Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.11.2020., 00:16   #1
window09
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Hrvatski Telekom - nema konzole, a ugovor potpisan i aktivan

Pozdrav
Evo imam jedno pitanje
Prije 20 dana sam aktivirao novi broj u tcom kako bih dobio konzolu
Agent je sve zapisao i aktivirao, broj radi i već je u tcomu na novom 2 god ugovoru, a konzola je kako mi je pri dogovoru s agentom bilo rečeno u dogovoru da bude isporučene početkom prosinca, nisu rekli kad, ali oko 15-tog u mjesecu. Zato sam i pristao.


Email koji sam dobio od njih u petak je bio takav da mi jave da konzola ipak neće biti moguće da bude poslana prema meni u prosincu i da se očekuje da ću ju primiti početkom siječnja 2021.


Mogu li ja napraviti nešto po tom pitanju sada? Koliko čitam ovo sve što mnogi pišu, meni izgleda kao da je netko uzeo moju konzolu iz tcoma i sad preprodaje, pa će meni kasnije poslat ili zaista neće dobit konzole? Jel ima tko da je uzeo konzolu s njima u studenom uz novi ugovor i da mu je obećana za prosinac? Javite.



Nije da ne mogu pričekat, ali zašto sam onda potpisao ugovor, mogao sam pričekati i sam 1mj 2021 pa vidjeti da li bude što u trgovinama, a ovako sad ptreko praznika neću imat konzolu kod sebe.
window09 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 07:30   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,314
Treba vidjeti da li negdje u ugovor stoji kakav rok za isporuku konzole. Ako ga ima, i prošao je, možeš raskinuti ugovor bez penala je oni nisu ispunili svoju obavezu prema tebi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.11.2020., 08:26   #3
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Sada je 30 studeni.
Još nije ni počeo prosinac
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 08:35   #4
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
Koja pohlepa oko konzole boze sacuvaj...
Hrpa vas je islo ugovarat tarife koje vam uopce netrebaju samo da bi se docepali konzole i di ste sad?

Poslano sa mobilnog aparata
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 09:06   #5
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Spikeman Pregled postova
Koja pohlepa oko konzole boze sacuvaj...
Hrpa vas je islo ugovarat tarife koje vam uopce netrebaju samo da bi se docepali konzole i di ste sad?

Poslano sa mobilnog aparata
koja je poanta ovog tvog posta ? što te boli kuki jel nekome nesto treba ili ne treba... ostavi se pametovanja
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 09:24   #6
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,314
Ako je rok prošao, možeš im priprijetiti raskidom ugovora ili zatražiti kompenzaciju u vidu neke dodatne usluge uz popust.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 09:44   #7
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ako je rok prošao, možeš im priprijetiti raskidom ugovora ili zatražiti kompenzaciju u vidu neke dodatne usluge uz popust.
Na "rekla\kazala" teško može išta učiniti. Jedino ako ima pismeni trag može probati raskinut ugovor, u protivnom nema druge opcije.
Oni su ga obavijestili i prije krajnjeg roka da će konzola kasnit, tako da su se i tim ogradili.

Written on Note 10+
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 09:47   #8
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,314
Slažem se. Zato i jesam u svom prvom postu napisao da provjeri da li ima kakvog roka napisanoga u ugovoru. 'Rekao mi agent' može mačku o rep.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 09:51   #9
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Spikeman Pregled postova
Koja pohlepa oko konzole boze sacuvaj...
Hrpa vas je islo ugovarat tarife koje vam uopce netrebaju samo da bi se docepali konzole i di ste sad?

Poslano sa mobilnog aparata
A jesi pilot.. Ajde, makni se iz teme i ne spamaj bezveze. Što te briga koji su njegovi razlozi?

Citiraj:
Autor window09 Pregled postova
Pozdrav
Evo imam jedno pitanje
Prije 20 dana sam aktivirao novi broj u tcom kako bih dobio konzolu
Agent je sve zapisao i aktivirao, broj radi i već je u tcomu na novom 2 god ugovoru, a konzola je kako mi je pri dogovoru s agentom bilo rečeno u dogovoru da bude isporučene početkom prosinca, nisu rekli kad, ali oko 15-tog u mjesecu. Zato sam i pristao.


Email koji sam dobio od njih u petak je bio takav da mi jave da konzola ipak neće biti moguće da bude poslana prema meni u prosincu i da se očekuje da ću ju primiti početkom siječnja 2021.


Mogu li ja napraviti nešto po tom pitanju sada? Koliko čitam ovo sve što mnogi pišu, meni izgleda kao da je netko uzeo moju konzolu iz tcoma i sad preprodaje, pa će meni kasnije poslat ili zaista neće dobit konzole? Jel ima tko da je uzeo konzolu s njima u studenom uz novi ugovor i da mu je obećana za prosinac? Javite.



Nije da ne mogu pričekat, ali zašto sam onda potpisao ugovor, mogao sam pričekati i sam 1mj 2021 pa vidjeti da li bude što u trgovinama, a ovako sad ptreko praznika neću imat konzolu kod sebe.
Imaš kakav papir da si nešto potpisao ili je to sve bilo preko moba?
Uglavnom, imao sam već 2 puta s njima problema, sve se da riješiti, svaki poziv je sniman, ako dođe do toga, oni naprave istraživanje i riješi se u tvoju korist. To što obećaju "agenti", često se ne ostvari, jer rade sebi u korist, nude sve i svašta da si popune kvotu i da nešto prodaju.
Mislim da imaš svako pravo raskida ugovora ako ti ne dostave konzolu kada je dogovoreno, jest da ćeš se s njima navlačiti malo, ali riješiti ćeš. Ali samo, ako je tako dogovoreno i ako je taj datum predmet ugvora, bio on usmeni ili pismeni (usmeni u tvom slučaju, zar ne?).

Samo.. Ostaješ bez ugovora, ostaješ bez kozole, tako da razmisli.

Ne vjerujem da možeš išta napraviti osim te 2 opcije. Ili čekat ili rakinuti ugovor, bojim se da ni oni nemaju konzole.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 10:19   #10
window09
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
A jesi pilot.. Ajde, makni se iz teme i ne spamaj bezveze. Što te briga koji su njegovi razlozi?



Imaš kakav papir da si nešto potpisao ili je to sve bilo preko moba?
Uglavnom, imao sam već 2 puta s njima problema, sve se da riješiti, svaki poziv je sniman, ako dođe do toga, oni naprave istraživanje i riješi se u tvoju korist. To što obećaju "agenti", često se ne ostvari, jer rade sebi u korist, nude sve i svašta da si popune kvotu i da nešto prodaju.
Mislim da imaš svako pravo raskida ugovora ako ti ne dostave konzolu kada je dogovoreno, jest da ćeš se s njima navlačiti malo, ali riješiti ćeš. Ali samo, ako je tako dogovoreno i ako je taj datum predmet ugvora, bio on usmeni ili pismeni (usmeni u tvom slučaju, zar ne?).

Samo.. Ostaješ bez ugovora, ostaješ bez kozole, tako da razmisli.

Ne vjerujem da možeš išta napraviti osim te 2 opcije. Ili čekat ili rakinuti ugovor, bojim se da ni oni nemaju konzole.



Imam samo na email što sam dobio da potvrdim ponudu u kojoj piše konzola uz ugovor, ali tamo iskreno nema nigdje datum o dostavi konzole, samim time toga se i bojim da će oni sad bilo kad meni poslati konzolu, a ne kako je agent rekao da su dostave sredinom prosinca (najkasnije). Znači piše da je ugovor s opcijom uređaja ps5 s blu-ray diskom, ali nema u tom ugovoru na emailu rok dostave uređaja.



Da, ugovor je online dogovoren u studenom, još nije prosinac, to mi je jasno (netko je drugi napisao gore da još nije prosinac), ali zašto bi ja sad odjednom dobio konzolu iza Nove godine.



Znači popušio sam spiku nekog tko je rekao bzvz da su dostave u prosincu, a zapravo nema on pojma, a ja budala naivan? Moraju oni imati neki chat history zar ne? Ja nisam lupio screenshot, ali trebali bi oni imati po datumu razgovora agenta, ako im prosljedim email nazad s tim ugovorom i citiram mail koji sam dobio i pitam što je s tim.



Ako zaista nemaju konzole, ok. Nemaju i što sad. Ono što me brine je to što svi online pišu kako ekipa koja radi u tcomu kao i SD-u i drugim trgovinama zapravo sebi ostavi konzole da preprodaju pa da ljudima zato šalju tako kasnije. U tom slučaju ne želim da netko moju konzolu prodaje ovaj mjesec, a da ja svoju čekam još 40-tak dana, a uredno potpisao ugovor baš iz razloga što je obecana u prosincu i to do sredine mjeseca.


P.S Ne želim prekinuti ugovor, ako postoji šansa da do Božića imam konzolu. Samo ne želim da rade budalu od mene.
window09 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.11.2020., 10:22   #11
window09
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Citiraj:
Autor Spikeman Pregled postova
Koja pohlepa oko konzole boze sacuvaj...
Hrpa vas je islo ugovarat tarife koje vam uopce netrebaju samo da bi se docepali konzole i di ste sad?

Poslano sa mobilnog aparata



Radiš u tcomu?
Mrziš konzolaše?
Znaš me osobno i antipatičan sam ti?


Ako ništa od navedenog, onda imaš problem. Konzolu iskreno ne bi igrao ja koliko bi to radio moj sin , eto ako baš moraš znati zašto.



Imam novca da kupim u gotovini, ali konzole nema u trgovinama na policama, a iz principa ne želim dati 6000 kn za konzolu koja je trebala biti dostavljena nekom poput mene, ali ju je lik iz SD-a recimo odlučio uzet za sebe pa ju prodat i profitirat.
window09 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 11:20   #12
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Konzola nema, ni u hr ni nigdje. Nije ni do tcoma, ni sancte nego do sonya koji je rekao da je svaka proizvedena konzola prodana. Mi koji smo narucili 17.09. dobili smo je sad u prosli ponedjeljak, tako sto ces cekati na pocetku prodaje nije nista neuobicajeno kad je navala najveca.
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 12:37   #13
window09
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Citiraj:
Autor imaticx Pregled postova
Konzola nema, ni u hr ni nigdje. Nije ni do tcoma, ni sancte nego do sonya koji je rekao da je svaka proizvedena konzola prodana. Mi koji smo narucili 17.09. dobili smo je sad u prosli ponedjeljak, tako sto ces cekati na pocetku prodaje nije nista neuobicajeno kad je navala najveca.



Ok, onda neka bude tako, ali zašto su iste konzole na Njuškalu?
window09 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 12:42   #14
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
neznaš dal su iste, sumnjam da jedan agent ima ikakav doticaj a kamoli da preprodaje konzole od ljudi kojima je obećao prek telefona isporuku tad i tad
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 12:46   #15
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor window09 Pregled postova
Ok, onda neka bude tako, ali zašto su iste konzole na Njuškalu?
Kako misliš iste? Kako znaš da su to baš te?

Pa ljudi su prednaručili od masu drugih izvora, kupili i prodaju.

A gledaj, jesi probao zvati SZK i objasniti svoju situaciju i objasniti problematiku?

Osobno bi zvao SZK i probao dobiti nekog od agenata (predstavnika) i nasrao da sam uzeo PS5 za poklon za Božić jer mi je bio obećaj, i da je sve dokumentirano pozivom. I od toga krenuo.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 12:56   #16
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Citiraj:
Autor window09 Pregled postova
Ok, onda neka bude tako, ali zašto su iste konzole na Njuškalu?
Ajmo sad malo realno gledajući - potpisao si ugovor zbog konzole - ok. Nigdje na ugovoru nije naveden datum isporuke, stoga kad dobiju nove zalihe, dobivaš i ti.
Računaj da je puno, puuuuuno ljudi prije tebe napravilo isto. I konzole im tek trebaju stići.

U Njemačkoj ih nemaš za kupiti u slobodnoj prodaji, također samo isporučuju prednaručene.

Ili se navlači s njima, ili jednostavno sačekat i dobit je kad stigne.

Written on Note 10+
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 13:00   #17
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor GreenLife Pregled postova
Ajmo sad malo realno gledajući - potpisao si ugovor zbog konzole - ok. Nigdje na ugovoru nije naveden datum isporuke, stoga kad dobiju nove zalihe, dobivaš i ti.
Računaj da je puno, puuuuuno ljudi prije tebe napravilo isto. I konzole im tek trebaju stići.

U Njemačkoj ih nemaš za kupiti u slobodnoj prodaji, također samo isporučuju prednaručene.

Ili se navlači s njima, ili jednostavno sačekat i dobit je kad stigne.

Written on Note 10+
Sve to što govoriš ima smisla da njemu nije drugačije obećano/rečeno.

To što oni nešto nude što nemaju na zalihi, nije njegova briga niti ga mora biti briga. Ako nemaš na zalihi/ne možeš isporučiti, to ne nudiš.

Znači mogao je konkretno mojoj mami ponuditi free auto ako potpiše ugovor (koji je, ponovo, usmenim putem), moja mama pristane i kasnije, jebiga, ipak ništa s toga? A nema pojma ni o PS-u, autima, HT-u, uslugama i ISP-ovima, ali je vlasnik računa.

Osobno, poludio bi zbog toga.

Uostalom, ako te zove agent SZK, ti s njim dogovaraš produljenje ugovora usmenim putem (i kao takav vodi se kao usmeni kupo-prodajni ugovor).
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 13:33   #18
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
znaš onu, obećanje ludom radovanje
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 14:25   #19
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
imate ih na bug forumu u PS5 temi svakih par minuta netko krene plakat di mi je konzola, proklet bio a1, tele2, ht, SD itd...
veli jedan bio sad za crni petak u hg spotu, veli primaju nove predbilježbe za PS5, ostaviš lovu odmah kod njih a na odgovor kad treba stic, kaze prodavac to nitko nezna. Ostaviš lovu na pultu i trk doma na forum pisat proklet bio hg spot, di mi je konzola!!! to tak ide jelda?

ne sekiraj se ti niš, doci ce PS5 kad tad, a dotad uzivaj u novoj tarifi
Spikeman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na