Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.12.2010., 11:27   #31
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Jel netko ima možda ovaj T-Mobile Vairy Text II?

Jučer sam ga imao u rukama na onom T-mobile štandu, u tih 5 minuta to čudo me ugodno iznenadilo. Touch precizan, net standardne brzine, ekran veliki, fali možda veća reza ekrana. Ugl., na stranicama ga nema u Simpa ponudi no tamo na štandu je jasno pisala cijena od 495 kn u simpa paketu.

U osnovi to je Alcatel OT-806 sa T-mobile logom .
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2010., 11:47   #32
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Citiraj:
Autor blackened Pregled postova
Jel netko ima možda ovaj T-Mobile Vairy Text II?

Jučer sam ga imao u rukama na onom T-mobile štandu, u tih 5 minuta to čudo me ugodno iznenadilo. Touch precizan, net standardne brzine, ekran veliki, fali možda veća reza ekrana. Ugl., na stranicama ga nema u Simpa ponudi no tamo na štandu je jasno pisala cijena od 495 kn u simpa paketu.

U osnovi to je Alcatel OT-806 sa T-mobile logom .
Bio je na webu par dana ali je makmuti. Inace, na web shopu ga imaju po 498kn, dolazi u Maraton paketu u kojem se vraca 498kn na racun, pise i koja fora je,uglavnom vezano je uz nadoplatu bonovima kao i inace.
I meni je dosta zanimljiv, za bonbon nesto trazim, a ovo je zaista dobra cijena.
Vidim da ga i samo 5 minuta pogledao, ali kakva ti se tipkovnica ucinila?
Router je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2010., 12:28   #33
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Da 498 ne 495

E iskreno nisam ni prtljao po Qwertyu skoro, neki djedica se nasadio sa unukom pored mene pa nisam imao odveć manevarskog prostora. Više me zanimao kak se ponaša s netom, ima instaliranu Operu mini, Youtube, Facebook i Twiter aplikacije i još par kolko sam vidio.

Al tamo nije pisalo nikakav maraton paket nego samo cijena u Simpa paketu. Sad mi krivo što nisam ništa pitao u svezi cijene, no kada sam prodavaču spomenuo je li to možda Alcatel u osnovi (prije nego što sam prosurfao i shvatio da jest) on me pogledao ko da sam provalio glupost stoljeća tako da sam se okanio daljnjih upita.

edit;
Jest da je talijanski ali opet možeš dobro skužit ponašanje moba ovdje

Zadnje izmijenjeno od: blackened. 12.12.2010. u 12:37.
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2010., 12:36   #34
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Hahahhaha, a trgovci Da, alcatel je, i na onoj jedinoj snimci na youtubeu ostavlja dobar dojam, pogotovo uz tu cijenu. Nisam naletio u t-mobile centru da ga vidim uživo, mislim da bi mogao biti dobra kupnja.

http://www.t-mobile.hr/1/10-10-10-00-00.asp?t=6
Router je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2010., 12:45   #35
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Probaj i ti naletiti na neki T-mobile štand, iako mi čudno da ga nemaju u t-centrima.

Iskreno, meni sad žao što ga nisam uzeo odmah jučer no htio sam se prvo malo informirati o njemu. Očajnički mi treba telefon sa netom, bluetoothom i kakvom-takvom kamerom nakon što sam posijao 5800XM na krovu auta

Trenutno na 3310 iz 2001.
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2010., 12:49   #36
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Eh to je peh Da, moram negdje naletit pa isprobati prije, za x8 ne zelim dati 1000kn jer ne trebam dva pametna telefona, a wlan itekako dobro dođe, kao i veliki ekran te ful tipkovnica.
Router je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2010., 04:53   #37
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
SE W705
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2010., 17:35   #38
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
E ovak, gledam si neki jeftini mobitel sa WiFiem i Android OS-em. I sad, kao i većina vas ovdje imam tri kandidata SE X8, LG Optimus GT540 i HTC Wildfire kojeg bi uzimao preko oglasnika.

Najviše sam bio zagrijan za HTC-a i držao sam ga u rukama jučer. Mobitel je odličan u svim aspektima samo je ekran, po mom sudu, dosta loš. Doslovno ispred sebe vidim pikseliziranu sliku. Vjerojatno posljedica dosta niske rezolucije i većeg ekrana naspram X8 i Optimusa.

E sad, X8 i Optimus imaju malo brži procesor, malo manji ekran, 0.2" manji ali veću rezoluciju od HTC-a. Najveći minus kod ta dva je to što ko' zna kad će SE izdat updateove za softver (tek neki dan je došao 2.1 na SE). Ne znam kakvo je stanje kod LG-a.

Koja od tri bi vi uzeli?
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2010., 18:45   #39
laytime
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
E ovak, gledam si neki jeftini mobitel sa WiFiem i Android OS-em. I sad, kao i većina vas ovdje imam tri kandidata SE X8, LG Optimus GT540 i HTC Wildfire kojeg bi uzimao preko oglasnika.

Najviše sam bio zagrijan za HTC-a i držao sam ga u rukama jučer. Mobitel je odličan u svim aspektima samo je ekran, po mom sudu, dosta loš. Doslovno ispred sebe vidim pikseliziranu sliku. Vjerojatno posljedica dosta niske rezolucije i većeg ekrana naspram X8 i Optimusa.

E sad, X8 i Optimus imaju malo brži procesor, malo manji ekran, 0.2" manji ali veću rezoluciju od HTC-a. Najveći minus kod ta dva je to što ko' zna kad će SE izdat updateove za softver (tek neki dan je došao 2.1 na SE). Ne znam kakvo je stanje kod LG-a.

Koja od tri bi vi uzeli?
HTC Wildfire je prilično kvalitetan mobitel za malu lovu. Ako možeš „pregristi“ rezoluciju onda praktički nema onog što ne valja. Brz je, čvrst i elegantan naspram ove dvije plastike (LG i SE). Za razgovor, mail, povremeno surfanje i navigaciju za slučaj nužde, mislim da je to sasvim dobar mobitel. Osim toga sada je i froyo stigao, pa je i to još jedan plus.
Odluka je tvoja, isprobaj ih sve, prepipaj i odluči. Sretno!
laytime je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2010., 01:59   #40
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Moram naći još X8-icu i Optimusa u živo i vidjet kakav je ekranski prikaz. Šteta za Wildfire i ekran. Nije mi toliko problem mala rezolucija koliko to što je zapravo premala za zaslon ove veličine. Na ostalo nemam nikakvih prigovora.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2010., 22:30   #41
Black Adder
Visok, zgodan, plav
 
Black Adder's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 13
LG GT540 optimus , najeftiniji andeoid sa wlan-om.

Moja preporuka za drugi mob.
Black Adder je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2010., 15:32   #42
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,809
X8 sa 2.1 i s isključenim onim Timescape sučeljem - jako jako simpa, solidan i brz mob. Brz koliko može biti, ali obavezno staviti neki aftermarket launcher.
Minus jedino preglatka plastika. Naviknuo sam se na one silikonske maske i ovaj mob mi ful klizi po ruci. I još je ful mali naspram Desirea kojeg primarno koristim pa ga teže koristim s dvije ruke. Ali za 1000kn bih ga opet kupio!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2010., 18:45   #43
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Heh, vidio sam tvoje odgovore na jednom drugom forumu . Definitivno će bit X8-ica, sad se samo čekaju pare.

LG je ipak otpao zbog rezistivnog toucha.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2010., 20:10   #44
Medjo
Premium
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 50
Moj prijedlog je SE x8. Sasvim sam zadovoljan s njime.
Medjo je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2011., 02:25   #45
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Ah, na kraju pogazio sve planove i piknuo si Alcatela OT-806 (iliti onaj debilni naziv T-Mobile Vairy Text II) za 248 KN u Simpa paketu . Kaže mi teta u dućanu da idu ko' vruće kifle. Prvi dojmovi: mobitel je čudo. Ima pregršt zanimljivih aplikacija pisanih u Javi, wireless radi jako dobro na zadnjoj Operi 5.1. Čak sam našao i sve postavke za autentifikaciju na naprednijim mrežama tipa onih na fakultetima/u domovima i baš me zanima hoću li se moći spojit na FSB-ovu mrežu.

Touchscreen - ne treba očekivat čuda, ipak je resistivni ali isto prilično dobro radi. Po mom sudu je bolji od onih POP/Cookie i jeftinih Samsung Corby touch-mobitela. Ostao sam začuđen podrškom na stranicama proizvođača - updateao sam firmware i instalirao PC Suite aplikaciju. Zasad nisam našao pretjeranih mana. Tipke su možda premale za moj ukus ali imam velke ćevape pa mi treba malo da se priviknem. Da se punit preko USB-a. Guta microSD kartice (ne dolazi u paketu).
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2011., 19:36   #46
machines111
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: jaska
Postovi: 1
jel ima gdje za kupit t-mobile vairy text II? nemogu ga nigdje nac,a zena prek sluzbe za korisnike mi rekla da ga nemogu kupit preko sluzbe za korisnike....
machines111 je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2011., 21:15   #47
Black Adder
Visok, zgodan, plav
 
Black Adder's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 13
Alcatela OT-806 ??? prvi glas !

Cijena je 248 kn ???
Black Adder je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2011., 21:20   #48
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Je, 248 kuna u SImpa paketu, ja ga uzeo zadnjeg u Vž t-centru.
Za tu lovu da samo možeš slati sms i pozivati je predobar
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2011., 21:26   #49
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Ja ga imam mjesec dana i prezadovoljan sam s njim, net funkcionira odlično i donekle brzo, jedina mana mi je pretiha slušalica, prilikom buke na ulici gotovo da ni ne čujem sugovornika, moram začepiti drugo uho. A pojačana glasnoća slušalice do kraja.
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2011., 01:06   #50
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
I ja sam primjetio to . Zasad jedina ozbiljnija zamjerka. Od ostalih zamjerki - postoji bug u kalendarskoj aplikaciji. Ne može se postavit ponedjeljak kao prvi dan tjedna, odnosno može ali nakon ponovnog paljenja mobitela ponovno se prvi dan u tjednu vrati na nedjelju. I još jedan bug, streaming Youtube filmova u Video Playeru ne funkcionira baš najbolje. Poslao sam email supportu za to ali mi još nisu odgovorili.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2011., 12:02   #51
darQ
I'm nightrider
Moj komp
 
darQ's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 718
jedno pitanje za vlasnike t-mobile vairy text II
naime, negdje na netu sam jednom naletio na info da taj alcatel može primit 2 sim kartice, jel to istina ?!!?!?!
__________________
plug & pray

Lenovo L440

Intel iCore i7 4702MQ
16GB DDR3
Intel HD 4600 GPU
14-inch LED-backlit fHD IPS (1920 x 1080, 300 nit) matte display
Intel Wireless-N 7260, BlueTooth
Samsung 850PRO 1TB
Logitech M705
6cell baterija
Windows 10 Pro 64bit

Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4
darQ je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2011., 12:05   #52
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Citiraj:
Autor darQ Pregled postova
jedno pitanje za vlasnike t-mobile vairy text II
naime, negdje na netu sam jednom naletio na info da taj alcatel može primit 2 sim kartice, jel to istina ?!!?!?!
vairty text 2 je iskljucivo za jednu karticu, ali alcatel radi i model 806 koji moze zaista primiti 2 sim kartice uz standardni jednokaritčni 806.
Router je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2011., 16:16   #53
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Da li ga negdje jos ima u Zagrebu za uzeti?
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2011., 02:36   #54
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
U simpa paketu ne. Na pretplatu ili za 1kn u max tv ili adsl da. Tako bar mi rekoše u t-centru.
Router je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2012., 13:48   #55
DEfragmenter
Registered User
Moj komp
 
DEfragmenter's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Kaštel Stari
Postovi: 56
Alcatel OT806 tipkovnica

Zna li netko kako na Vairy Text II mobitelu napisati slova kao "á", "ö" ili "ä" i slično?
Naša slova tipa "č","ć" itd sam dobio. Samo nastavim pritiskati "C" dok ne dobijem željeno slovo (pod uvjetom da je odabran način unosa Hrvatski).
Ali nikako ne mogu dobiti slova s naglascima tipa "Á".
Na svojoj prastaroj Nokiji 3310 sam mogao sve to pisati, pa ne vidim razloga zašto se i na ovom mobitelu ne bi moglo. Samo ne znam kako.

DEfragmenter je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2012., 20:22   #56
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,340
Odaberi npr. njemački način unosa jer u HR abecedi takva slova ne postoje. Obično je praksa da se takva slova pišu sa e iza npr. ae za ä.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2012., 15:38   #57
DEfragmenter
Registered User
Moj komp
 
DEfragmenter's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Kaštel Stari
Postovi: 56
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Odaberi npr. njemački način unosa jer u HR abecedi takva slova ne postoje. Obično je praksa da se takva slova pišu sa e iza npr. ae za ä.
Hvala ti! Tako dobijem njemačka slova, ali moj pravi problem su talijanska slova. Ne mogu pisati talijanska slova, tj. naglaske. "Ä" i slično sam naveo samo kao primjer stranih slova. Nisam ni primijetio da ima Njemački za odabrati.
Sorry na zbrci!
Rođak mi posluje s Talijanima i to mu je jako važno. Mislio sam njemu dati taj mob. Kaže da se s naglascima skroz mijenja značenje pojedinih riječi.
Kao način unosa uopće nema za odabrati Talijanski.
Treba mi znak "`" kao npr. u riječi Citta.
DEfragmenter je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2012., 15:44   #58
pixxeel
Premium
 
pixxeel's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 219
Kad je već za posao (a očito se za vairy text ne pronalazi rješenje) preporučio bi nabavku nekog androida na kojem bez problema staviš custom tipkovnicu s jezikom koji ti treba.
pixxeel je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2012., 16:54   #59
DEfragmenter
Registered User
Moj komp
 
DEfragmenter's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Kaštel Stari
Postovi: 56
Citiraj:
Autor pixxeel Pregled postova
Kad je već za posao (a očito se za vairy text ne pronalazi rješenje) preporučio bi nabavku nekog androida na kojem bez problema staviš custom tipkovnicu s jezikom koji ti treba.
Da, to je očito jedino rješenje za njega... ili da mu dam svoju staru Nokiu 3310 iz 2001. godine... koja to može.
Šalim se... ta Nokia je za muzej. Ali što jest, jest: u ovom pogledu - 1:0 za staru Nokiu.

anyway.
DEfragmenter je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na