Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.02.2004., 00:17   #1
bearver
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 28
VIA 4in1

Zeza me komp, smrzava se i mislim da bi krivci mogli biti VIA 4in1 driveri (verzija 4.51). Zanima me kak ih mogu maknuti da probam raditi bez njih, rečeno mi je da bi to moglo šljakati. Brijem da nije dosta samo pobrisati *.sys fileove od via-e.
THNX
__________________
bearver
bearver je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2004., 01:06   #2
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Tricky. Ja sam ima problema, recimo gadnih ... ali imam ono što ne valja za VIA 4in1 4.51, a to je 1Gb RAMa, ATi grafičku i WinXPSP1. Pa sam nakon muka jadnja i spama VIA doznao slijedeće (korisna upotraba spama, sad na VIAArena stranicama lijepo piše ako nemate najnovije VIA chipsete koristite starije 4.43 ili 4.35 ... ) Uglavnom skinu sam nove, tj stare 4.35 i onda ih odzipao na desk. Otišao u safe mod, sa TotoalCommanderom našao sve što se zove VIA i da ima veze sa driverima i obrisao ... zatim pokrenuo setup onog kaj sam skinuo sa neta i napravio reboot). AKO NE POKRENEŠ SETUP TOGA I ODEŠ U REBOOT BEZ TE INSTALACIJE SLIJEDI REINSTAL WINDOWSA !!!! Zatim ka su se Windowsi "razvili " otišao sam na dodavanje hardveraja CPU to AGP iz onog odzipanog na "detoskopu ", PCI to PCI, PCI to ISA, CPU to PCI i samo sa za IDE ostavio ono kaj daj windowsi (taj je bolji). Zatim sam instalirao Omega drivere na bazi 4.1 ... i mojim mukama je došao kraj, eto 48 sati i nema nikakvih smrzavanja nepoznatog porijekla, zelenih (doslovno zelenih) ekrana sa nečitljivim slovima ... to me upučuje i na zaključak da i novi 4.1 Catalysti ne hodaju baš sa VIA chipsetima ...
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.02.2004., 12:48   #3
celduce
Premium
 
celduce's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Dimension 8
Postovi: 785
Isti problem sam imao i ja prije 2 mjeseca ali od tada nedajem vise nove tzv VIA hyperion gluposti..
celduce je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2004., 14:00   #4
bearver
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 28
Jel isti postupak kod Win2000? Ak sam dobro skužio u safe modeu pobrišem sa TotalComanderom sve via*.sys fileove iz driver foldera, pokrenem setup od 4.35 verzije i... jel mu onda dam uninstall ona sranja kaj me pita? Bootam normalno sistem i krenem instalirati 4.35 verziju. Jel može bez da to instaliram, da radim bez via drivera?:confused:
__________________
bearver
bearver je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2004., 21:59   #5
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Ma vidim ja nesto mi ovi hiperion nevaljaju. Vracam se ja dobrim starim 4,43
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2004., 00:27   #6
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
potpis...4.43 rulaju
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2004., 01:00   #7
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Ako napraviš clean instal i ne dodaješ VIA 4in1 možeš sretno živjet isto. A ako obrišeš sa TotalCommandero sve, ali baš sve VIA file, .dll, .inf, i ostale sa cijelog diska i onda MORAŠ prije izlaska iz safe moda lupiti setup i instalirat te drivere jer ako ih obrišeš i odeš na reboot a bez da si instalirao 4in1 ne možeš nabootat više PC jer nemaš IDE, AGP, PCI, ISA, CPU to PCI, AGP ... dakle u safe modu, obrišeš, instaliraš i reboot. 4.35 sa 95,98,Me i 4.43 sa 2k i XP, ostali ako se želiš igrat i ako imaš najnovije setove VIA chipića ...
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2004., 13:06   #8
bearver
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 28
Ma, uzeo sam si noć i ponovno instalirao sistem, ovaj put bez VIA drivera. I sistem za sad tadi ko veliki
__________________
bearver
bearver je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na