Zovi optimu da te prebace na jači paket, ovo sada je "adsl" po brzini makar imaš vdsl signal.
Vidi na njihovim stranicama.

Ne, ako imaš metar dva tel kabela neće ti raditi neku osjetnu razliku. Možeš probati ali nećeš puno dobiti.
Imam takav paket ugovoren jer po adresi njima tako baca - klasik bit. Prvo su mi poslali ruter sa adsl postavkama imao samo 10,5/0,75 onda nešto tel nije radio pa su mi poslali novi ruter sa VDSL postavkama i sad imam tu brzinu. Ne mogu mijenjat paket jer sam uzeo ne nekoj "akciji" net+tel prema fiksnoj za 130 kn na 2 godine. Eventualno mogu nadoplatiti za paket veće brzine onda puštaju max koliko linija dopušta (FLAT INTERNET 20/1Mbps - 60/10Mbps, Minimalna brzina 14/0,7Mbps) a i tu su nedorečeni kad ih pitam za cijenu. Jer prema njihovim stranicama na netu doplata bi trebala biti 5 kn/mj a oni briju da je to puno skuplje.

James Dean je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na