Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 01.04.2015., 14:47   #5161
fora
Registered User
 
fora's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 450
@Goodlooker
Mlais M52 - Gearbest ili Geekbuying (oba imaju kupone za popust) - 174USD (uračunat PDV i pošta)
Meizu M1 Note (2/32Gb) - Honorbuy - 269USD (iz EU)
Ubacio sam ga u shopping cart na Honorbuy-u i na checkoutu je ta cijena.

Ali nije mi više ni bitno jer sam našao slike u revievu sa Mlaisa i mogu samo reći - KATASTROFA od kamere.
Definitivno odustajem.
fora je offline  
Staro 01.04.2015., 14:53   #5162
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor fora Pregled postova
@Goodlooker
Mlais M52 - Gearbest ili Geekbuying (oba imaju kupone za popust) - 174USD (uračunat PDV i pošta)
Meizu M1 Note (2/32Gb) - Honorbuy - 269USD (iz EU)
Ubacio sam ga u shopping cart na Honorbuy-u i na checkoutu je ta cijena.

Ali nije mi više ni bitno jer sam našao slike u revievu sa Mlaisa i mogu samo reći - KATASTROFA od kamere.
Definitivno odustajem.
Jel ti nije bolje uzeti na coolicool sa vat i tax osiguranjem, uštedit ćeš cca 40$, govorim ti iz vlastitog iskustva.

EDIT, kakva je kamera na tcl s720 ? jel barem pristojna da može poslužiti ili je užas ?

EDIT2, milim da ću uzeti taj tcl nakon što sam pročitao jednu domaću recenziju, ne vidim niti jedan ozbiljan minus za ono što osobi koja će dobiti telefon treba.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: de.fang. 01.04.2015. u 15:07.
de.fang je offline  
Staro 01.04.2015., 15:16   #5163
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Citiraj:
Autor fora Pregled postova
Ubacio sam ga u shopping cart na Honorbuy-u i na checkoutu je ta cijena.
Da šteta, 39$ je shipping.
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline  
Staro 01.04.2015., 15:21   #5164
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Citiraj:
Autor fora Pregled postova
@Goodlooker
Mlais M52 - Gearbest ili Geekbuying (oba imaju kupone za popust) - 174USD (uračunat PDV i pošta)
Meizu M1 Note (2/32Gb) - Honorbuy - 269USD (iz EU)
Ubacio sam ga u shopping cart na Honorbuy-u i na checkoutu je ta cijena.

Ali nije mi više ni bitno jer sam našao slike u revievu sa Mlaisa i mogu samo reći - KATASTROFA od kamere.
Definitivno odustajem.
Ok, da se ispravim, Meizu M1 note sa coolikola $241,49, u cijeni i osiguranje pošiljke i povrat pdv-a.

No da se vratimo na temu, Mlais i Meizu ne idu u istu rečenicu, Meizu ima ozbiljne proizvode i kvalitetu....i izvrstan OS.
GoodLooker je offline  
Staro 01.04.2015., 15:30   #5165
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor de.fang14 Pregled postova



Pa ako se vratiš par stranica imaš ss baterije i antutu za meizu m1 note koje sam stavio kako i sliku da se vidi koliko je kvalitetna kamera. Jednostavno sam lijen a i u gužvi da bi pisao recenziju za uređaj koji zbilja vrijedi tih 220$ i za koje su jako dobre recenzije već napisane, recimo na gsm areni.

http://www.gsmarena.com/meizu_m1_note-review-1232.php

Druga stvar koju trebate znati da meizu koji se prodaje na linku koji je dao srale7, ima rom sa oznakom U na kraju, npr FlaymeOS 4.2.0.3U što označava china unicom verziju (takvu ja imam) i bootloader je zaključan pa nećete moći staviti odnosno za sada se ne može staviti internacionalni I rom ili genericki A rom.

Software je takav da će vas dočekati 10-tak instaliranih kineskih aplikacija za trgovine i sta vec koje se sve odreda deinstaliraju bez root-a.

Root ide direkt iz flayme os, što sam već isto napisao ovdje, stavite kvačicu i restirate telefon, imate root ovlasti...

Tvornički rom se jednostavno stavi na memoriju telefona, pokrene, pričeka par minuta i opet imate osnovni "ne rootani" rom kao i kad ste dobili telefon.

Inače mob je vrlo lijep , radi vrlo fludino, oko 1GB rama dostupno nakon što sam instalirao ono što meni treba. Ekran savršen, full hd, kamera odlična, baterija odlična. Ozbiljan proizvod po meni. Možda je minus nekome što nema mogućnosti stavljanja sd kartice, ali imate 40TB besplatni cloud servis unutar flayme os.

E da i os je stvarno pojednostavljen a ima odlične mogućnosti, tipa biranja što želite sinkronizirati, imenik, passworde, poruke, slike.... Uglavnom ozbiljan smartphone, rekao bih čak i flagship za relativno male novce.
Ali opet ja recimo ne kuzim te proizvođače telefona, kako nakon sto vec i ptice na grani znaju da glossy plastika ne valja, iz razloga sto se grebe, klize u ruci, općenito lose lezi, izgleda jeftino, oni opet useru ovako dobar telefon i stave glossy kućište.
__________________

srale7 je offline  
Staro 01.04.2015., 17:17   #5166
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor de.fang14 Pregled postova

EDIT, kakva je kamera na tcl s720 ? jel barem pristojna da može poslužiti ili je užas ?
.
Dobro si je opisao, kamera na S720 je negdje izmedju pristojne i uzasne.

Zadnje izmijenjeno od: RAUL. 01.04.2015. u 18:38.
RAUL je offline  
Staro 01.04.2015., 17:37   #5167
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,305
Citiraj:
Autor Srdan Pregled postova
Da šteta, 39$ je shipping.
Neki dan kolega narucio mob i dostavu naplatili 30$...
locks je offline  
Staro 01.04.2015., 17:49   #5168
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ali opet ja recimo ne kuzim te proizvođače telefona, kako nakon sto vec i ptice na grani znaju da glossy plastika ne valja, iz razloga sto se grebe, klize u ruci, općenito lose lezi, izgleda jeftino, oni opet useru ovako dobar telefon i stave glossy kućište.
tko danas drži telefon bez kućišta, ja sam uzeo imak clear case za 3$, odlično izgleda i štiti od padova.
__________________
de.fang je offline  
Staro 01.04.2015., 17:54   #5169
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
Apsloutno nikad više Android sa manje od 2 gb RAMa.
Za par mjeseci- godinu i to će bit malo. Ja to malo rasporedim, nepotrebno izbacim i sve štima. Istina nisam gamer, pa možda je do toga.
brisani je offline  
Staro 01.04.2015., 20:35   #5170
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Citiraj:
Autor de.fang14 Pregled postova
tko danas drži telefon bez kućišta
Ja
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline  
Staro 01.04.2015., 20:41   #5171
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor Srdan Pregled postova
Ja
pametna ušteda od 20 kn
__________________
de.fang je offline  
Staro 01.04.2015., 20:47   #5172
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Nije do kuna već do osjećaja mobitela u ruci. Mobitel je manji i daje bolji osjećaj, pogotovo zbog debljine.
Koja crtica nije vrijedna toga, pa čak i s par njih će sigurno bolje izgledati nego s futrolom. Jedino zašto mi futrola ima koristi je da ga mogu kasnije prodati za koju kunu više što nas dovodi do one s prdežom i presvlakama na sjedalima u autu.
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline  
Staro 01.04.2015., 21:35   #5173
myroman
Premium
Moj komp
 
myroman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 540
Stigao i meni Landvo 550. Prvi dojam je da se radi o korektno odradjenom i sklopljenom uredjaju. Cisti 4.4.2 android, 0 bloatwarea. Kamera me ugodno iznenadila. Mozda je dizajnerski malo zastario, ali sve u svemu, jako dobro za tako jeftin uredjaj.
Kratka recenzija slijedi za dan dva...
myroman je offline  
Staro 01.04.2015., 21:35   #5174
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Citiraj:
Autor de.fang14 Pregled postova
tko danas drži telefon bez kućišta
Ni ja, u pravilu 95% vremena ne koristim maskice, a folije ni pod razno.
GoodLooker je offline  
Staro 01.04.2015., 22:16   #5175
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Ja isto ne volim folije, ali tempered glass sasvim fino prolazi
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline  
Staro 01.04.2015., 23:22   #5176
Matoje
Premium
Moj komp
 
Matoje's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 178
ima netko xiaomi mi4?
Matoje je offline  
Staro 01.04.2015., 23:22   #5177
dak0001
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Novoselec
Postovi: 276
Citiraj:
Autor myroman Pregled postova
Stigao i meni Landvo 550. Prvi dojam je da se radi o korektno odradjenom i sklopljenom uredjaju. Cisti 4.4.2 android, 0 bloatwarea. Kamera me ugodno iznenadila. Mozda je dizajnerski malo zastario, ali sve u svemu, jako dobro za tako jeftin uredjaj.
Kratka recenzija slijedi za dan dva...
Navigacijske tipke ne svijetle i nema led notifikaciju, to su za mene jedine mane.
Sve ostalo radi uredno
I da, nakon upozorenja da je baterija na 15%, ugasi se za minutu, ali to ću sutra riješiti rotanjem i kalibracijom baterije.
dak0001 je offline  
Staro 02.04.2015., 00:04   #5178
baban
Premium
Moj komp
 
baban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: DE
Postovi: 591
Citiraj:
Autor zalosnasova Pregled postova
Code:
http://www.honorbuy.com/212-xiaomi-redmi-2-4g-lte-dual-sim-smartphone-black.html
Citiraj:
Autor #Marko# Pregled postova
Prouci jiayu s3. Svog sam nabavio na www.ejiayu.it za 225 € ukupno. Izvrstan mobitel, u slucaju kvara šalje se u italiju a ne kinu
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
Razmisli o Inew 7, gore je moj post o njemu.
tenks..nisam u toku sa kinezima jos od haiera w910
baban je offline  
Staro 02.04.2015., 05:24   #5179
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor de.fang14 Pregled postova
ne gledam spod 5.5 inca, vjerovatno ce biti taj tcl pa makar i sa gigu rama, izgleda mi najbolje za te novce

http://www.pandawill.com/getek-i9ijo...ck-p99407.html
Vidim da mu je baterija losa, ali cijena mi izgleda OK
RAUL je offline  
Staro 02.04.2015., 08:09   #5180
myroman
Premium
Moj komp
 
myroman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 540
Citiraj:
Autor dak0001 Pregled postova
Navigacijske tipke ne svijetle i nema led notifikaciju, to su za mene jedine mane.
Sve ostalo radi uredno
I da, nakon upozorenja da je baterija na 15%, ugasi se za minutu, ali to ću sutra riješiti rotanjem i kalibracijom baterije.
Na koji način ćeš ga rootati?
myroman je offline  
Staro 02.04.2015., 08:33   #5181
svenzy
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: osijek
Postovi: 61
Jedno pitanje za znalce. Dali da uzmem zenfone 5 a500kl ili a500cg?
svenzy je offline  
Staro 02.04.2015., 08:36   #5182
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
http://www.pandawill.com/getek-i9ijo...ck-p99407.html
Vidim da mu je baterija losa, ali cijena mi izgleda OK
To je tkz baterija DoPodnevuša + ima metar bezela oko 5,5" ekrana tako da je malo

Ima i boljih strojeva za 100 usd.
zupy je offline  
Staro 02.04.2015., 09:35   #5183
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Meizu m1 note

Citiraj:
Autor de.fang14 Pregled postova
Pa ako se vratiš par stranica imaš ss baterije i antutu za meizu m1 note koje sam stavio kako i sliku da se vidi koliko je kvalitetna kamera...CUT..
Kako brzo si se navikao na Flyme OS, upotrebu home tipke i nepostojanje klasičnih hardverskih/softverskih tipki? Koliko vidim u postavkama možeš definirati ovu hardversku tipku kao Back tipku?
Kad bi trebao napisati loše strane, koje bi bile i ima li ih uopće s obzirom na cijenu?
GoodLooker je offline  
Staro 02.04.2015., 11:03   #5184
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Citiraj:
Autor svenzy Pregled postova
Jedno pitanje za znalce. Dali da uzmem zenfone 5 a500kl ili a500cg?
kl ima snapdragon procesor, a cg je na intelu. Snapdragon procesori su bolje prilagodjeni za android, iako je i intel dobar, samo neke aplikacije i igre još ne funkcioniraju na intelu. Trebaš prije svega pazit da ima ww(internacionalni rom).
brisani je offline  
Staro 02.04.2015., 11:54   #5185
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Kako brzo si se navikao na Flyme OS, upotrebu home tipke i nepostojanje klasičnih hardverskih/softverskih tipki?
Na bolje se lako naviknuti.

Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Koliko vidim u postavkama možeš definirati ovu hardversku tipku kao Back tipku?
Kad bi trebao napisati loše strane, koje bi bile i ima li ih uopće s obzirom na cijenu?
Smart touch, Hw tipka ima 6 funkcija ovisno kako ju pritisneš, još nisam isprobao taj dio jer iznad hw tipke imam još jednu takvu sw tipku na ekranu koja služi kao back, i ona je prozirna. Po meni jedini realni - je nedostatak sd slota, ali zato mobitel ima debele + po puno drugih stavki za svoju cijenu.

Recimo da mi je nakon par dana privikavanja OS definitivno njegova najjača stavka, rekao bi ios like os sa njegovom inteligentnim rješenjima. Obzirom da imam verziju sa unicom firmware-om tu i tamo se nađe nešto kineskog kod logina na cloud ili obavjesti o update-u.



eh da , jeste vidjeli da telekineza prodaje coolpad mobitele ?
__________________

Zadnje izmijenjeno od: de.fang. 02.04.2015. u 12:08.
de.fang je offline  
Staro 02.04.2015., 12:04   #5186
fora
Registered User
 
fora's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 450
Htio bih vidjeti, ali im site ne radi.
fora je offline  
Staro 02.04.2015., 12:31   #5187
myroman
Premium
Moj komp
 
myroman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 540
Landvo L550 recenzija

Landvo L550 recenzija:

Zahvaljujući dragocjenim informacijama kolega forumaša i mojem brzom prstu uspio sam na coolicool.com akciji kupiti ovaj smartphone za samo 49.99 USD. Trenutna normalna cijena navedenog modela kreće se oko 90 USD što je također jako povoljno za uređaj ovih karakteristika (octa core procesor moram posebno naglasiti). Samoj činjenici da sam se odlučio na kupnju jer pripomoglo sjećanje na Landvo L200S 4G smartphone kojeg sam kupio, također na akciji za 60 USD. Taj sam uređaj nakon recenzije odmah prodao dalje i vlasnik je vrlo zadovoljan njima, kao što sam i ja bio tijekom recenzije i dvodnevnog korištenja.
Vratimo se se na L550. Očekivanja ne bi trebala biti prevelika s obzirom na low-cost segment kojem uređaj pripada, ali ja osobno očekujem da me uređaj ugodno iznenadi s obzirom na dosadašnja iskustva sa Landvo L200S.
Uređaj nema 4G funkcionalnost već samo 3G uz podržavanje WCDMA frekvencija 900/2100 što ga čini savršenim za naše mobilne operatere.

1. Specifikacije
Uređaj je baziran na octa-core 1.4GHz MTK6592M procesoru sa Mali-450MP grafičkim procesorom.
Popis osnovnih specifikacija:
CPU: MTK6592M, Octa Core, Cortex-A7, 1.4GHz
Ekran: 5.0 inch IPS 960 x 540 (qHD), Capacitive (2-Points)
Memorija: RAM 1GB + ROM 8GB, microSD proširiva do 64GB
Kamera: 2.0MP (prednja) + 8.0MP (stražnja)
OS: Android 4.4.2
Mrežne frekvencije (MHz):
GSM 850/900/1800/1900
WCDMA 900/2100
Baterija: 1800mAH
SIM kartice: Dvije kartice, dual standby
Težina:160g
Dimenzije uređaja: 14.23 cm x 7.19 cm x 8.9mm

2. Paket
Kutija u kojoj je uređaj stigao je prilično kvalitetna i dobro popunjena:
- Landvo L550 mobitel
- EU punjač
- micro USB kabel za punjenje i povezivanje na računalo
- slušalice
- zaštitna folija (jedna tvorničku aplicirana na uređaju) plus još jedna
- silikonska futrola – ovo je očito standard kod Landvo mobitela, sitnica ali čovjeka veseli
- kratke upute


3. Vanjski izgled, portovi
Landvo L550 izgleda prilično dobro u ruci. Ničime ne iskače iz prosjeka kineskih mobitela, nikakvih nedostataka nisam našao.
Mobitel u ruci djeluje kompaktno, čvrsto, bez ikakvih cvrčaka. Tanki metalik okvir se dobro uklapa u cjelinu i daje uređaju jednu premium notu. Vidjet ćemo da li će se kod intenzivnijeg korištenja taj okvir oguliti. Inače, primjetio sam da se kvaliteta izrade kineskih smartphoneova poprilično poboljšala u odnosu na one od prije dvije tri godine. Izgleda da i kinezi sve više usavršavaju završnu obradu pa je danas teško naći poluproizvode koji cvrče, otpadaju im dijelovi ili sl. Doduše, ovo je moja subjektivna procjena.
Stražnja strana i dalje vuče na One Plus One. Poklopac je plastičan, lako se skida i još lakše montira. Površina je lagano hrapava što će pomoći da uređaj ne skliže iz ruke i da se ne ostavljaju otisci prsta barem po stražnjoj površini. Ne sviđa mi se što je otvor stražnje kamere malo uzdignut od površine, postoji opasnost da se staklo kamere ogrebe kod odlaganja.
Kapacitivne tipke nalaze se ispod ekrana i nisu osvjetljene. LED notifikacije nema, micro USB port za punjenje i prijenos podataka se nalazi na gornjoj strani. Uz njega se na gornjoj strani nalazi još samo 3.5 mm port. S lijeve strane nema ničega dok se na desnoj strani nalaze on/off tipka i tipka za pojačavanje/stišavanje.
Uređaj ne podržava USB OTG, što me malo razočaralo, ali opet... cijena je ovdje ta koja određuje karakteristike.

4. Ekran
Ekran je veličine 5 inča, rezolucije 960x540. Radi se o IPS matrici pa je oštrina i kutevi gledanja odlična. Nisam mogao naći nikakve zamjerke ekranu, u rangu je sa ostalim uređajima te klase. Ne mogu sa točnošću reći da li je ekran od stakla ili klasičan "plastični" jer je gore originalna zaštitna folija, a nemam je namjeru skidati.
Rezolucija je manja od nekakvog današnjeg prosjeka (HD) ali s obzirom na cijenu i nije nekakav deal-breaker. Tim više što se radi o prilično kvalitetnom i oku ugodnom ekranu, a manja rezolucije pogodovat će manjoj potrošnji što će u ovom slučaju biti važno s obzirom na slabašnu 1800 mAh bateriju.


5. Performanse
Ovdje radi o MTK6592M octa core procesoru, koji se često pojavljuje u jefitnim uređajima do 100 USD. Uređaj radi stabilno, skrolanje je fluidno, nema trzanja niti nekakvih štucanja, octa core procesor izvrsno radi svoj posao pa će i igranje igrica ovdje biti ugodno iskustvo. Ovome uvelike pomaže činjenica da je gore čisti Android 4.4.2 OS, bez ikakvog kineskog ili teleoperatorskog bloatwarea. Čisti Android, koji je garancija da nema previše aplikacija koje će bespotrebno zauzimati memoriju i sl.
Antutu rezultat je vrlo dobar, 27753. (vidi sliku).

Uređaj ima 1 GB RAMa što će za svakodnevni rad biti dovoljno, te 8GB ROMa podijeljenih u dvije particije 1.97GB i 4.28GB. Naravno, micro SD slot je tu da proširi memoriju do 64GB.
GPS test je odradio OK. Zaključao je 7 satelita za 30-ak sekundi na točnost od 4 metra. (vidi sliku).


6. Kamera
Stražnja kamera je klasična kineska od 8 megapiskela (Sony IMX219 8Mpx) dok je predna 2 megapikselna. Fotkanje po danjem svjetlu daje dobre fotografije, oštre i jasne. U zamračenoj prostoriji je već druga priča, objekti jedva da se vide. Da li je problem u slaboj LEDici ili lošoj sinhronizaciji blica i kamere, ne znam. Video snimanje je u rangu prosječnosti, s obzirom na cijenu uređaja, ja sam zadovoljan.




Video:
https://www.youtube.com/watch?v=pTjWNvuOfXs

7. Interface, aplikacije
Kao što sam rekao radi se o čistom OSu bez bloatwarea i tu se nema što dodati.
Od jezika dovoljno je spomenuti da hrvatski dolazi kao opcija premda ja više volim "domaći" engleski na svim gadgetima s kojima radim.
Sve aplikacije koje sam instalirao rade uredno, brzo, bez zastajkivanja. Octa core procesor svoj posao radi jako dobro. Igre nisam stigao nikakve odigrati ali mislim da tu neće biti problema. Bit će možda koja igrica za vikend pa se javim sa dojmovima.

8. Baterija
Baterija je kapaciteta 1800mAh i za normalnu uporabu izdržat će dan, dan i pola. Ovisno o načinu korištenja i "mjerama štednje" (uključivanje/isključivanje 3Ga, wifi-a, data prometa). Ove mjere štednje ja svakodnevno koristim kod svojeg LG G2 i s njima uštedim dovoljno energije da mobitel mogu "trošiti" puna dva dana intezivnog korištenja. Iskustvo o bateriji bit će bogatije za tjedan dva kad se baterija par puta isprazni i napuni pa ću onda biti pametniji. Naravno, od 1800mAh kapaciteta ne mogu se očekivati čuda. Za intezivnije korištenje preporučam nabavku dodatne baterije koja se može kupit za 10 dolara na Aliju.

9. Zaključak
Ja sam vrlo ugodno iznenađen ovim low-cost smartphoneom jer za 100-ak USD dobijete pravi, oku ugodni, brzi i čisti Android 4.4.2 smartphone uz dodatak sitnica kao što su futrola, zaštitna folija, slušalice.
Isto tako, dobrom dojmu pridonosi činjenica da uređaj podržava 900/2100 MHz 3G mreže pa ga to čini idealnim za naše podneblje.
Možda bi bilo dobro kad postojala LED notifikacija za dolazne poruke i pozive, malo jača baterija, 4G povezivost... Ali sad već prelazimo u viši cjenovni razred.
Kamera je navjeći plus kod ovog mobitela, jer su slike oštre, čiste, meni čisto zadovoljavajuće.
Landvo L200S 4G mobitel kojeg sam prije dva-tri mjeseca recenzirao dan danas dobro i pouzdano služi trenutnog vlasnika, vjerujem da će i ovaj uređaj također biti takav.
Dakle, radi se o jeftinom klonu klona, koji uredno radi svoj posao. Za 50 USD na akciji, ovo je izuzetan deal, dok u rangu normalne cijene od 100 USD (tu i tamo skoči kakva akcija pa se može nabaviti za 80-90 USD) ima dosta veliku konkurenciju.
myroman je offline  
Staro 02.04.2015., 12:57   #5188
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Citiraj:
Autor fora Pregled postova
Htio bih vidjeti, ali im site ne radi.
Radi na računalu i na mobitelu. Provjereno na par preglednika


@myroman

Ne znam jesi li primijetio ali kamera ima ozbiljnu manu - lijeva strana fotki je redovito zblurana.


EDIT:
Bit će jeftinih mobitela krajem godine kad krene borba u cjenovnom segmentu od 300-500 yuana:
Jiayu je najavio tri jeftikanera za 300, 400 i 500 yuana
Chili Pepper novi model s Maxvell čipsetom ide za 400 yuana
Xiaomi je izbacio prvi Leadcore mobitel
Spreadtrum danas predstavio dva low-end čipseta: SC9830A i SC7731G...
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.

Zadnje izmijenjeno od: Dakok. 02.04.2015. u 13:26.
Dakok je offline  
Staro 02.04.2015., 13:43   #5189
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,170
chief_wolfinjo je offline  
Staro 02.04.2015., 13:48   #5190
myroman
Premium
Moj komp
 
myroman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 540
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova

@myroman

Ne znam jesi li primijetio ali kamera ima ozbiljnu manu - lijeva strana fotki je redovito zblurana.
.
Em ti oko sokolovo, ima nešto na prve dvije slike... Ja sam prećorav za tako nešto, ali ak malo bolje pogledam kod ovih makro slika vidi se neko zamućenje. E sad, moram malo više fotkati široke scene pa da vidimo da li se i tamo to pojavljuje...
myroman je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na