Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.05.2016., 12:22   #1051
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,571
Citiraj:
Autor HyperX Pregled postova
Je nemam problema i nisam neki zahtjevan korisnik ali svakako bih volio da imamo kvalitetniji router koji može izdržati sve te napore. Tako da ću ja rado poslati isto takav upit pa se možda nešto i promijeni...

Poslati ću ja svoj dopis na ovaj isti mail pa ćemo vidjeti...

Zanima me samo na koji način vidite da vas DNS zeza? Sporo otvaranje stranica, ili neki drugi problem?
usporava,pa ponekad ti i browser kaže da nemože pronaći dns adressu mada sa ovim T8 je sada puno rijeđe


Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Po meni bi TCom trebao napraviti sljedeće.
Ispričati se svim korisnicima zbog njihovih šroteks rutera i dati podatke za spajanje rutera(TCom od svih ovih naših ISPova da podatke koliko toliko) npr. neki Asus,Netgear.....

Jer neki dan sam zvao u Hakom prije nego je stigao Iskon.
Rekli su da bi mi ISP trebao omogućiti da spojim vlastitu mrežnu opremu po mojoj želji(looking at you Iskon).

Ako ne najbolje da pišemo grupni prigovor i to će da urodi plodom.

Ja nemogu vjerovat kako u Njemačkoj ljudi imaju izbora a u nas ti još prijete ako nije njihov šrot uštekan.

Evo što bi ja našim ISPovima predložio.
Ljepo da mi njima omogućimo u vlastitim ruterima(kupljeni od naših novaca) TR-069 te da nam daju podatke za ACS da ukucamo u ruter ili nek pošalju na email config ako se toliko plaše pa nek onda kriju podatke od VoIP i svega i prijete što TR-069 aktivan koliko god hoće jer me onda zaboli neka stvar kad imam uređaj koji je 10001% stabilan pri svakom workloadu.

Jer to što oni od rutera daju je na kraju svake granice stabilnosti.
Ima likova ovdje u mom susjedstvu sa izjavama"Meni je dobro"
I onda uspoređuje moj workload sa svojim koji je mobilni Facebook surf.

Praviti napredne korisnike ovcama je retardizacija do bola.

Ma platio bih ja njima 20ak kn više jesečno za podatke od neta,VoIPa itd...

Nek ljepo daju ponudu u ugovoru opciju(Vlastiti Uređaj/ISP uređaj).

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
pogledaj na njihovim stranicama ,njihova ponuda je otprilike ovakva

iznajmljivanje modema ako želiš njihov 4 eura mjesečno ili ga možeš kupiti po gdje ikamo jeftinijoj cijeni od tržišne,
zakonodavac im je dao godinu dana vremena da se dogovore sa proizvođaćima opreme sad kad kupiš fritzboxa 7490 ili tp-link Archer-VR900V
koji su samo za njemačko tržište dovoljno je upisati samo podatke koje dobiš od provajdera i sve radi nije potrebno kemijati.

emulator za software: tp-link Archer-VR900V
malo po njemu klikati i sve ovo gore navedeno se vidi
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2016., 12:24   #1052
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 987
Evo i ja sam nesto poslao.
android-split je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.05.2016., 12:40   #1053
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,571
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2016., 12:44   #1054
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,401
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
pogledaj na njihovim stranicama ,njihova ponuda je otprilike ovakva

iznajmljivanje modema ako želiš njihov 4 eura mjesečno ili ga možeš kupiti po gdje ikamo jeftinijoj cijeni od tržišne,
zakonodavac im je dao godinu dana vremena da se dogovore sa proizvođaćima opreme sad kad kupiš fritzboxa 7490 ili tp-link Archer-VR900V
koji su samo za njemačko tržište dovoljno je upisati samo podatke koje dobiš od provajdera i sve radi nije potrebno kemijati.

emulator za software: tp-link Archer-VR900V
malo po njemu klikati i sve ovo gore navedeno se vidi
To je njemačkoj jel da?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2016., 12:51   #1055
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,571
Je 1.8 im izlazi obaveza rutera od provajdera i dužni su dostaviti podatke voip-a svojim korisnicima,skoro svi njihovi provajderi su to već i napravili
naravno da takav zakon i kod nas dođe sigurno bi se našo pokoji proizvođać koji bi svoj firmware prilagodio nama.
problem je takav, i da hočeš investirati u opremu nemaš što kupiti da bi radile sve tri usluge bar na optici.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 24.05.2016. u 09:39.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2016., 12:55   #1056
doktorcro
User
Moj komp
 
doktorcro's Avatar
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Da, istina, trebaju svima nakon isteka poslati podatke voip-a
__________________
Istina je oko nas..
moj izbor

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 24.05.2016. u 09:39.
doktorcro je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2016., 13:20   #1057
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,401
Znaš zašto neće?Koristit će izgovor hakiranja i zloupotrebe.

Pa mislim jbt. nemožeš se spojiti na VoIP jer sve ide preko linije i DSLAMa.

Probao neki dan sa frendovim podacima(lik se isto zanimao da se rješi ISP rutera) i samo te odbije bez obzira što ti ukucaš točne podatke.

I dalje stojim pri svom da je TCom #1 jer ti jedini daje izbor na POTS (prespajanje na MSAN) a i nezivkaju što je Remote isključen kao što je to praksa kod Iskona.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 24.05.2016. u 09:38.
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2016., 13:44   #1058
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,571
Čuj samo od sebe se neće ništa promjeniti oni će i dalje gledati da nabavljaju najeftinije kako bi se njima više isplatilo ,mi ćemo dalje plačati 30kn mjesečno(da nam bar daju i kutiju normabela mjesečno) 30 x 24 mjeseca = 720kn im daš za ruter u toku ugovora ovaj tp linkov voip ruter možeš nać za 90 eura na amazonu,koji je sigurno višestruko bolji.

ako netkog zanima evo što sve pruža Archer VR900v
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 24.05.2016. u 09:38.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2016., 18:16   #1059
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Evo što bi ja našim ISPovima predložio.
Ljepo da mi njima omogućimo u vlastitim ruterima(kupljeni od naših novaca) TR-069 te da nam daju podatke za ACS da ukucamo u ruter
Super, odlična ideja. Ajd mi pošalji podatke za svoj voip iz ACS-a da ih ubacim u moj router tako da ne trošim svoje impulse nego tvoje
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2016., 19:40   #1060
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,571
Citiraj:
Autor Andrija M Pregled postova
Super, odlična ideja. Ajd mi pošalji podatke za svoj voip iz ACS-a da ih ubacim u moj router tako da ne trošim svoje impulse nego tvoje
ko svi smo bili kod onog hdz šamana i jeli gljive ludare ,pa ćemo odmah podjeliti sa cijelim svijetom sve podatke koje nam t-com pošalje,po primjeru
friza i tplinka u dogovoru sa proizvodjačima valjda vidiš da se da srediti da za voip samo treba upisati user i pass bez kemijanja pa samim tim i bez opanosti za njihove mreže,što je najgore po meni bi bili svi zadovoljni,t-com bi smanjio
troškove održavanja rutera (kvarovi bi pali na servise odnosno proizvođaće),proizvođači bi povečali prodaju,a mi korisnici bi napokon imali ono što smo spremni platiti i što nam treba,ali bit će da ti ruteri odnosno ovaj speedport donosi veliku zaradu t-com pa brijem da se toga samo tak nebuju odrekli,navodno da oni dobijaju njih za nekih 20 eura po komadu nama u dvije godine naplačuju 720 kn puta par desetaka tisuća rutera,brijem da u tom grmu leži zec.

bojim se ako netko poput "potrošaća" ili neke druge inicijative nekrene prema hacomu neče još dugo dugo biti nikakve promjene.
pa ljudima se neda nazvat 08009000 prilikom kvara kamo li da podrže nešto ovakvo kao što u njemačkoj sada dolazi na snagu,samo od sebe se ništa neće promjeniti
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 23.05.2016. u 19:50.
skalar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.05.2016., 22:03   #1061
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,401
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
bojim se ako netko poput "potrošaća" ili neke druge inicijative nekrene prema hacomu neče dugo biti nikakve promjene.
pa ljudima se neda nazvat 08009000 prilikom kvara kamo li da podrže nešto ovakvo kao što u njemačkoj sada dolazi na snagu,samo od sebe se ništa neće promjeniti
Ma čovječe mi napredniji patimo od prosječnih korisnika.Takvi ti uzmu uslugu i onda ih zaboli neka stvar jel radi po propisu.

Evo ti npr. moj otac.
Uletila mu teta s kolačima pod izgovorom imat ćeš bolji signal interneta a niti nezna da smo na THT imali 50/10, plus s Asusom sam uspio zacimentirat margine tako da je stabilnost bila 100%.
Najviše je gadio to što dolaze računi preko 450kn a kad sam mu rekao zašto (pusti HD paketi i SportKlub ovo ono što je brajo naslagao) nevjeruje i a sad kad je Iskon TV biser i nema nikakvih Sport paketa itd... slavi što je 300kn.

Ali nije samo u prosječnom korisniku problem već i sama ekipa u Hakomu.
Umjesto da malo razmisle što bi ISP trebao da radi oni se glupiraju oko % brzine.


TLDR;
Prosječni korisnici uništavaju nama naprednim sve moguće i nemoguće.




Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2016., 22:28   #1062
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,571
Gledaj nije samo to, recimo da dobar ruter sa voipom u dučanu košta 900kn na kartice ti je to 37kn mjesečno i nakon 2 godine ti je besplatan, za predpostavit je da će izdržati 5 godina, moj asus ima 3 godine garancije utih 5 godina ču uštedjeti najmanje ruter i pol, preimenovat tih 30 kn nemreju jer će vjerojatno dobar dio korisnika kao i na benetu svojevremeno ostat na njihovim ruterima i njima će idalje naplačivati iznajmljivanje rutera.
znači i finacijski bi svi imali od toga koristi.
ali bojim se da živimo u zemlji gdje takve inicijative su osuđene na propast.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 24.05.2016. u 09:37.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2016., 22:36   #1063
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,401
Ma kažem ti. Svi mi ovdje na forumu se trebamo zauzet i poslat zajednički prigovor Hakomu u vezi gluposti što Iskon čini sa Remoteom i resetom.
Mamu im njihovu prosječno svaki dan mi minimalno jednom resetiraju ruter.
Trebalo bi ih prijaviti za uznemiravanje i diranje u privatnost.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 24.05.2016. u 09:35.
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2016., 14:09   #1064
vinja
Premium
Moj komp
 
vinja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 786
Da rezimiram, ne postoji način za zadržati VOIP, a eliminirati speedporta? Neću ni ponavljati koji je šrot, imamo malu firmu (<10 korisnika), 200/100 MBit i u prosjeku jednom dnevno treba ručno speedšrota restartati.

Najradije bi ga eliminirao (da li je to ikako moguće?), a ako ne, onda bi ga ostavio kao modemi VOIP, a za router/wifi bi uzeo drugi router. Imate preporuku do cca 100 €? Daleko najbitnija je naravno stabilnost (par posto brzine ništa ne znači)
vinja je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2016., 14:32   #1065
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,571
Citiraj:
Autor vinja Pregled postova
Da rezimiram, ne postoji način za zadržati VOIP, a eliminirati speedporta? Neću ni ponavljati koji je šrot, imamo malu firmu (<10 korisnika), 200/100 MBit i u prosjeku jednom dnevno treba ručno speedšrota restartati.

Najradije bi ga eliminirao (da li je to ikako moguće?), a ako ne, onda bi ga ostavio kao modemi VOIP, a za router/wifi bi uzeo drugi router. Imate preporuku do cca 100 €? Daleko najbitnija je naravno stabilnost (par posto brzine ništa ne znači)
nažalost nemože ništa preuzeti voip,asus rt-ac66u imam ja i radi ok samo moraš opet tražiti od tehničara da ti postavi T8 firmware,jer i bridge ti warira od firmwarea do firmwarea,samo je takoreć preko noći poskupio za 300 - tinjak kuna.ako ga nemisliš spajati direktno na ont možeš bilo koji gb ruter uzeti,asus rt modeli su bitni za direktno spajanje na ont znaći ako ti netreba voip tj telefon onda lagano možeš u ruuteru upisati vlan id-eove i radi perfektno

možda ovaj
TP-LINK Archer C5 AC1200 661kn u extreme digitalu
Asus RT-AC66U 1134kn u extreme digitalu

p.s. očito nas čitaju ovi uvoznici asusovih rutera pa digli cijene nebu pod oblake
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 25.05.2016. u 14:38.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2016., 15:47   #1066
vinja
Premium
Moj komp
 
vinja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 786
pa dal moram ići u Bridge mod? Makar imam T8 (tehničar je skroz OK, čak je prvi priznao da je i njega sram šta mora ugrađivati ljudima), ne vidim potrebu za Bridge modom. Nije li mi bolje ostaviti Speedport kao modem, a nekog TP-Linka ili nešto kao DHCP i router?
vinja je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2016., 16:18   #1067
chem1990
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: moon
Postovi: 43
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
nažalost nemože ništa preuzeti voip,asus rt-ac66u imam ja i radi ok samo moraš opet tražiti od tehničara da ti postavi T8 firmware,jer i bridge ti warira od firmwarea do firmwarea,samo je takoreć preko noći poskupio za 300 - tinjak kuna.ako ga nemisliš spajati direktno na ont možeš bilo koji gb ruter uzeti,asus rt modeli su bitni za direktno spajanje na ont znaći ako ti netreba voip tj telefon onda lagano možeš u ruuteru upisati vlan id-eove i radi perfektno

možda ovaj
TP-LINK Archer C5 AC1200 661kn u extreme digitalu
Asus RT-AC66U 1134kn u extreme digitalu

p.s. očito nas čitaju ovi uvoznici asusovih rutera pa digli cijene nebu pod oblake
kolega skalar,

jel vas mogu zamoliti da obijasnite proceduru kako izbaciti speedport...

Da pojasnim, ja sam vec jedno 4 mj na optici i od prve minute sam sa Speedportom u bridge modu a Router mi je Tp-link 1043nd fleshan sa DD-WRT firmwareom... i sve radi ko urica... ljudi nemojte uopce zalit. Kupuj drugi router i sve radi ko podmazano... ovaj router kosta 400kn.
ja imam doma server i razne stvari i 3 dns-a i sve to radi ko urica sa drugim routerom...

Uglanom zelim totalno izbacit speedport iz igre.... vidim da postoji vlan tagging u DD-wrt firmwareu....
Gosp skalar pliz pomozite

Zadnje izmijenjeno od: chem1990. 25.05.2016. u 16:43. Razlog: prekrstio sam kolegu skalara u skelara.... :)
chem1990 je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2016., 16:29   #1068
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Bio je nedavno 1043ND za 300kn.
Koliko se ja kužim trebalo bi samo taggati VLAN ID-eve i to je to
VLAN ID-eve imaš više puta u temi navedene
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2016., 16:40   #1069
chem1990
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: moon
Postovi: 43
Citiraj:
Autor robimarko-bug Pregled postova
Bio je nedavno 1043ND za 300kn.
Koliko se ja kužim trebalo bi samo taggati VLAN ID-eve i to je to
VLAN ID-eve imaš više puta u temi navedene
sto se tice tog tp-link 1043nd mora se pazit koja verzija... v2 i v3 imaju bolji wi fi i jaci CPU taj od 300kn je najvijerovatnije v1 i drukcije izgleda...

sto se tice tagiranja... procitao sam svih 36 stranica u komadu.... (pocetne i vise puta jer nisam prvi put tu) pa mi se malo bljuva od ekrana...

uglavnom imam i ja telefon zelim kupit sip adapter i tako... skalar vidim da je to vec sve isprobao...

negdije u temi sam procitao da je voip na ID 1401 a prije par str skalar je rekao ID 101.... pa ako mi moze to na jedno mijesto upisat...

kicmo me boli vec od citanja posteva
chem1990 je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2016., 16:43   #1070
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Za sada Speedport ili neki drugi "njihov" trebaš za VoIp (IMS).
Ako taj "telefon" ne misliš koristiti onda ni ne trebaš "njihov" router.
Za Internet je sve jasno, kolega je poviše potvrdio šta / kako.

EDIT: voip na ID 1401 je na VDSL - u, ID 101 je na optici.
Neki SIP adapter ili SIP telefon bi mogao igrati samo i on mora imati Vlan tagiranje i mogućnost postavljanja svih ostalih parametara kao kod njihovih uređaja ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2016., 16:46   #1071
chem1990
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: moon
Postovi: 43
Pa sta nije da kolega nemoze voip jer ne uspijeva Asusa natijerat na id 101? ili se to odnosi na sve routere koji to mogu.... znam da sam dosadan ali ja u citanju sam shvatio da sa drugim routrom bi se to mozda moglo
chem1990 je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2016., 16:54   #1072
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Ja sam shvatio da on ne može u stock firmwareu tagati VLAN ID 101 jer ga ASUS koristi za nešto drugo.

Tako da bi se u DD WRT-u ili OpenWRT-u trebalo dati taggati
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2016., 16:55   #1073
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Šta ćeš na Asusu uopće postavljati za VoIp kad u njemu nemaju SIP ?
Za sada dok se nešto ne promjeni, na optici sa odvojenim ONT + Router prolazi trik da možeš na ONT priključiti više (2) uređaja.
Tako sa jednim riješiš Internet (Router) a sa drugim VoIp (SIP adapter).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2016., 16:57   #1074
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,571
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Šta ćeš na Asusu uopće postavljati za VoIp kad u njemu nemaju SIP ?
Za sada dok se nešto ne promjeni, na optici sa odvojenim ONT + Router prolazi trik da možeš na ONT priključiti više (2) uređaja.
Tako sa jednim riješiš Internet (Router) a sa drugim VoIp (SIP adapter).

baš je krasno kad čitaš po vanjskim forumima kak se svi spajaju preko voip adaptera na svoje voip provajdere,čak ni nema potrebe
za neke posebne upute večina provajdera provajdera čak i reklamira mogučnost android appda se možeš spajat preko kučnog broja
bilo gdje gje ima interneta ,samo eto u našoj ljepoj to je državna tajna broj 1,nije da mi treba telefon na bnetu prije optike ga nisam
ni imao imam od 8 mjeseca do danas 86 poziva preko čvrste linije sve zajedno od toga 80 na 08009000,ali doslovno te sile da uzmeš
telefon pa kad ga plačam onda bi bilo i ljepo da ga imam bez
obzira kolko to malo bilo.

Citiraj:
Autor robimarko-bug Pregled postova
Bio je nedavno 1043ND za 300kn.
Koliko se ja kužim trebalo bi samo taggati VLAN ID-eve i to je to
VLAN ID-eve imaš više puta u temi navedene

internet VLAN ID: 100
maxtv VLAN ID:1500
voip VLAN ID:101

s time da sam probao sa pap2 voip adapterom i fritzbox 7490
ni najednom u svim mogućim kombinacijama voip nepali.
ako vam netreba bar za sada(još nisam 100% odustao od voipa),onda trebate gb ruter koji ima mogučnost pojedinačnog
taganja portova treba postaviti wan to je onaj koji ide na ont na vlan id :100, i port po izboru koji vam paše
ja uzimam 4 vlan id:1500 aplay i to je sve nakon toga maxtv prijemnik išćupat iz struje i ponovno priključit i trebalo bi raditi



nemojte zaboraviti poslat pritužbu na speedport na prigovori@t.ht.hr tako da eventualno pomognete sebi i drugima da bar počnu razmišljat o nekom boljem ruteru
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 25.05.2016. u 17:22.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2016., 17:03   #1075
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Za sada dok se nešto ne promjeni, na optici sa odvojenim ONT + Router prolazi trik da možeš na ONT priključiti više (2) uređaja
nažalost ne prolazi više jel onaj TP-link TX-6610 http://www.tp-link.com/en/products/d...7_TX-6610.html kojeg sad po defaultu dijele ima samo jedan lan port
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2016., 17:04   #1076
chem1990
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: moon
Postovi: 43
hvala skalar na detaljnom odgovoru...

sad mi je jasnije.. ja nemam max tv tako da mi je u igri samo telefon a jos trebam pribavit sip adapter...

da nije mozda u adapteru? da probam neku drugu verziju ja nabavit? imate neku ideju koji?
chem1990 je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2016., 17:17   #1077
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,571
Citiraj:
Autor chem1990 Pregled postova
hvala skalar na detaljnom odgovoru...

sad mi je jasnije.. ja nemam max tv tako da mi je u igri samo telefon a jos trebam pribavit sip adapter...

da nije mozda u adapteru? da probam neku drugu verziju ja nabavit? imate neku ideju koji?
mislim da ti je najpametnije zasada speedporta u bridge mod (nazuveš 08009000 prijavu kvara -
i od njih tražiš da ti stave bridge mod kablom spojiš speedport i ruter ,speedport ti služi za telefon
i potencionalno za maxtv a ruter za internet i mrežu nezamarivo je da oba ova gore imaju ac na 5GHz ,
što znaći i punu brzinu bežično ako imaš 5GHz adapter u laptopu kompu,kupovanje uređaja sa strane
dok neko nešto neiskemija bilo bi samo bacanje novaca,a možda (manje vjerojatno,al treba se nadati)tcom nabavi
i nešto korisnije ,u svakom slučaju treba raditi pritisak na njih.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 25.05.2016. u 17:23.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2016., 17:27   #1078
chem1990
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: moon
Postovi: 43
speedport (bridge)--> tp-link 1043ND.

cisto informativno sam htio znat... uvijek trazim nove stvari...
-->
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
mislim da ti je najpametnije zasada speedporta u bridge mod (nazuveš 08009000 prijavu kvara -i od njih ti stave bridge mod kablom spojiš speedport
i ruter ,speedport ti služi za telefon i potencionalno za maxtv a ruter za internet,kupovanje uređaja sa strane dok neko nešto neiskemija bilo bi samo bacanje novaca,a možda (manje vjerojatno,al treba se nadati)tcom nabavi i nešto korisnije ,u svakom slučaju treba raditi pritisak na njih.
ma sve to sam vec napisao da sam napravio znaci meni vec od davno sve funkcijonira... tp-link ont ---> speedport (bridge)--> tp-link 1043ND.

cisto informativno sam htio znat... uvijek trazim nove stvari...
chem1990 je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2016., 17:31   #1079
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,571
Citiraj:
Autor Andrija M Pregled postova
nažalost ne prolazi više jel onaj TP-link TX-6610 http://www.tp-link.com/en/products/d...7_TX-6610.html kojeg sad po defaultu dijele ima samo jedan lan port
mada u praksi ti dođe isti k.... imat seedport u bridgeu ili spajat 2 rutera na ont,ali simtomatično je da su bar kod mene mjenjali sve ont servere 2x nadograđivali jedino je speed ostao ,
i uvjek je obečanje bilo sad će bit bolje prođe pola ugovora i k....

p.s. kad popunite točkice s proštenjem
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2016., 08:32   #1080
HyperX
Registered User
Moj komp
 
HyperX's Avatar
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 78
Pa tko hoće imati bolji signal wifi-a, ili kvalitetniji router neka si kupi neki bolji i spoji na postojeći Speedport,a on neka bude za maxtv i telefon. Internet i sve vezano za to prebacite na taj drugi. Oduvijek su svi provideri davali škart routere, netko više netko manje. Ne vidim problem sada u ovome. Svi bi mi htjeli nekog kvalitetnog Asus-a umjesto ovog ali to se neće nikada ostvariti. Pa iskon daje one neke bijele zyxel izgledaju kao da su obični modemi iz 1998. tako da nije to samo kod nas. Ja sam na Vipu imao onaj alcatel thomson twg, jedina prednost je bila što si mu mogao mijenjati antenu, pa imati bolji wi fi signal, ali nije imaoo gigabitne portove itd...
__________________
HyperX je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na