Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.03.2010., 19:55   #2941
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
Evo ti oglas za jeftine vilice:
http://www.dropbike.com/forum/viewto...p?f=31&t=31961
http://www.dropbike.com/forum/viewto...p?f=31&t=31760

A za kotac ti preporucam odlazak u servis te nek ti to probaju popraviti ili eventualno zamjenit nabu i preslozit kotac. To bu te stajalo od 100 - 300kn (ako mjenjaju nabu).
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor

Zadnje izmijenjeno od: elvis again. 08.03.2010. u 20:37.
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2010., 20:14   #2942
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Citiraj:
Autor elvis again Pregled postova
Pa imas zastupnika za comencal kod nas.

Alan Buhin ti je zastupnik i za comencal i za santacruz.
http://www.alanprim.hr/index.php

Koji ce ti vrag tak supi bajkovi?
Znam za AlanPrim. Samo mislim da cu prije u Brezice po novi bike, nego kod nas...


Sto ce mi? Paaa zasad samo razgledavam. Ali ako se moze iskombinirat nesto, ne vidim razloga da ga ne kupim Valjda cu jos i stari bike prodati, pa mozda bude love i za tu egzotiku
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.03.2010., 20:33   #2943
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Znam za AlanPrim. Samo mislim da cu prije u Brezice po novi bike, nego kod nas...


Sto ce mi? Paaa zasad samo razgledavam. Ali ako se moze iskombinirat nesto, ne vidim razloga da ga ne kupim Valjda cu jos i stari bike prodati, pa mozda bude love i za tu egzotiku
Bas bi mi bilo drago da neko kupi Santa Cruza. Koji modeli ulaze u obzir i za koju namjenu uopce kupujes bajk?

Mislim da ti je Specialized sasvim dovoljna egzotika a uz to veliku vecinu imas za vidjet i isprobat u brezicama. Kod Santa Cruza samo okvir sa shockom kosta kao vrhunska fulka.
http://www.maraton.si/cms/index.php?...mart&Itemid=53
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor

Zadnje izmijenjeno od: elvis again. 08.03.2010. u 21:52.
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2010., 22:39   #2944
tomiotok
Registered User
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Otok, Osijek
Postovi: 5
zz ljudovi!
http://www.bike-magazin.de/?p=2214 imam taj bajk i poceo mi se javljati problem kao red dwarfu s zadnjim kotacem kada okrenem bike i pedalim pomalo krivuda zadnji kotac i kao da malo melje nes unutra! sada razmisljam dali bih ista dobio promjenom te zadnje osovine u XT jer je relativno jeftina? ak bi dobio sta! i da koje je rjesenje ako mi zadnmji kotac skakuce ko da je jaje a ne kruznica? mislio sam da je ulezala guma no i nakon 200kn ove sezone kao i lane nikakih promjena nema, idalje jednako skakuce, jedino kada vozim oko30kmh se neosjeti! hvala
tomiotok je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2010., 22:49   #2945
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
a ne, ne....krivo si ti mene shvatio...ja mogu rukom micati kotač okomito na smjer gibanja za par mm...

a tebi su ležajevi otišli čini mi se...daj u servis i trebao bi izaći iz njega s napravljenim kotačem i 100kn lakši
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2010., 23:54   #2946
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Citiraj:
Autor elvis again Pregled postova
Evo ti oglas za jeftine vilice:
http://www.dropbike.com/forum/viewto...p?f=31&t=31961
http://www.dropbike.com/forum/viewto...p?f=31&t=31760

A za kotac ti preporucam odlazak u servis te nek ti to probaju popraviti ili eventualno zamjenit nabu i preslozit kotac. To bu te stajalo od 100 - 300kn (ako mjenjaju nabu).
Ma krivo si me shvatio,meni je moja ok, ali neznam koliko bi me kostalo to sređivanje da dobijem malo veći hod... thx anway

A za servis budem onda cim stane ovaj vjetar put pod noge
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2010., 10:43   #2947
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
evo jedno brzinsko relativno glupo ali jbga da znam odgovor nebi pitao...dakle : da li je svejedno vozila se guma u suprotnom smjeru rotacije a kotač u ravom ili obrnuto...

uglavnom namontirao sam gumu ali hvala bogu sam krivo vidio smjer rotacije...gume su hutchinson bulldog 2.1
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2010., 10:54   #2948
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Neće biti ništa užasnog, no neke gume bi mogle imati lošiji grip ako ih se krivo namontira. Tako su neke gume napravljene da naprijed idu kako strelica pokazuje smjer rotacije kaže i onda imaju odličan grip, a iza kontra strelice jer je onda kočenje kao malo bolje. A neke gume imaju različit profil prednja/zadnja (Schwalbe Fat Albert npr.).
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2010., 11:24   #2949
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
m i ovo moje čudo ima kontra strelice za smjer pa zato i pitam ako je svejedno vozila se guma u pravom smjeru ili obrnutno ili naba se okretala u smjeru kao i dosad ili obrnuto
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2010., 19:51   #2950
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Citiraj:
Autor elvis again Pregled postova
Bas bi mi bilo drago da neko kupi Santa Cruza. Koji modeli ulaze u obzir i za koju namjenu uopce kupujes bajk?

Mislim da ti je Specialized sasvim dovoljna egzotika a uz to veliku vecinu imas za vidjet i isprobat u brezicama. Kod Santa Cruza samo okvir sa shockom kosta kao vrhunska fulka.
http://www.maraton.si/cms/index.php?...mart&Itemid=53

Kupujem AM. Heckler je u promatranju. Da, u pravu si za cijenu. Skoro 10 k kuna me izadje rama sa amortizerom, a za 1500 kn vise dobijem Univegu RAM AM3 koja je savrseno opremljena.
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.03.2010., 21:46   #2951
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
Ako bi vec iso na Santa Cruza i izdvojio tolko novci onda bi uzel nomada (ili blur LT za lagani AM)... Bolja vrsta straznje suspenzije (tipa dw link) i jednostavno meni ljepsi izgled.
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2010., 22:17   #2952
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
e da te jos malo zagnjavim.

daj mi reci za kaj mi sluze ona 2 cepa na vilici?

bike je haro escape a vilica je suntour xcm v2

i da li sa tom vilicom se mogu vozit po sumi na sljemenu?
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2010., 22:33   #2953
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
a) ta dva čepa nesluže ničem (za tebe) ako na njima osim loga firme nepiše ništa...ako piše preload onda bi trebala malo modificirati hod vilice iako u jeftinijih vilica to nije slučaj (iskustvo)

b) da...15kmph ili po puteljku...jednostavno preslabo za to što bi trebalo raditi nažalost
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2010., 23:37   #2954
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Kupujem AM. Heckler je u promatranju. Da, u pravu si za cijenu. Skoro 10 k kuna me izadje rama sa amortizerom, a za 1500 kn vise dobijem Univegu RAM AM3 koja je savrseno opremljena.
Nemoj misliti da je taj Santa Cruz toliko napredniji u suspenziji da vrijedi toliko, jer nije. Davati tolike novce samo za frame i shock je suludo. Jedino, ali jedino ako ti je to dream bike koji si oduvijek htio imati.
Ali ako se vodiš prema tome da je njihov sustav suspenzije 10 koplja bolji od ostalih, onda griješiš.
Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
a) ta dva čepa nesluže ničem (za tebe) ako na njima osim loga firme nepiše ništa...ako piše preload onda bi trebala malo modificirati hod vilice iako u jeftinijih vilica to nije slučaj (iskustvo)

b) da...15kmph ili po puteljku...jednostavno preslabo za to što bi trebalo raditi nažalost
Ma može ići po Sljemenu sa svakakvim bajkom. Naravno, neće moći juriti, alida će se moći normalno spustiti, to sigurno. Ima odličnih XC staza od par desetaka km (koji istina, završavaju u Podsusedu ili na Markuševečkoj trnavi) ali će moći bez problema uživati u biciklizmu po Sljemenu
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2010., 09:05   #2955
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Ma može ići po Sljemenu sa svakakvim bajkom. Naravno, neće moći juriti, alida će se moći normalno spustiti, to sigurno. Ima odličnih XC staza od par desetaka km (koji istina, završavaju u...
...stablu

ma čisto da nebi vilica odradila svoje pa da bude I Told You So...better safe than sorry je moj moto (iako sam interspar 500kn full susp. biciklu naganjao po nizbrdicama pa je još uvijek ko nova )

ajme...taman bi mi danas trebao biti gotov bike a ono mećava počela...a trebam po njega na servis otić...ali rekao sam liku u servisu da kad me pozove da dolazim makar sjekire padale pa moram održati obećanje
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2010., 09:42   #2956
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Da sr**e, ja se taman mislio zaletiti na koji krug od par km po okolnom makadamu čisto da malo razradim sebe i bajk, dignem se fino oko 8 pogledam kroz prozor i "$%#"#$"#%#$$#&$% eto...

Da stvar bude još gora moram u 1 bit u gradu a po ovom ghovnu vani nemrem niti s autom ić jer ga neću gore di idem imat di ostavit, a kaj je najsmješnije i zadnji put kad sam išao u grad iz istog razloga isto sam morao busom jer je ghovno napadalo, očito neko gore ima nešto protiv mene...

Edit:
Da pitam usput ljude koji već dulje voze...

Kolko otprilike traju pakne na disk kočnicama kad se vozite onak recimo normalno bez nekog jakog downhilla i sl stvari, imam tektro aurige comp na ovoj mojoj nevadi i kolko košta zadovoljstvo kad ih se treba mjenjati, tak da znam kaj me otprilike čeka...
__________________
--
Have a nice day...

Zadnje izmijenjeno od: yedwy. 10.03.2010. u 12:11.
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2010., 11:33   #2957
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Je može nekakva preporuka za sjedalo?

Trenutno imam OVO s kojim nisam zadovoljan nego prezadovoljan što se udobnosti tiče(recimo kao da stavite madrac i jastuk preko wtb rocket V i onda sjednete na njega [što se udobnosti tiče]), ali trebam još nekakvo slično za drugu biciklu...

Sjedalo bi trebalo biti :
- tanko tj usko (sportsko)
- gelirano po mogućnosti
- s udubljenjem ili rupom na sredini (po mogućnosti)
- u budžetu od 100+-50kn ili eventualno 200
- bijelo (po mogućnosti)
- nešto slično ovome (ili ako je ovaj kod nas nabavljiv ali ne u wcs nego comp inačici )
- nije važna težina
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2010., 14:50   #2958
tomiotok
Registered User
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Otok, Osijek
Postovi: 5
tomiotok je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2010., 15:12   #2959
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
bio sam jučer ili prekjučer u keindlu pa osim crnih selle-a nekakvih nije bilo ničeg drugog...a naravno ti selle-i su bili ko da stavim letvu među noge i udri se voziti...

a izgleda da sam osuđen na propast nema mi druge nego selle onda
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2010., 15:21   #2960
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Zakaj...?

Pa imaš cjelu sekciju u ciklo-centru sa dosta modela, možda čak ima i u bjeloj boji trebao bi pitati...

http://www.ciklo-centar.hr/new/artikli.asp?ID=252
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote