Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.01.2010., 10:33   #1
Warcraft1980
Premium
Moj komp
 
Warcraft1980's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 845
Car PC- how to

Pozdrav,

Evo, počeo sam sa izgradnjom Car PC-a.
Auto u koje ide gore navedeno je Bravo GT.

Za sada sam nabavio 8" touchscreen, Centrafuse 2.0 soft, te naravno, imam instaliranu muziku u auto.

Plan je sljedeći:

monitor staviti u konzolu kao na skici


računalo u portapak kao na skici.


Ako bi stavio laptop, onda bi istog učvrstio u naslon zadnjih sjedala,
a ako ide komp onda u pod pokraj pojačala.

E sad, nekoliko dilema.

Tražim laptop:
OVDJE

Ako istog nabavim, onda praktički nemam problema, osim naći kvalitetan auto punjač.


No, u slučaju da ga ne nađem, uslijedila bi kupovina ITX mbo ( ovu najvjerovatnije ), ali onda imam problem sa napajanjem.
Kod nas, koliko znam nema kupiti napajanja, a to znači da ću morati naručivati iz vani, pa će to trajati više od mjesec dana dok dođe...

Cilj je sljedeći:

1.Internet
2.GPS
3.Paljenje ampova preko relay-a u Centrafuseu
4.TV
5. Satelite radio
6.WIFI
7. IPOD
8. MAil
9. Telefon

Internet i mail se rješavaju preko HTC Tytn 2 i internet sharinga na istom ( imam besplatan net zbog Blackberry usluge)

Za GPS imam 2 ideje.
a) Ako je moguće iskoristiti internu antenu od Tytn-a
b) USB GPS

Releje ću naručiti ove, te će se kontrolirati preko Centrafuse-a

TV, SAT I WIFI idu usb inačice.



Sad pitanja:

1. Na koji način mogu atx napajanje spojiti u auto (inverter 12-220V), ali da se ne grije puno, te da nema smetnji i prekidanja ( ovo mi je rezervna opcija u slučaju da ne nađem lap).

2. Tytn 2, kako koristiti interni GPS?

3. Koji mikrofon kupiti ( sa utišavanjem šumova)

4. Ako uzmem lap sa ispravnim ekranom, da li ekran mogu odvojiti pa spojiti na Video out, tako da isti koristim za gledanje na zadnjim sjedištima auta? Kako?


Kad krenem sa radovima, a kako budem spajao komponente, slike i objašnjenja ću stavljati ovdje.

Isto tako, ako je netko već sklopio car pc, molim linkove ili tutorial, te slike.
__________________
Feky the boxer

Wii entertainment

KLIKNI
Warcraft1980 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2010., 10:44   #2
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Moj ti je osobni prijedlog.

1.Čopiti neki laptop. Uzmi neki polovni. Pretpostavljam da se ne misliš igrati, tako da bi ja čopio za tu priliku neki od ovih jeftinih Asus Eee 7" mali laptopa. Opčenito ne bih nikako išao na klasičan komp zbog bezvezne zezancije sa napajanjem (a i monitorom).

2.OS držati na USB-u, CF-u ili nekom sporom i malom SSD-u. Čisto zbog vibracija u autu koje mogu oštetiti klasičan HDD. Da, mogu se vibracije riješiti, ali opet IMO šteta truda i prostora.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.01.2010., 10:51   #3
Warcraft1980
Premium
Moj komp
 
Warcraft1980's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 845
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Moj ti je osobni prijedlog.

1.Čopiti neki laptop. Uzmi neki polovni. Pretpostavljam da se ne misliš igrati, tako da bi ja čopio za tu priliku neki od ovih jeftinih Asus Eee 7" mali laptopa. Opčenito ne bih nikako išao na klasičan komp zbog bezvezne zezancije sa napajanjem (a i monitorom).

2.OS držati na USB-u, CF-u ili nekom sporom i malom SSD-u. Čisto zbog vibracija u autu koje mogu oštetiti klasičan HDD. Da, mogu se vibracije riješiti, ali opet IMO šteta truda i prostora.

SSD ide, naravno.

A za laptop, tražim, tražim.
Neznam, taj EEE mi je premal.

Koji ti je problem sa monitorom,
ovaj što sam uzeo je plug and play, tako da nevidim neku frku.
__________________
Feky the boxer

Wii entertainment

KLIKNI
Warcraft1980 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2010., 11:02   #4
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Warcraft1980 Pregled postova
SSD ide, naravno.

A za laptop, tražim, tražim.
Neznam, taj EEE mi je premal.

Koji ti je problem sa monitorom,
ovaj što sam uzeo je plug and play, tako da nevidim neku frku.
Sorry, samo sam preletio post. Kaj se tiče eee-a. Kako može biti nešto premalo? Pa kaj ti želiš nešto veliko?

Ali ako već imaš 8" monitor, a da ti se zaje sa napajanjem. Onda ti predlažem neku matx ploču sa dual core atomom. Mislim da više od toga nećeš trebati za auto!
  Reply With Quote
Staro 06.01.2010., 11:14   #5
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Ja isto mislim slagati u isti auto-točnije Mareu.
Potpis na Asusa EEE, radi više razloga. Jedan je kaj su jeftini i sposobni potjerati sve kaj ti treba, drugo imaju ulaz 9.5V za kaj je jako jednostavno napraviti neki step down pretvarač napona, a najbitnije u EEE imaš već SSD disk i cijeli lap nije problem negdje smjestiti.

Ja nebi išao na veliki laptop radi puno više problema, za 1000 kuna skoro kupiš novi EEE
Ja ću staviti ugradbeni 7" LCD sa VGA ulazom i touchscreen folijom-konačno ima toga u Chipoteci-i to je to. Ubacim USB GPS prijemnik, USB TV DVB-t karticu imam i to je to

EEE ti je najjeftinija i najjednostavnija opcija, isprobavao sam i ja veće laptope ali-banana.
Invertere 12V na 200V zaboravi, stvaraju puno zujanja, eventualno ak nabaviš sa pure sinus wave na izlazu-al oni su skupi. Imaš 12 na 19V auto invertere za laptop, ali i oni stvaraju zujanja
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2010., 11:32   #6
Warcraft1980
Premium
Moj komp
 
Warcraft1980's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 845
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Ja isto mislim slagati u isti auto-točnije Mareu.
Potpis na Asusa EEE, radi više razloga. Jedan je kaj su jeftini i sposobni potjerati sve kaj ti treba, drugo imaju ulaz 9.5V za kaj je jako jednostavno napraviti neki step down pretvarač napona, a najbitnije u EEE imaš već SSD disk i cijeli lap nije problem negdje smjestiti.

Ja nebi išao na veliki laptop radi puno više problema, za 1000 kuna skoro kupiš novi EEE
Ja ću staviti ugradbeni 7" LCD sa VGA ulazom i touchscreen folijom-konačno ima toga u Chipoteci-i to je to. Ubacim USB GPS prijemnik, USB TV DVB-t karticu imam i to je to

EEE ti je najjeftinija i najjednostavnija opcija, isprobavao sam i ja veće laptope ali-banana.
Invertere 12V na 200V zaboravi, stvaraju puno zujanja, eventualno ak nabaviš sa pure sinus wave na izlazu-al oni su skupi. Imaš 12 na 19V auto invertere za laptop, ali i oni stvaraju zujanja

Imao sam taj eee, ono..pizdarija
Neznam, volio bih vidjeti kod nekog kako to funkcionira sa tim asusom pa bi se možda i odlučio na taj korak.


Kakve su te folije?
Mislim, kvaliteta, odaziv, trajnost?
__________________
Feky the boxer

Wii entertainment

KLIKNI
Warcraft1980 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2010., 12:03   #7
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Ak je meni Centrafuse radio na starom lapu na 600Mhz koji je imao sabirnicu na 100Mhz onda će i na EEE raditi.
Pa ne znam što te taj EEE razočarao hehe-ono touchpad je loš, tipkovnica isto-ja ga imam spojenog na 22" LCD-u na 1280x800 pixela i gledam filmove bez problema u Divx-u.

Za folije neznam kakve su, vidio sam da su ih tek dobili, dosad su imali samo 19" touchscreen folije, uzet ću jednu pa probati.

Velim, najveći problem su napajanja laptopa u autu, a s EEE je to najlakše napraviti
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2010., 12:18   #8
Warcraft1980
Premium
Moj komp
 
Warcraft1980's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 845
prodao kroz 10 dana jer mi je bio katastrofa općenito.

MA ima convertera za struju...
VladoL sa CICE foruma je rekao da ima spojen lap na taj način i da radi bez greške.
Koštaju 150-200kn, pa kupim i probam, neću propasti za te novce ako ne radi.

Imam već ponudu za lap,
malo se podogovarati pa ako to bude što mi treba onda smo riješili slučaj.


Nego, ima li ko odgovor na moje pitanje o gps-u iz Tytna?
-->
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Ak je meni Centrafuse radio na starom lapu na 600Mhz koji je imao sabirnicu na 100Mhz onda će i na EEE raditi.
Pa ne znam što te taj EEE razočarao hehe-ono touchpad je loš, tipkovnica isto-ja ga imam spojenog na 22" LCD-u na 1280x800 pixela i gledam filmove bez problema u Divx-u.

Za folije neznam kakve su, vidio sam da su ih tek dobili, dosad su imali samo 19" touchscreen folije, uzet ću jednu pa probati.

Velim, najveći problem su napajanja laptopa u autu, a s EEE je to najlakše napraviti
EEE- teško da ti mogu objasniti, al ono, kupio--> prodao kroz 10 dana jer mi je bio katastrofa općenito.

MA ima convertera za struju...
VladoL sa CICE foruma je rekao da ima spojen lap na taj način i da radi bez greške.
Koštaju 150-200kn, pa kupim i probam, neću propasti za te novce ako ne radi.

Imam već ponudu za lap,
malo se podogovarati pa ako to bude što mi treba onda smo riješili slučaj.


Nego, ima li ko odgovor na moje pitanje o gps-u iz Tytna?
__________________
Feky the boxer

Wii entertainment

KLIKNI
Warcraft1980 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2010., 19:21   #9
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Onako ozibljno pitanje

Zar ti uspoređuješ funkcionalnost jedno 7" Asus Eee-a u radu kojem je namijenjen sa njim u prerađenom obliku da radi kao Car PC.

Mislim, komp, ko komp. Laptop, ko laptop. Ima matičnu, proc, RAM i disk. Par USB-a, te ekran.

Ali mogao bi reći kaj zapravo ti hoćeš, jer ovako možemo skakati sa laptopa, na matx konfiguracije sve do ATX klasičnih konfi lol :P
  Reply With Quote
Staro 06.01.2010., 19:30   #10
Warcraft1980
Premium
Moj komp
 
Warcraft1980's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 845
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Onako ozibljno pitanje

Zar ti uspoređuješ funkcionalnost jedno 7" Asus Eee-a u radu kojem je namijenjen sa njim u prerađenom obliku da radi kao Car PC.

Mislim, komp, ko komp. Laptop, ko laptop. Ima matičnu, proc, RAM i disk. Par USB-a, te ekran.

Ali mogao bi reći kaj zapravo ti hoćeš, jer ovako možemo skakati sa laptopa, na matx konfiguracije sve do ATX klasičnih konfi lol :P
ma nije bash da nebi uzeo, nego bih volio vidjeti kako to dela prije nego kupim.
Ako nađem kakav jeftino vjerojatno bi uzeo.

imaš li za prodati kad ga branish
__________________
Feky the boxer

Wii entertainment

KLIKNI
Warcraft1980 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.01.2010., 02:34   #11
Warcraft1980
Premium
Moj komp
 
Warcraft1980's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 845
qveščn:

kupio hp 530 sa sorenim ekranom.
ekran sam odvojio od lapa, al imam problem sa wifi antenom.
Ona je naravno u lcd-u. Htio ju skinuti al vidim da su kablovi spojeni na neku aluminijsku ploču.
E mene muči to što nisam siguran da li trebam skinnuti komplet sa aluminijskom pločom ili? u tom slučaju bih trebao nekdje zakucavati tu ploču u auto.
Imam doma i usb wifi adapter, ali rekoh zašto ne koristiti ovaj u lapu, jer ionako usb-a uvik fali.

I josh jedno qveščn ( već postavljeno 2 puta):

htc tytn-> da li je moguće koristiti njegov gps da dobivam sliku na monitoru?
__________________
Feky the boxer

Wii entertainment

KLIKNI

Zadnje izmijenjeno od: Warcraft1980. 21.01.2010. u 21:46.
Warcraft1980 je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2010., 22:10   #12
LuxZg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 512
Warcraft, samo kratki ulet - možeš reći koji si to 8" touch screen kupio, gdje i pošto? Jer gledao sam čak malo i digitalne okvire, jer se mogu sa USB-om spojit na PC i služit ko monitor.. Al nisam baš kod nas iskopao neki ne-preskupi a simpatičan LCD za ovakve svrhe..
__________________
Intel Core 2 Duo E4400 @ 320x10 (3200MHz) w/ Scythe Ninja rev.B + 120mm fan | Gigabyte GA-P35-DS3R (Intel P35 + ICH9R) | 4x 1GB Kingmax MARS DDR2 800 CL5 | Sapphire ATi Radeon HD4890 | Seagate 7200.11 250GB+2x WD Black 640GB+Samsung F3 1TB; svi SATA/7200rpm | LG GH20NS15 SuperMulti, SATA | LG W2361V-PF 23", 1920x1080, DVI+HDMI | Aplus CS-188AF case w/ 250mm side fan | onboard 7.1, with Logitech X-540 5.1 speakers | Chieftec 450W /w 120mm fan | Windows 7 64bit Enterprise
LuxZg je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 21:47   #13
whoopsy
Banned
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 2
vjerujem da ces u ovoj temi nac skoro pa sve odgovore

http://www.mp3car.com/vbulletin/show...o-_dejan_.html
whoopsy je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2010., 07:48   #14
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Citiraj:
Autor LuxZg Pregled postova
Warcraft, samo kratki ulet - možeš reći koji si to 8" touch screen kupio, gdje i pošto? Jer gledao sam čak malo i digitalne okvire, jer se mogu sa USB-om spojit na PC i služit ko monitor.. Al nisam baš kod nas iskopao neki ne-preskupi a simpatičan LCD za ovakve svrhe..
Ovi okviri za slike sa USB ulazom prek kojeg radi kao monitor-rekli su mi da je to banana, nisam probao.
Ali imaš tih okvira sa VGA ulazom, Samsungovi to imaju, ali su najčešće oko 1500 kuna.
Imaš u Chipoteci ugradbeni 7" LCD sa VGA ulazom za nekih 500 kuna, imaju i 7" touchscreen folije po nekih 200 kuna

http://www.chipoteka.hr/?module=modu...raziField=7%22
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2010., 09:00   #15
mITZEK jr
R.I.P Mitzek
Moj komp
 
mITZEK jr's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Prigorje zelene..
Postovi: 354
a moj savjet bi bio..probaj pingat clana TomRi ,on je imao u svojoj skodici spojen car pc ,mislim da mu je isto lap bio osnova..
__________________
there's no replacement for cubic displacement...except turbocharger
mITZEK jr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na