Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.12.2011., 14:37   #1
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Nokia N9 - dojmovi zvijezde repatice

Većina vas je čula za nokiu n9, no za one koji nisu:
Nokia je odlučila napokon napraviti neki uređaj koji će pokazati punu snagu i pamet, kako nokijinih inženjera, tako i programera. Tako je nastala Nokia N9, vrlo vjerojatno najljepši mobitel ikad napravljen.

Upogonjen je sa MeeGo sustavom 1.2, debian - based linuxom koji je zapravo upgrade starijega Maemo sustava. No naravno, kako je napravljen MeeGo sustav, tako je brzo nakon toga nokia sklopila ugovor sa Microsoftom o korištenju wp7 mobile OS-a, čime je MeeGo ubijen prije nego li je imao priliku i zasjati.
Koristio sam WP7, i iskreno, iako mi je predrag sustav i donio mi je poveću zaradu, moram priznati da nije niti do koljena MeeGo sustavu po funkcionalnosti, iskorištavanju hardvera, brzini, kompletnosti izrade...




Uređaj ima 1 GHz i 1GB RAM-a.

Budući da je debian-based, može pokretati deb package, tj. instalirati ih (kao prava linux platforma), samo je potrebno rješiti dependencies i good to go!
Aplikacija nema puno, no iskreno, još nijednu aplikaciju nisam imao ni potrebu skinuti, osim file explorera, jer kao što rekoh, uređaj je kompletan. A o multitaskingu da ne govorim. Sa svojih 1 GB rama i Qt pisanim aplikacijama, doslovno se može ostaviti svaka aplikacija u ramu.

Neću ja sad tu previše seruckati, samo samo toliko oduševljen uređajem da sam to htio podijeliti s vama.
Ako imate kakvih pitanja, javite, rado ću odgovoriti.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"

Zadnje izmijenjeno od: Ivo_Strojnica. 21.12.2011. u 16:39.
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2011., 15:46   #2
s4vgR
Premium
 
s4vgR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Vidio sam da je Tizen nasljednik meeGoa i da se priprema prijelazna verzija između ta dva OS-a. Znači li da taj OS ipak ima neku budućnost?
s4vgR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.12.2011., 16:01   #3
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Iskreno, volio bih da bude tako, no i sama Nokia je rekla da će davati support još 5 godina, tako da bi nešto u svakom slučaju trebalo biti od svega toga.
Na MeeGo-u se mogu pokrenuti i Android aplikacije, samo još ne znam točno kako.
Kada se i to usavrši, bit će to najbolje od oba svijeta (linux + android).

EDIT: evo vidim, ako i meego evoluira u Tizen, to ne znači da će MeeGo biti blagoslovljen upgradeom, štoviše, naprotiv...
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"

Zadnje izmijenjeno od: Ivo_Strojnica. 21.12.2011. u 16:21.
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2011., 05:42   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Ne znam koliko mi je financijski isplativo paralelno pratiti 3 različita OS-a (MeeGoo, WP7, Symbian). To je veliki zalogaj za bilo koju firmu, a kamoli ne za ono koja je bila na rubu bankrota.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 00:36   #5
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Kopija androida/miui roma, iako ima par zgodnih stvari ....
Bilo bi puno bolje da su izbacili neki sličan mob baziran na androidu, vjerujem da bi puno postigli.... Ovako... khm khm... valjda se zadovolje sa par kuna zarade
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 08:58   #6
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
Kopija androida/miui roma, iako ima par zgodnih stvari ....
Po cemu je kopija Androida ?
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 13:04   #7
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Ovaj OS nije po nicemu kopija androida, a pogotovo MIUI teme.
Ne znam uopce o cemu govoris.
Uglavnom, vidio sam filmic gdje je netko pokrenuo ICS na n9, no nisam nasa nikakve detalje, tako da mislim da na kraju nece biti nista od tog porta.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 17:50   #8
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Ovaj OS nije po nicemu kopija androida, a pogotovo MIUI teme.
Ne znam uopce o cemu govoris.
Uglavnom, vidio sam filmic gdje je netko pokrenuo ICS na n9, no nisam nasa nikakve detalje, tako da mislim da na kraju nece biti nista od tog porta.
ICS je pokrenut cisto da se pokaze da se i to moze uraditi ali jos je prilicno daleko od bilo kakve upotrebljivosti (sto, naravno, ne znaci da ce to propasti ).
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 20:02   #9
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
A ne znam, nisam pronaša nikakav developer thread, tako da sam poprilično skeptičan po tom pitanju...

No i ovako mi je mobitel odličan, masu sam ga modda (ipak je linux) a sve aplikacije koje nema, sam portam sa linuxa.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2012., 04:35   #10
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Po cemu je kopija Androida ?
Mogu ja postavit pitanje, po čemu nije ?
A sad da ja odgovorim. Po izgledu sučelja; natification baru, lock screenu, app draweru, ICS transition animaciji, dalo bi se još nabrajat al biće sasvim dovoljno.

Po čemu MIUI? Ikone su 100% identične jednoj od miui tema, dialer je 100% identičan, tema locksreena... sve to mogu potkrijepit i screenshotovima. Čak je i jedna glupost poput kompas aplikacije gotovo ista, music apk sličan look. "Ispod haube" jesu različiti, dali je to krajnjem korisniku ili večini njih bitno? nije. No primjetio sam da za Nokiu jedna poprilično bitna aplikacija, nokia maps trza kao što bi crysis 3 trzao na celeronu 133 uz integriranu grafičku. http://www.youtube.com/watch?v=LphiRFvd40I Od 04:52. Ipak su negdje i originalni .

Kako god, Meego je puno veća kopija androida no što je to android iPhonea. Prodajni rezultati će to sasvim sigurno i potvrdit.

Ili možda pokušavate reć da je ovo nešto novo i revolucionarno? Veliki

Lijepo od tebe što si se potrudio sastavit mali review, mobitel je sigurno dobar, ali da će ostaviti ikakav značajniji trag u tel. industriji, nema šanse. Zakasnili su koju godinicu (jer tada nisu imali šta copy/pejstati). Ponešto o svemu tome govori i čitanost ove teme.

Ni u moj u džep ni iz njega, da se razmemo.

Zadnje izmijenjeno od: sh0kre. 16.02.2012. u 05:06.
sh0kre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.02.2012., 09:53   #11
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Isto tako mozes i reci da je svaki mobilni OS kopija jedan drugog a ne samo ova dva. Sami izgled ne donosi nista revolucionarno, naravno, ja to i ne tvrdim.

- Lock screen zahtijeva "tap" po ekranu prije unlocka. To nisam vidio na Androidu. Sami unlock je swipe, filozofija na kojoj je gradjen cijeli UI od N9, ne vidim sta su tu mogli drugacije uraditi a da ne odudara od ostalog. Ima Quick Launcher sa 4 aplikacije na unlock screenu.
- App drawer - koja je razlika izmedju N9 i Nokie 5800 naprimjer ? Scrolla se odozgora prema dolje. Kod Samija S2 ide na stranu. Na sta tocno mislis kad kazes da je isto ?
- ICS transition animacija - Kod N9 aplikacije se otvaraju "dolaskom" slijeva. To je ICS transition animacija ?
-Notification bar - moze se raci da je kopija ali u ovom slucaju volio bih da je kopija. Po meni not. bar treba jos dorade. Na Androidu not. bar potezes prema dolje i puno je preglednija, ovdje trebas tapnuti na nju.
- O kojoj MIUI temi govoris ? MeeUI ? Nekoj drugoj ? Kompas aplikacija, sa Store-a ?

O samom trzanju i brzini je bespredmetno raspravljati. S obzirom da je OS umro prije rodjenja aplikacije rade zacudjujuce dobro.
Osim toga, uzmi bilo koji single core android i uzivaj u trzanju u dosta aplikacija.


Da razjasnimo, pricamo o mobu koji je vec bio prekrizen na pocetku, tako da je bilo kakav komercijalni uspjeh vec ispocetka bio osudjen na propast, znacajniji trag i ostale stvari koje spominjes. Naravno da ova tema nije citana bas iz tih razloga a iz razloga sto N9 nije jeftin ko kikiriki. Opet ima vise citanja od nekih drugih mobova koji imaju otvorene teme dulje vremena.

Ako nista, ostavit ce trag da je jedan od najljepse dizajniranih mobitela. Ili to takodjer smatras da je ripoff ?
Sustav upravljanja bez potrebe za ijednom fizickom tipkom (Swipe UI) - i to je ripoff ?
Kamera i brzina okidanja/snimanja je i dalje svjetlosnim godinama ispred bilo kojeg android telefona (mada je N8 i dalje kralj kamere).
Baterija traaaajeeeee. Nijedan android mob nije dosegao autonomiju od N9. Ni blizu.

Nisam fanboy, mob ima milijun softverskih mana, svjestan sam toga. Ali sama platforma je jako zanimljiva i definitivno se ne slazem s tobom da je kopija.

I sam koristim Android kao primarni mob (S2) - radi bolje podrske, dostupnih aplikacija, generalno odlicnog OS-a. Ali (ne)srecom, trebam dva moba i N9 je tu kao sekundarac. I iskreno, nisam pozalio kupnju.

Ni u moj u džep ni iz njega, da se razmemo. Sa Nokiom sa vec davno raskrstio. WinMo nece u moj dzep u dogledno vrijeme (ako ikad).
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2012., 11:35   #12
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
PRvo, mobitel je izasa prije ICS-a. Izasa je prije miui teme na koju mislis, jer ima sam sgs sa tom temom, a notification bar....da si barem u pravu...
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2012., 17:00   #13
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
@Matta
da ne ulazim u detalje, sam si rekao da je teško napraviti nešto drukcije i da odudara od ostalog i stim se slažem. Uz sitne preinake i razlike, negdje vece negdje manje... Nebitno kako nazvali tu radnju, ja ju zovem kopiranjem
I napisao sam da mi se neke stvari svidaju, kao swipanje, zanimljivo riješen multitasking i dizajn.
Zato mi je žao što svoj brand nisu ubacili na android, napravili svoj UI, isfurali originalan dizajn poput ovog, osim što bi volio vidjet nešto manje kucište, odnosno rubove gore i dole... Možda bi i Samsung zgurali strona... Ovako...

@Ivo_Strojnica
nije sad bitan ICS nego android u globalu..
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2012., 17:38   #14
seno
Registered User
Moj komp
 
seno's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Bosna
Postovi: 760
Ne slazem se da je ovo kopija Androida. Onda bi ispalo da je 70%+ stavri (sto se tice telefonije) kopija Symbiana, jer je vecina app (skoro) postojala na Symbianu samo X puta ruznija.
Pa ako s te strane gledamo nokia je samo upotrijebila svoje staro i napravilo novo. Telefon je lijep i pravo ekstra iako nema puno app suporta ima dovoljno aplikacija za normalan rad.
Imam i koristim i Android i WP7 telefone. Vise me vuce WP7 jer je prefluidan, a zao mi je bacit x2 vise para nego za WP7 da imam Android koji "leti". N9 je unikat i tako bi ga i klasificirao, ne ako neku inovaciju vec na "unikatnosti", ovo je naravno moje misljenje.
seno je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2012., 20:59   #15
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
@seno:
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2012., 00:04   #16
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
@sh0kre:
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2012., 11:48   #17
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177

Shokre, realno ja nikad necu priznati tvoju izjavu o tome da je meego kopija necega, jer to nije, a pogotovo ne androida. Ako je meego icega kopija, onda je to debian linux i meemo. Sve ostale slicnosti prestaju.
Nacin koristenja je potpuno drukciji, servisi su potpuno drukciji, nacin komunikacije medju aplikacijama je drukciji...
Sto se sucelja tice, to je jos manje. Sama cinjenica da ce meego dobiti innovation award za sucelje govori koliko je drukciji i jednostavniji za koristenje od ostalih, i stvarno jest.
Nikakav android nije slican njemu, osim sto ispod ikona pise naziv te aplikacije kao i kod androida.

Sto ce icsa tice, poceo sam cupati module i drivere od raznih android mobitela za sloziti neki dual boot na nokiji (ekran od se arc, proc i grafa od motorole, wifi i gsm isto od motorole...) tako da mozda nesto i uspijem.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2012., 16:34   #18
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
hehe

Nego, ja ga nisam vidio u živo niti koristio... ali barem ovako sudeći preko videa ako po strani stavimo način korištenja i gledamo sam izgled sučelja, app drawer, dialer isl. onda ispada tako kako ispada. Nebi dosta ljudi u komentarima pitalo dali je to android da nema sličnosti. Po meni, i većini je i android kopija iphonea, u nekim stvarima bolja u nekim gora, bez obzira na način kako OS funkcionira.
Što se jednostavnosti korištenja tiče, android + recimo MIUI v4 ICS je savršeno jednostavan... Postoji bezbroj mogućnosti i aplikacija uz koje izgled i način rada prilagodiš svojim željama, i zato ne mislim preć na nijednu drugu alternativu. Ne kažem da je on kompliciran ili kompliciraniji, iskreno, neznam (osim koliko vidim ne podržava widgete što mi se baš i ne sviđa)... ali znam da jedva čekam dolazak S3 galaxya

Na kraju krajeva, dobro je da postoji izbor, i neka svatko koristi što ga veseli
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2012., 10:26   #19
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Evo da vas obavijestim:
Izaša je update za Nokiu N9, PR 1.2. :
http://www.slashgear.com/nokia-n9-me...ders-12208920/
Možete ga instalirati preko mobitela, koristeći njegov device update.


Također sam iskompajlira firefox i flash player za taj update, tako da i nokia n9 sada ima flash player i firefox.
http://www.sendspace.com/file/hkv40z

Uglavnom, skinite si "file manager" aplikaciju sa OVI store-a, spremite ove deb fajlove na mobitel, i prije instalacije se spojite na internet, jer će biti potrebno skinuti dependencies. Aplikaciju instalirajte koristeći "File Manager": tapnete na aplikaciju i instalirat će se.

A za one profesionalce, oni znaju kako se instalira deb datoteka preko terminala.

Ovaj firefox također podržava i ad block, tako da ćete imati odličan surfing osjećaj.

Eto, uživajte
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"

Zadnje izmijenjeno od: Ivo_Strojnica. 08.03.2012. u 10:34.
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2012., 11:55   #20
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Evo baš se rješavam svog Desirea i mislim možda uzeti N9.

Android mi se čini predimenzioniranim, mobiteli su brutalno jaki - a opet ne baš glatki/fluidni, a iphone mi je previše ograničen i ne sviđa mi se sučelje.

Doktore, je li N9 pravi mobitel za mene?

Što tražim:
- Dobar, velik ekran
- Dobru autonomiju
- Glatki i stabilan OS
- Kvalitetna muzika/kamera/zvučnik je plus
- Kvalitetna izrada
- Fino i ugodno surfanje poželjno (flash nije bitan ako YT radi).

Za što me nije briga:
- Količinu aplikacija na marketima
- Mogućnost instaliranja novih romova/OS-ova (ako tvornički radi dobro)
- Da bude ultra tanak
- Da je snažan kao PC prije koju godinu, ako je neoptimizirano govno

Po ovome što želim, N9 se uopće ne čini lošim izborom.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2012., 12:27   #21
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Po ovome što tražiš, N9 je savršen izbor za tebe.
Slušanje muzike je odlično preko slušalica, no ovaj izlazni zvučnik je nedovoljno glasan. No naravno, postoji tweak za to, ali ja ga ne koristim, jer mi je i ovako u redu glasnoća.

Fino i ugodno surfanje ti je zagarantirano. Ako ti se ne bude sviđao Stock browser, imaš firefox i operu, oba su punokrvni browseri, znaš što to znači.

OS ti je stabilan i brz, i sve potrebne aplikacije dolaze s njim, što mi je zadovoljstvo naspram iOS i Android.

U svakom slučaju moja preporuka.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2012., 11:07   #22
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 633
ICS na nokia n9
http://www.youtube.com/watch?v=ponae...ature=youtu.be

detalji http://forum.nitdroid.com/index.php?topic=94.0

izgleda da su se ozbiljno prihvatili posla portanja ICS-a

jedva čekam
kvaju je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2012., 18:51   #23
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
mah, i ja sam se osobno pozabavija time, nema tu kruha.
Pogotovo što se tiče kamere, previše je to zajebancije.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2012., 17:39   #24
danicic987
Registered User
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: BiH
Postovi: 2
@Ivo_Strojnica ... zvucis kao neko ko barata linuxom podobro , pa sam htio da te pitam sta mislis ima li sanse da Skype za MeeGo dobije podrsku za video pozive . Treba da kupim telefon u ponedeljak ( imao sam priliku u prodavnici kratko da drzim telefon u ruci i zaljubio sam se ) , pa me zanima da li je neko naisao na problema da telefon ne prepoznaje SIM nakon odredjenog vremena , nasao sam po forumima to kao cest problem ? I da li je moguce software updateovati na PR1.2 kod nas (na Balkanu ) ?
danicic987 je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2012., 22:16   #25
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Skype i video pozivi - iskreno, mislim da neće stići.
SIM da ne prepoznaje nakon dugo vremena - nikad mi se nije dogodilo, niti neki error sa sim karticom, a kamoli da je ne prepoznaje.

Što se tiče PR 1.2 softvera, nije regionalan, tako da možeš updejtati bez problema. Ja sam ga osobno updejta preko samog mobitela. Skidao je update dok sam gleda film.

Mobitel je odličan, ali imaj na umu da je community sve što ima, i jedino u što se možeš uzdati, službeni putevi su malo kenjkavi, iako nokia poručuje da nije stala sa supportom meego sustava.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2012., 12:14   #26
fangio
Premium
 
fangio's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 74
Pa ako se ne varam gtalk ima video pozive, skype nema...
Krajem ovog mjeseca stiže PR 1.3 ali se ne očekuju čuda.
fangio je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2012., 13:18   #27
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
da, gtalk ima video poziv.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2012., 00:17   #28
danicic987
Registered User
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: BiH
Postovi: 2
Jasno mi je sve , znam da je buducnost u rukama zajednice . Najvise me je privuklo to sto uredjaj odise kvalitetom hardverski , a i softverski - "out of the box" . Steta sto Samsung upropastava platformu "bojeci" je u TouchWiz (mislim na "obradu" MeeGo u Tizen ) . Porucio sam telefon i prije nego sto sam procitao tvoj odgovor ovde na forumu . Pravo da ti kazem porucio sam ga jer mi je zelja da Android stavim na cekanje zarad neceg kao sto je MeeGo , jer mi se cini ispoliranim od pocetka . PR1.3 ako dodje , jos bolje

Zadnje izmijenjeno od: danicic987. 20.05.2012. u 01:25.
danicic987 je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2012., 06:24   #29
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Ja osobno imam galaxy S i nokiu N9. Android nema nista sto meego nema za moje potrebe. Navigacija je tu, pisme su tu, usb mass storage je tu, whatsapp je tu, skype takodjer, browser jos bolji itd.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2012., 14:41   #30
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Ja osobno imam galaxy S i nokiu N9. Android nema nista sto meego nema za moje potrebe. Navigacija je tu, pisme su tu, usb mass storage je tu, whatsapp je tu, skype takodjer, browser jos bolji itd.
Di je whatsapp? Kaj nije zadnje bilo kaj sam cito prije par dana da je developer pobro donacije i zbriso josh 1.5.?
trouble je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na