Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.01.2011., 22:58   #31
brunci-vg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: vel.gorica
Postovi: 298
Jel ti dostupan Bnet? Ako je mislim da ti to najisplativije
brunci-vg je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2011., 23:34   #32
thezero
Premium
Moj komp
 
thezero's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 235
al cuo sam da kod njih u popodnevnim satima pada brzina i da im je telefon u banani(sumi)
thezero je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.01.2011., 00:19   #33
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Citiraj:
Autor thezero Pregled postova
al cuo sam da kod njih u popodnevnim satima pada brzina i da im je telefon u banani(sumi)
Dobro si čuo. Iako ovo sa padom brzine vjerojatno nije generalni problem, ali i ja ga imam. Trenutno (23:00h) mi je brzina nešto manja od 5mbit, a trebala bi biti 8.
EDIT: evo sad u 08:30h je brzina 7.8mbit. Morat ću ih nazvati da čujem malo šta ima

Što se telefona tiče kvaliteta zvuka je očajna, otkad sam uzeo taj 3D paket više nikome ne prepoznajem glas preko telefona.
I još me nešto nervira kod tog telefona - recimo zovem neki broj koji je često zauzet (catering?) - ne mogu brzo "spustiti i podići slušalicu" i puknit redial. Baca mi neki ubrzani signal i ne mogu pozvati. Flash tipka je također beskorisna. Jednostavno moram spustiti i čekati 2-3 sekunde.

Ipak - za razliku u iznosu mjesečnog računa prihvaćam te nedostatke.

Zadnje izmijenjeno od: SPLiFF. 13.01.2011. u 09:34.
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2011., 14:30   #34
Bajdo
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 59
Jeli se zna ista o tom kad ce bnet bit dostupan svugdje? Zasad bas nisu puno pokrili.
Bajdo je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2011., 00:04   #35
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Neće nikada biti dostupan svugdje
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2011., 00:16   #36
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor thezero Pregled postova
znaci ovako: trenutno imam maxtv,maxadsl (ovo dvoje preko optike) i telefon-znaci sve kod t-scuma,a racuni su mi oko 380kn. posto mi je od nekud pala na pamet misao da bi mozda negdje sve to skupa mogao dobiti jeftinije sad sam dosao ovdje pitat vas gdje i koliko jeftinije bih prosao(bnet,optima,iskon....)?ali naravno da kvaliteta ostane na istoj razini-stvarno otkad sam uzeo adsl i maxtv nikad nije bilo nikakvih problema s kvalitetom usluge(2 puta maxtv srao dosao lik u roku 4 sata,net par puta mjenjao router i to sve rijeseno u roku 36 sati) čak mi je i brzina jedno vrijeme bila 20mbps/s

kakva iskustva imate sa ostalim provajderima? sto mi preporucate?

napomena-nalazim se u utrinama/novi zagreb i mislim da su mi dostupni svi operateri...

Cura u utrinama ima IskonTRIO super, a i ja doma.
280kn i dobiješ TV, telefon i internet.
Telefon: 1500 bespl. minuta unutar nacionalne fiksne mreže (7lp uspostava)
TV : 50-60 programa, youtube, snimalica...
Internet: 5mbps/512kbps flat

Jedina zamjerka u odnosu na T-com koji sam imao godinama je da su kvarovi nešto češći. Ono, nedavno u cijeloj RH pao net na Iskonu... Rijetkost, ali događa se.
U globalu, oboje zadovoljni jer uštedimo u odnosu na t-com.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2011., 10:32   #37
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
Neće nikada biti dostupan svugdje
kako nece? pa kupili su TotalTv sad imaju DTH preko satelita barem sto se kabelske tice... pitanje je dal ce gurat i net preko toga, al ima ih svuda, mozda ne s cijelom uslugom
__________________
Avoid hangovers: stay drunk.
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2011., 23:52   #38
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Ok za DTH, ali kako će internet pustiti preko satelita, preko čega će ići upload?

Ali pošto je tema koji internet uzeti, pretpostavio sam da se pitanje odnosi na bnet internet, a ne na ovaj TotalTV
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2011., 09:42   #39
Bajdo
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 59
Ajde da suzimo to na Veliku Goricu i grad Pag Hoce bar tamo uskoro?

I zanimam me dali moram placat telefonsku pretplatu za svakog isp-a, a ako mi treba samo internet?
Bajdo je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2011., 15:38   #40
mdrla
Premium
Moj komp
 
mdrla's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: ZG Dubrava
Postovi: 470
imam pitanje, kod koga najbolje uzet tel pretplatu sa internetom obzirom da sad uvodim telefonsku liniju, radi se o Zagrebu?

da li moram prvo uzet broj kod T-coma pa onda prelazit na druge (povoljnije) davatelje usluga npr iskon.carnet!

odabrao iskon carnetduo, ugovor na 18 mj, cijena 1 kn, mjesečno 100 kn!
__________________

Zadnje izmijenjeno od: mdrla. 20.05.2011. u 15:58. Razlog: dopuna
mdrla je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.10.2011., 21:30   #41
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
H1, Amis ili netko treci ?

Pozdrav svima prvo

Zadnjih 2+ godina sam na optimi, i odlucio sam ih odhebati.
I sad, gledajuci ponudu, najvise mi se dopadaju ponude amisa i h1telekoma. Mislim uzeti i tv i internet. Oboje mi je potrebno (zena zahtjeva tv, ubijte me), pa bez tv-a nazalost nemam nikakvih prava ni na 'novi internet'

Ovaj topic postam cisto da cujem iskustva korisnika. Internet bi mi sluzio primarno za posao, no sekundarno za gaming. Samim time i ping mi igra dosta veliku ulogu. Nalazim se na vrbanima, pa ukoliko ima tko sa vrbana, slobodno napisite svoja iskustva.

H1 mi ima ok ponudu, samo im je akcija malo losa. TV mi njihov ne lezi, tj. sama ponuda kanala, iako ovdje citam da je sami IPTV odlican. No katastrofalna ponuda sportskih kanala me ipak smeta. Uz dokumentarce, to je valjda jedino sta gledam na tv-u.

Amis nudi dosta vecu brzinu neta, ponuda programa cisto ok. Lijepo je i duplo niza cijena cijelu godinu ukoliko potpisem ugovor na dvije godine.

No kakva je stabilnost neta kod jednih, a kakva kod drugih? Moze malo iskustva njihovih korisnika?

Kod h1 me zasmetalo sto moram uzeti njihov router, samim time platiti ga 600kn. Ne daju bez toga. A da imaju neku ok akciju, mozda bih i potpisao ugovor, ovak mi bezveze potpisati kad prakticki nista ne dobivam time.

Ili jednostavno ici na nekog treceg(iskon?). T-scum ne dolazi u obzir, njih i njihove ponude izbjegavam na veliko. Bnet kod mene takodjer ne dolazi u obzir, navecer prakticki ne mozes ni surfati kako spada. Znam to po prvom susjedu koji se kaci na moj wireless radi tih problema.

Dakle, moze mala pomoc, jer ubrzo bih ovo morao i odluciti?
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2011., 11:11   #42
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,472
Mogao si otici u topic o Amisu i vidio bi da vec bar godinu dana nije bilo ispada Interneta, imali su dva ispada IPTV sustava i to je to u zadnjih godinu dana. Po meni daleko najbolji ISP na ovim prostorima.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2011., 14:37   #43
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
Preporucio bi Metronet. Poslije pocetnickih problema, zadnje 2 godine, fercera sve u 16.
Zadnja 2 produzavanja ugovora uredno su ponudili nizu pretplatu.
flat fixna telefonija, flat net, 5mbita brzina za 170kn.
Podrucje zg-a gdje su dostupni u ponudi imaju brzine dl/up 5/5, 10/10, 20/20 ... itd, IPTV.
Kada se desi nekakav pad brzine ili puknuce linkova na "globalnoj razini" kako oni kazu ... uredno umanje mjesecni racun.
To nigdje nisam dozivio, a promjenio sam hrpu ISP-a

Sve u svemu. svaki je dobar ... samo da nije tcom.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2011., 15:57   #44
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Frend ima na Vrbanima (prek put bivšeg okretišta petice) bnet i sve dela ko po uri. 2D paket, (net i TV) je od 170 kuna sa tim da za net imaju akciju gdje godinu dana imaš 16 umjesto 8 megabita down!
  Reply With Quote
Staro 04.10.2011., 22:22   #45
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
I ja sam na vrbanima, sam prek puta tvog frenda.
Kod mene bnet ne sljaka dobro, dapace, katastrofalan je. Radi toga i nisam htio na bnet.

Metronet takodjer ne mogu, nedostupni su mi. A svega 100m dalje od mene su uveli svoju infrastrukturu. Stvarno cudno i jako razocaravajuce

Odluka je pala na amis. 2u1. Procitao sam inace onaj topic, i iz tog razloga 2u1 a ne kompletna usluga. TV uzimam od bneta i samim time moje dileme su rijesene.

Hvala svima na pomoci
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2011., 01:39   #46
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Neznam kakvo će biti stanje s cijenama nakon onih 90 dana prilagodbnih za raskidanje ugovora s strane operatera.

No prepostavimo da cijene ostaju iste ili budu svi skinuli za kakvih 10%, ugrubo kakvih 20kn u odnosu na postojeće cijene.

Stoga mi recite kojeg biste odabrali operatera osim T-coma kod kojeg sam upravo sada, za paket 3u1 (tel, net, i TV) od ovih dostupnih preko provjera na njihovoj web str. ukucajući svoj telefonski broj i kaj su mi slali ceduljice kao prijedlog da se prebacim na njih.

Evo koji su to Amis, Optima, H1, Iskon.

Metronet, bnet otpadaju jer nisu dosputni !



Što biste odabrali 3u1 da bude najpovoljnije, net nebih volio da je ispod 4mbit-a uz pristojan ping od 50ms.

Zadnje izmijenjeno od: DANCI. 16.10.2011. u 01:45.
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2011., 23:23   #47
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Kako sam malo istraživao i pregledavao brošure mislim da bi mogao upasti u igru Iskon trio od 209kn/mj s 3mbit/s ili H1 trio od 199kn/mj. Stari oće raskinuti ugovor kojeg treba isplatiti nekih 336kn u 6mj slijedeće godine istiće, a to bi mi se isplatilo već za 3mj.

Što mislite o tim dvama operaterima ?

Jel mudrije odabrati Iskon trio pošto je pod T-coma ?
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2011., 16:14   #48
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Ako sam dobro shvatio ono što se piše na internetu, poslije 08.11. ćeš bezbolnije moći raskinuti ugovor, samo ne znam hoće li to 08.11. vrijediti i za postojeće korisnike ili samo za one koji su potpisali nakon tog datuma.
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2011., 19:45   #49
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Citiraj:
Autor Feyd Pregled postova
Ako sam dobro shvatio ono što se piše na internetu, poslije 08.11. ćeš bezbolnije moći raskinuti ugovor, samo ne znam hoće li to 08.11. vrijediti i za postojeće korisnike ili samo za one koji su potpisali nakon tog datuma.
Samo kaj ja nisam siguran dali će to vrijediti i za one tzv. "nagrade" potpišeš ugovor da dobiš HDD disk il šta već, a ja upravo potpisao radi diska Verbatim od 320GB koji nije nikako za odbaciti !
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2011., 20:46   #50
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Najbrži setup interneta od domaćih isp-a

Sestra je sad ušla u stan, nije priključena fiksna linija..mislim parica je tu al nema ugovora ni s jednim operaterom...e sad su kao opcija tu b.net, tcom i vipnet...sad me zanima koliko dotičnim operaterim treba vremena da se to pusti u pogon nakon potpisivanja ugovora? govorim o telefonskoj liniji i internetu..

Za npr. vip homebox se odmah dobije uređaj i odneseš doma i to spojiš...sad ne znam kako je onim njihovim samostalnim adsl uslugama...isto tako ne znam koliko treba tcom i npr. bnetu za to isto?
Nije mi važna toliko cijena, sestra troši u prosjeku 5-6 Gb mjesečno prometa i treba joj najviše radi posla...tak da je svejedno koji od tih operatera...oni usb stickovi ne dolaze u obzir...
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2011., 21:14   #51
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
t-com... zagarantirano visoka brzina po nešto većoj cijeni.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2011., 21:30   #52
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Znači šta isti dan dobijem ruter i odnesem to doma i spojim? malo si mi nejasno odgovorio...daavno sam dobio adsl od njih i morao sam onda čekat jedno mjesec dana da mi to čudo dođe da spojim...znači važno mi je da se to može što prije stavit u pogon..hehe
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2011., 21:32   #53
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
gle nazovi i pitaj koliko ti brzo mogu pružiti uslugu... ako ti je to uvjet, onda zovi od provajdera do provajdera i traži najbržega.

ja ti govorim za stabilnost veze/brzine.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2011., 22:10   #54
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Usb stickovi ne dolaze u obzir a što misliš da ostvaruje vezu u homeboxu nego usb stick? samo što je ugrađen, ja ću se ubiti uf

sorry morao sam
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2011., 22:25   #55
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ma kakav t-com! bnet obavezno. 12 megabita i odličan upload. Kod velike većine korisnika definitivno najbrži net za najnižu cijenu u ZG.

A ako je glavni uvjet brzina postavljanja. Zovi ih, nema druge!
  Reply With Quote
Staro 20.12.2011., 22:35   #56
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Citiraj:
Autor Old friend Pregled postova
Usb stickovi ne dolaze u obzir a što misliš da ostvaruje vezu u homeboxu nego usb stick? samo što je ugrađen, ja ću se ubiti uf

sorry morao sam
Pa onda se bolje ubij jer očito nisi isprobao ni jedno ni drugo...to će koristit sestra i ne želi svaki put pokrećat aplikaciju za spajanje i zezat se s dotičnom...a i znam iz osobnog iskustva kako su te aplikacije loše, čak i programski, napisane i kako se lako znaju zblesirat u svim mogućim situacijama...homebox spajanje obavlja automatski i ima funkcionalnost kao i svaki drugi router...pogotovo ako treba npr. podesit wlan, tako da se može netko drugi u stanu spojit s kompom ili mobitelom...

I nije ugrađen usb stick (kako si se glupo izrazio), nego 3g modul...i znam zašto sam napomenuo da neću dotično riješenje...

I btw. ovaj tvoj gore način izražavanja (gramatički neću ni spominjat) pristoji djetetu, u ovom slučaju balavcu, od 8 godina koji je pročitao par časopisa pa misli da zna nešto o nečemu...

Sorry (i ne baš), al morao sam...

Ništa, hvala svima na informaciji, ipak je najbolje nazvat i pitat...
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2011., 22:44   #57
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Citiraj:
Autor skyman Pregled postova
Pa onda se bolje ubij jer očito nisi isprobao ni jedno ni drugo...to će koristit sestra i ne želi svaki put pokrećat aplikaciju za spajanje i zezat se s dotičnom...a i znam iz osobnog iskustva kako su te aplikacije loše, čak i programski, napisane i kako se lako znaju zblesirat u svim mogućim situacijama...homebox spajanje obavlja automatski i ima funkcionalnost kao i svaki drugi router...pogotovo ako treba npr. podesit wlan, tako da se može netko drugi u stanu spojit s kompom ili mobitelom...

I nije ugrađen usb stick (kako si se glupo izrazio), nego 3g modul...i znam zašto sam napomenuo da neću dotično riješenje...

I btw. ovaj tvoj gore način izražavanja (gramatički neću ni spominjat) pristoji djetetu, u ovom slučaju balavcu, od 8 godina koji je pročitao par časopisa pa misli da zna nešto o nečemu...

Sorry (i ne baš), al morao sam...

Ništa, hvala svima na informaciji, ipak je najbolje nazvat i pitat...
Sinek za tebe sam doktor nauka za mobilni internet i nemam 8 nego 40 godina i 6 godina iskustva na mobilnom internetu.

Upravo ti lupaš gluposti kao da si negdje nešto o tome pročitao a u biti pojma nemaš, ako ćeš već koristiti i w-lan onda se uzme uređaj koji postoji u vip ponudi klik

prednost sticka nad homeboxom je uz veću mobilnost i mogućnost aktiviranja noćne kao osmosatnog dnevnog flata za 49kn, znači flat promet od ponoći do 8 ujutro ako zatreba za updatee, updatee drivera, skidanja, dizanja, streamanja, whatever,

program se ne blesira onome koji ga zna podesiti i spajanje se može odrediti automatsko,

da li imaš još nešto dok sam ovdje?
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2011., 22:59   #58
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Lijepo je vidjeti kada doktor nauke uči sve ljude na ovom forumu sa svojih 6 godina iskustva u mobilnom internetu!
  Reply With Quote
Staro 20.12.2011., 23:11   #59
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Da isključivog mobilnog neta, u adsl se ne petljam jer o njemu pojma nemam ali se ne dam učiti o onome što imam u malome prstu

ako hoće instantan pristup, potpiši, nosi doma i spoji se to je najbrže, koliko treba fixnima da srede priključak pojma nemam niti me zanima
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2011., 10:27   #60
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
đuka imal' taj b-net 12mbit link dostupan 24/7 recimo unazad 2 godine ili malo padne tu i tam?
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na