Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.03.2017., 15:00   #1
Norco
Registered User
Moj komp
 
Norco's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Slavonija
Postovi: 60
Thumbs down (riješeno) PC se više ne pali

Radio je odlično, bio uglavnom fin i fluidan, čist, blistav, temperature često i više nego uredne, procesor ni jedan dan nije prešao 60 C, a onda se samo tijekom igranja PC ugasio, sve crno, jednostavno ugašen. Nakon toga se više nije palio ni na trenutak, vađeni su svi kablovi iz utičnice, gasilo se i palilo napajanje, pokušaj onog trika što se nađe po internetu sa držanjem 15ak sekundi tipku za paljenje nije urodilo plodom. Većina komponenti se ištekavala i uštekala ponovno da slučajno nije izletilo iz matične. Nema zvuka, nema ventilatora niti ikakve svijetlosti, kao da komponenti ni nema. Nije se primjetio nikakav smrad gorenja.

Napajanje, matična i procesor stari su preko 2, 2.5 godine, komp se redovno gasio, no i dosta koristio. Napisane su komponente uz nick.

Zadnje izmijenjeno od: Norco. 02.03.2017. u 15:09.
Norco je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 15:12   #2
ibme74
Premium
 
ibme74's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 1,417
Pa ako se uopće ne pali onda je napajanje riknulo
ibme74 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.03.2017., 15:25   #3
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
ili matična. ili cpu. ili memorija pa blesira matičnu. Ili hdd pa blesira napajanje.

Prvo zamijeni napajanje pa vidi jel radi. Ako ne radi poištekaj sve iz matične osim jednog slota memorije i gpu. Ako imaš integrirku onda makneš dediciranu. I spajaš jednu komponentu po jednu pa vidiš gdje radi i gdje ne radi. Sistem eliminacije...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 15:37   #4
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
za početak odspoji sve što nije potrebno - ostavi jedan stick rama, odspoji sve diskove, ako ima integrirana grafika izvadi pci-e grafiku i probaj upalit.
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 17:10   #5
Norco
Registered User
Moj komp
 
Norco's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Slavonija
Postovi: 60
Pokušao sa ramom i HDDom, ništa, sve isto. Pokušao sam i foru s internetom, ethernet lampica na modemu kad se ušteka iza na kućištu svijetli normalno čim je napajanje upaljeno, ne radi naravno kad je ugašeno, probano na laptopu isto tako, ne znam jel mi to išta govori, ali očito da se Internet povezuje s kompom dok je napajanje upaljeno. Iza na kućištu(matičnoj ne svijetli baš ništa).
Norco je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 17:16   #6
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
probaj zamjeniti napajanje. u većini slučajeva je do njega...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 18:25   #7
bamuja
ex zmaster76
Moj komp
 
bamuja's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: pula
Postovi: 322
prvo istestiraj napajanje. iskopcaj sve sa maticne i spajalicom ga spoji kao na slici, http://cdn.overclock.net/7/70/500x10...-power-on.jpeg, ako radi vent se mora vrtiti. mada ni to nije 100% sigurno da je napajanje ispravno, ako mozes od nekoga posuditi ispravno napajanje bilo bi bolje. poslje, izvadi sve sa maticne osim proca, i ram, i front usb kablove, i kablove za paljenje/restart, ostavis jedino onaj mali zvucnik spojen na maticnoj, spoji napajanje i probaj necime napraviti kontakt na pinovima za paljenje na maticnoj, ako su maticna i proc ispravni, moralo bi ti pistati da je ram istekan, ako ne pisti onda je maticna ili proc, ako pisti onda dalje ides sistemom eliminacije, jedan pa drugi ram, pokusavas u svim utorima za ram plocicu, dok ne ustekas ono sto je neispravno.
kad si pokusavao trik sa paljenjem, jel napajanje bilo istekano iz struje? pokusaj opet, napajanje istekano i baterija za bios izvadjena sa maticne, pa onda ostatak.

Zadnje izmijenjeno od: bamuja. 02.03.2017. u 18:30.
bamuja je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 00:16   #8
Norco
Registered User
Moj komp
 
Norco's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Slavonija
Postovi: 60
Pokušan je i dio sa vađenjem baterije itd., ništa.. Znači ovako, napajanje sigurno barem djelomično(polovično) radi, a i matična. Na slici ću kasnije pokazat kabel koji ide iz napajanja u matičnu koji kada se išteka onda se kompjuter pokreće, odnosno ventilatori se pale, a rade i USB ulazi. Svijetlost na slušalicama koje se putem USB-a pali radi bez problema, i sa tim kabelom uštekanim i ištekanim, čak i dok ja ugašen komp, a upaljeno napajanje. Fora sa spajalicama je isto palila ventilatore, glavni kabel iz kućišta(napajanja) u utičnicu isto normalno radi, isproban je i drugi od monitora, čisto reda radi. E da, čak i GRAFIČKA normalno okreće i svijetli ako je onaj isti kabel od napajanja ištekan iz tog dijela matične.

Koja god komponenta bila unutra ili izvađena van matične, zvukova na sound speakeru nije bilo ni za lijeka, niti jedan beep. Procesor je isto izvađen, izgleda sve normalno uredno kao i uvijek, definitivno nije spaljen. Svi ali baš svi USB ulazi rade normalno i naprijed i nazad na kućištu barem kad se svijetlo od slušalica pali. Drugo napajanje nažalost ne mogu sad nabavit da probam ali sve mi manje smrdi da je do njega problem, procesor je otišao na testiranje u drugi PC pa ću i na tome odma znati na čemu sam.

Znači ovaj kabel koji ide iz napajanja kad je izvađen iz matične odma normalno daje mogućnost paljenja kompu, počinju se palit i ventilatori, ali naravno, tako ne mogu dizat windowse do kraja jel
http://prntscr.com/efbgj8 (ATX12V2)
http://prntscr.com/efbh0i (ovdje se vidi kako fino sve radi dok kabel nije uštekan, čim se ušteka u matičnu ne radi ništa kao ni prije)
__________________
“The world is a book and those who do not travel read only one page.”
Norco je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 00:48   #9
Busola29
Guest
 
Postovi: n/a
Meni se čini do napajanja , mislim da ne daje dovoljno struje...

Konfa je na knap (napajanje je tu ipak trebalo biti za 100W jače - kako vidim imaš i dosta dodatnih ventova...), a taj XFX malo, malo rikava nisam baš ljubitelj tog napajanja, ... Provjeri za početak ozbiljno napajanje...
  Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 01:00   #10
ibme74
Premium
 
ibme74's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 1,417
Citiraj:
Autor Busola29 Pregled postova
Meni se čini do napajanja , mislim da ne daje dovoljno struje...

Konfa je na knap (napajanje je tu ipak trebalo biti za 100W jače - kako vidim imaš i dosta dodatnih ventova...), a taj XFX malo, malo rikava nisam baš ljubitelj tog napajanja, ... Provjeri za početak ozbiljno napajanje...
Po čemu si ti zaključio da je na knap? Takva konfa pod max opterećenjem neće povući preko 250-260w
ibme74 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.03.2017., 01:01   #11
Norco
Registered User
Moj komp
 
Norco's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Slavonija
Postovi: 60
A ne znam, ja sam ga još davno dobio kao preporuku, i fino je služilo i sa grafom koja više troši, čak koliko sam vidio da i na nešto jačim komponentama nije toliko presudno imat jače napajanje od ovoga, pc duže vrijeme radi sa svim ovim komponentama bez nekih većih problema (eventialno se znao s vremena na vrijeme tijekom više radnji bezveze zblesirat i zafreezat u mjestu dok ne resetaš).

Isto tako mi nije jasno zašto je taj kabel toliko presudan da mora bit izvađen da bi dao ikakvu snagu makar za početni start, a čim ga staviš u matičnu sve mrtvo!?
Norco je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 01:04   #12
ibme74
Premium
 
ibme74's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 1,417
Napajanje je riknulo i gotovo, ni prvno ni zadnje. Ako imaš garanciju šalji ga na reklamaciju, ako nemaš...hebiga, bad luck, kupi novo i peglaj dalje...

P.S.
Naravno prvo posudi od nekoga napajanje pa vidi jel onda komp šljaka čisto da otkloniš svaki sumnju.

Zadnje izmijenjeno od: ibme74. 03.03.2017. u 01:24.
ibme74 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 01:47   #13
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor Norco Pregled postova
Znači ovaj kabel koji ide iz napajanja kad je izvađen iz matične odma normalno daje mogućnost paljenja kompu, počinju se palit i ventilatori, ali naravno, tako ne mogu dizat windowse do kraja jel
http://prntscr.com/efbgj8 (ATX12V2)
http://prntscr.com/efbh0i (ovdje se vidi kako fino sve radi dok kabel nije uštekan, čim se ušteka u matičnu ne radi ništa kao ni prije)
Može biti da je krepalo napajanje, no isto tako može biti i da je regulacija napona na ploči kihnula (što bi objasnilo zašto neće radit sa spojenim EPS-om). Probaj pokrenuti komp s drugim napajanjem pa vidi.


Citiraj:
Autor Busola29 Pregled postova
Meni se čini do napajanja , mislim da ne daje dovoljno struje...

Konfa je na knap (napajanje je tu ipak trebalo biti za 100W jače - kako vidim imaš i dosta dodatnih ventova...), a taj XFX malo, malo rikava nisam baš ljubitelj tog napajanja, ... Provjeri za početak ozbiljno napajanje...
Taj XFX ima i više no dovoljno snage za njegov komp a vezano za njegov model to je rebrandirani Seasonic tako da nije neki šrot. No može crknut kao i svaka druga komponenta.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 13:15   #14
Busola29
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova

Taj XFX ima i više no dovoljno snage za njegov komp a vezano za njegov model to je rebrandirani Seasonic tako da nije neki šrot. No može crknut kao i svaka druga komponenta.
Vidi pa Volkswagen ugrađuje svoje komponente u Seat i Škodu , pa nitko , ama baš nitko ne tvrdi da je to kvaliteta Volkswagena... A te firme su direktno pod kontrolom Volkswagena dok XFX je daleko od kontrole Seasonica...

Ja samo znam da to napajanje je imalo dosta problema sa držanjem napona na istoj razini (posebno pri paljenju...) i da je rikavalo (prednost ipak nije jako loše, pa nije vuklo za sobom komponente ostale...) , a karakterističan je u 10-20% slučajeva po pucketanju... Kondenzatori nisu kao na Seasonicu, komponente nisu posložene fino , nego zgurane... ima tu priče...

https://www.youtube.com/watch?v=XwESO5dcFlA

https://www.youtube.com/watch?v=iZKI1hcTPyg

https://www.youtube.com/watch?v=MJ_-D31ZtPo

http://www.forum.hr/showthread.php?t=779561

... dovoljno ?

Po meni neka se XFX drži grafičkih gdje je bio dobar... u napajanjima neka sredina ili ispod sredine nikako vrh...
  Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 13:35   #15
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor Busola29 Pregled postova
Vidi pa Volkswagen ugrađuje svoje komponente u Seat i Škodu , pa nitko , ama baš nitko ne tvrdi da je to kvaliteta Volkswagena... A te firme su direktno pod kontrolom Volkswagena dok XFX je daleko od kontrole Seasonica...

Ja samo znam da to napajanje je imalo dosta problema sa držanjem napona na istoj razini (posebno pri paljenju...) i da je rikavalo (prednost ipak nije jako loše, pa nije vuklo za sobom komponente ostale...) , a karakterističan je u 10-20% slučajeva po pucketanju... Kondenzatori nisu kao na Seasonicu, komponente nisu posložene fino , nego zgurane... ima tu priče...

https://www.youtube.com/watch?v=XwESO5dcFlA

https://www.youtube.com/watch?v=iZKI1hcTPyg

https://www.youtube.com/watch?v=MJ_-D31ZtPo

http://www.forum.hr/showthread.php?t=779561

... dovoljno ?

Po meni neka se XFX drži grafičkih gdje je bio dobar... u napajanjima neka sredina ili ispod sredine nikako vrh...
Tko je rekao da su vrh?


Ekšli, Core serija je praktično doslovce rebrand S12II platforme.

Reci mi koji je XFX a koji Seasonic?





S12II 520
XFX 550
XFX 450

Rikava jednako kao i svako drugo napajanje, napajanja nisu imuna na to. S12II također uredno crkne. To ne znači da je napajanje loše.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 13:43   #16
Busola29
Guest
 
Postovi: n/a
Ovaj što je na slici je Seasonic , a ovaj gore na video XFX sa tim da se jako dobro vidi mrljava zaštita kondenzatora na XFX , slobodno bolje pogledaj molim ova dva videa i pogledaj kako su izolirani kondenzatori ...

Još jednom... https://www.youtube.com/watch?v=iZKI1hcTPyg

Rastavljao sam dosta napajanja i nažalost kod nekih firmi sa uočavao šlampavost i brzinu (Antec, XFX, Coolermaster, ...) a kod nekih sam nailazio sa lošijim komponentama bolju organizaciju i završni rad (izuzetno važno kod napajanja... kako su upiknute i izolirane sve te stvarčice ...)

Većina jačih firmi ima neke komponente ili kopiju dizajna od Seasonica, ali izvedba je nešto drugo jer onda tko bi uopće kupovao daleko skuplji Seasonic? Tko bi bio lud dati za napajanje cca 550-600 kn kada slično može dobiti za cca 400 kn

PS. ja ne volim neku tvrtku promovirati u nečemu u čemu je loša i ima dosta veliku mogućnost greške.

Zadnje izmijenjeno od: Busola29. 03.03.2017. u 13:49.
  Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 13:54   #17
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor Busola29 Pregled postova
PS. ja ne volim neku tvrtku promovirati u nečemu u čemu je loša i ima dosta veliku mogućnost greške.
Dakle ja sam promotor jer sam reko da je to napajanje OK za njegovu konfu i bazirano na Seasonicu? Uozbilji se

Dao sam ti linkove gdje tip otvori XFX Core 450/550 i S12II 520. Na kraju to je 6 godina stara pratforma, koja je btw redizajnirana, svoju bazu vuče još od predpotopne S12 serije. Tak jasno da za današnje pojmove nije ništa posebno. U ono je doba bio mainstream i to podosta kvalitetan.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 14:17   #18
ibme74
Premium
 
ibme74's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 1,417
Crkavaju i gold napajanja a da neće neko od 350-400kn

Što se točno ovog XFX 450 tiče, može on držati i puno "gladnije" konfe od ove sa GTX1060 i FX6300 na stocku.
Netko na bug.hr drži na tom istom napajanju RX480 i klokani i5 ((stvarno ne znam nick kolege, ali sjećam se da sam točno to pročitao kada je bila rasprava o tome koliko W treba konfa sa RX480).
ibme74 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 14:25   #19
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Crkava sve. Sjećam se kad su u Links došli Seasonic S12 500W i 600W modeli pa su iz njih ispadali šarafi. Meni je na recenziju došao S12 600 DOA. I kaj sad? Žile rezat i rantat po forumima kak je Seasonic sranje?
Ili pak problemi s Enermax Galaxy 1000 serijama.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 15:27   #20
ibme74
Premium
 
ibme74's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 1,417
Ma gluposti, ako ce se suditi po tome sto tu i tamo nesto crkne onda niti jedna komponenta na svijetu ne valja. Eto MSI je na glasu kao jedan od najboljih proizvodjaca grafi pa mi je nedavno riknula MSI R9 380 Gaming i po toj logici je sad taj model sranje i MSI je prosjecan proizvodjac grafi i ne trebam vise nikada kupiti njihov proizvod
ibme74 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 18:44   #21
Busola29
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor ibme74 Pregled postova
Ma gluposti, ako ce se suditi po tome sto tu i tamo nesto crkne onda niti jedna komponenta na svijetu ne valja. Eto MSI je na glasu kao jedan od najboljih proizvodjaca grafi pa mi je nedavno riknula MSI R9 380 Gaming i po toj logici je sad taj model sranje i MSI je prosjecan proizvodjac grafi i ne trebam vise nikada kupiti njihov proizvod
Slažem se , ali ako nešto konstantno pravi problem i malo malo čuješ da ode onda više ne podržavaš to... Neka jedna serija izgura bez većih problema kao njihove grafe (preporuka moja XFX grafe - tu je po meni i razlog jer su previše prebrzo proširili asortiman proizvodnje...) i imaju moju podršku , dotle uvijek ću reći ne valja...

Seasonicu su znali ispadati šarafi, ventilator prozujati, pa čak i imati onaj famozni noise (puno manji opet od XFX-a...) ... , ali napajanja u većini slučajeva rade li rade i na tome su oni izgradili reputaciju , a ne na nekakvim benchmarkima ili ko zna čemu već ne. Bit napajanja da prvenstveno radi i radi i da bar 4-5 godina izgura konfiguraciju bez većih problema. Napajanja od 350-400 kn ima ohoho , a npr. ja sam po pričama lošu VS seriju (po pričama puno lošija od ovog XFX-a...) Corsaira ugradio u dosta računala i to srednjih i ovakve stvar za sada se nisu dešavale.

PS. pobjegli smo od teme , mislim mene zanima da li smo pogodili i da li je još jedanput XFX 450 ošao u vječna lovišta i to prije ili poslije isteka garancije...
  Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 20:41   #22
Norco
Registered User
Moj komp
 
Norco's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Slavonija
Postovi: 60
Samo vi pričajte, da tema ne umre dok ne oživim smrada. Procesor testiran na drugom PC-u, radi i on. (btw. vidim da ste spominjali stock, nisam izgleda ažurirao da je on clockan na 4.0, 1.4V, temperature odlične, a voltaža se po hw monitoru držala non stop između 1.325 i 1.385 otprilike, prime95 test je odradio na tom preko 6 sati bez problema i radilo je preko mjesec dana, nikad bolje, popravilo FPS na Gta 5 čudo). Najveća zabilježena temperatura u svim testiranjima je nakratko bila 61, monitoring držim po cijele dane skoro upaljen i nisam vidio nikakva čuda od brojki nijednom. E i da, nikad nije pucketao niti išta slično, iskreno nisam siguran da sam ga ikad čuo kako radi

Zadnje izmijenjeno od: Norco. 03.03.2017. u 21:00.
Norco je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2017., 00:25   #23
Norco
Registered User
Moj komp
 
Norco's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Slavonija
Postovi: 60
Evo novosti, upravo pišem sa "pokvarenog PC-a", koji radi bez ijedne stvarne izmijene, osim...

Uglavnom, isprobano je posve novo u trgovini, jače XFX napajanje od moga, proradio je nakon 2 klika na power tipku, upalio se normalno i sa i bez svih uštekanih komponenti, nakon malo duže vremena učitao se i windows i proradio normalno, život se opet vratio u njega nakon preko tjedan dana kome.

Nakon toga se vratilo u njega staro napajanje, u onaj ATX dio kabel normalno uštekan (što prije nije bilo moguće ako si barem ventilatore htio vidit da se vrte), uštekane sve komponente, i kompjuter se bez imalo problema pali, normalno sve izvrti kao da je u njemu novo napajanje, a ne ono staro zbog kojeg ga nisam vidio duže vrijeme u životu, ugasi ga se, ponovno reseta, da vidi jel to snagu ukrao iz onog novog napajanja, ali ništa, normalno on opet radi, čak je i heaven benchmark fino odradio do kraja.

Stigao kući, sve se opet upalilo, i dalje radi normalno (jedino mi je na intel burn test na very high postavke došao do 70C procesor). Satima je već u normalnom radnom stanju sa mojim starim napajanjem koje do samo prije 10ak sati "nije valjalo". U čemu je fora? Sad je samo pitanje kad će opet nestati "snage" i ugasit se ili šta?!

Eto i nekih podataka: http://prntscr.com/ehnexu, http://prntscr.com/ehnfuy
Norco je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2017., 19:35   #24
Norco
Registered User
Moj komp
 
Norco's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Slavonija
Postovi: 60
Question

Je li se to nitko nikada dosad nije susreo s ovim čudom ili!?
PC i dalje radi..

Zadnje izmijenjeno od: Norco. 10.03.2017. u 03:39.
Norco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Oglas

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na