Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.03.2010., 00:07   #2911
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
samo da pitam...sad sam sastavljao biciklu pa neznam jesu li pive, kasni sati ili umor ali nikako nemogu namjestiti stražnji kotač da se nemiče lijevo desno...svaki put malo se miče lijevo desno a osovina dolje nema lufta

tj. kad uhvatim kolo za gornji dio mogu ga naginajti malo lijevo/desno...ali kad pogledam kod osovine sve je zategnuto

e sad je to tako treba biti ili sam ja negdje fulao?
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2010., 00:21   #2912
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Pogledaj dal je ovaj crni šeraf sa obje strane dobro namješten i da je dobro stegnuto?

http://www.erider.com.au/images/rear%20hub%20retro.jpg
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.03.2010., 02:42   #2913
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
madrfakr...da, mislio sam na vrbik i rog jomu u savskoj/vodnikovoj...
Uf, zaboravio na Rog Jomu u Savskoj . Oni još rade tamo. Ali DSG na Vrbiku je sigurno zatvorio vrata.

BTW, uzmi samo taj dropout i odi s njim po trgovinama.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2010., 10:41   #2914
minotaur
Premium
 
minotaur's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: sveta nedelja
Postovi: 118
Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
samo da pitam...sad sam sastavljao biciklu pa neznam jesu li pive, kasni sati ili umor ali nikako nemogu namjestiti stražnji kotač da se nemiče lijevo desno...svaki put malo se miče lijevo desno a osovina dolje nema lufta

tj. kad uhvatim kolo za gornji dio mogu ga naginajti malo lijevo/desno...ali kad pogledam kod osovine sve je zategnuto

e sad je to tako treba biti ili sam ja negdje fulao?

http://www.imagesforme.com/show.php/...ea06d81de2.jpg

imas maticu tu di je prikazano na slici i nju probaj malo stegnut, al ne prejako jer onda se nece vrtit kotac uopce... budes sam skuzio nakon sto malo stegnes i odpustis kak to ide
__________________
HP 6720s
minotaur je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2010., 12:20   #2915
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
je, je namjestio sam hvala...sve us vemu stavio sam da se i dalje miče lijevo desno...tj koliko sam skužio mora se micati lijevo desno...naravno malo ali opet nestoji na mjestu...

btw ako koga zanima samo je u turbo sporta dropout i dođe 99,99...i naravno TS prestaje uvoziti scott što znači da se djelovi više neće tamo moći nabavljati tj niti se mogu više

a sad kad mi još skužio bi li moglo 27.2 sjedalo na 26.8 rpu jer mi se nedaje 350kn za 26.8 seatpost scottov...recimo izšmirglati ga ili već tako nešto ako je netko možda radio pa da podijeli iskustva?

Zadnje izmijenjeno od: Red Dwarf. 06.03.2010. u 19:44.
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2010., 14:10   #2916
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2010., 14:17   #2917
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Presexy je bajk

Btw, uspio sam ušarafiti dužim šarafom čeljusti kočnice. Sad se čeka malo ozbiljnija vožnja da se vidi dal će izdržat moju masu.

Btw, ima li tko onu pumpicu za pumpanje shocka, te još jedan imbus mi fali za otpustit stražnji ovjes, cima se lijevo desno, pa pretpostavljam da bi ga trebalo malo podmazat i pritegnut?
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2010., 10:57   #2918
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 917
Stvarno dobro izgleda, ali prošao sam sve slike dvaputa i nekak se ne mogu oteti dojmu da mi previše strši bužir od prednje kočnice. Nekak mi ne bi bilo svejedno spuštat se niz Sljeme a da mi tak strši na vilici.

Ja bi ga malo povukao prema gore. Vjerujem da nemaš sličnih problema jer bi vjerojatno to već sredio ali rađe spriječim nego kasnije psujem i pichkaram
Daddy je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2010., 11:32   #2919
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
Prednji buzir previde strsi i to moram sredit ali trebaju mi oni plasticne kopce na steznanje vecg promjera.
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2010., 11:46   #2920
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Evo da i ja pitam za savjet, dakle treba mi bic za rekreativnu vožnju znači ništa ekstremno tipa bacanje niz planine mi nije u planu (bar zasad) ali imam podosta kila i rama mora biti jako čvrsta da me nosi kao i sjedala koja se mogu dobaviti i prijenos jer smo ko klinci ja i ekipa slična meni znali lomit mjenjače na peveciklima ko čačkalice kad smo se jače naganjali, ako ima rješenje da je rama višestruko upotrebljiva pa da se eventualno poslje može dograditi drugačijim vilicama ili nešt tim bolje...

Cjena paaa recimo do nekih 5000kn mi je prihvatljivo....
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.03.2010., 11:55   #2921
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 917
Citiraj:
Autor elvis again Pregled postova
Prednji buzir previde strsi i to moram sredit ali trebaju mi oni plasticne kopce na steznanje vecg promjera.
I provuci ga sa unutarnje strane lijeve noge vilice.

Like so:
http://www.imagesforme.com/show.php/...1022010015.jpg
http://www.imagesforme.com/show.php/...1022010014.jpg
Daddy je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2010., 13:03   #2922
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Evo da i ja pitam za savjet, dakle treba mi bic za rekreativnu vožnju znači ništa ekstremno tipa bacanje niz planine mi nije u planu (bar zasad) ali imam podosta kila i rama mora biti jako čvrsta da me nosi kao i sjedala koja se mogu dobaviti i prijenos jer smo ko klinci ja i ekipa slična meni znali lomit mjenjače na peveciklima ko čačkalice kad smo se jače naganjali, ako ima rješenje da je rama višestruko upotrebljiva pa da se eventualno poslje može dograditi drugačijim vilicama ili nešt tim bolje...
Cjena paaa recimo do nekih 5000kn mi je prihvatljivo....
Ako se ne varam, za Konu Hoss su govorili da je za one malo jače. Od ovih poznatijih marki. No ne vidim je više igdje na Koninoj stranici.
No vani (MTBR forum) svako malo nalazim postove gdje ekipa spominje da ima onak 220-250lbs pa i više i voze rame kao i oni od 60kg.
E sad, sumnjam da si baš toliko težak, no pogledaj si ovaj podforum:
http://forums.mtbr.com/forumdisplay.php?f=95

Clydesdales je pojam koji oni koriste za ugodno popunjenije iliti velike dečke .
Citiraj:
Autor Daddy Pregled postova
Iz ovoga ja jedini vidim da si kupio Formulu naprijed

Elvise, je*emu, oću li ja više dobit taj tvoj odgovor za kočnice ? Koliko kg imaš i kako te SLX sa 185-icom zaustavlja ?
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2010., 13:44   #2923
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Elvise, je*emu, oću li ja više dobit taj tvoj odgovor za kočnice ? Koliko kg imaš i kako te SLX sa 185-icom zaustavlja ?
Sory Vuco previdel sam pitanje.
Imam 90kg .
Nakon solidne voznjice gore i dole. Mogu rec da je ovo super kombinacija. Kocnice rade odlicno. Zaustavna sila se odlicno dozira. U usporedbi sa magurom luise 180mm rotorom je nesto bolja snaga, bolje doziranje ali najveca razlika je u tome sto se ne osjeti zamor kocnica nakon duzeg spusta. Sa hayes trail ova kocnica se nemoze uspoređivati.
Te kocnice sam probal dosad pa nemogu nis vise rec, dogovorimo se za neku voznju pa probaj sam...
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2010., 13:58   #2924
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Jucer sam bio u Zagrebu i moram reci da sam poprilicno lose prosao.
Posjetio DSG, Keindl Sport, Marko Projekt. TS nisam uspio nac u blizini centra, a nisam imao vremena za ostale.
I jel zna netko sto je sa Ronin Sportom? Ja i rođak dosli na Salatu, pretrazili sve, kad tamo neki lik rece da je zatvoren. Ono WTF, stranice su osvjezavane koliko vidim. Mozda je nova lokacija?

Ponadah se da cu u DSG-u nac AM FS Focuse i Univege, kad ono kifla; treba nazvat poslovnicu u BJ, pa ce oni rec konacnu cijenu i bla bla... Mislim kako cu narucit bike, kad ne znam kako izgleda i kolika mi velicina treba.

U MP imaju dva AM fullya, Norco Fluid 2 i 3.
Jel OK ovaj Fluid 2. Dijelovi su solidni, za nesto vise od 9000 kn.

I jos me nesto zanima, jel netko zna da li se kod Alesa moze naruciti neki bike koji nije na webu i kako ide sa carinom? Cini mi se kad da sam na starom siteu procitao da nema carine, ali toga sad nema na starom siteu. Cisto sumnjam da nema carine. Ili je najbolje sjest na bike pa preko granice

PS, cisto informativno, Maraton ima novi site.
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović