Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.07.2014., 16:33   #1051
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Govorim za L630. Tražio sam i našao za dobar dio EU zemalja, ali HR nigdje.
Još je 'presvjež' mobitel, ček malo, dok unlockeri 'pribave' kodove
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2014., 00:08   #1052
seno
Registered User
Moj komp
 
seno's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Bosna
Postovi: 760
Da li neko ovdje moze otkljucati SonyEricsson W595 zakljucan na T-mobile (cro).
seno je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.08.2014., 12:25   #1053
L31
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 863
Pitao sam za otkljucavanje lumije 630, u mobisu ne otkljucavaju mobitele, u vipu otkljucavaju i kosta 495,93 kn(neovisno o kojem je mobitelu rijec)

EDIT: to je cijena ako niste "stekli pravo besplatnog otkljucavanja" koje se ostvaruje kupnjom mobitela po maloprodajnoj cijeni ili istekom pretplate

Zadnje izmijenjeno od: L31. 01.08.2014. u 12:42.
L31 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2014., 23:06   #1054
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Pozdrav, jel može netko pomoći imam nokiu 2600 classic (2600c-2) mob mi je danas završio u vodi nemam zamjenskog, pokušavam nači na netu nešto za ovog pa neide. Evo i imei odma :354 176 028 762 821

Ako netko ima lijeka, zakvaljujem se unaprijed!
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2014., 01:44   #1055
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,155
Naci nesto za ovoga?
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2014., 09:56   #1056
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Jel ti treba drugi mob ili kay? Kay chemo mi s tvoja IMEI? Ampak nerazmem niš kay nam želiš povedati? Kae z glavom tebra? O.o
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2014., 10:08   #1057
swoop92
Registered User
 
swoop92's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 56
Citiraj:
Autor L31 Pregled postova
Pitao sam za otkljucavanje lumije 630, u mobisu ne otkljucavaju mobitele, u vipu otkljucavaju i kosta 495,93 kn(neovisno o kojem je mobitelu rijec)

EDIT: to je cijena ako niste "stekli pravo besplatnog otkljucavanja" koje se ostvaruje kupnjom mobitela po maloprodajnoj cijeni ili istekom pretplate
koliko traje odobrenje zahtjeva? ja sam dao u subotu to u VIP-u da mi posalju za M8 (nema pretplate vise).

jel se di može kupiti key za 100-200kn?
swoop92 je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2014., 11:11   #1058
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Ja sam dobio unlock kod na licu mjesta. Cura je očitala bar kod sa garantnog lista i na post-it mi napisala kod.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2014., 13:11   #1059
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
To je imei od nokie, galaxy s2 je potop doživio. Ako netko zna neku stranicu ili nešto za unlock, ja nisam ima sreće. Ili se taj model više ne može kalkulatorom? Ne znam.

Kodirana je na vip, ugovor je davno istekao. Je l mogu od njih tražiti unlock kod?
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2014., 14:08   #1060
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Ako imas racun odi u vip. Ako nemas 2600c mozes kod lokalnog servisera rujesutu za 50-100kn max. Preko imeija je skuplje
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.08.2014., 14:21   #1061
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Hvala na informacijama, ta nokia ne vrijedi 100kn :/
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2014., 16:45   #1062
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Kako kome. Kad crkne i ostanu brojevi u memoriji telefona,onda vrijedi i 1000€ . Ali nije vezano uz temu.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2014., 19:37   #1063
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,155
One way or another,konkretno,tu nokiu ne mozes free otkljucat nigdje preko neta niti s kalkulatorima. To ni ne pokusavsj jer mozes samo napraviti gore. Ako je mob iz neke pretplate i istekla je,davatelj usluge dzaba daje kod za otkljucavanje. Ja sam bratov E72 otkljucao tako samo moras imat neki dokaz ciji je bio mob i broj na koji je radio. Pitaj,mozda bi islo i bez toga.
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2014., 02:45   #1064
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Mob je bio službeni od brata, računa ni broja koji je korišten nema ni traga. Nije više ni bitno sutra sam u stanu svome gdje imam rezervni Mob. Hvala na svim odgovorima.
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2014., 13:16   #1065
subabuse
Premium
Moj komp
 
subabuse's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 105
Pozz svima, imam mali problem, maloj polusestri je iscurio SIM pa je pomajka otrcala kupit tomato broj i bon a mobitel je zakljucan na Tele2.
I sad ja ko "haker" u obitelji moram to otkljucat....
Riječ je o Samsung GT-S5230.
Pronjuskao sam na netu i vidim konkretno samo sajtove gdje moras poslat IMEI pa oni poaslju unlock kod preko maila.
Jel zna tko kak mukte to otkljucat?
Gdje to oni upisuju taj IMEI pa da dobe unlock kod? Sta je to neki program il?
Truba sam po tom pitanju pa feral bi dobro došo.
subabuse je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2014., 18:13   #1066
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,921
Imaju pristup bazi kodova od proizvodaca. Nema nikakvog programa.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2014., 17:25   #1067
subabuse
Premium
Moj komp
 
subabuse's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 105
A sta, proizvodjac dobije dio love il kak to funkcionira?
Sta su oni , kao local official service station?
subabuse je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2014., 17:28   #1068
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,921
Ne znam kako taj dio oko zarade funkcionira, ali sigurno im ne daju za badava.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2014., 10:10   #1069
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Ekipa imam VELIKI PROBLEM i trebam dobar savjet. Dobio sam zbog nekakve greške od Vipa krivi kod za otključavanje uređaja i nakon što sam to demonstrirao pred tetom u Vip centru dala mi je nekakav papir da nosim njega i mob u Smartson. Tamo mi je djelatnik rekao da mi on nemre dati kod koji radi (TU MENI LAGANO IDE PARA NA UŠI) i da moram taj mobajl nositi u njihov servis, a to mi je zbog radnog vremena i lokacije servisa užasna gnjavaža i neopisiv pain in the ass. Pošto mi je istekla ugovorna obveza po zakonu imam puno pravo da mi se taj uređaj od strane operatera (koji ga je i zaključao) posve legalno otključa na sve mreže, ali pošto je taj moj stroj skoro 2 godine star i fenomenalno uščuvan (kao nov zgleda) trta mi je da ga dam u servis i u ruke ljudima koji prema njemu sigurno neće biti tako pažljivi i nježni kao ja. Ako mu se tamo nekaj desi gotovo sam siguran da ću odgovornog (kada ga nađem) obesit na prvu banderu, a ne bi to htio jer ne želim ići u zatvor.

Mogu li ja na neku foru srediti to otključavanje uz plaćanje, ali da ne zgubim ovo malo preostalog jamstva i da se ne moram razdvajati od voljenog telefona? Račun bi naravno proslijedio u Vip jer su me oni natjerali na to svojom aljkavošću.

Oprostite na podužem tekstu, ali osjećam se izigrano i želim da zbog toga netko pati ili da se ispravi nepravda koje nije ni trebalo biti in the 1st place. Pun sam crne žuči i želim nekog istući!
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2014., 11:09   #1070
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Operater ti mora dat adekvatan kod broj za unlock mobitela. Nikakvi servisi, otvaranja i to. Zovi SZK, preti, izbori se za svoje pravo.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2014., 11:19   #1071
Superior
Premium
 
Superior's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: ZABOK
Postovi: 183
Citiraj:
Autor The Man Pregled postova
Ekipa imam VELIKI PROBLEM i trebam dobar savjet. Dobio sam zbog nekakve greške od Vipa krivi kod za otključavanje uređaja i nakon što sam to demonstrirao pred tetom u Vip centru dala mi je nekakav papir da nosim njega i mob u Smartson. Tamo mi je djelatnik rekao da mi on nemre dati kod koji radi (TU MENI LAGANO IDE PARA NA UŠI) i da moram taj mobajl nositi u njihov servis, a to mi je zbog radnog vremena i lokacije servisa užasna gnjavaža i neopisiv pain in the ass. Pošto mi je istekla ugovorna obveza po zakonu imam puno pravo da mi se taj uređaj od strane operatera (koji ga je i zaključao) posve legalno otključa na sve mreže, ali pošto je taj moj stroj skoro 2 godine star i fenomenalno uščuvan (kao nov zgleda) trta mi je da ga dam u servis i u ruke ljudima koji prema njemu sigurno neće biti tako pažljivi i nježni kao ja. Ako mu se tamo nekaj desi gotovo sam siguran da ću odgovornog (kada ga nađem) obesit na prvu banderu, a ne bi to htio jer ne želim ići u zatvor.

Mogu li ja na neku foru srediti to otključavanje uz plaćanje, ali da ne zgubim ovo malo preostalog jamstva i da se ne moram razdvajati od voljenog telefona? Račun bi naravno proslijedio u Vip jer su me oni natjerali na to svojom aljkavošću.

Oprostite na podužem tekstu, ali osjećam se izigrano i želim da zbog toga netko pati ili da se ispravi nepravda koje nije ni trebalo biti in the 1st place. Pun sam crne žuči i želim nekog istući!
Meni se se desilo to isto. Ženska je pokušala ubaciti kod za otključavanje i nije išlo te me uputila na neki servis za Samsung. Kao to im se često dešava. Naravno da sam popizdio jer mi nije baš usput. Na svu sreću dala mi je taj papirić s kodovima i ja tvrdoglavac sam ga poušao sam upisati još jednom i prošlo. Sve ok, kod radi. Eto probaj i ti.
Superior je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2014., 12:05   #1072
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Meni je rekla teta da mi oni mogu dati (pazite sad ovo) SAMO JEDAN KOD PO MOBITELU i da ako on ne radi moram uređaj slati na servis. Njihovo obrazloženje je da je to službena politika Samsunga i da oni samo rade prema uputama koje im oni daju. U zadnjih mjesec dana imam gro sranja sa Vipom i bio sam u Vip centru 300% više vremena nego što sam trebao i to zbog ljudskog faktora i njihove zbrkanosti, ali sve sam im to bio spreman oprostiti jer su inače fer i korektni.

Znate li možda kome bi se mogao obratit u vezi ovog njihovog pokušaja da mi ga metnu u prkno?
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2014., 12:41   #1073
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Napiši službenu žalbu VIP-u i traži da ti ga otključaju obzirom da je u pitanju njihova greška. Moraju ti odgovoriti u roku od 15 dana. U slučaju problema obrati se HAKOM-u i Ministarstvu gospodarstva tj. njihovoj službi koja je naslijedila Državni inspektorat.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2014., 11:37   #1074
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
Jedno pitanje

Imam HTC ONE Mini zakljucan na VIP

mob sam kupio prije cca 10-11 mjeseci od covjeka koji je tada produzio ugovor sa vipom.

Postoji li mogucnost da mi ga u Vipu otkljucaju? I ako da, pod kojim uvjetima?

Ako ne, mogu li ga otkljucati ovim kodovima sa neta? Pitam jer sam negdje tu na forumu davno procitao da HTC lockan na VIP ne moze biti otkljucan osim od Vipa, a po netu vidim da se ekipa oglasava da otkljucavaju i to.
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2014., 11:40   #1075
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,921
Uz kopiju racuna bi ti mogli otkljucat.

Ako to nemas onda mozes probat sa ovima preko neta pa ako ne uspije vrate ti pare.

Vip i tcom su znali mijenjat te tvornicke kodove pa se zato za poneke mobitele neda ni preko neta otkljucat.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2014., 12:01   #1076
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Ako je čovjek raskinuo ugovor, onda ti ga moraju besplatno otključati. Ako nije, onda će tražiti 500kn za to.
Za HTC kodovi s interneta ne pale jer ih naši provajderi mijenjaju.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2014., 13:26   #1077
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
nemam pojma dal je raskinuo

mogu doc tamo na blef i rec da je, pa ako nije nikom nista
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2014., 22:45   #1078
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor cuks Pregled postova
Uz kopiju racuna bi ti mogli otkljucat.

Ako to nemas onda mozes probat sa ovima preko neta pa ako ne uspije vrate ti pare.

Vip i tcom su znali mijenjat te tvornicke kodove pa se zato za poneke mobitele neda ni preko neta otkljucat.


Jel zna netko kakva je situacija po ovom pitanju sa xperiom z1 compact?

ili je to po sistemu "kak' se naleti"?
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2014., 09:35   #1079
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Navedeno važi samo za HTC modele.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2014., 12:44   #1080
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
Gdje bi mogao najjeftinije otključati xperiu t? Kod nas 140kn neki lik s njuskala.
bg_4_l je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na