Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.10.2014., 23:08   #31
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Jel zna netko kako se zove irska verzija nabave.net?

Sestra je u Irskoj i sad me plodi da joj nadjem laptop, usput mi linka dućan(Argos) koji " je kao najbolji dućan za informatiku u Dublinu" a tamo jedan posten 17" laptop.
Ne znam za laptop, ali pošto ćemo i mi uskoro putem Dublina, reci mi, iz prve ruke, cijene namjernica, najma stana i ostale "sitnice"?
Može li se proći sa primanjem srednji-donji rang neko vrijeme, i koliko je realno mjesečno potrebno za neki pristojan život?

Pitam ovdje, ne na forum.hr jer je taj forum pun kompleksaša i "mudro- serkanja", premda ima posebnu sekciju emigracija.
  Reply With Quote
Staro 15.10.2014., 23:15   #32
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
Ne znam za laptop, ali pošto ćemo i mi uskoro putem Dublina, reci mi, iz prve ruke, cijene namjernica, najma stana i ostale "sitnice"?
Može li se proći sa primanjem srednji-donji rang neko vrijeme, i koliko je realno mjesečno potrebno za neki pristojan život?

Pitam ovdje, ne na forum.hr jer je taj forum pun kompleksaša i "mudro- serkanja", premda ima posebnu sekciju emigracija.
Ako koristiš Face ima tamo dobra grupa za UK i Irsku
https://www.facebook.com/groups/idemo.u.UK.i.irsku
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2014., 23:21   #33
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Ma presjedanje nije problem. Zanima me jel postoji povratna karta a da traje 3 mjeseca te naravno - cijena.
-ili je bolje uzet kartu u jednom smijeru, jer nije sigurno kad bi se vraćao...
Da ne planiras mozda cekati da te imigraciona izbacuje iz drzave?

Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Kolege koji ste vani jedno vrijeme,napisite malo iskustva isplati li se,kakve su plaće,troškovi stanovanja,života i sl. Svejedno koja država.
Bez obzira na sve navedeno, gdje god odeš iz ove naše vukojebine (svi iz bivše nam države smo u istom sranju) biće ti bolje. Ako ništa drugo, psihički.
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2014., 23:37   #34
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Ma presjedanje nije problem. Zanima me jel postoji povratna karta a da traje 3 mjeseca te naravno - cijena.
-ili je bolje uzet kartu u jednom smijeru, jer nije sigurno kad bi se vraćao...
Mislim da je limit na povratnu kartu 6 ili 12 mjeseci.
Kad sam išao u US, 4 mjeseca je bio razmak. Preporučam Swiss za sve prekooceanske letove. Meni je bio najjeftiniji, ali ako i košta malo više, isplati se.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2014., 10:59   #35
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Imate inace working holiday vizu i za novi zeland. 100 viza ako se ne varam, manje vise isti uvjeti kao za kanadu samo nije tako hladno
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2015., 19:49   #36
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 493
Ja se upravo nastanio u Njemackoj.
Radna dozvola mi nije trebala, stan sam nasao preko neke agencije, prazan, tako da sve moram kupiti osim kuhinje. Vecinu tih troskova mi je firma pokrila u sklopu paketa za preseljenje.
Cijena stana s grijanjem 570€ za 62 m2 + na to ide jos struja, internet i tv, znaci oko 650€ sve. Nije lose obzirom da sam u Vinkovcima placao 3000kn sve to. A placa je 2.5x veca.
Sve ostalo sto se tice supermarketa, trgovina elektronike, goriva, cijene su vise-manje kao i kod nas.
Jedino sta je tu skupo su usluge (dostava, majstor i slicno).
Eto toliko zasad koliko sam uspio vidjeti u 10 dana.
__________________
danijel_b je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2015., 20:17   #37
rovad
Registered User
 
rovad's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Virovitica
Postovi: 26
Šta je s pokretačem teme? Vidim da je još uvijek u Thompsonistanu.

Nego, nažalost trajna emigracija je za one dobro potkožene i one kojima je još i dobro
jer za trajnu evakuaciju da bi igdje došao i počeo treba ti par tisi eura tako da nas
je većina tu gdje je...
rovad je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2015., 20:58   #38
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor danijel_b Pregled postova
Ja se upravo nastanio u Njemackoj.
Radna dozvola mi nije trebala, stan sam nasao preko neke agencije, prazan, tako da sve moram kupiti osim kuhinje. Vecinu tih troskova mi je firma pokrila u sklopu paketa za preseljenje.
Cijena stana s grijanjem 570€ za 62 m2 + na to ide jos struja, internet i tv, znaci oko 650€ sve. Nije lose obzirom da sam u Vinkovcima placao 3000kn sve to. A placa je 2.5x veca.
Sve ostalo sto se tice supermarketa, trgovina elektronike, goriva, cijene su vise-manje kao i kod nas.
Jedino sta je tu skupo su usluge (dostava, majstor i slicno).
Eto toliko zasad koliko sam uspio vidjeti u 10 dana.
PayTV + Internet su nešto skuplji nego u RH (oko 2 puta, pogotovo ako uzmeš najbolje pakete), ali su i jedno 5 puta bolji.
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2015., 21:12   #39
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Pokretač teme je nakon domaćih poslodavaca dospio u ruke stranom poslodavcu i do daljnjeg nema potrebu za bježanjem

Što ne znači da se stvari mogu preokrenuti, a onda kud koji...
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2015., 21:29   #40
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 493
Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
PayTV + Internet su nešto skuplji nego u RH (oko 2 puta, pogotovo ako uzmeš najbolje pakete), ali su i jedno 5 puta bolji.
Pa, jos cekam da mi dodje ali ja sam t-comu placao 293 kn mjesecno za 10mbit dsl bez tv-a.
Sad sam uzeo ugovor za 39.99€ za 50/10 VDSL sa TV-om. Naj paket za TV je koliko vidim 20€ extra. A ima i Netflix za par eura...
__________________
danijel_b je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2015., 21:48   #41
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor danijel_b Pregled postova
Pa, jos cekam da mi dodje ali ja sam t-comu placao 293 kn mjesecno za 10mbit dsl bez tv-a.
Sad sam uzeo ugovor za 39.99€ za 50/10 VDSL sa TV-om. Naj paket za TV je koliko vidim 20€ extra. A ima i Netflix za par eura...
MagentaZuhause L jel ?

Što se TVa, možeš to preko telekoma (Sky mit Entertain) i sa sva 4 premium paketa (Sky Welt, Sky Film, Sky Sport, Sky Bundesliga) ti dođe 34.99€ prvih 2 godine (+10 € ukoliko želiš sve u HDu) nakon toga je 58.99€.

Mi smo uzeli sve i za sad je super
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote